Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Recommended Posts

Mam pytanie z innej nieco beczki. Czy koledzy znają może kogoś, kto jest w stanie przerobić mechanizm Walthama by zamontować cały wyciągany wałek, zamiast standardowo mocowanego rozwiązania? Mam bardzo ładny sprawny mechanizm z piękną porcelanową tarczą. Niestety bez koperty i wałeczka. Spróbowałbym go wpasować w kopertę naręczną. Zwyczajnie mi szkoda tego staruszka.

Edited by krywoj75

Rzecz w zasadzie niewykonalna bez zrobienia totalnej demolki w mechanizmie...

jesli to standardowy rozmiar - lepiej po prostu dokupić „kieszonkową” kopertę i tak poskładać.

Miłego dnia!

2 godziny temu, pmwas napisał:

Rzecz w zasadzie niewykonalna bez zrobienia totalnej demolki w mechanizmie...

Kiedyś przymierzałem się do tego tematu (bez super demolki w mechanizmie) miałem 

jakiś pomysł jak to rozwiązać a biorąc pod uwagę jak ładnie zdobione są to mechanizmy 

to "gra  jest warta świeczki". To jest do zrobienia chyba ktoś na forum pokazywał takie rozwiązania

ze stanów w współczesnych kopertach z nierdzewki z przeszklonym deklem - więc się da :) .

Pozdrawiam 

Roman

1 godzinę temu, Grigoris1 napisał:

To koperty współczesne pasówek są chyba przerabiane, a nie sam werk.

Trzeba by zapytać u "pasówko-macherów"

No trzeba trochę pokombinować :) bo we współczesną gotową kopertę nie idzie wstawić "koszyczka".

Ala jak wstawisz taki mechanizm - jeszcze ze złoceniami na płycie - to pasówka może się podobać.

Pozdrawiam

Roman

-> M1234

Koperta MOŻE być oryginalna, bo nie widac dodatkowych śladów po śrubkach...

Wg bazy danych mechanizm z około 1908 roku. 

Wersja średniej klasy, pospolita.

Dobry mechanizm... pospolity, ale dobry.

Miłego dnia!

Odpalilem starocia :) 

Miód na serce, jak to mówią :)

Piękny stary Stuart - najwyższa produkowana wówczas wersja.

Egzemplarz chyba z 2-3 roku produkcji...

Miłego dnia!

Elgin numer 558

Miłego dnia!

Hejka. Mam nietypowe pytanie. Szukam zegarka kieszonkowego do pewnego projektu nie związanego bezpośrednio z zegarkami. Najważniejsze by był amerykańskiej firmy i posiadał tarczę z cyframi rzymskimi- najlepiej coś w stylu zaprezentowanego post wyżej.  Najważniejsze by cena była jak najniższa, a zegarek nie mus być na chodzie (choć najlepiej gdyby był). Gdzie najlepiej szukać takich okazji  - Allegro, OLX czy jeszcze w innych miejscach?  Czy za powiedzmy 200zł uda mi nie coś znaleźć? Poza Illinois, Walthamemi, Elginem jakich firm powinienem szukać?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zakup tzw. "Dollar Watch" czyli taniego zegarka amerykańskiego - nie jestem tylko pewien czy robiono tarcze z rzymskimi cyframi.

To są rzeczy za kilkadziesiąt złotych.

Niesprawny amerykański ... najlepiej w chromowanej kopercie: Hamilton, Hampden, Rockford, South Bend.

Ale raczej rozwiązaniem będzie zakup New York Standard Watch - są prostsze i stosunkowo najtańsze.

Popytaj, poszukaj.

Na eBay jest tego bardzo dużo...

Miłego dnia!

Taki Elgin za 95$ to chyba dobra cena? Co sądzicie?

cw875-1.jpg

cw875-3.jpg

W dniu 31.03.2021 o 08:16, Thrud napisał(-a):

Hejka. Mam nietypowe pytanie. Szukam zegarka kieszonkowego do pewnego projektu nie związanego bezpośrednio z zegarkami. Najważniejsze by był amerykańskiej firmy i posiadał tarczę z cyframi rzymskimi- najlepiej coś w stylu zaprezentowanego post wyżej.  Najważniejsze by cena była jak najniższa, a zegarek nie mus być na chodzie (choć najlepiej gdyby był). Gdzie najlepiej szukać takich okazji  - Allegro, OLX czy jeszcze w innych miejscach?  Czy za powiedzmy 200zł uda mi nie coś znaleźć? Poza Illinois, Walthamemi, Elginem jakich firm powinienem szukać?

W załączeniu są trzy zegarki. Nr.1 oddam za darmo. Nr 2 i 3 sprzedam za 200zł każdy. Zainteresowany? Daj znać

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Taki Waltham sie trafił.

Miestety złamany górny czop ( prawie tradycyjnie :)  , jak w innych "amerykańcach).

Może kiedys siądę i zrobię.. :blink:

waltham 1.jpg

waltham 3.jpg

waltham serial number.jpg

Pozdrawiam Mirek

W dniu 6.04.2021 o 08:51, wijaki napisał(-a):

W załączeniu są trzy zegarki. Nr.1 oddam za darmo. Nr 2 i 3 sprzedam za 200zł każdy. Zainteresowany? Daj znać

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Jak się klient nie znajdzie, z chęcią porozmawiam na ich temat.

Z pozdrowieniami,

Maciej

Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

Zapraszam:

https://jansendiamonds.com/pl/content/54-zegary-i-zegarki

Posted (edited)

Teraz po wstawieniu czopa i paluszka do plato (no niestety nie miałem rubinowego, więc zrobiłem stalowy :( i po próbie uruchomienia.

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Hmmm... zegarek „kuleje”, wiec trzeba poprawić włos 

Miłego dnia!

To jest tylko poglądowe, że udało się go uruchomić, po wstawieniu czopa na osi balansu i "prostowaniu" czopa osi kotwicy.

JESZCZE DUUUZO pracy przy nim, znaim wróci na dobre do "żywych"

Pozdrawiam Mirek

Witam 

ostatnio trafił w moje ręce taki oto zegarek:

0B721E75-4798-4B91-9C8B-2F62EF8357F8.thumb.jpeg.b7220ecf0a29bdb8768975fd4c251e59.jpeg

AF818637-3C01-4850-9946-68AC1E39C400.thumb.jpeg.8a54a4e515fcef491d2b034e774da70a.jpeg

Nie jestem absolutnie w temacie zegarków kieszonkowych...

w związku z tym proszę 🙏🏻bardziej zorientowanych o informacje :jaki w przybliżeniu może być rok produkcji ?

Ze znalezionych w internecie informacji nie za wiele wynika - poza oczywiście producentem i krajem pochodzenia - istnieją wyszukiwarki roku produkcji - ale potrzebny jest numer ...

druga sprawa - jak ustawia się w takim zegarku godzinę ? Próbowałem odciągnąć tradycyjnie koronkę - ale ani drgnie - czyżby aż tak się zastała?🤪

Zegarek po nakręceniu - ruszył i cały czas działa .

Trzecia sprawa : jak „ dobrać się do tarczy ( celem kosmetyki) ?

Pozdrawiam Adam.

Chyba powinno się dac odciągnąć koronkę.

określenie roku produkcji jest trudne, bo były one produkowane długo. Sadzac po srubkach a nie nitowantch połączeniach nie jest z tych najmłodszych Westcloxow.

więcej o nich - niestety - nie wiem :(

Miłego dnia!

23 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Chyba powinno się dac odciągnąć koronkę.

określenie roku produkcji jest trudne, bo były one produkowane długo. Sadzac po srubkach a nie nitowantch połączeniach nie jest z tych najmłodszych Westcloxow.

więcej o nich - niestety - nie wiem :(

Dzięki - i za te informacje...co do koronki - udało się ją odciągnąć - okazuje się że można ją odciągnąć po uprzednim jej obrocie - a raczej takim półobrocie i pociągnięciu😁

High-Castle, Z dużym prawdopodobieństwem powinieneś odkręcić lub tylko poluzować ten duży wkręt na mostku sprężyny napędowej. W podobnym zegarku jako mam to przekręca się taką prawie prostokątną nakładkę albo zabezpieczająca osłonkę, która zabezpiecza jakiś kołek przed wysunięciem się. Na tej podstawie domniemam, że w twoim wypadku trzeba ostrożnie luzować ten wkręt. Gdyby to nie pomogło to proponuję pozwolić pracę zegarka aż do zatrzymania się a następnie odkręcić (ostrożnie) mostek sprężyny. Wtedy powinno się udać trochę posmarować dźwigienki mechanizmu nastawiania. Powodzenia.

Posted (edited)

Błagam powiedźcie, że to jakiś poszukiwany unikat, bo w przypływie aukcyjnych emocji chyba sporo przepłaciłem 🙏

DSC07520.JPG

DSC07521.JPG

DSC07525.JPG

DSC07529.JPG

DSC07533.JPG

Edited by Szpindlakfan