Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Thom

Meistersinger - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są na forum posiadacze zegarków marki Meistersinger? Jak oceniacie jakość wykonania waszych czasomierzy, pasków, klamerek?

 

Zaczyna za mną chodzić kremowy trójwskazówkowiec. Śpiewak wydaje się być całkiem atrakcyjną propozycją.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem model właśnie z kremową tarczą.Jeżeli chodzi o wykonanie,to jest ono bez zarzutu(jak to u germańca).Co do zakupu to nie sugeruj się ,że zegar kosztuje 990euro,można go nabyć spokojnie za 600(ja za tyle kupiłem na alledrogo nowiutką sztukę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem No.3 właśnie z kremową tarczą. Uważam, że zegarki są świetnie wykonane i do tego w nietuzinkowym designie. Niestety swojego musiałem sprzedać ale kupię jeszcze jakiegoś napewno. Co do Twojej wypowiedzi o "trójwskazówkowcu" to jestem na NIE ;) uważam, że jeżeli Meistersinger to jednak "jednowskazówkowiec" .

 

Zaczyna za mną chodzić kremowy trójwskazówkowiec..


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-tylko jednowskazówkowiec. IMHO 3 i 2 wskazówkowce nie mają już takiego uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednowskazówkowce są rzeczywiście kuszące, jednak nie dla mnie takie szaleństwa ;) Poza tym kojarzą mi się z manometrami ;)

 

Niestety w sieci mało ciekawych fotek Meistersingerów.. ciężko podjąć decyzję.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.1 jest swietnym, ale

jezeli ma byc jedynym zegarkiem w posiadaniu

to zapewniam ze po miesiacu bedzie mozna zwariowac,

jedna wskazowka kusi, ale jakby sie ja nosilo caly miesiac bez zmiany

na inne czasomierze, to zapewniam ze nie wytrzyma sie.

 

A trojwskazowkowiec, jak najbardziej, mialem na rece, polecam.

Kto lubi jasne zegarki, to ten kremowy spodoba sie.

No i Unitas z tylu jest swietny.

 

Tu sa jakies w galerii ale slabe i malo:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/10784-meistersinger-scrypto-bm2-02/page__p__146039__hl__meistersinger__fromsearch__1entry146039


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Firma ma kilka naprawdę świetnych model i nie są to jednowskazówkowce:

 

cm101g.gif

 

sim101g.gif

 

mm102g.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na zakup No1 (wersja z czarna tarcza). Poniewaz niestety nie mam mozliwosci przymierzenia go przed zakupem chce sie poradzic. Przy 16cm w nadgarstku powiniennem wybrac wersje zegarka 38cm (43cm bedzie zbyt duzy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to sprawa indywidualna Przymierz inne zagarki o podobnych rozmiarach. Ja bym brał mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 3 grosze:

mierzyłem Meistersingery i wyleczyłem się trochę.

Design i koncepcja ogólna super, wykończenie mechanizmu itd. też... oczywiście jednowskazówkowiec, jeśli już.

 

ale miałem niesympatyczne wrażenie, jakby koperty były "ostre", niewykończone albo niedopasowane, ciut niewłaściwie wyprofilowane... nie odczuwałem komfortu na nadgarstku.

ja wiem, że to może taki styl, ale mi to nie odpowiadało.

a szkoda.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Meistersinger Perigraph. Uważam, że są to bardzo ciekawe zehgarki godne polecenia. Ostatnio zamówiełm nowy pasek pod niebieską wskazówkę z kajmana:

 

post-46456-0-10938500-1418675822_thumb.jpg

post-46456-0-34685000-1418675849_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek, ostatnio jednowskazówkowce chodzą mi po głowie

 

Pasek fajnie dobrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster już nie ma w ofercie 2 i 3-wskazówkowców.

I słusznie, DNA marki jest gdzie indziej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny.Perigraph bardzo mi się podoba. Poza tym nowy Adhaesio i Pangaea Day/Date.

Poprosimy więcej zdjęć. Zwłaszcza tarczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny.Perigraph bardzo mi się podoba. Poza tym nowy Adhaesio i Pangaea Day/Date.

Poprosimy więcej zdjęć. Zwłaszcza tarczy!

 

To jeszcze takie lekkie zblizenie na tarcze... musialem filtr polaryzacyjny wygrzebac do zdjec...

 

meisterAM1011-05.jpg

 

meisterAM1011-06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od paru tygodnii szczęśliwym posiadaczem Nr 1 - limitowana edycja z wypuklymi cyframi na tarczy. Kupilem go za 650 EURO w Belgii. Stan 9/10 z papierami. Zgadzam sie z jednym z Kolegów, ze w przypadku posiadania jedynie jednego takiego czasomierza to nie jest świetny pomysl. Natomiast traktując go jako zegar na dni wolne typu niedziela, kiedy czas zdecydowanie inaczej plynie i nie mamy spotkań kiedy musimy byc na czas to taki jednowskzowkowiec jest super. Wymienilem mu pasek na bardziej przemawiający do mnie. Ale ten oryginalny tez byl calkiem-calkiem. Ponizej zdjecie z dzisiaj. Za chwile idę do kina i zeby sie nie spóźnić to na telefonie musze sprawdzic dokladny czas. :)

d9cd93ed81de3241b522559bf1b310c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly jestes. Cos tak wlasnie +/-. Teraz patrzę na zegarek jest rowno 14:30 to jest akurat prościej odczytać. :)

Ale mierzenie czasu na tym zegarku odbywa się trochę tak jak odczytywanie ciśnienia na barometrze w kotłowni.

Ma to swój urok.

Na zdjęciu jest 13:40? Czy jak się to czyta? :)

13:50 ...:) podzialka jest co 5 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, na początku miejmy to już za sobą, więc przyznam sobie:

image.jpeg.f3f3dfc171e42bbe3425dddd2b714184.jpeg

 

Jest to w sumie dość dziwne, bo jednowskazówkowce w dzisiejszych czasach szukania czegoś innego powinny mieć się dobrze.

Przecież zarówno Botta, a nawet Łucz nie są u nas nieznane.  Ba, jest nawet jednowskazówkowiec Vratislawii dostarczany właśnie do klubowiczów.

Niemniej producentem nr 1 jest dla mnie Meistersinger.

Oferta zegarków jest naprawdę szeroka i każdym może znaleźć w katalogu coś dla siebie.

Dziś może zainteresuję Was nowością z gatunku dość nieoczekiwanych.

Otóż właściciel firmy zamarzył sobie nową komplikację, do tej pory zarezerwowaną właściwie do zegarków ze zdecydowanie wyższej półki.

Dobra, gdzie zegarek, dawaj!

Oto on: Meistersinger Bell Hora

image.thumb.png.c4931e145c9cd9402903aa424fa6f5d6.png

 

Jak można wydedukować - i z nazwy, i z tarczy, mamy do czynienia z ... repetycją godzinową.

Tak więc mamy tu nawiązanie do dawnych czasów zegarmistrzostwa, gdzie jedna wskazówka (godzinowa) symbolizowała iglicę zegara słonecznego, a raczej jej cień rzucany na tarczę.  Z kolei dźwięk był drugim najstarszym wskazaniem czasu sygnalizując biciem gongu upływające godziny.

No i dziś mamy nową interpretację tych 2 wskazań w jednym zegarku.

Jak  to zrobiono? Wykorzystano po prostu moduł skaczącej godziny, który wyzwala uderzenie młoteczka.

Przycisk na g. 2 pozwala na wyciszenie dzwonka.

image.png.f45f9cbca2e5cf10e47d95ba840f2b87.png

 

 

 

 

 

image.png.6074aa09a9f05177d42b7d66bffdd9e5.png

image.png.e7e36d768464ef7a322eab993ec82960.png

 

43 mm średnicy, 12,95 mm wysokości, napęd - Sellita SW 200

Cena: 3490 €, co jest nader atrakcyjną ceną, jak na tę komplikację.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonphase is the new black.

Wielu producentów zegarków dokłada tę komplikację, pewnie dlatego, że można już w dość dostępnej cenie kupić mechanizm Sellita SW280-1 .

Bodajże najtaniej szwajcarski fabrykat z tą komplikacją można mieć już od 620€, co nie jest wygórowaną kwotą.

Majster odchodząc od Ety postanowił jednak iść inną drogą i przerobił Sellitę 220 nazywając ją sympatycznie MS Luna.

Efekt - poniżej.  Księżyc bardzo realistyczny, a całość dzięki jednowskazówkowej tarczy nie sprawia wrażenia przeładowania.

Tanio nie jest - 3690€, jest to tyle samo  podobnie, co inne zegarki z linii Meisterstueck - Bell Hora i Circularis.

Rozmiar - 43 mm.

 

image.png.7ad7d97e39befeea643335fed23478e9.png

image.png.09dc2d0c615be95d4f4d751f74535b2d.png

image.png.ca2a5ed6ca615f793d501b87e57ca560.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy żółty Perigraph.  Odważnie można powiedzieć.

Limitka 200 szt, cena 1790€.

 

image.png.a37bd7236ec45e151871ea74d80ac4d6.png

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.