Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie...czyli to trochę taka hybryda między "ręcznym" pomiarem na oko a urządzeniem u zegarmistrza :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz refleks, to pomiar może być w miarę dokładny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Frederique Constant Analytics 

na Amazonie za 60 $ z opłatami. Nie wiem jak miarodajne to jest ale przypuszczam, że od ręcznych pomiarów gorsze nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, gratuluję nabytku, niech się dobrze nosi. Ja też zasadzam się na syna ale U1. Muszę trochę poczekać i zrekonstruować się finansiwo😁, idzie do mnie dość tłusty nabytek. Ma być we wtorek to się pochwalę. A co do U50 to szczerze mówiąc nie podzielam tych zachwytów, ale to jest subiektyna opinia bez urazania gustów innych. 

Po pierwsze rozmiar. U mnie akceptowalna z zaciśniętymi zębami dolna granicą to 42 mm. Ja mam dość gruby nadgarstek, ale przede wszystkim szeroką jaj decha klozetowa łapę i wszystkie mniejsze zegary w relacji do niej wyglądają jak kapsle od Tymbarka 😁. To zmniejszenie i zcienienie tego zegarka moim zdaniem sprawiło, że stracił jaja. Gdyby nie charakterystyczne wskazówki trudno byłoby go odróżnić od każdego typowego nurka. Po drugie ten kolor tegimentu(nie mówię o trwałości) na kopercie jak na na bransolecie powoduje, że zlewa się to wszystko w całość. Może na gumie wyglądaloby to lepiej? 

Ale tak jak pisałem wyżej to tylko moja bardzo subiektywna ocena. Mi on się nie podoba w takiej specyfikacji,ale mi nie musi😁. Mario, zdrowo znoś. 

U mnie następny strzał to U1 ale klasycznie, w stali. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50 dziękuję!

 

Jak dla mnie, ten U50 także mógłby mieć większą średnicę o przynajmniej 2mm, ale bez zwiększania jego grubości. Na moim nadgarstku nie wygląda jak rasowy nurek (np. wielkie i tłuste Omegi), ale nie wygląda także jak kapselek Tymbarku ;) Zegarek jest lekki, ma dobrą jakościowo bransoletę (nie ciągnie włosów, nie haczy się o skórę jak w Seiko), i co najważniejsze, posiada wysoki komfort noszenia/użytkowania. Jest przy tym niesamowicie czytelny. Mój kumpel stwierdził patrząc na niego - obraz 3D.   

 

Mówisz, żeby wrzucić go na gumę? 

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak, byłby jakiś kontrast i wyrzucenie zegara na pierwszy plan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn na gumie jeszcze czerwonej bardziej zyskuje.

Zdjęcie z archiwum.

 

IMG_20200826_105954~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma przycięta. Niestety popełniłem błąd nowicjusza - przyciąłem ją na styk i po pół godzinie zacząłem ją czuć. No nic, dokupię drugą...czerwoną ;)769906110332ff71cb918fbf8a73a787.jpg4ad7914ce080818fb9e738c228f57b56.jpg584a29a3b167fc74a652c4dd646c045d.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile teraz chodzi nowa guma do U1?

5 godzin temu, Rebrov napisał:

 

Frederique Constant Analytics 

na Amazonie za 60 $ z opłatami. Nie wiem jak miarodajne to jest ale przypuszczam, że od ręcznych pomiarów gorsze nie będzie. 

 

Fajne ale raczej troche gadżet za 200 zł...dokładając 300 zł masz już pełen zegarmistrzowski temat timegrapher ;)


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, tera zdecydowanie lepij😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, loco50 napisał:

O, tera zdecydowanie lepij😁

Ale zdecydowanie mniej wygodnie. Wrócił na kajdan. Guma będzie na zaś - na wakacje.

20200913_174446-01.jpeg

Odkręciłem wszystkie śrubunki w bransolecie, dodałem ociupinkę niebieskiego kleju na gwinty i skręciłem z czuciem :)

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario jaki masz rozmiar nadgarstka bo zastanawiam się nad U1 a mój przegub to tylko 18,5cm 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Walgav napisał:

Mario jaki masz rozmiar nadgarstka bo zastanawiam się nad U1 a mój przegub to tylko 18,5cm 😒

 

Będzie leżał idealnie, powyżej zdjęcie na nadgarstku 18,5-19 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, poiuyt napisał:
 
To zapięcie nie ma mikroregulacji?

Niestety nie 

56 minut temu, Walgav napisał:
Mario jaki masz rozmiar nadgarstka bo zastanawiam się nad U1 a mój przegub to tylko 18,5cm

Mam nadgarstek raczej okrągły jak płaski  - 18,5cm. Za chwile wrzucę fotki U50 i U1 na mojej łapce do porównania, tylko komórkę trochę podładuję. 

I już; czerwona guma U1, czarna U50. Ocenę pozostawiam Tobie :)2599c956eb9e4c00dd68564a622d7d2e.jpg86c0b813ad5f0901caf581e5d771e79b.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mario1971 napisał:

Ocenę pozostawiam Tobie

 

Dzięki, jeśli mogę się wypowiedzieć, to według mnie U1 lepiej siedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale U1 zdecydowanie lepiej dobrany rozmiarowo. Ale najważniejsze żebyś Ty się dobrze z tym czuł👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Walgav napisał:

 

Dzięki, jeśli mogę się wypowiedzieć, to według mnie U1 lepiej siedzi ;)

Szczerze, to nawet się z Toba zgodzę - na serio! :) Tylko że U1 to taki trochę grubasek, a U50 jest cieniutki i meeeega wygodny w użytkowaniu. Ogólnie lubię mniejsze zegarki - takie, które mogę nosić komfortowo przez cały dzień. Mam w pudełku divera Certiny (43mm), fajnie prezentował się na łapie, ale w czasie upałów po paru godzinach, łapa mocno bolała.    

 

 

 

8 minut temu, rafalmosty napisał:

Przykro mi, ale U1 zdecydowanie lepiej dobrany rozmiarowo. Ale najważniejsze żebyś Ty się dobrze z tym czuł👍

Gdyby był o 3mm chudszy...byłby ideałem.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mario1971 napisał:

 

Gdyby był o 3mm chudszy...byłby ideałem.

Ja często noszę seamastera chrono, więc nie jestem w stanie Cię w tym zakresie zrozumieć😉 a mam nadgarstek 17,5, ale bardzo płaski. Tak jak napisałem, ważne żeby Tobie pasowało, a my sobie oceniamy Twój zakup przez pryzmat własnych preferencji. Niemniej zegarek bardzo fajny, gratuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przeciwwagi bo zegarek sam w sobie jest ciężki i były zapięcia z mikroregulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak nie zapomnę, wrzucę fotki porównawcze U50 i Batmana. Nie ukrywam, że  GMT II jest dla mnie rozmiarowo niemal idealny. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nadgarstku 18-18,5 cm koperta o rozmiarze 42mm jest wprost wymarzona :) 

 

20200914_171225.jpg

20200914_171210.jpg

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Przy nadgarstku 18-18,5 cm koperta o rozmiarze 42mm jest wprost wymarzona

 

Dopasowany idealnie :) Choć ważna jest też szerokość nadgarstka bo nie u każdego 18,5cm w obwodzie to tyle samo miejsca na zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt nadgarstka jest ważny, ale zegarek się układa wzorowo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.