Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

IWC prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

IWC prawdopodobnie cal. 89. Śliczny, klasyka. Koperta złota myślę że 18k, kształt tzw. krab


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mnie też się podoba, nawet bardzo :rolleyes: pochodzi prawdopodobnie z przełomu lat 50tych i 60tych, próbowałem znaleźć jakąś tabelę IWC, tak aby dokładnie ustalić rok produkcji, ale bezskutecznie. Obecnie rozglądam się za zegarmistrzem (konserwacja, serwis) i ewentualnie konserwatorem, poczytam jeszcze dokładnie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Chociazby tu masz seryjne numery werkow IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokażesz mechanizm, to wszystko będzie jasne - łącznie z rokiem produkcji.

Jest to zapewne cal. 89, którego charakterystykę masz tutaj:

 

IWC-89

 

Bardzo popularny, wręcz legendarny mechanizm. Prosty, niezawodny i dokładny. Aktualnie mam trzy egzemplarze z tym werkiem i mimo swojego wieku chodzą świetnie.

Model raczej z lat pięćdziesiątych.

Tarcza wyglada dobrze - na dole powinien być jeszcze napis SWISS.

Wskazówki o takim kształcie były stosowane w IWC, więc prawdopodobnie oryginalne, albo dobrze dobrane.

Koronka kształtem też przypomina oryginał, choć pewnie to zamiennik.

Z identycznym kształtem koperty również się spotkałem, ale przydałoby się zdjecie dekla od wewnątrz - powinny być sygnatury.

Wyglada dobrze, ale spotkałem się z nieoryginalnymi kopertami.

Nie sądzę, żeby bransoleta była złota, więc należałoby ją natychmiast wyrzucić i załozyć porządny pasek.

A co do konserwacji - skad jesteś, to na pewno ktoś Ci podpowie dobrego zegarmistrza.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole tarczy widnieje napis SWISS, na zdjęciu jest niewidoczny z powodu refleksu świetlnego. Zegarek ostatnie kilkanaście lat przeleżał w pudełku. Co do bransolety zgadza się, rozglądam się już za porządnym paskiem, bransoleta po prostu też pochodzi z tamtej epoki. Co do wnętrza i mechanizmu, zegarka nie otwierałem, nie chciałbym go uszkodzić. Mechanizm jest na chodzie, aczkolwiek po tylu latach na pewno wymaga konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole tarczy widnieje napis SWISS, na zdjęciu jest niewidoczny z powodu refleksu świetlnego. Zegarek ostatnie kilkanaście lat przeleżał w pudełku. Co do bransolety zgadza się, rozglądam się już za porządnym paskiem, bransoleta po prostu też pochodzi z tamtej epoki. Co do wnętrza i mechanizmu, zegarka nie otwierałem, nie chciałbym go uszkodzić. Mechanizm jest na chodzie, aczkolwiek po tylu latach na pewno wymaga konserwacji.

 

Otwieraniem dekielka raczej nie uszkodzisz zegarka, jesli tylko zachowasz ostroznosc :-)

jeśli chcesz dobrego zegarmistrza do tego zegarka, to odezwij sie na PW


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przedstawia dla mnie zbyt duża wartość sentymentalną, nie mam żadnego doświadczenia w kwestii serwisu zegarków, więc jego otwieranie zostawię zegarmistrzowi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.