Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dotarł do mnie U1 po serwisie u producenta (wysłany 19 kwietnia)

Koszt serwisu to:

- 180 Euro serwis

- 20 Euro odnowienie zapięcia (usunięte rysy)

- 50 Euro przesyłka UPS

 

Z zegarkiem otrzymałem wymienione cześci:

- wskazówki,

- uszczelkę,

- koronkę (+tuleja w której koronka znajduje się)

- sprężynę,

- stare śrubki od bezela,

- jedna zębatka i chyba łożysko rotora (przepraszam za bark znajomości nazewnictwa części)

- kilka dodatkowych śrubek i części których nie potrafię nazwać :)

- fakturę,

Serwis oceniam pozytywnie, wszystko jest ok. Nie zauważyłem paprochów na tarczy, rysek na kopercie. Genialnie został wyregulowany bezel - działa lepiej niż jak zegarek był nowy.

Długi okres rozłąki spowodował, że traktuję U1 prawie jak nowy zegarek.

:)

 

wybacz, ale muszę się dopytać:czym spowodowany był taaak długi czas serwisu? Bez mała 5 miesięcy to jak dla mnie ciut przy długo...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają dużo pracy.

Po otrzymaniu zegarka przesłali informacje, że przewidywany czas naprawy to 12 tygodni. Do tego doszedł czas na przesyłkę i przyjęcie zegarka do kolejki 2 tygodnie i z dwa tygodnie na przesłanie zgody na obciążenie karty itp.

Ważne, ze serwis zrobili bardzo dobrze, reszta to historia.

Edytowane przez MariuszA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie tam bardziej odpowiada na pasku;-):-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię nato za wygodę no i wszystko zależy do czego nosimy zegarek ;) Teraz noszę na całym czarnym nato zulu strong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zwyczajny bo z cosc przy okazji a poza tym to faktycznie zwyczajny poza kopertą jak juz wcześniej napisałeś o ile dobrze pamietam chyba WR wynosi 5 kilometrow ale podobnie wyglada sprawa ze wszystkimi mechanikami na ecie cool.gif - niby każdy z nich jest zwyczajny ...

Bell&Ross robił fajniejszego 11100 m i dzisiaj juz trudnego do kupienia i jeszcze jakś jakaś firma robiła takiego 11 kilometrowego - ale sądząc po firmie chyba go nie testowali ...

Miałem UX  w wersji dla GSG9. te 5000m to jest parametr dla którego gwarantują certyfikat (nie COSC lecz innego niemieckiego instytutu) ale de facto ma on wr 12000m

cytat ze strony Sinn: Drucksicherheit des Uhrwerkes auf 5.000m, des Gehäuses auf 12.000m  a po angielsku : 

  • Pressure tightness of the movement to 500 bar (approximately 5,000m diving depth), of the case to 1200 bar (approximately 12,000m diving depth),certified by DNV GL
Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co fakt to fakt. piękny i praktyczny zegarek. lubię kiedy zegarek ma czytelna tarczę , wr200m oraz przeszklony dekiel. ten sinn ma wszystko. super. a jak wrażenia użytkowe?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek. Napisz coś więcej o wrażeniach.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trudno o godną konkurencję dla niego w tej samej kategorii (tylko Eterna w promocyjnych cenach ze Stanów przychodzi mi do głowy). Długo szukałem i wybór padł na niego.

Po pierwsze, bardzo podoba mi się design zegarka, tarcza, wskazówki, bezel, koperta wszystko mi tu gra jak w orkiestrze, harmonijnie, że smakiem, przemyślane. Proporcje są bardzo dobre, ewentualnie mógłby być odrobinę cieńszy, airmany też mają WR200 i są chudsze, może nie musiałby być aż tak cieńki, ale coś pomiędzy. Na żywo sprawia wrażenie trochę masywniejszego niż myślałem.

Koperta jest baardzo ładna, super kształt uszu, te ostro ścięte krawędzie. Moim zdaniem Breitlinga SOH bije pod tym względem na głowę.

Mechanizm myślę, że bardzo dobry, sellita w wersji top, czyli hardware jak w chronometrach, tylko bez takiej regulacji. Ładnie ozdobiony. Przy zakręcaniu koronki tak jakby nie czuć dokręcania mechanizmu, tylko skokowe 'tyki', jakby zapadki, nie wiem co to za mechanizm. Może ktoś wyjaśni. Sam dekielek też mi się podoba, ładnie szczotkowany i równo, ostro wycięte dziurki na klucz. Dobrej jakości grawerowane napisy.

Szkło jest super - wypukłe, nie taka kopuła jak w black bayu, trochę jak w Breitlingach, chociaż nie aż tak dobre. Jest podwójnie wypukłe, dlatego przy pochylaniu super zniekształca tarczę, wskazówki, ale zawsze pozostają one czytelne. Jest tutaj też obustronny antyrefleks, daje baardzo delikatną niebieską poświatę, można by powiedzieć że jest bezbarwny w zasadzie. Robi swoją robotę, często nie widać w ogóle szkła, a przy tym podwójnie wypukłym daje to fajne efekty.

Tarcza jest taka ciemno szarawa, z delikatną fakturą. Indeksy to solidne, wypukłe, równiutkie, połyskujące placki lumy. Moim zdaniem luma świeci lepiej niż w Seiko skx.

Bezel 60 klików, bez luzu, dobra akcja. Wkładka nie jest ceramiczna, chyba to aluminium, podatna na rysy i wgniecenia, trochę takich widać w internecie. Jedyna wada jaką znalazłem, to właśnie wkładka bezela. Jest krzywo wklejona, przesunięta w prawo o jakąś 1/4 sekundy, a sam trójkąt z lumy, chociaż bardzo ładnie świeci ma taką nierówną pagórkowatą, trochę powgniataną powierzchnię. Widać to pod kątem, jak odbija światło. Z tego powodu myślę o wysłaniu go do Sinna, w celu wymiany wkładki i wklejeniu jej równo. Może nie jest to drastyczne wada, ale raz zobaczona nie może być odzobaczona :P.

Jest to bardzo uniwersalny zegarek, trochę nurek, trochę pilot, trochę vintage. Super jakość wykonania, widać że do każdego elementu się przyłożyli, z każdej strony zegarek trzyma ten sam poziom, jest kompletny. Widać tę jakość wszędzie, na deklu, mechanizmie, szkle, lumie, wskazówkach, tylko nie widać na wkładce bezela :P. Ale to jest szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna opinia. dzięki. hm... też bym wysłał by wkładkę poprawili,choć jak piszesz to szczegół;-) Porównujesz go do Eterny? do którego modelu? i pod jakim względem? tylko cenowym?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości w tych cenach myślę, że Eterny są na najwyższym poziomie. Chciałem Kontiki FH starą, ale już nie do dostania, chyba że za sporo więcej. Te nowe jakościowo też mają świetne koperty, bransolety, ale tarcze już myślę, że są znacząco słabsze. No i jak dla mnie to za duże zegarki, nowe mają L2L ponad 50 chyba. Stara pewnie 48, a Sinn to jakieś 47 o ile dobrze kojarzę, więc świetny kompaktowy rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki. tera rozumieć:-D

dziękuję

mam właśnie eterne i poza przeszklonym deklem nie mam się do czego doczepić. jakość pierwsza klasa:-)

ale tu o sinnach mowa. .. ten twój model godny uwagi. zakup forumowy czy może sam sprowadzales go sobie z rzeszy?

z tego co wiem to w Polsce nie ma sklepu z sinnami?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest standardowa jak w 103 od ponad 20 lat a szafir ma jednostronny AR moim zdaniem podobnie jak w 103 tak jak i tarcza i wskazówki również od 103.

Zegar naprawdę fajny i ładny

Bezel mocowany na 4 srubkach, łatwo go zdjąć.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

104 prosta forma w dobrym tego słowa znaczeniu, bardzo mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.