Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dziękuję Kolegom @paul221, @arturzbsk, @pk_kamil, teraz po kilku już dniach noszenia, potwierdzam świetny zegarek, to czego się najbardziej obawiałem czyli duży rozmiar, kompletnie nie ma znaczenia, leży świetnie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Cieszę się Kolego @cecon, że przekonałeś się do większego rozmiaru. Poza tym, zegarek jest piękny :-)

No, ja myślę, że pomyłka. Aż mnie zmroziło, jak zobaczyłem, że Sinn na MD. I ten Moonphase mi nie pasował, bo żadnego nie kojarzę z ich oferty.

Edited by poiuyt

No tak, ale wszystko starocie. Ten pierwszy mało sinnowaty, 103 kuriozalnie wygląda z fazami, ale 903 nosiłbym.

Ale SINN z fazami księżyca;):)

Edited by pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Czas oczekiwania: 4 tygodnie, dostarczony na drugi dzień po moim wyjeździe na urlop, więc realny czas oczekiwania prawie 6 tygodni od zamówienia. Dzisiaj rozpakowany, fota z ręki.

Pierwsze wrażenie: jestem w szoku! Miałem wiele zegarków w życiu, niektóre sporo droższe i bardziej prestiżowe, ale żaden nie wywołał u mnie tak dużego efektu WOW!

Żadne zdjęcie znalezione w sieci przed zakupem nie oddaje charakteru tego zegarka (kupowałem w ciemno)!

Dawno nie cieszył mnie tak zakup zegarka :)

5NyGseD.jpg

Gratulacje świetny sikor.

Czas oczekiwania: 4 tygodnie, dostarczony na drugi dzień po moim wyjeździe na urlop, więc realny czas oczekiwania prawie 6 tygodni od zamówienia. Dzisiaj rozpakowany, fota z ręki.

Pierwsze wrażenie: jestem w szoku! Miałem wiele zegarków w życiu, niektóre sporo droższe i bardziej prestiżowe, ale żaden nie wywołał u mnie tak dużego efektu WOW!

Żadne zdjęcie znalezione w sieci przed zakupem nie oddaje charakteru tego zegarka (kupowałem w ciemno)!

Gratulacje świetny sikor.

Gratuluje. Wiec warto było czekać te 6 tygodni :)

Wielokrotnie mówiłem i pisałem, że U1 daleko do ideału. W gruncie rzeczy jest gorzej wykonany, niż większość zegarków, które miałem. Ma co najwyżej średnią lumę i palujący się antyrefleks. Jednak żaden inny zegarek nie miał takiego cool factora. Noszenie go i spoglądanie na nadgarstek daje satysfakcje.

Luma w moim U1 jest w OK. Całą noc spokojnie można odczytać godzinę, do samego rana nie ma z tym problemu, dzisiaj o 6.00 sprawdzałem a zegarek odłożony na szafkę około 23.00 bez naświetlania. Na pewno nie odbiegła w tej kwestii od Breitlinga Avenger II a wręcz odwrotnie,  odczyt jest czytelniejszy ze względu na prostotę tarczy i na duże indeksy i wskazówki.

Co do wykonania myślę, że też jest dobrze. Nie ma jakichkolwiek elementów do których miałbym zastrzeżenia, w tym aspekcie też jestem wybredny. 

Co do zew. AR, to coś za coś, nie wyobrażam sobie U1 bez niego. Po prostu nie ciapkać  paluchami po szkle :)

7b14622db70a244968334e821c64717b.jpg

Edited by arturzbsk

Wykonanie jest dobre, ale moim zdaniem gorsze od Damasko, że o Seiko MM300 nawet nie wspomnę. Co do lumy, to będę się upierał, że jest średnia. Gdybym rano nie mógł odczytać godziny, to określiłbym ją jako słabą. Niemniej w kategorii wspomniane Damasko wyglada już dużo gorzej, za to stary Seiko Samuraj znakomicie.

Edit. Żeby nie było. Uwielbiam U1 i uważam, że to jeden z najfajniejszych diverów ever.

Edited by Diplodok

Seiko w kwestii lumy to inna bajka. Nie miałem MM300 więc się nie wypowiem, ale miałem Damasko DA46 i moje wrażenia są inne, ale wiadomo, że każdy może mieć inne odczucia. W DA46 luma masakra, tak jakby jej nie było i zapadła mi w pamięci aluminiowa wkładka bezela, która wyglądała jakoś tak "plastikowo".  Nie wiem też jak, ale udało mi sie dosyć szybko zarysować zew AR w Damasko. W U1 przez dwa lata AR czysty. 

Macie jakieś doświadczenia ze sklepem uhrinstinkt.de? Mają Sinn’y w ciekawych cenach

Cześć,

Jak pisałem w wątku powitalnym, Sinn prawie od początku mojego poważniejszego zainteresowania zegarkami to moja ulubiona firma/marka. Pod koniec zeszłego roku z pewnymi obawami zdecydowałem się kupić klasyczny model 157 z tachometrem z ok. 1986 roku (takie szacunki, papierów nie mam, ale na niemieckiej grupie poświęconej starym Sinnom powiedziano mi, że od tego roku rozpoczęła się produkcja 157 z pełnym tacho, a nie skalą 12h lub pulso+tachometrem). Po dziś dzień praktycznie nie schodzi z nadgarstka. Myślę, że jeśli za jakiś czas zdecyduję się na kolejny zakup, to będzie to kolejny Sinn, i raczej też któreś klasyczne chrono (muszę jednak przyznać że ostatnio Doxa Sub poważnie zawróciła mi w głowie...  :wacko: ).

Choć rzadko ostatnimi czasy robię zdjęcia, to na potrzeby klubu postanowiłem coś wykombinować:

post-110752-0-18059300-1571848159_thumb.jpg

Edited by Kobuz