Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gadzeciarz

Ach ten nieszczęsny BISSET

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam sobie tradycyjnie zdjęcia i propozycje zegarkowe,no i wszedłem na allegro by tam zobaczyć co nowego się pokazało.

Temat na forum trudny bo nie lubiany ze względu na jak do tej pory marną jakość i pseudo szwajcarskie pochodzenie.

Ale pomyślałem sobie że jednak zamieszczę parę zdjęć "zegarków" które zwróciły moją uwagę właśnie tego producenta bo tak sobie pomyślałem że każdy od czegoś zaczyna a myślę że podążają w bardzo fajnym kierunku a jak za tym pójdzie jeszcze odpowiednia jakość to może da się je polubić i nikt nie będzie wyśmiewał Bisseta na nadgarstku.

Oceńcie zresztą sami

16236212126795305158.jpg

 

91435596992366895100.jpg

 

29638542235508341470.jpg

 

70266555701419026218.jpg

 

06099889648557242641.jpg

 

54637099954221638488.jpg

 

Czekam na wasze opinie co do kierunku w jakim podążają te zegarki


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam główny zarzut (i chyba tak naprawdę jedyny) dotyczył nieuczciwych zagrań typu "... of Switzerland" albo Swis M(vp). I to jak widzę (choćby na pierwszym zdjęciu) się nie zmieniło. Co do jakości wykonania - nie wypowiadam się - nie miałem w ręce...

Ale jaki by nie był - więcej poważania w środowisku miałby rezygnując z z opisanych wyżej zagrań. Tylko, czy wtedy byłoby tyle samo chętnych? Trudno powiedzieć.

Wygląd całkiem przyjemny.

 

 

 

Ps. Nigdy nie wyśmiewam zegarków na nadgarstku - dlaczego miałbym robić komuś przykrość (no chyba że ktoś fejka nosi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek bardzo dobry, choć ogólnie mi sie nie podobają wielkości modnych obecnie zegarków. To pewnie kwestia szpanu, ale dla mnie sa one za duże i niewygodne. Rozmiary znacznie powyżej 40mm srednicy kopery z masywnymi koronkami sa po prostu niefunkcjonale.

 

Bissety są równie szwajcarskie jak 90% zegarków uważanych za szwajcarskie. Cały myk polega obecnie na zakupie werków od szwajcarskich producentów, którzy dawno niczego w Szwajcarii nie produkują. Nastepnie można je przewieść przez Szwajcarię i ewentualnie tam zapakować a kazdy zegarek staje się pełnoprawnym "szwajcarem". Tak naprawdę w pełni Szwajcarskie są zegarki kilku marek robionych w zegarkowych manufakturach w ilościach po kilkaset sztuk jak np. Berguet z jego słynnym patentem Tirbillon, ale nawet ta wytwórnia nalezy obecnie do Swatch, który żyje ze szwajcarskich-nieszwajcarskich zegarków.

 

Nie wiem kto sie wyśmiewa z zegarków, bo ten Bisset jest bardzo ładny. Firma jest Polska, RN z Katowic o ile pamiętam. Natomiast ludzie którzy na kazdym kroku na tym forum podkreslają jakie to badziewie, są zwykłymi wieśniackimi bucami, którzy kupuja marki dla idiotów - te same mechanizmy stosowane przez RN tylko zapakowane w koperty z nazwą Tissot, Rado, Maurice Lacroix, Certina, Longines, Frederique Constant itp.

Im bardziej ich nie stać np. na autentycznego Bergueta tym bardziej "przwdziwy szwajcarski" (według nich) zegarek dodaje szlachetnych rysów buraczanym twarzom. Dlatego zamiast wyważonych opini znajdziesz tyle nieprzyjemnych wpisów ludzi, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości w jaki sposób się obecnie odbywa produkcja "szwajcarska".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w pełni Szwajcarskie są zegarki kilku marek robionych w zegarkowych manufakturach w ilościach po kilkaset sztuk jak np. Berguet z jego słynnym patentem Tirbillon, ale nawet ta wytwórnia nalezy obecnie do Swatch, który żyje ze szwajcarskich-nieszwajcarskich zegarków.

 

 

 

lol

 

Będzie mi się lepiej spało ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co cię tak rozbawiło? Tez nalezysz do tych pustaków, którzy muszą mięc szwajcarska flagę na scyzoryku żeby nie wyszło na jaw, że nim pyry skrobali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego _arkus, każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania na temat zegarków, ale Ty ubliżasz innym a to już jest nie dość że niegrzeczne to jeszcze niezgodne z regulaminem. Ogłady troszkę. A tak na marginesie to nie przekręcaj nazw własnych firm i stosowanych przez nie komplikacji. Dziwna postawa. Chyba że handlujesz tymi zegarkami i zła opinia na ich temat Cię razi. A od kolegi eye_lip to mógłbyś się wiele dowiedzieć, gdybyś tylko chciał poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z jego postami zamiast mu ubliżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkus - znać na zegarkach się nie musisz ( widać z wypowiedzi ) i nikt tego Ci nie ma za złe , ale nie tolerujemy obrażania innych użytkowników .

Proszę to potraktować jako pierwsze ostrzeżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Wykopcie stąd tego chama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Forma wypowiedzi kol arkus jest niedopuszczalna ale sam problem trochę ciekawy.10 lat temu dostałem z zakładu tzw jubilata zegarek ww marki.Zlocony,swiss made,mechanizm wielkosci 10gr oszczelniony plastykowym pierscieniem.Wymieniłem go z ojcem na starego radzieckiego jubilata bo to On chciał zlocony i na baterię!I co?Wygląda to jak prawie nowe z wyjątkiem koronki,chodzi dokładnie i tylko zmieniam paski i baterie bo ojciec praktycznie go nie zdejmuje.Może starsze były lepsze?Nowe znam tylko z wystaw sklepowych i foto.Fakt że jak ktoś już napisał najwięcej nieporozumień powoduje Swiss Made!Czytając jednak foru choćby tematy o claro888 to już sam nie wiem o co chodzi?Faktycznie niekiedy zaczynamy patrzeć tylko na firmę bo produkcja kopert we współczesnym swiecie to chyba nie wielki problem.Faktycznie w różnych kopertach siedzą te same mechanizmy!Proszę też mi nie wmawiać że w zegarkach tanich zobaczymy tak ogromną różnice w wykonaniu.Wczym tani npLorus jest gorszy w wykonaniu od taniego Tissota,Doxy,Atlantica itd.Nie neguję mistrzostwa zegarmistrzów,cen itd ale w zegarkach mechanicznych.Tu widzimy ludzki geniusz,sztukę,pracochłonność.Ale w tanich kwarcach ?To moje przemyślenia i jeszcze raz powtórzę ton kolegi jest naganny i mam nadzieję że go zmieni.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_arkus, przyznaj się, sprzedajesz tą chińszczyzne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_arkus, przyznaj się, sprzedajesz tą chińszczyzne?

 

Z tonu "wypowiedzi" wynika, że tak albo co najmniej jest fanem marki. Nie rozumiem skąd w ludziach takie zacietrzewienie. Można tylko współczuć. Czy nasza administracja forum nie jest zbyt pobłażliwa? Użytkownik już w drugim poście ubliża innnym. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopcie stąd tego chama ;)

Mathu, po wypowiedziach _arkusa miałeś szansę dać przykład dobrego tonu w dyskusji. Ale chyba nie chcesz z tej szansy skorzystać.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

A jak inaczej można określić chama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej można określić chama?

Edit:

Po kolejnej wypowiedzi _arkusa (poniżej z godz. 20.26) zmieniłem zdanie.

Mathu, miałeś rację.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Wasza reakcja potwierdza w 100% wszystko co napisałem o pewnym typie narcystycznych osobników okupujących to forum. "Pełna kultura" a garnitur nadal dobrze nie leży i krawat cisnie pod szyją ?

;)

Też się lubujecie w chińskich produktach niedopuszczjąc do świadmości jak powstają te wasze "szwajcarskie" zegarki. A na prawdziwy mechanizm manufakturowy ze Szwajcarii i tak pewnie niewielu na tym forum stać.

 

Nie mam Bisseta, ale może go sobie kupię jeśli nadal będą robić tak ładne wzory. Kupiłbym każdy zegarek, który mi się podoba i na który mnie stać, bo to taka biżuteria w sumie, oczywiście im droższa tym bardziej dodaje prestiżu w oczach próżnych ludzi. Zamiast półkilogramowego "golda" można sobie powiesić na nadgarstku równie drogi zegarek. Mimo tego człowiek znający się na biznesie nie da sobie wmówić, że on jest taki dobry bo "szwajcarski", co najwyżej zauważy że jest drogi.

 

I o to w tej zabawie chodzi, o przystrajanie się w cudze piórka, udawanie kogoś ważniejszego od innych albo kogoś lepszego niż się jest. Zawsze kupienie zegarka odrobinę droższego niż ten na jaki nas stać w granicach rozsądku powoduje że czujemy się lepsi, bogatsi należący do innego bardziej luksusowego świata... Ale to niestety nieprawda i złudzenia których rozwianie naraża na śmieszność taka postawę, bo musimy twierdzić, że cos jest dobre bo szwajcarskie nawet kiedy nie jest szwajcarskie.

Bisset też bazował na tej próżności tworząc slogan "szwajcarskie zegarki" kiedy znakiem "swiss made" mogły się posługiwać może dwa modele z ich oferty. Teraz widzę ich znacznie więcej i w ogóle są coraz ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kolegi eye_lip to mógłbyś się wiele dowiedzieć, gdybyś tylko chciał poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z jego postami zamiast mu ubliżać.

 

Alez nie miałem zamiaru nikomu ublizac at personam. Moje pytanie do niego nie było retoryczne. Naprawdę ciekawiło mnie co go tak rozbawiło? Berguet (jakkolwiek sie to pisze) nalezy do Swatch Group. Robi zegarki manufakturowe ręcznie po kilkaset sztuk. Tyle że także on korzysta z zaplecza Swatch, dlatego może sobie pozwolic na tak mała produkcję. Ale już Swatch może trzepać zegarki na kilogramy w ChRL i nazywać je szwajcarskimi.

Najciekawsze jest to, że dopiero dwa lata temu Szwajcaria wporwadziła ustawową ochronę swojego godła na wyrobach. Teraz tak jak w przepisach UE trzeba ponieść ponad połowę kosztów w Szwajcarii zeby wyrób został uznany za szwajcarski. Wcale nie jest powiedziane, że te koszty dotyczyć muszą stricte produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopcie stąd tego chama ;)

 

Szkoda że nie można Cię wychłostać. Na takie proste umysły to dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_arkus, przyznaj się, sprzedajesz tą chińszczyzne?

 

Nie mam do czego się przyznać. W ogóle nie zajmują mnie zegarki. Natomiast fanatycy zegarków, to bardzo ciekawe obiekty do obserwacji ;) Zwłaszcza kiedy sprzedają inną chińszczyznę twierdząc, że to Szwajcaria :)

 

Może kupię sobie Bisseta na złość im :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Czy doczekam się wreszcie bana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie zajmują mnie zegarki.

To po kiego się tutaj rejestrowałes? oj musi ci sie w życiu nudzić - współczuje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kiego się tutaj rejestrowałes? oj musi ci sie w życiu nudzić - współczuje.

 

Przeciez napisałem. Lubie ciekawe przypadki fanatyków zegarkowych.

 

Lubie też ładne drobiazgi, na przykład zegarki, ale dorabianie do nich znaczenia nazwy na cyferblacie do mnie nie przemawia. Czy to coś takiego dziwnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kiego się tutaj rejestrowałes?

 

Po kiego?

 

Myślę, że kolega _arkus jednak sprzedaje zegarki Bisset, bo w ich obronie gotów jest chłostać i nie wiadomo, co jeszcze... ;)

 

Kolego _arkus. Twoja krucjata na tym Forum ma nikłe szanse powodzenia, wszak same tu snoby, fanatyki i zdaje się buraki mówiłeś. Nie szkoda Twojego cennego czasu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego?

 

Myślę, że kolega _arkus jednak sprzedaje zegarki Bisset, bo w ich obronie gotów jest chłostać i nie wiadomo, co jeszcze... :)

 

Kolego _arkus. Twoja krucjata na tym Forum ma nikłe szanse powodzenia, wszak same tu snoby, fanatyki i zdaje się buraki mówiłeś. Nie szkoda Twojego cennego czasu? ;)

 

No wiesz nie będę przekonywał, że nie mam nic wspólnego ze sprzedażą zegarków, kogoś kto ma w avatarze wklejoną twarz clowna :)

 

To nie żadna krucjata, chciałem się przekonać że nawet uważany za szwajcarski zegarek na nadgarstku nie czyni człowieka lepszym. Swoimi reakcjami potwierdziliście moje przypuszczenia. Dlatego teraz z pełną świadomością tego stanu rzeczy nie będę musiał się wykosztowywać na jakiś niby szwajcarski zegarek. Mogę sobie kupić Bisseta, albo Seiko jak radził kolega w inny wątku, nawet tańszy a podobno lepiej uważany przez fanatyków zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie będę przekonywał, że nie mam nic wspólnego ze sprzedażą zegarków, kogoś kto ma w avatarze wklejoną twarz clowna ;)

 

Ten argument mnie przekonał... :)

 

Rozłożyłeś nim moją wątpliwą elokwencję na czynniki pierwsze.

 

Chylę czoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_arkus , ależ oczywiście ,jeśli chcesz , kup sobie Bisseta i nikt nie będzie miał do Ciebie o to pretensji , ani uważał Cię z gorszego .

Chciałeś opinii ludzi , którzy są pasjonatami zegarków nt tej marki i ją otrzymałeś , a czy Cię ona satysfakcjonuje ? Jak widać nie , bo nie jest zgodna z Twoją opinią i oczekiwaniami , czyli tak naprawdę nie było Twoim życzyniem uzyskanie informacji a powtierdzenie Twego przekonania nt zegarków , czego nie zrobiliśmy ( nie wpisaliśmy się w Twoje oczekiwania ) i stąd frustracja , atak i wyrażenie zdania na nasz temat.

 

A na marginesie to prawda ,że Abraham Louis Breguet wynalazł tourbillon i że obecnie Breguet jest częścią Swatch Group ( do której należą m.in. Omega , Tissot , Certina , Blancpain , Rado , Longines, Jaquet Droz ) , ale reszta twierdzeń to już niestety radosna twórczość osób nie znających się kompletnie na zegarkach . Toteż zanim zaczniesz ferować wyroki oraz głosić ostre sądy , podąż za swoimi pogladami nt otwartego umysłu ( przecież nie nalezysz w swojej opinii do tych prostych , którym pomoże tylko chłosta ;) ) wyedukuj się troszkę zegarkowo i wtedy dopiero zacznij ,mając ku temu podstawy i wiedzę .

Prius quam exaudias, ne iudices!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.