Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sanka

PO czy Moonwatch?

Po czy Moon  

144 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Speedmaster to Vintage. To co miało sportowy charakter kiedyś, nie zawsze jest tak postrzegane dzisiaj.

 

To ja chyba faktycznie jestem stary :)

Dla mnie Speedmaster jest sportowy, Daytona elegancka, a Defy Open odlotowy :) tylko to bylo pewnie ze 100 lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona elegancka? :) To chyba ja jestem jeszcze starszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona elegancka? :) To chyba ja jestem jeszcze starszy...

 

Na pasku? Calkiem sie nadaje.

Ale co by nie mowic, PO nadaje sie do wszystkiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku? Calkiem sie nadaje.

Ale co by nie mowic, PO nadaje sie do wszystkiego :)

 

Speedmaster na pasku lepiej wygląda do koszuli niż PO, ponieważ PO jest grubsza oraz diverowy bezel ma bardziej sportowy charakter. Dlatego speedmaster jest bardziej uniwersalny. Na bransolecie można go nosić tak jak PO, natomiast na pasku wygląda bardziej elegancko niż PO. Doświadczyłem empirycznie :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Kruka ciekawa promocja.

 

Oglądałem poprzednią PO 45 za 14 kpln, a pan mówi, że daje rabat 10% (chyba standard) i do tego bonów za 20% wartości zegarka do wykorzystania przez 2 lata w salonach sieci. Reasumując nie jest źle , przy dzisiejszych kursach walut, gdy ktoś ma coś na oku jubilersko-zegarmistrzowskiego w najbliższym czasie.

 

PO 45 z salonu poniżej 10 kpln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Kruka ciekawa promocja.

pan mówi, że daje rabat 10%

 

na całego słoczgrupa dają standardowo 10% od cen na metce... a jak dobrze zagadasz to i 15 dadzą - wszystko kwestia, czy bierzesz zegar z wystawy i czy płacisz gotówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bierzesz pod uwagę nowe PO i nowego Speedmastera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to kolejny odkopany temat, który był zakładany 10 lipca ubiegłego roku - podejrzewam, że wybór już dawno został dokonany ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bierzesz pod uwagę nowe PO i nowego Speedmastera ?

 

Nowy Speedy to juz wlasciwie nie 'Moonwatch', ale racja nalezaloby doprecyzowac, ktore zegarki porownujemy, dla mnie jest roznica pomiedzy nowa i stara PO.


Sprzedam Omega Speedmaster Professional 3570.50.00 z 06/2011, 10/10 na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na PO jednak tylko 42mm.

Speedmaster jest świetny, ale jakoś niepotrzebny mi chronograf ;)

Gdybym miał sporo kasy to kupiłbym obie Omegi i nie byłoby problemu :D

 

pozdrowienia!


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pewnie nieaktualny, ale może dzięki kolejnym odpowiedziom ktoś nowy nie będzie musiał tworzyć wątku:)

Ja wybieram Speedmastera dlatego, że jest niepowtarzalny, gdzie można powiedzieć iż inne firmy robią zegarki podobne do tego modelu. W przypadku PO zawsze następuje odwołanie do Rolexa Submarinera czy innych wcześniejszych modeli. Można powiedzieć, że PO jest bardzo udaną, ale jednak wariacją na temat nurka wg określonego wzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku PO zawsze następuje odwołanie do Rolexa Submarinera czy innych wcześniejszych modeli.

 

A na czym polega odwołanie PO do Suba? Oba to diverki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE POSIADAJĄCY SPEEDMASTERA; wypowiedzcie się na temat wodoszczelności tego zegarka

Wszak 50 to nie powalający parametr ale zobowiązuje. Trzeba ściągać go ,,do wody" przy najmniejszej okazji? czy może ktoś się w nim kąpał ,pływał bez przykrych konsekwencji ?

byłbym wdzięczny za każdy donos:)dlatego,że jedyne co mnie blokuje przed zdecydowaniem się na Speedyego to jego wodoszczelność (lub jej brak:)

 

ps

Dzisiaj w łapki do przymierzenia wpadł mi speedy Limitet edyjszyn z taczą wykonaną z meteorytu ;)(10szt na Polske) Zaiste prawdziwy to Moon watch ,wg mnie wykonanie i wykończenie onego zalatywało radosną twórczością ludową (zwłaszcza dekiel)Dlatego z tej racji,że jestem zwolennikiem prostoty i subtelności oraz elegancji jaka z tego połączenia wynika wolę tradycyjne wykonanie Moon watch,bez udziwnień.

 

To jak z tą wodoszczelnością w życiu codziennym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wodoszczelnością, ale Moonwatch tak "chodzi mi po głowie", że aż wysłałem kupon Lotto. Trafiłem trójkę i mam do odebrania 24zł :D

 

Może jednak kiedyś... :D


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tą wodoszczelnością w życiu codziennym?

 

Można pływać :-)

 

 

aaaspeedydeadsea.jpg

 

waternew.jpg


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobwoj !!!

namieszałeś mi teraz we łbie!! wszyscy mówili ,że zostawiają ją w domu jak deszcz pada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj "wszystkich" tylko szukaj faktów :D . Przeczytaj jednak ostrzeżenie w tabelce Omegi, zwłaszcza jeżeli kupisz używaną, otwieraną itp.

 

Every OMEGA will remain water resistant provided that the crown, pushers, crystal, case and gaskets remain intact.

We recommend you have the water resistance checked once a year by a service centre or agent, if possible before bathing season.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, serdeczne dzięki,czyli przed sezonem letnim przynajmniej 1x w roku do servisu

jest ok :D

Wszak nurek ze mnie żaden bo najgłębiej to na 2,5 m zszedłem :D ale zawsze lepiej mieć pewność,Ot po prostu się upewniam czy aby prze każdym wejściem do wody typu jezioro czy morze,rzeka itp nie będę musiał onego ściągać z ręki co na dłuższą mete może być to uciążliwe

 

Uważam ,że dobry wątek bo mogą te wiadomości komuś w jakimś stopniu pomóc rozwiać ww wątpliwości oraz pomóc (zadecydować ) przy wyborze zegarka tak jak mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, serdeczne dzięki,czyli przed sezonem letnim przynajmniej 1x w roku do servisu

jest ok :D

Wszak nurek ze mnie żaden bo najgłębiej to na 2,5 m zszedłem :D ale zawsze lepiej mieć pewność,Ot po prostu się upewniam czy aby prze każdym wejściem do wody typu jezioro czy morze,rzeka itp nie będę musiał onego ściągać z ręki co na dłuższą mete może być to uciążliwe

 

Uważam ,że dobry wątek bo mogą te wiadomości komuś w jakimś stopniu pomóc rozwiać ww wątpliwości oraz pomóc (zadecydować ) przy wyborze zegarka tak jak mnie

 

 

 

 

Cieszę się, że mogłem pomóc :D


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Speedmasterze denerwuje mnie nieruchoma wskazówka zasłaniająca znaczek Omegi :P

Tylko ja tak mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Speedmasterze denerwuje mnie nieruchoma wskazówka zasłaniająca znaczek Omegi dry.gif

Tylko ja tak mam?

Nie tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego by nie miała stoperowa powędrować na godz np 6 i tam pozostać ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko :lol:

problem przestaje być aktualny 12 sekund po włączeniu stopera...

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie to ze szkodą dla mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem przestaje być aktualny 12 sekund po włączeniu stopera...

Pozdrawiam,

takie to proste :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.