Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W dniu 3.02.2022 o 22:52, Cezar. napisał(-a):

No to i ja, po raz czwarty :)

To się nazywa pełne rozchwianie zegarkowo-emocjonalne ;) 

Gratki bo U1 i U50 to świetne sikory!

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

4 minuty temu, Wodolej napisał(-a):

@cordi7 tym razem ostrość poprawna 😉

No normalnie dziękuję ci bardzo :P

Przypadkiem zobaczyłem ostatnio 856 w wersji z indeksami (I), których obecnie nie ma w ofercie (są tylko z cyframi arabskimi):

F46525DE-CFEF-4CE8-993E-AE568844BE25.thumb.jpeg.34f3a41f7898f422335d539e17b452a0.jpeg

2A83F140-802F-413C-BF35-F0B50DF64D57.thumb.jpeg.f11e0587b96d9d0b67b14025b571c973.jpeg

EDC idealne. Jest tegiment, kapsułki pochłaniające wilgoć, ekranowanie antymagnetyczne i to wszystko w 40 mm. 38,5 jak w 556 byłoby idealne ale najwyraźniej Sinn obecnie w ofercie mojego ideału nie ma. Jest albo idealny rozmiar ale bez zaawansowanej technologii (556) albo zaawansowane technologie w rozsądnym rozmiarze ale z arabskimi cyframi, których nie cierpię (856).

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/856.htm

:(

Guest Wodolej
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Przypadkiem zobaczyłem ostatnio 856 w wersji z indeksami (I), których obecnie nie ma w ofercie (są tylko z cyframi arabskimi):

Napisałbym super ale każdy z nas lubi szukać „dziury w całym” i dla mnie 856 ma dziurę nie tam gdzie trzeba 😑 I nie o świństwach piszę tylko o datowniku 😉. W sumie to dobrze, że produkowane są zegarki z datą na 4, to zwalnia mnie z obowiązku ich kupienia 🙂

@Wodolej ok, zgoda. Data na 3 albo 6 wyglada lepiej ale tu z racji na czarne koło datownika nie wybija się aż tak, chyba bym przeżył. I tak, szukanie dziury w całym to część tego hobby. Nadal się waham co dalej :)

Edited by cordi7

Pisar
Nie rozchwianie, tylko stabilność i wytrwałość default_smile.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

8 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

No normalnie dziękuję ci bardzo :P

F46525DE-CFEF-4CE8-993E-AE568844BE25.thumb.jpeg.34f3a41f7898f422335d539e17b452a0.jpeg

2A83F140-802F-413C-BF35-F0B50DF64D57.thumb.jpeg.f11e0587b96d9d0b67b14025b571c973.jpeg

EDC idealne. Jest tegiment, kapsułki pochłaniające wilgoć, ekranowanie antymagnetyczne i to wszystko w 40 mm. 38,5 jak w 556 byłoby idealne ale najwyraźniej Sinn obecnie w ofercie mojego ideału nie ma. Jest albo idealny rozmiar ale bez zaawansowanej technologii (556) albo zaawansowane technologie w rozsądnym rozmiarze ale z arabskimi cyframi, których nie cierpię (856).

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/856.htm

:(

Ta wersja jest chyba tylko dla amerykańskiego dilera Sinna, czyli Watchbuys. Też uważam, że jest świetny, bo połączenie perfekcyjnego, prostego dizajnu 556I z technologiami, z których słynie firma to marzenie. Jak ktoś ma dobrego kolegę albo wujka w US to na pewno warto rozważyć :)

3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, myśląc o Sinnie 903 warto iść w nowego czy w wersję vintage na Lemanii? 

Zależy, na czym Ci zależy. Te dwie wersje 903 mają zupełnie inny układ tarczy:
lemania jak w Speedmasterze ma ciaśniej upakowane subtarcze chrono,
nowy model na valjoux/LJP ma układ bliższy oryginalnemu Navitimerowi 806, ale mają datownik co dla jednych jest plusem, dla innych minusem.
Obydwa mechanizmy będzie łatwo serwisować, więc to tylko kwestia tego, co Ci się bardziej podoba :)

4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, myśląc o Sinnie 903 warto iść w nowego czy w wersję vintage na Lemanii? 

Jak już byś szedł w nowy, to przypilnuj, żeby była najnowsza wersja z kołem kolumnowym.

I szykuje się pierwsza nowość. Wolałbym 200m z cieńszym deklem i lotniczym bezelem, ale i tak biorę, bo długo na takie coś czekałem :)

Mam tylko nadzieję, że cena będzie na poziomie starego EZM13.

bbeef6a36c6c715dc2f22817c967e93a.jpg

sinn.jpg

3 godziny temu, PKS napisał(-a):

I szykuje się pierwsza nowość. Wolałbym 200m z cieńszym deklem i lotniczym bezelem, ale i tak biorę, bo długo na takie coś czekałem :)

Cudeńko!

EZM13 od zawsze siedział mi z tyłu głowy i nie dawał spokoju. Gdyby nie skręt w kierunku PAMów to tego brałbym na 100% 😍

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

42 minuty temu, Przemodp napisał(-a):

No fajnie, rozmiar nie mój to nie mam dylematòw😅

Myślę, że po wycofaniu EZM10 powinni wypuścić jakieś większe chrono z serii EZM, więc nie trać nadziei ;)

20200805_093941.thumb.jpg.e59cec25fdb783a96f0806852d1dfa6f.jpg

Skąd masz ?
Miałeś nie mieć ….

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

To już archiwalne, ale być może to się zmieni :)

Chciałem tylko przypomnieć, że to fajny zegar ;) 

23 godziny temu, PKS napisał(-a):

bbeef6a36c6c715dc2f22817c967e93a.jpg

sinn.jpg

Ekhem, ekhem... :)

W dniu 10.01.2021 o 11:42, Kobuz napisał(-a):

Ja nie mogłem się powstrzymać i kiedyś zrobiłem przeróbkę oficjalnej fotki EZM13 na wersję "F" 😀

sterile EZM13.jpg

26 minut temu, Kobuz napisał(-a):

Ekhem, ekhem... :)

I po co było usuwać cyfry przy sekundzie ;)

Jakbym nie mial jeszcze eleganta to do koszuli i chinosow badz sportowej marynarki chetnie bym wzial - ladny, cienki a jednak WR porzadne i zbudowany solidnie - jak to Sinn. :)

:) Za ten model SINNA lubimy ;) 

IMG_20211209_115336.jpg

Edited by KRZYSIO