Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, PKS napisał(-a):

A wracając do meritum, to liczę na jakiś nowy EZM, bo ostatni był dawno temu, chyba w 2017. Potem pojawiły się 1.1 i 13.1, ale to odgrzewane kotlety, choć oczywiście całkiem smaczne. Przydałoby się coś dla "profesjonalistów", bo zaraz nic w ofercie nie zostanie.

W sumie to T50 mogli podpiąć pod EZM, ale wtedy nie mogliby pójść w złotobrąz, czy jak to się nazywa.

Dobrze to pokazuje, w którą stronę zmierza Sinn. Niestety.

Zdecydowanie nowe, ciekawe "ajnzac-cajtmesery" to to, czego potrzebuje firma. Przydałby się też jakiś pilot w podstawowej półce cenowej, np. 356 z układem tricompax bez datownika, w stylu starych modeli Excelsior Park rebrandowanych przez Sinna:
 H3419-L234823406_original.thumb.jpg.46dfc9c8490e6ce7a0719613bc0ac181.jpg18_020.thumb.jpg.5a69f91663c22c7dce9a40e74b6fb105.jpg

9 minut temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Kompletnie niezrozumiałe  było wycofanie się z T2 EZM 15 , który był mniejszym bratem T1

Fakt, też było to dla mnie zaskoczeniem zwłaszcza, że akurat popularne zrobiły się wtedy zegarki w rozmiarze ok. 40 mm. Być może musieli przerzucić moce produkcyjne na U50 właśnie.

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kobuz napisał(-a):

Zdecydowanie nowe, ciekawe "ajnzac-cajtmesery" to to, czego potrzebuje firma. Przydałby się też jakiś pilot w podstawowej półce cenowej, np. 356 z układem tricompax bez datownika, w stylu starych modeli Excelsior Park rebrandowanych przez Sinna:
 H3419-L234823406_original.thumb.jpg.46dfc9c8490e6ce7a0719613bc0ac181.jpg18_020.thumb.jpg.5a69f91663c22c7dce9a40e74b6fb105.jpg

Fakt, też było to dla mnie zaskoczeniem zwłaszcza, że akurat popularne zrobiły się wtedy zegarki w rozmiarze ok. 40 mm. Być może musieli przerzucić moce produkcyjne na U50 właśnie.

 

3 godziny temu, Kobuz napisał(-a):

Zdecydowanie nowe, ciekawe "ajnzac-cajtmesery" to to, czego potrzebuje firma. Przydałby się też jakiś pilot w podstawowej półce cenowej, np. 356 z układem tricompax bez datownika, w stylu starych modeli Excelsior Park rebrandowanych przez Sinna:
 H3419-L234823406_original.thumb.jpg.46dfc9c8490e6ce7a0719613bc0ac181.jpg18_020.thumb.jpg.5a69f91663c22c7dce9a40e74b6fb105.jpg

Fakt, też było to dla mnie zaskoczeniem zwłaszcza, że akurat popularne zrobiły się wtedy zegarki w rozmiarze ok. 40 mm. Być może musieli przerzucić moce produkcyjne na U50 właśnie.

Jeśli chodzi o zegarki dla pilotów to jest stosunkowo sporo podobnych modeli  do tych ze zdjęć , takich jak 103,356 I 900 jeśli sie nie myle, chodź wszystkie z wyżej wymienionych mają datownik. Wypadł natomiast Ezm 10 z chrono.

 

Edytowane przez LUKASZOWSKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 22:08, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 

Wypadł natomiast Ezm 10 z chrono.

 

 

EZM10 piękna maszyna. Kiedyś miałem okazję przymierzyć i rozmiarowo nawet do udźwignięcia przez mniejszy nadgarstek. Gdyby jednak puścili coś porównywalnego do 41mm, to poważnie bym rozważył, czy się nie szarpnąć.

 

A najbardziej to bym chciał, żeby wreszcie zrobili coś z grubością chronografów. Damasko jakoś potrafi zejść poniżej 14 mm przy 7750. Zdecydowanie wolę trochę cieńszą kopertę nawet kosztem wodoszczelności (po co komu 500m w takim EZM13?).

Edytowane przez PKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 22:08, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 

Jeśli chodzi o zegarki dla pilotów to jest stosunkowo sporo podobnych modeli  do tych ze zdjęć , takich jak 103,356 I 900 jeśli sie nie myle, chodź wszystkie z wyżej wymienionych mają datownik.

 

No nie tylko o datownik tu tylko chodzi, ale o klasyczny układ z subtarczkami na godzinach 3, 6 i 9 :) Jest jakaś nadzieja, bo nie tak dawno Sinn wypuścił limitkę 358 z takim układem.

EZM10 to moim zdaniem jeden z najlepszych projektów Sinna ostatnich 10 lat. Nie miałem okazji przymierzyć, ale jestem pewien że gdyby był to mój budżet to już bym go miał - wszystko się mi w nim podoba. W ogóle seria IFR/VFR/Testaf sprzed paru lat była bardzo udana.

Swoją drogą, ostatnio na youtube Sinna była relacja na żywo z wywiadu z ratownikiem lotniczego górskiego pogotowia ratunkowego oraz lekarza z korpusu medycznego, z czego pierwszy nosi EZM12, a drugi EZM10. Jak ktoś szprecha, to warto obejrzeć:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 15:12, PKS napisał(-a):

Warto też zwrócić uwagę na modele, które znikają z oferty, a więc:  EZM 7, 103 Ti UTC IFR i 903 St.

Szczególnie dziwi wycofanie klasyka nad klasyki, czyli sinnowego navitimera w standardowym zestawie kolorystycznym. Zostaje wersja z niebieską tarczą oraz beżowymi wskazówkami i indeksami. Czyżby wkrótce nowa odsłona?

Niebieskiej też już nie ma. Wyglada że czeka nas premiera bo nie wieże żeby się wycofali z 903. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe. Albo nowy (inny) mechanizm, albo nowa koperta. Oby tylko go nie powiększyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PKS napisał(-a):

No to ciekawe. Albo nowy (inny) mechanizm, albo nowa koperta. Oby tylko go nie powiększyli.

Wręcz przeciwnie, tylko rozmiar powoduje że go jeszcze nie mam. 2 mm większa średnica bk i się nie oprę😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Michal78 napisał(-a):

Zgrzeszyłem 😉 i zapisuję się do Klubu.

 

Gratuluję klasyka ;) Świetny jest!


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dodge66 napisał(-a):

 

Gratuluję klasyka ;) Świetny jest!

 

Dzięki. Za długo się na niego czaiłem, ale już JEST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że w tym roku, a przynajmniej do jesieni, to byłoby na tyle, jeśli chodzi o nowości.

Bez szaleństw. Jest nowy model T50, ale linia EZM się kurczy, zamiast poszerzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ogniw powinna miec fabrycznie bransoleta Two-Link do Sinn 104 ?

Probuje ocenic ilu mi brakuje...

 

sinn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu ogniw w bransolecie Two-Link (H-Link):

- czy ktoś z Was mialby moze takie do odsprzedania? Najlepiej 2-3 sztuki

- gdzie ew w rozsadnej kwocie mozna dokupic takie ogniwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2023 o 19:48, Pawel.Sz napisał(-a):

Wracając do tematu ogniw w bransolecie Two-Link (H-Link):

- czy ktoś z Was mialby moze takie do odsprzedania? Najlepiej 2-3 sztuki

- gdzie ew w rozsadnej kwocie mozna dokupic takie ogniwa?

 Ciężki temat, widziałem kilka ofert  na ebay-u ale drogo.

Może napisz do Sinn-a I zapytaj bo cena może być podobna jak na aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje @LUKASZOWSKI
Tak zrobie, nie jest to pilny temat.

 

Ewentualnie poszukam drugiej bransolety tj Fine Link do 104-ki

Wiecie moze czy pasuje od innych modeli Sinn z rozstawem uszu 20 mm czy sa to bransolety dedykowane do konkretnego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastawiam się nad zakupem U50, ale przyznam, że zawsze dość sceptycznie podchodziłem do werków z logo Sellita.
 

Czy wiecie jaki movement grade SW 300-1 jest stosowany przez Sinna w U50? Jakie są Wasze opinie, odczucia i doświadczenia z tym mechanizmem? Jak oceniacie rezerwę chodu - jest zgodna ze specyfikacją? 
 

Jak ktoś planuje się pozbyć U50, to zapraszam na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą tego mechanizmu jest to, że jest bardzo głośny. Jak podłożysz rękę pod głowę, to słychać metaliczny dzwięk pracującego werku. Sam wahnik też mocno hałasuje. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.