Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacekd

Casio EFE-503D

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek przedstawiony na zdjęciach wygląda na oryginał. Porządny kwarc, bez wodotrysków typu waveceptor. Plus za szafirowe szkiełko. Cena rzeczywiście dość atrakcyjna, choć z drugiej strony inne oferty rzędu 800-900zł to moim zdaniem gruba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewrotnie do postu kolegi wyżej napiszę, że im prostszy zegarek kwarcowy, tym łatwiej go podrobić. Podróbka waveceptora to już nie ta bajka, bo to zegarek oparty na procesorze o dużo większym skomplikowaniu konstrukcyjnym. Nie sądzę, żeby dało się podrobić zegarek z WV.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg zgadzam się z Tobą, podrobić waveceptor to raczej trudna sztuka. Ja napisałem odnośnie efe503D o którego bylo pytanie, ze to wlaśnie kwarc bez dodatków typu tough solar, waveceptor, które pojawiają się w serii Edifice. Sam tez posiadam "zwykłego" Edifice i co do jakości wykonania, nie moge Casio nic zarzucić, a że to zwykły kwarc to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest 100% oryginał

zapewne kupiony na rynku azjatyckim

typowe niebieskie pudełko instrukcja itp

zapewne ma tez gwarancje z hologramem tylko nie wypisana

u nas ten model nie wystepuje

nie ma go Zibi

tylko ew sklepy internetowe

dobra cena za zegarek z szafirowym szkłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę negować słów kolegi Seikena, jakby ten zegarek był używany, to cena OK. Ale za nowy - trochę mało, nawet biorąc pod uwagę ceny w Japonii (w sklepach zegarek zaczyna się od 17 tyś. jenów), to sporo za mało. Nawet jak ktoś kupi w Japonii za $100 (czyli jakieś niecałe 10 tyś. jenów) to i tak cło i VAT trzeba do tego doliczyć, o transporcie nie wspomnę.

 

A tutaj żeby nie było, że to takie gdybanie, link do istniejących replik tego zegarka:

http://www.oldewatches.com/casio-edifice-stainless-steel-mens-replica-watch-efe503d7av-p-6194.html

 

A tu jest na zatoce z Hong Kongu za $50 z transportem ;)

http://cgi.ebay.com/CASIO-EDIFICE-Chronograph-men-Watch-EFE-503D-1AV-/170507037739


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z biała tarcza widziałem ale z czarna nie

rynek Azjatycki to miałem na mysli np Singapur

Hongkong itp

jesli przeliczymy na dolce to nawet te oryginały ze sklepu to "repliki"

bo widziałem w Zibi zegarek który kosztuje 550 zł

a w Japonii 15 tys jenów

czyli co Zibi rozdaje je po cenie ?

przecie kazdy wie ze to najwiekszy zdzierus na rynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie zegarkowi sprzedawanemu na jednej z japońskich aukcji w ichnim serwisie (innych zdjęć wiarygodnych nie mogę znaleźć):

http://page19.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/x135236493

 

440x550-2010061700086.jpg

 

zobaczcie na różnicę na pole daty, tutaj data jest na ciemnym tle

 

a w tej aukcji na allegro - na białym tle

 

druga sprawa, to sposób zakręcenia śrubek wokół tarczy, w tym japońskim - wszystkie śrubki równo w kacie 45 stopni

w tej na allegro - każda w swoją stronę

 

Seiken, człowiek na aukcji wyraźnie napisał, że zegarki są z Japonii.

 

bo widziałem w Zibi zegarek który kosztuje 550 zł

a w Japonii 15 tys jenów

czyli co Zibi rozdaje je po cenie ?

 

Seiken, Zibi jest dystrybutorem, więc dostaje zegary w cenach dystrybutora, nie kupuje w sklepie japońskim. 15 tyś. jenów to jakieś $150. Podejrzewam, że marża sklepu to ze 40% (albo i więcej, bo zdarzają się wyprzedaże za 60% ceny, a sklep pewnie też coś zarabia). Czyli Zibi ma je za $90 albo i lepiej.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a ten z aukcji na ebay co podałes

ma czarny napis i srubki równo a cena.... /srubki to nie problem zapewne ustawic/

mój kolega kupił w Zibi podobny model i mu sie trzy odkreciły czy tez odpadły

na gwarancje zgłosić jak poszedł to stwierdzili ze cos kombinował to sie wkurzył i je wkrecił na klej do gwintów

mówił mi ze dziadoskie maja tylko trzy zwoje i na jeden łapia ;)

teraz praktycznie nikt nie wie ani kupujacy ani sprzedawca czy sprzedaje oryginały czy repliki ;) /jesli je kupi za wielka woda/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a ten z aukcji na ebay co podałes

ma czarny napis i srubki równo a cena.... /srubki to nie problem zapewne ustawic/

 

 

Widziałem, tylko wiesz, wkleić oryginalne zdjęcie to nie problem. Zerknąłem na polskie sklepy - czarne tło w dacie. Wg mnie ten allegrowy to fake.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem było by podrobic czarne tło ?

przecie to sie nie kalkuluje w takim zegarku

trudno powiedzies trzeba by go było otworzyc

data nie jest końcowym argumentem

zdarzaja sie wady produkcyjne towar zamiast do kasacji

trafia na rynek /zwłaszcza ze te zegarki sa robione w miejscu sprzedawania czyli hongkong, singapur chuny/

tak np dzieje sie b.czesto z markowymi butami , odzieżą itp

które nie sa sprzedawane w autoryzowanych sklepach

Zobacz na allegro sklepy sprzedaja np. perfumy po 150 zet które normalnie kosztuja 450 zł

czesto napis na flaszce jest krzywy albo tym podobnie a w srodku jednak sa oryginalne perfumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem było by podrobic czarne tło ?

przecie to sie nie kalkuluje w takim zegarku

trudno powiedzies trzeba by go było otworzyc

data nie jest końcowym argumentem

zdarzaja sie wady produkcyjne towar zamiast do kasacji

 

Seiken, takie zegarki są składane automatycznie, a nie przez ludzików. To nie człowiek z pincetą zakłada datę, że mógłby się walnąć. Co innego podróbki, które są robione bardziej manufakturową techniką.

 

W jaki sposób wada produkcyjna miałaby spowodować zmianę koloru tła?

 

Poza tym reprezentujesz dziwny tok myślenia. Żaden problem podrobić, ale właśnie na detalach można się wyłożyć podrabiając i po tym właśnie można rozpoznać podróbkę. Bronisz tego, jakbyś sam na tej aukcji sprzedawał ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie tylko dziwie sie ze cos takiego komus by sie chciało podrabiac

gra nie warta swieczki wg. mnie

bo jesli dajesz strone z replika za 200 dolców

to jak to mozliwe ?

gdy oryginał ma podobna cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za $200 jest cena oficjalna dla end-usera. Rozróżnij oficjalną sprzedaż, sklep, podatki, transport, a branie od źródła, sprzedaż elektroniczną, detal itp. Nie sądzę, żeby koszt wytworzenia zegarka ze stali był duży, do tego z prostym mechanizmem kwarcowym.

Poza tym pamiętaj o skali, można zarabiać na 2 sposoby, ale sprzedając przez tydzień 1 zegarek za grube pieniądze, albo 10 dziennie, za dużo mniejsze. Poza tym przy drogim - zwraca się uwagę na to, co się kupuje, a przy tanim - dużo mniej się na to patrzy.

Najtrudniej - tak jak pisałem na początku - podrabiać produkty mocno technologiczne.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekny zegarek Kup go proszę i Ciesz sie poki go Bedziesz mam na reku ale Uwazaj Chowaj go czesto pod rękaw.


Kobiety! Zwłaszcza te z Electra Luminescent Backlight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej Nie Kupuj go prosze skoro Nie Jestes 100% pewien o wiecej Cie nie prosze.


Kobiety! Zwłaszcza te z Electra Luminescent Backlight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem EFE-503D, jest z białym polem datownika.

Nie działa wskaźnik zegara 24h, ciągle stoi na 24. A po włączeniu stopera wskazówka od sekundnika 1/20s nie obraca się tak jak powinna (odlicza cały czas sekundy od normalnego czasu).

Jest to podróbka zegarka i przez to nie działa, czy po prostu nie wiem jak to włączyć? :)

Zauważyłem, że wskaźnik zegara 24h, gdy włącze stoper, odlicza na nim godziny stopera.

Czy warto dać 300zł za ten zegarek? To 1/3 ceny rynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.