Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sanka

PO czy Moonwatch?

Po czy Moon  

144 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

witam-swój głos oddałem na PO, która bardziej do mnie przemawia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni stary PO od nowego?

Z tego co tutaj przeczytałem, to nowy ma przeszklony dekiel. Są jeszcze jakieś różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie to prawie wszystkim :)

Najważniejszy to werk In-house 8500 w nowej PO, transparentny dekiel, wykonanie pierścienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A cena? Nowa jest dużo droższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WUS w identycznym pojedynku nieznacznie wygrywa Speedy :-)


Sprzedam Omega Speedmaster Professional 3570.50.00 z 06/2011, 10/10 na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wyjściowa chyba trochę ponad 6k różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....decyzja Kolegi pewnie już zapadła....ale jak dla mnie stanowczo PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Speedy. Może i PO jest "bardziej" użytkowa ale to moonwatch sprawia, że serce bije szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dzisiaj czas odmierza ten ,co wcale nie znaczy, że seamaster przestał się mi podobać :)

post-28952-0-55909600-1323976034_thumb.jpg

post-28952-0-32109700-1323976056_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, mam nadzieję, że kiedyś będę mógł sobie pozwolić na speedy'ego. Na razie pocieszam się tym, że przez następne lata ten zegarek będzie wyglądał dokładnie tak samo :)

 

 

To wersja z hesalitem?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj ją do Galerii, bo stare fotki gdzieś pouciekały :)

 

Gratuluję :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje!! Ja mam rozterke: nowy MM lub uzywka Omegi taka jak twoja???

Wielki dylemat.


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,hesalit,jak to drzewiej bywało :)

 

Daj proszę znać jak w Twoim przypadku sprawuje się plexi. Zawsze jestem ciekaw, ponieważ wewnętrzenie jestem przekonany do szafiru. Czy musisz używać ściereczek, czy z tym rysowaniem to jednak przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj proszę znać jak w Twoim przypadku sprawuje się plexi. Zawsze jestem ciekaw, ponieważ wewnętrzenie jestem przekonany do szafiru. Czy musisz używać ściereczek, czy z tym rysowaniem to jednak przesada?

Pewnie ,że przesada, można to zarysować to oczywiste ale trzeba się postarać,hesalit to znowu nie mydło. Hesalit montowano ze względu na bezpieczeństwo kosmonautów \pilotów,jest mocniejszy,trwalszy a podczas ewentualnego uderzenia weń pęka a nie rozlatuje się na setki drobnych kawałków tak jak szafir.Takie swoiste coś za coś

Przy hesalicie oczywiście jest opcja ewentualnej polerki lub wymianie całkowitej jej na nową co w tym przypadku nie wiąże się z wygórowanymi kosztami.Na wszelki wypadek posiadam także zapasową hesalitową szybkę, tak więc śpię spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłe,codzienne ryski na hesalicie w Speedy'm

poleruje się w 2-3 minutki i po problemie..

 

Sapek,gratulacje

 

speedmaster2305.jpg:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć y60

 

Dzięki,powiem szczerze,że podoba się mi on z dnia na dzień coraz bardziej i to jest właśnie to, co w nim lubię.Kupiłem go ze względu na to, że jest sam w sobie skromny ,bez różnych kolorowych udziwnień,ulepszaczy itp. ma dobry manualny naciąg i kawał dobrej historii.Jest prawie w 99% niezmieniony odkąd zaczęto go produkować.To zegarek, który na ręce nie krzyczy i oznajmia całemu światu ;ZOBACZCIĘ MNIE!! JESTEM TUTAJ! PIĘKNY!!,DUŻY !!I WSPANIAŁY!.Ma skromność z klasą w sobie i to w nim lubię.

Nie tak jak to bywało z innymi zegarkami,gdzie od razu było; och! ach!! a z dnia na dzień czar onych pryskał i lądowały na półce lub kończyły w dziale ;sprzedam.

Ten ze zdjęcia to Twój ? rocznik coś koło 67-70r? wersja z trytem?

kurcze, może kiedyś dojdę do wprawy i zaczne robić tak ładne zdjęcia

 

Zresztą,k ryski na hesalicie z biegiem lat dodają wg mnie uroku całemu zegarkowi.

Z biegiem czasu nabiera on ,,zmarszczek" :),których łatwo się pozbyć w każdej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć y60

 

Zresztą,k ryski na hesalicie z biegiem lat dodają wg mnie uroku całemu zegarkowi.

Z biegiem czasu nabiera on ,,zmarszczek" :),których łatwo się pozbyć w każdej chwili

 

Dokładnie, jeżeli komuś nie przeszkadzają ryski oraz łatwość ich powstawania, hesalit jest najlepszym rozwiązaniem. Gratuluję nabytku. Niech cieszy :)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt :Sapek- "Ten ze zdjęcia to Twój ? rocznik coś koło 67-70r? wersja z trytem?"

 

w/g moich ustalen to lata -80' (max chyba 87 ,ale już nie pamiętam)wersja Apollo11 ,przeszklony dekiel i werk 863

 

zwróć uwagę na inną literkę R w Speedmaste"R" w Twoim i moim egzemplarzu.. :)

 

aha to oczywiście Tryciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,nie zwróciłem na to uwagi, R różni sie znacznie,

Tryt jest fajny,nadaje indeksom bardziej żółtego koloru.

Zauważyłem,że to wersja tryt po oznaczeniu :)

Wszystko to sprawia ,że Twoja Omega ma wygląd bardziej vintage w dobrym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szykowałem się na hesalit a udało się kupić w tej samej cenie szafir.

 

No i cieszę się widokiem mechanizmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szykowałem się na hesalit a udało się kupić w tej samej cenie szafir.

 

No i cieszę się widokiem mechanizmu :)

 

 

ja też się cieszę widokiem ..

 

speeedy3qo3.jpg

 

i ...brakiem szafiru..paradoksalnie.. :)

 

akurat w Moonwatchu hesalit mi jakoś idealnie pasuje,ale to ,oczywiście tylko osobiste preferencje..

 

szafir ma swoje bezsprzeczne zalety i w np. Seamasterze wydaje mi się być oczywistością.. :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heksalit jest super

nie jest tak zimny pod palcami

ale niestety nie nadaje się do codziennego noszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.