Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nav

IWC prośba o identyfikację

Recommended Posts

IWC prawdopodobnie cal. 89. Śliczny, klasyka. Koperta złota myślę że 18k, kształt tzw. krab

// Tomek

Dzięki, mnie też się podoba, nawet bardzo :rolleyes: pochodzi prawdopodobnie z przełomu lat 50tych i 60tych, próbowałem znaleźć jakąś tabelę IWC, tak aby dokładnie ustalić rok produkcji, ale bezskutecznie. Obecnie rozglądam się za zegarmistrzem (konserwacja, serwis) i ewentualnie konserwatorem, poczytam jeszcze dokładnie forum.

Guest kaido2

Chociazby tu masz seryjne numery werkow IWC.

Jeśli pokażesz mechanizm, to wszystko będzie jasne - łącznie z rokiem produkcji.

Jest to zapewne cal. 89, którego charakterystykę masz tutaj:

IWC-89

Bardzo popularny, wręcz legendarny mechanizm. Prosty, niezawodny i dokładny. Aktualnie mam trzy egzemplarze z tym werkiem i mimo swojego wieku chodzą świetnie.

Model raczej z lat pięćdziesiątych.

Tarcza wyglada dobrze - na dole powinien być jeszcze napis SWISS.

Wskazówki o takim kształcie były stosowane w IWC, więc prawdopodobnie oryginalne, albo dobrze dobrane.

Koronka kształtem też przypomina oryginał, choć pewnie to zamiennik.

Z identycznym kształtem koperty również się spotkałem, ale przydałoby się zdjecie dekla od wewnątrz - powinny być sygnatury.

Wyglada dobrze, ale spotkałem się z nieoryginalnymi kopertami.

Nie sądzę, żeby bransoleta była złota, więc należałoby ją natychmiast wyrzucić i załozyć porządny pasek.

A co do konserwacji - skad jesteś, to na pewno ktoś Ci podpowie dobrego zegarmistrza.

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Na dole tarczy widnieje napis SWISS, na zdjęciu jest niewidoczny z powodu refleksu świetlnego. Zegarek ostatnie kilkanaście lat przeleżał w pudełku. Co do bransolety zgadza się, rozglądam się już za porządnym paskiem, bransoleta po prostu też pochodzi z tamtej epoki. Co do wnętrza i mechanizmu, zegarka nie otwierałem, nie chciałbym go uszkodzić. Mechanizm jest na chodzie, aczkolwiek po tylu latach na pewno wymaga konserwacji.

Na dole tarczy widnieje napis SWISS, na zdjęciu jest niewidoczny z powodu refleksu świetlnego. Zegarek ostatnie kilkanaście lat przeleżał w pudełku. Co do bransolety zgadza się, rozglądam się już za porządnym paskiem, bransoleta po prostu też pochodzi z tamtej epoki. Co do wnętrza i mechanizmu, zegarka nie otwierałem, nie chciałbym go uszkodzić. Mechanizm jest na chodzie, aczkolwiek po tylu latach na pewno wymaga konserwacji.

Otwieraniem dekielka raczej nie uszkodzisz zegarka, jesli tylko zachowasz ostroznosc :-)

jeśli chcesz dobrego zegarmistrza do tego zegarka, to odezwij sie na PW

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Zegarek przedstawia dla mnie zbyt duża wartość sentymentalną, nie mam żadnego doświadczenia w kwestii serwisu zegarków, więc jego otwieranie zostawię zegarmistrzowi. :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.