Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

30 minut temu, dodge66 napisał:

Chyba nigdy nie widziałem WuH'owej wersji na rynku wtórnym, a wygląda ciekawie :)

Nie jestem tylko pewien, czy ten model/wariant powinien mieć koniecznie aż 43mm średnicy...

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

14 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Nie jestem tylko pewien, czy ten model/wariant powinien mieć koniecznie aż 43mm średnicy...

Limitka WuH bazuje na 836, ale jest też mniejszy bliźniak w różnych wersjach i limitacjach - 556: https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm ;)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

2 minuty temu, dodge66 napisał:

Limitka WuH bazuje na 836, ale jest też mniejszy bliźniak w różnych wersjach i limitacjach - 556: https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm ;)

Wiem. Ale to wszystko (dla mnie) trochę ni w 5, ni w 9 - jeden za mały, drugi za duży. "Mój" ulubiony rozmiar to 40-41, maks. 42. Żebym myślał o czymś większym, to musi być jakiś szczególnie mi pasujący do dużego rozmiaru zegarek (vide: Anonimo). Akurat do tego modelu widziałbym zero okienka daty (ten warunek jest spełniony w jednym z wariantów) i dokładnie 41mm. ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

"Mój" ulubiony rozmiar to 40-41, maks. 42. Żebym myślał o czymś większym, to musi być jakiś szczególnie mi pasujący do dużego rozmiaru zegarek (vide: Anonimo). Akurat do tego modelu widziałbym zero okienka daty (ten warunek jest spełniony w jednym z wariantów) i dokładnie 41mm. ;)

Może kiedyś zrobią limitkę na bazie 856, choć jak dla mnie obecnie dostępnym wersjom niczego nie brakuje ani wizualnie, ani technologicznie. Tylko ta cena, ale z czegoś ona wynika.

Wygląd tarczy fajny, ale to straszny grubas ze względu na to że koperta w przekroju jest prostokątna i nigdzie tej grubości nie "traci".

Zwykły Sinn U1 ma 14,7 mm, a tu przy chrono 15mm to ja wiem czy grubas🙄

Wiadomo, każdy ma swój nadgarstek i upodobania, ale po zdjęciach śmiem twierdzić, że 936 nosi się jak grubsze Fortisy. Płaski dekiel, płaskie szkiełko i pionowe boki koperty = krążek hokejowy.

Sinn-936-Chronograph-aBlogtoWatch-11-470x470.jpg

Uwielbiam markę ale chrono od Sinn to koszmarne grubaski, które tracą swój urok :(

757 był moim marzeniem przez prawie 10 lat. Po kontakcie osobistym miłość zniknęła tak samo szybko jak przyszła i dziś jestem wolnym człowiekiem :)

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Miałem podobnie z U1000,  miłość od pierwszego zobaczenia, jednak jego grubość skutecznie mnie zniechęciła (i cena)

Zgadzam sie z kolega @Kobuz o tyle, ze podzielenie tej koperty zamiast pionowych prostych scianek daloby wizualnie lepszy efekt a zegarek nabralby lekkosci.

Z drugiej strony mam wrazenie, ze Sinn trzyma sie estetyki tool watchy i te zegarki maja byc czolgowato-klockowate, taki juz ich urok.

Mechanizm w przypadku modelu 936, ktory wrzucilem to niby in house SZ05 ale tak naprawde baza jest Valjoux 7750, ktory nie nalezy do chudzinek.

Ze wszystkich zegarkow z tym mechanizmem, ktore widzialem nie kojarze niczego ponizej 13,5 - 14 mm wiec tragedii nie ma tym niemniej to klocek.

Sinn 936:

Sinn-936-Chronograph-Watch-07.jpg

Longines Master Series Moonphase Chronograph:

Longines-Master-Collection-Moonphase-000

Roznica w wizualnym odbiorze koperty jest oczywista.

No tak, mam wrażenie że nawet niektóre 103 o grubości 17 mm (!) nosiłyby się "lżej". Ale kto wie jak jest w rzeczywistości, może zegarek wygląda tak fajnie że się zapomina o jego kształcie. Choć chyba do największych sukcesów firmy nie należy, bo na grupach na FB nie widziałem go ani razu, poza zdjęciami z przymiarek w siedzibie firmy. Za to 836 bez chrono się parę razy pojawiał.

Przy kopercie 43 mm nie jest źle.  Fajne takie klocki :) 

Potwierdzę to inną marką Zelos HH 2:)

X3p15cS.jpg

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

3 godziny temu, kornel91 napisał:

Przy kopercie 43 mm nie jest źle.  Fajne takie klocki :) 

Potwierdzę to inną marką Zelos HH 2:)

X3p15cS.jpg

Nie jestem w stanie, nawet jak się wysilę, zrozumieć co jest przyjemnego w noszeniu takiego odważnika...ale wiem, że są różne zboczenia czy fetysze ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Piotrek o to to każdy ma inne fetysze :) 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Panowie, może ktoś poszukuje bransy? :)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Jak ją kupowałeś na watchbuys za 430$, to przepłaciłeś o ładnych kilka stówek :)

3 godziny temu, poiuyt napisał:

Jak ją kupowałeś na watchbuys za 430$, to przepłaciłeś o ładnych kilka stówek :)

Dostałem ją z zegarkiem :P

Tylko niech się nie przeje bo urośnie do rozmiarów 140 ;)

144 to klasa sama dla siebie 😀 Żałuję, że za późno (o rok) na poważnie zainteresowałem się zegarkami, bo na pewno kupiłbym limitkę z czarnym tegimentem.

1 godzinę temu, Jorguś77 napisał(-a):

Jak powiedział mój kolega pączkowy róż

Fajny model. Stary (patyna, SWISS MADE), ale nie za stary (osłony przycisków, napis AUTOMATIK). Idealny :)

Wskazówki były wymieniane czy te co od nowości?

Edited by poiuyt

Z dzisiejszej wymiany.
Bałem się, że będzie za duży, ale jest wygodny.586d271ef9246d6dfc02b1c7631d8b4c.jpg

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka