Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomirek

WASZE ULUBIONE RUSKI, KTÓRE CZASAMI ZAKŁADACIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Wytargany z szuflady na dziś. Czemu nie zrobili jeszcze szybkiej zmiany daty, bo kręcić cały miesiąc,  się nie chce. 

Spokojnego dnia 

Resizer_15910062612360.jpg

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Wolf napisał:

Czemu składak? Kupowałem go bezpośrednio od Krisa kawał czasu temu jako full ori Szturmana

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/
 

Tarcza na 100% współczesny zamiennik, ring albo współczesny albo ze zwykłego Poljota 3133. Wskazówka stopera powinna być tzw. samolocik (zobacz wyżej u D@adika). Pokaż jeszcze werk i dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawa sprawa... Myślę, że być może trochę mnie poniosło z photoshopem tutaj, a przynajmniej mam taką nadzieję, bo inaczej to będzie znaczyło, że Kris posunął się za daleko jak na swoje możliwości. Zwłaszcza, że nie kupowałem go na allegro, żeby nie wiedział komu go sprzedaje.

Jutro zrobię zdjęcia wszystkich elementów i pokażę. Tarcza nie wygląda na zamiennik z bliska - ma bardziej stonowany kolor i widać lekką patynkę. Zresztą miał dokładnie ten model w swoim katalogu na google drive

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conajmniej sekundnik jest niewłaściwy, ten który masz nigdy nie był w Szturmańskich. Czy ta tarcza ma w ogóle przetłoczenie pod totalizatorami bo nie bardzo widać? Nie chcę przesądzać na 100% ale dla mnie ten zegarek jest podejrzany, choć jest w takiej konfiguracji w katalogu z 2002 roku. Może to po prostu już późny noworuski egzemplarz? Co do tarczy to zamienniki mają bardzo charakterystyczny element , mianowicie wyraźną czarną obrysówkę żółtego elementu powyżej daty. Oryginalne zawsze są jakby z zatartymi krawędziami.

Edit. koperta tez mi wygląda na chromowaną sądząc po rysach na uszach...

Może ktoś się jeszcze wypowie bardziej obeznany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Conajmniej sekundnik jest niewłaściwy, ten który masz nigdy nie był w Szturmańskich. Czy ta tarcza ma w ogóle przetłoczenie pod totalizatorami bo nie bardzo widać? Nie chcę przesądzać na 100% ale dla mnie ten zegarek jest podejrzany, choć jest w takiej konfiguracji w katalogu z 2002 roku. Może to po prostu już późny noworuski egzemplarz? Co do tarczy to zamienniki mają bardzo charakterystyczny element , mianowicie wyraźną czarną obrysówkę żółtego elementu powyżej daty. Oryginalne zawsze są jakby z zatartymi krawędziami.
Edit. koperta tez mi wygląda na chromowaną sądząc po rysach na uszach...
Może ktoś się jeszcze wypowie bardziej obeznany?
Dobra Krzychu, to jedziemy z nim :)1558b735c222ec2ba11d2b3347f050ad.jpgc0b2256bc1f08d33d9c5ab084164185c.jpgec81a2d443ab275d194cf764e1835222.jpg

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mechanizm i koperta są ok ale tarcza współczesna i sekunda duża niewłaściwa. Mechanizm stary jeszcze na białych kołach a tarcza się ma nijak do niego. Ale są lepiej zorientowani w 3133 to się może wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę rzec - dzięki wielkie za uświadomienie. Przykre, że Kris/Korsarz po raz kolejny okazał się cwaniakiem i nie zachował się uczciwie w stosunku do członka forum, którego zna. Bo nie uwierzę, że nie był świadom, że tarcza nie pasuje do reszty. Pal licho sekundnik, kiedyś przy okazji dorwę jakiś, ale tarcza ma wkurzyła ;)

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wolf napisał:

Cóż mogę rzec - dzięki wielkie za uświadomienie. Przykre, że Kris/Korsarz po raz kolejny okazał się cwaniakiem i nie zachował się uczciwie w stosunku do członka forum, którego zna. Bo nie uwierzę, że nie był świadom, że tarcza nie pasuje do reszty. Pal licho sekundnik, kiedyś przy okazji dorwę jakiś, ale tarcza ma wkurzyła ;)

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/
 

No tak jak Krzysiek powiedział ...tarcza ,wskazówki ...o partyzanckim w klejeniu szkła już nie wspomnę ....no jeśli stal koperta, to na plus . No jeszcze klawiatura lipa,,bo chrom wytarty . 

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza faktycznie współczesna, ale koperta wydaje się, że stal. Jeżeli chodzi o przyciski to czasami się trafiają na allegro, chyba że masz blisko do Bytomia, to też można trafić współczesny komplet, łącznie z koronkami. Ale i tak zegarek super do noszenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wolf napisał:

Cóż mogę rzec - dzięki wielkie za uświadomienie. Przykre, że Kris/Korsarz po raz kolejny okazał się cwaniakiem i nie zachował się uczciwie w stosunku do członka forum, którego zna. Bo nie uwierzę, że nie był świadom, że tarcza nie pasuje do reszty. Pal licho sekundnik, kiedyś przy okazji dorwę jakiś, ale tarcza ma wkurzyła ;)

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/
 

A pamiętasz za ile go kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

W nieustających poszukiwaniach oryginalnej tarczy dziś ponoszę wołenkę. Może na słońcu ją trochę przy okazji postarzę. Lepsze to niż ten nieczytelny blat który miałem. 

Spokojnego dnia 

 

Resizer_15911668340580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pamiętasz za ile go kupiłeś?
Mogę Cię zapewnić,że płaciłem jak za ori Szturmana. Kupowałem wtedy kilka sztuk za jednym zamachem, ale odgrzebałbym na mailu naszą wymianę wiadomości wraz z cenami.

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę absolutnie bronić Krisa czy tłumaczyć - ale jak to było bardzo dawno to był taki czas gdzie pojawiały się pierwsze sztuki szturmanów, oceanów czy poljotów z Ukrainy ze zmienionymi tarczami a u nas nikt nie wiedział jeszcze że są już zamienniki. Czy tutaj tak było nie wiem to już sprawa między Wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wolf napisał:

Mogę Cię zapewnić,że płaciłem jak za ori Szturmana. Kupowałem wtedy kilka sztuk za jednym zamachem, ale odgrzebałbym na mailu naszą wymianę wiadomości wraz z cenami.

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/
 

 

Ja próbowałbym z nim rozmawiać, może się zgodzi przyjąć i anulować zakup.

Ja kiedyś od ukraińca, który handlował również tymi szturmanami (opisywałem to kiedyś na forum) kupiłem Sygnała z zamiennikiem tarczy. Zapewniał mnie, że to ze starych zapasów oryginał. Już po 2 godzinach zorientowałem się, że to zamiennik, ale na giełdzie już go nie było. Nigdy go nie widziałem na tej giełdzie, był tam pierwszy raz. Po kilku miesiącach spotkałem go drugi i ostatni raz. Przypomniałem mu sytuację, powiedział abym pojechał po zegarek. Oddał mi pieniądze.

Może warto porozmawiać z Krisem... Może sam nie wiedział, że to zamiennik... Przecież będzie mu łatwiej zrobić z tego zegarka oryginał, ma doświadczenie i kontakty.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.