Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę. Amerykanie praktycznie nie robili zegarków z przyciskiem - jeśli już to z dźwignią. Mechanizmy ustawiane przyciskiem należą do rzadkości...

 

Swoją drogą - że komuś się chciało tak mechanizm modyfikować, jak tu tylko zamek w kominku był zasyfiały (!) :D

Ale to właśnie jest dzwignia a nie przycisk,wyciągając ją można przestawić wskazówki a przy wciśniętej można nakręcać i właśnie widziałem podobny mechanizm Trentona w kopercie z wycięciem pod lunetą ,wygląda na to że mechanizm był produkowany i do takiego typu kopert ,chciałem zrobić zdjęcie ale właściciel zegarka się nie zgodził!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mój Mały będzie kiedyś z nich dumny ;)

 

45837793.jpg

 

57926276.jpg

 

86649050.jpg

 

29809015.jpg

 

68370439.jpg

 

88746498.jpg

 

94288641.jpg

 

36140764.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale okazy!!wrzuć jeszcze parę zdjęć,jest co oglądać,ja tu się pochylam nad każdym zmęczonym bidakiem ,a tu proszę bardzo!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradź skąd tak piękne zegary,no przyjemność oglądania!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Robert, ładnie podgrzałeś atmosferę ;)

Piękne okazy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ja też nie mogę się na nie napaczeć ;)

Edytowane przez Robredo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęka mi opadła. Długo będę się zbierał po tym widoku. Gratuluję. Przecudne zegarkowe perły


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł w Wigilię, czyli dokładnie pod choinkę.

Nie powiem, że po prostu "się trafił", bo szukałem od dłuższego czasu.

Póki co nie miałem czasu się nim zająć, choć poza ogólną kosmetyką i wymianą szkła nic z nim robić nie trzeba.

Z przodu to tak wygląda:

 

post-23302-0-50345700-1356651837_thumb.jpg

 

Po odkręceniu ramki ze szkłem:

 

post-23302-0-84149700-1356651889_thumb.jpg

 

Z tyłu:

 

post-23302-0-05902800-1356651925_thumb.jpg

 

No i serduszko - rocznik 1910, 18s, 19 kamieni, 5 "adjustmentsów", no i taki ciut inny:

 

post-23302-0-51870400-1356652113_thumb.jpg

 

post-23302-0-57170300-1356652157_thumb.jpg

 

post-23302-0-21980900-1356652255_thumb.jpg

 

post-23302-0-80180300-1356652286_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem tu nowy i mam pakie pytanie czy Waltham produkował zegarki w kopertach elgina czy może jest to składak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem tu nowy i mam pakie pytanie czy Waltham produkował zegarki w kopertach elgina czy może jest to składak

Elgin w owych czasach nie produkował bodajże kopert w ogóle. Wprawdzie istnieją koperty sygnowane 'Elgin Watch Case Co', ale firma ta zdaje się nic nie miała wspólnego z Elginem produkującym zegarki. Pamiętaj że mówisz o czasach, w których normalną rzeczą był "obstalunek". Klient wchodził do sklepu, kupował sobie zegarek (werk z tarczą), a następnie wybierał sobie (zazwyczaj w tym samym sklepie, ale niekoniecznie) kopertę do niego. Nie była istotna firma, która wyprodukowała kopertę, tylko był istotny rozmiar pasujący do werku. Tak więc Waltham w kopercie 'Elgin Watch Case Co'? Czemu nie?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale firma ta zdaje się nic nie miała wspólnego z Elginem produkującym zegarki.

 

Tak... są nawet wspomnienia o sporach prawnych z lat 90-ych (XIX wieku) pomiędzy 'firmą zegarkową' i 'firmą kopertową', dotyczących posługiwania się nazwą "Elgin" w kampaniach reklamowych, ulotkach, reklamach prasowych. Ostatecznie pozew został odrzucony (nazwę geograficzną trudno sobie zastrzec), ale i tak kampanie reklamowe firmy kopertowej zostały stonowane

http://mb.nawcc.org/showwiki.php?title=Illinois_Watch_Case_Co


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to udany koniec roku!mojemu Mikołajowi chyba się spieprzyły sanie bo jedzie i jedzie.....

A zegarek piękny i rzadko u nas spotykany,podoba mi się także jego skromna ale elegancka koperta..super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronofil cudeńko sam szukam walthama

No to udany koniec roku!mojemu Mikołajowi chyba się spieprzyły sanie bo jedzie i jedzie.....

A zegarek piękny i rzadko u nas spotykany,podoba mi się także jego skromna ale elegancka koperta..super!

 

Dzięki, Panowie, za miłe słowo :)

 

post-23302-0-85036400-1356727098_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacz Pan... myślałem chyba z pół godziny, czy go nie kupić. W zasadzie - było mnie stać, ale tak na styk, a poluje na coś innego, zresztą z tej samej "stajni" i w końcu jednak odpuściłem. Następnego dnia wszedłem i już go nie było :). Cieszę się, że trafił w dobre ręce - to kapitalny zegarek!!! Co ja mówię... PRZEKAPITALNY! rzadki i ciekawy, a do tego w świetnym stanie! i cena była bardzo przyzwoita - nawet teraz troszeczkę żałuję, ale... jak już zrealizuję mój cel, to mi przejdzie ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Pawle :)

Szczerze mówiąc liczyłem, że zauważysz ten nabytek ;)

Ja się za długo nie wahałem, bo chodził za mną od dawna, więc jak się pojawił w dodatku o rzut beretem...

Ciekawe na co polujesz, bo się odgrażasz....


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bo jak nie wyjdzie, to będzie mała ftopa ;) . Ale jak wyjdzie to wam żuchwy poopadają ;). Zasadziłem się i cierpliwie czekam.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyprostować wskazówki w zegarku kieszonkowym końcówki są lekko zagięte czy ktoś z Państwa posiada Hamiltona Edinburgh i czy mógłby mi podesłać zdjęcie ?

Edytowane przez jakub4prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . 30 lat temu dostałem od Dziadka stary zegarek w kiepskim stanie . Zegarek był własnością mojego Pradziadka który zamiast do woja czmychnoł do USA w latach 1900-1915. Zegarek nadal jest w kiepskim stanie więc pomyślałem o renowacji ale gdzie ? Może podpowiecie do kogo z tym uderzyc lub kubeł zimnej wody na ostudzenie moich emocji .Foty są kiepskie ale może coś podpowiedzą .

 

post-859-0-79831700-1357080418_thumb.jpg

post-58303-0-20032800-1357063765_thumb.jpg

post-58303-0-35977500-1357063773_thumb.jpg

post-58303-0-30969700-1357063781_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr Ratyński
Mod edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie stan ciężki...zegarek porządny ,15 kamieniowy werk z 1909r ale doprowadzenie go do porządku nie będzie proste a tym bardziej tanie!wprawdzie zdjęcia są kiepskie i może to tylko tak żle wygląda ale zdobycie części do zegarków amerykańskich to ogromny problem i na zegarmajstrów bym nie liczył ;) zresztą przejdz sie po okolicznych i zobacz co ci powiedzą!mam parę takich zwłok które czekają na części ale to trwa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kowal jest delikatniejszy od zegarmistrza , nawet przy wymianie baterji mają problem dlatego pomyślałem że może ktoś się tym zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.