Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

edzik120

Zegarek Atlantic Worldmaster Prima

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Dostałem po śp. dziadku zegarek Atlantic. Z racji tego, że znaczy on dla mnie bardzo dużo, chciałbym dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Przeszukałem troche internet, ale nie znalazłem identycznego modelu. Proszę was .o jakieś informacje na temat tego modelu. Pozdrawiam serdecznie.

 

af32e4ecc62ae925m.jpg

6f57d4d5ae359d17m.jpg

00c52e539d041f4em.jpg

02d99e7656fbf874m.jpg

9b70be40f7c644e3m.jpg

437245db042ca907m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dużo informacji. Tak na marginesie słabo szukałeś :) Pozdrawiam.


Non omne, quod nitet, aurum est.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdziwa perelke - oryginalna tarcza w dobrym stanie, dekiel z prawidlowym opisem, oryginalna koronka - nie do dostania. Wnioskujac po koronce zegarek nie byl zbyt intensywnie uzywany. Dac do czyszczenia, smarowania i regulacji i nosic - ze wzgledu na naprawde rzadka koronke ja nosilbym go tylko od swieta.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Na stronie http://atlantic.helwecja.com/ naprawde bogate opracowanie, sporo się z niego dowiedziałem B) Ciesze się, że wszystko jest oryginalne. Zegarek chodzi równo, nie spieszy, nie późni. Nie wiem natomiast jaki jest stan mechanizmu, czy oddać do nasmarowania, czy póki dobrze chodzi nic nie robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mechaniczny powinien być czyszczony i smarowany co ok 5 lat. Rózne na ten temat są zdania i mnóstwo było dyskusji na forum, ale te 5 lat, to taki rozsadny okres miedzy przegladami. Zegarek jest fajny, więc zdecydowanie zainwestuj kilkadziesiat złotych w kompleksowy przegląd


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie chce zakładać nowego tematu, a mam jeszcze pytanie odnośnie paska. Czy w oryginale pasek składał się z dwóch części zaczepianych na teleskopach? Czy może z jednego dłuższego "przeplatanego" przez teleskopy pod deklem? W opracowaniu o którym wcześniej była mowa, nie znalazłem nic na ten temat. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak, mozna i tak, ale bardziej klasyczna jest jednak wersja "2-czesciowa". Natomiast paski z tworzyw sztucznych przewlekane pod koperta niszcza dekiel i raczej je odradzam.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dwuczęściowy, skórkowy. Przeplatane, albo zaczepowe tylko do stałych teleskopów


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.