Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomirek

WASZE ULUBIONE RUSKI, KTÓRE CZASAMI ZAKŁADACIE

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cofer napisał:

@drobnypijaczek - ano! a precyzyjniej: dawniej WROCŁAW teraz IBIS, a za nim "termos" :)

 

@Piotoman - lodówka Mińsk dawała czadu!!!  jakieś 20 lat temu wyniosłem ją do piwnicy, gdy kupiliśmy "nowszą; ładniejszą; energooszczędną" i już tak je regularnie wymieniamy, bo zwykle je szlag trafia jakoś w chwilę po tym jak mija okres gwarancji...  Tej obecnej też już stuknęła gwarancja, bo zaczyna świrować i latem trzeba było jej odmrozić i wyczyścić zamrażalnik. Aby nie utracić jego zawartości odpaliłem piwnicowego mińska. Zatelepał się i zaburczał jak startujący szturmowy wiertalot  Ми-24 i po dwóch godzinach mogłem już produkować w niej lód do whiskey - a przypominam: grzmot jest w wieku niektórych moich sowieckich komandirów :)

Weź Mi-24 pomaluj ciemnozieloną amerykańską farbą antyradarową i masz najseksowniejszy śmigłowiec wszechczasów! A "termosa" czy jak kto woli "pe**sa" bez lornetki można i z Bobolic pod Ząbkowicami Śląskimi wypatrzeć i to bez lornetki. Dla niewtajemniczonych to ok 60 km!

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać, że słyszałem raczej inne nazwy tego obiektu, niż "termos" :D

 

Al do rzeczy, chwilę na ręku spędził taki niewyróżniający się niczym Wostok.

 

DSC_0419.thumb.jpg.2c9b5bb9de9355844cf7074a8dc0f8a0.jpg

 

A w kolejnym dniu, wyskoczywszy z zupy opisanej w innym wątku, przysiadł taki dość styrany Ałmaz :)

 

DSC_0431.thumb.jpg.9a3a7bb7f0e73cd3e6a1187a2b63c376.jpg

 

Jakaś nadpodaż CzeCzeZetów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz Pakulski - mój ulubiony (obok sygnała ze żmijką) model poljota budzika, szkoda tylko, że ździebko wymęczony... ale zdobycie koperty z lepszym złoceniem  nie jest czymś niemożliwym.

 

@JanekTheFizyk - CzeCzeZet rulez! :)  kwintesencja wostoka-popularniaka  i  super ałmazik

Niestety, technologia złoceń  CzeCzeZet w przypadku kopert ałmazów, wołn i WP  nie była szczytem kunsztu galwanizerów. Nagminnie wyłazi spod niego mosiądz pomimo AU 20µ i dobra złocona koperta, to rarytas.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, faktycznie!!! większość mosiądzy jest w tonacji żółci...  ale przy domieszce niklu i szczypty manganu uzyskujemy alpakę (zwanej nowym srebrem), tyle że nie widziałbym sensu takich kombinacji tylko po to aby finalnie wszystko pokrywać złotem.    No chyba, że ta koperta to jakiś zupełnie inny stop?? 

Sam mam tylko ałmazy w chromie i dotąd byłem przekonany, że pod chromem jest sowiecki standard, czyli mosiądz.

 

Dzisiaj u mnie ulubiony stoliczek-składaczek :)

 

 

stolicznyj-frankey20201126_101155.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek który dostałem lata temu od Taty po skończeniu studiów. Uwielbiam tą Rakietę i z sentymentu i z przyczyn obiektywnych. To mój nomer odin. Teraz ma u mnie funkcję naczelnego garniturowca, ale od czasu do czasu i do swetra się ponosi 😉

IMG_20201126_110524.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20201126_102629.thumb.jpg.33396399f53be7478fa8bfe8dd288d40.jpg
Gdzie taką tarczę można kupić.... Ehhh szukałem jej w necie i nic.. czy to tajemnica... ile dałeś za całość...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390 z wysyłką. Mechanizm z mikroregulacją i oksydą na śrubach. Pasy genewskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo Pakema super! Niedługo mam nadzieję zaprezentować zegarek Tiodega 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby Łucz...
Czasami więc założę przed snem38fd829c75492408c88c4a4b3ba0f497.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...że co??? ładniejsza "rybka" czy zielona strzałka z pióropuszem z oczkiem?

hmmmm..... jasne, że rybka!!! tym bardziej, że to wostoczek :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z pierwszych radzieckich zegarków jakie przed laty kupiłem. Ubrałem go dziś na 16 te urodziny mojego syna Szymona. Bimber zimny, ruszamy...

IMG_20201205_175436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.