Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mat_44 napisał(-a):

Uprzejmie proszę o przyjęcie do Klubu 🥳

IMG_0046.JPG

IMG_0049.JPG

Gratuluje! Zegarek, którego miałem już w głowie wybranego przy ostatnich zakupach ale finalnie...kupiłem coś innego 😉 świetny jest 👍 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski U50 chyba jeszcze nie w tym roku. Mam nadzieję, że nowy EZM1 nie będzie limitowany. Kij w to, że patrząc na ceny modeli z werkiem SZ01 nie będzie mnie na niego stać - ten zegarek powinien być na stałe dostępny w katalogu tej firmy tak samo jak 103 czy 144. Bardzo jestem ciekaw nowej wersji EZM13.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostota formy.

Nie raz kusi by go sprzedać, tylko co zamiast 🙄 konkurencji nie widać.

 

 

IMG_20210925_171005~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Łodzi miałem przyjemność pomacać jeden z starszych modeli, który od dawna mi się podobał, czyli 156.

 

No i tak jak to jest ze spotykaniem swoich idoli - lekko rozczarowała mnie jego wielkość. To znaczy, 43 mm koperta to nie kolos, ale z dość długimi uszami robi się z tego kawał zegarka. Tak czy siak uważam, że to piękna rzecz, bardzo w moim guście :)

 

IMG_20210925_184943.thumb.jpg.fa74939c93a413d41130d6fdbaeaecde.jpg

 

Na tym samym stoisku był też fajny manualny 103, mocno mnie kusił, i nie tylko mnie :D Pozdrawiam kolegę, którym przegadaliśmy dobrą godzinę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, choć wersja podstawowa a'la 156 wcale nie jest łatwa do zdobycia, zwłaszcza w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kobuz napisał(-a):

Dziś w Łodzi miałem przyjemność pomacać jeden z starszych modeli, który od dawna mi się podobał, czyli 156.

 

No i tak jak to jest ze spotykaniem swoich idoli - lekko rozczarowała mnie jego wielkość. To znaczy, 43 mm koperta to nie kolos, ale z dość długimi uszami robi się z tego kawał zegarka. Tak czy siak uważam, że to piękna rzecz, bardzo w moim guście :)

 

IMG_20210925_184943.thumb.jpg.fa74939c93a413d41130d6fdbaeaecde.jpg

 

Na tym samym stoisku był też fajny manualny 103, mocno mnie kusił, i nie tylko mnie :D Pozdrawiam kolegę, którym przegadaliśmy dobrą godzinę!

Mają coś w sobie te stare chronografy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, satanic napisał(-a):

Mają coś w sobie te stare chronografy.

Zgadza się. To w takim razie wrzucam też 103 z Valjoux 7760, z 1993 roku (ostatni pełny rok, w którym firma należała do założyciela, Helmuta Sinna).

 

IMG_20210925_212028.thumb.jpg.364f0b7b3a44cbf0f121c152ad0edf70.jpg

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, pilot GMT? :)

 

C363F0CF-46D9-409E-AEEF-1BD9AEC7EA61.thumb.png.15b90d90d8aa92be9884e38f42d88402.png
 

 

Wychodzi na to, że pokażą chyba dwa nowe modele:

 

585B6A6E-DBE2-49EE-AD38-9D8E2581BDCC.thumb.png.c5bd6cb9cd5095f7200cdc8cf8b1e747.png

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam nietypowy problem z ustawieniem wskazówek w moim egzemplarzu Sinn U2 EZM5.

Wrzuciłem w kąciku zegarmistrzowskim, ale przekierowano mnie by wrzucić tutaj.
Pierwsza myśl to, że to luźna wskazówka i że czeka mnie serwis.
 
Ale potem zacząłem analizować.
Na codzień nie mam potrzeby robienia korekty ustawiania GMT.
Od czasu do czasu trzeba skorygować datę. I wtedy czasem nie pamiętam, w którą strone mam kręcić koronką i omyłowo zmieniam pozycję wskazania GMT. Potem muszę przelecieć już dookoła, aby przywrócić właściwe wskazanie.
Od czasu zakupu zegarka wykonywałem 3 takie korekty daty.
Połączyłem kropki i postanowiłem sprawdzić czy da się w ten sposób spozycjonować wskazówkę by ponownie wskazówki godzinowa i minutowa pracowały spójnie.
No i faktycznie, przy ustawianiu wskazówki GMT występuje delikatny wpływ na pozycję wskazówki godzinowej.
Zacząłem od ustawienia głównego czasu na godz 12. Na zdjęciu widać jak rozjechana w przód była na starcie wskazówka godzinowa. Potem kręciłem wskazówką GMT obserwując jednoczesne minimalne przesuwanie się wskazówki godzinowej.
Po kilku pełnych obrotach GMT wskazówka godzinowa przesunęła się do godzini 1.
No i tu pytanie. Czy to może być problem mechanizmu czy może jednak luźna wskazówka godzinowa. Czy może, w co wątpię, jest to cecha tego mechanizmu (Sellita SW330-1).
Czy użytkowaniem mogę coś zepsuć? Chodzi mi o to czy mogę go nosić bez stresu i obserwować czy może jednak jak najszybciej wysyłać do serwisu?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 
 
Ustawienie z dzisiaj rano.
94dbc4e27f00a1d3d388bfa1bff62013.jpg&key=c3b09eeda7805178c6cdf0be52b50f3305fc5d303313f792b0a2d748928dbdd6


Po korekcie wygląda to tak:
86063e302e51aa1cb11614f864708190.jpg&key=41dc7c414b6f70ec4551d48ceaf16ded71dd3a8ab41f60e2750802630d9d0a443666c445adb39160193982045fc11690.jpg&key=61062494854c8a24555024d3b584e5c4f8b40c222a66c9986ec8ca2b07114919
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MV Nereide GMT na tym mechanizmie. Przy przestawianiu wskazowki GMT godzinowa lekko 'podryguje' - widac jej podskok ale wraca po kazdym przeskoku wskazowki GMT o godzine na swoje poprzednie miejsce wiec nie jest to cecha mechanizmu. Dla mnie temat do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz po gwarancji. Dlatego jeśli serwis to płatny.

Zegarek kupiłem z rynku wtórnego jako używany.

Zachowanie wskazówek dziwne.

Z drugiej strony, jest na ładnym chodzie, koperta w stanie idealnym, szkło czyste. Nie wygląda, aby kiedykolwiek upadł czy miał jakieś "przygody". 

Stąd pytanie o ewentualne ryzyko używania bez serwisu.

 

Edytowane przez adiblue2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adiblue2 napisał(-a):

Jest juz po gwarancji. Dlatego jeśli serwis to płatny.

Zegarek kupiłem z rynku wtórnego jako używany.

Zachowanie wskazówek dziwne.

Z drugiej strony, jest na ładnym chodzie, koperta w stanie idealnym, szkło czyste. Nie wygląda, aby kiedykolwiek upadł czy miał jakieś "przygody". 

Stąd pytanie o ewentualne ryzyko używania bez serwisu.

 

Ja osobiście poczekałbym z tym tematem do czasu serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień premier tak bez echa przeszedł? Kurczę :)

 

6670E662-0270-4E1E-80A5-B6F9D3499C55.thumb.jpeg.0d279243d3ee141a94abe35b016012ab.jpeg

 

Mi się 6068 B całkiem podoba. Rozsądna grubość a przy tym odczyt 2 stref czasowych i fajne WR w bonusie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, sanik said:

Ja osobiście poczekałbym z tym tematem do czasu serwisu.

dziękuję, tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Dzień premier tak bez echa przeszedł? Kurczę :)

 

6670E662-0270-4E1E-80A5-B6F9D3499C55.thumb.jpeg.0d279243d3ee141a94abe35b016012ab.jpeg

 

Mi się 6068 B całkiem podoba. Rozsądna grubość a przy tym odczyt 2 stref czasowych i fajne WR w bonusie.

 

 

Niestety dla mnie cała ta kolekcja pasuje do Sinna jak pięść do oka. Nie są to zegarki super wytrzymałe jak seria EZM i potem ludzie myśląc, że mają Sinna to mogą z nim popływać przykro się rozczarowują (kilka sytuacji z niemieckiej grupy fanów marki). A reklamowanie jakiegokolwiek innego zegarka niż Rolex jako ten, który jest noszony przez biznesmenów/finansistów etc. to jakaś pomyłka. Kwestię wyglądu pomijam.

 

Po cichu liczę, że kolejny szef firmy skasuje te wszystkie "eleganckie" kolekcje włącznie z całą damską, a przywiąże większą uwagę np. do zapewniania jakości, na co wiele osób dziś narzeka i nie przystoi to marce reklamującej się zegarkami mającymi ratować życie/niezawodnymi towarzyszami itd.

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni ludzie, różne opinie. Dla mnie są super bo można je nosić do eleganckiego stroju a 100 m WR daje mi większy komfort psychiczny.

 

Czytałem wczoraj na WUS jak ktoś pływał w basenie z diverem Sinna i nabrał wody - tu ewidentnie problemem jest kontrola jakości ale poprawić ją można bez usuwania tych bardziej eleganckich modeli.

 

https://www.watchuseek.com/threads/200m-water-resistant-sinn-got-wet-in-the-pool.5345135/#post-54089651

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Różni ludzie, różne opinie. Dla mnie są super bo można je nosić do eleganckiego stroju a 100 m WR daje mi większy komfort psychiczny.

 

Czytałem wczoraj na WUS jak ktoś pływał w basenie z diverem Sinna i nabrał wody - tu ewidentnie problemem jest kontrola jakości ale poprawić ją można bez usuwania tych bardziej eleganckich modeli.

 

https://www.watchuseek.com/threads/200m-water-resistant-sinn-got-wet-in-the-pool.5345135/#post-54089651

 

 

857 to nie diver ;) Choć skoro ma 200 m szczelności i zakręcaną koronkę, to powinien dać radę, widziałem zdjęcia gdzie ludzie nurkowali z zegarkami tej serii. Więc faktycznie może to być kolejny fakap inspekcji. Widziałem też przypadek zaparowanego 103 Ti, przypuszczam że po przypadkowym wciśnięciu przycisków chronografu.

 

Dla mnie wzorem jest (choć czy to będzie sukces, to się jeszcze okaże) nowy właściciel Fortisa, który wywalił daremne kolekcje garniturowe i skupił się na tych modelach, którymi firma jest już od paru dekad kojarzona.

 

Oczywiście wygląd to kwestia gustu, i jeżeli kolekcja Frankfurt Financial District się sprzedaje, to znaczy, że się ludziom podoba i niech tak będzie. Wolałbym jednak, żeby ograniczone zasoby ludzkie zegarmistrzów, jakimi dysponuje Sinn mogły skupiać się na tool watchach, a nie zegarkach ładnych, ale średnio pasujących do "imidżu" i historii marki. I tak np. wolałbym, żeby zamiast całej damskiej kolekcji wrócił model 444, czy 244.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kobuz napisał(-a):

857 to nie diver ;) Choć skoro ma 200 m szczelności i zakręcaną koronkę, to powinien dać radę, widziałem zdjęcia gdzie ludzie nurkowali z zegarkami tej serii.


Wszystko z WR 200m i więcej w teorii pozwala na nurkowanie stad mój skrót myślowy :)

 

Co do reszty twoich wniosków - zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T2 :)

 

pSZqWL3.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.