Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ricardo216

Policzmy SUMO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak możecie podsumować sumo? Stoję przed zakupem divera od seiko. Po głowie chodzi mi skx007 i sumo. Ciężki orzech do zgryzienia :/

Zegarki z dwóch roznych półek , raczej nie do porównania .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie podsumować sumo? Stoję przed zakupem divera od seiko. Po głowie chodzi mi skx007 i sumo. Ciężki orzech do zgryzienia :/

Wyglądem Sumo na pewno (moja subiektywna opinia oczywiscie) a na zywo to sie przekonam 12 marca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat jednak ponad 2k za nowe Sumo vs 0.7k za nowe skx007 rozwiązało mój problem. Jednakże następne będzie Sumo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zarówno wyczerpujące jak i te mniej ambitne. 

Możecie mnie dopisać jako kolejnego posiadacza ;) (czarny)

Kolejne pytanie. Zapewne wątek był już poruszany. Gdzie dostanę bransoletę do sumiacza? 
Chodzi mi o alternatywę. Niejednokrotnie widywałem ciekawe zamienniki. Może ktoś z grupowiczów jest w stanie coś lub kogoś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zarówno wyczerpujące jak i te mniej ambitne. 

 

Możecie mnie dopisać jako kolejnego posiadacza ;) (czarny)

 

Kolejne pytanie. Zapewne wątek był już poruszany. Gdzie dostanę bransoletę do sumiacza? 

Chodzi mi o alternatywę. Niejednokrotnie widywałem ciekawe zamienniki. Może ktoś z grupowiczów jest w stanie coś lub kogoś polecić?

a pokaz fote :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ten wątek, kilka stron wcześniej.

Przeczytałem, jednak warto zwrócić uwagę, że posty zostały zamieszczone prawie rok temu. Podtrzymuje swoje pytanie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie zmieniło przez ten czas, a tak między nami ja nie polecam a wręcz odradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy teraz o zmianie bransolety na zamiennik, czy samym zegarku? Jeśli to drugie, to już kwestia gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o bransolecie, więc odpowiedź jest na temat bransolety (ja bym nie polecał Sumo ? Dobre, sam mam 3 :) )

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o bransolecie, więc odpowiedź jest na temat bransolety (ja bym nie polecał Sumo ? Dobre, sam mam 3 :) )

hehe, źle zrozumiałem. Zegarkiem jestem zachwycony, jak finanse pozwolą do kolekcji dorzucę marinemastera. Co do ori bransolety, niestety maskownica do wymiany. Wygląda jak z innego modelu. Nie przeszkadza mi zwężenie przy zapięciu ani rozmiar, ale to spasowanie z kopertą... Nie można mieć wszystkiego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Sumo, Limited Edition SBDC027

 

0_149d73_dfc95b3d_XL.jpg

 

0_149d77_39af393f_XL.jpg

 

0_149d7c_23237de5_XL.jpg

 

0_149d7d_74e3799a_XL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszane odczucia co do tego Sumo . Indeksy , wskazówki , cyfry na bezelu hmm....

Jedna trzeba przyznać , świeci bardzo dobrze.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/3472-seiko/?p=1387908

 

 

 

 
 
Podsumowując limitowane Sumo dostało to wszystko o czym limitowany MM marzył
i tak:
- jest szafir z pojedynczym antyrefleksem (szkło jest płaskie),

- indeksy są wypełnione masą luminescencyjną tak samo jak w MM (Seryjne Sumo SBDC001 ma naklejane placki na srebrne podłoże),

- wskazówki są również wypełnione lumą a nie malowane (nie ma informacji czy to ręczna robota, ale jest bardzo nierównomiernie nałożona),

- bezel w odczuciu "akrylowy" grawerowany laserowo, czyli taki sam jak w MM (powiększenie wykazuje tą samą strukturę ala szyszak srebrnych elementów) - (podłoże "akrylu" prawdopodobnie stal zamiast aluminium, ale nie ma jednoznacznych informacji),

- powłoka DiaShield, (utwardza stal i ma chronić przed rysami) - zegarek na bardziej szarawy (gun-metal ?) poblask.

 

MM LE (SBDX012) - skończył tylko na DiaShield i złotawych akcentach ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie nowe sumo odpowiada, poza cyferkami bezela w mojej ocenie jest świetne. Co prawda lubię wskazówki  z poprzedniej wersji ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówki w normalnym Sumo bardziej mi się podobają.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówki w normalnym Sumo bardziej mi się podobają.

Ten Pan ma rację .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan ma rację .

Cztery razy człowiek nie może się mylić. ;):lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku tylko ja się pomyliłem  :P dobrze mi z tego powodu

post-32788-0-21404200-1425586536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Burns w realu który fajniejszy?

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dorian ... SBDC027 był większą niewiadomą niż SBDX012 i miał szansę przejść w jego cieniu niezauważony...

Ale jeżeli zegarek w cenie 1/2 lub 1/3 ceny(w zależności od wersji) MarineMaster technologicznie oferuje więcej a cały nakład 2000szt rozchodzi się w 3 tygodnie od premiery to fakty mówią same za siebie!

Parametry opisałem wyżej, oczywiście nie ma co dyskutować na temat mechanizmu czy klasy wodoszczelności - to nie ta bajka co MM

Wielu spekulowało, że limitowany MM dostanie Hi-beat jak pierwowzór, ale na spekulacjach się skończyło.

Jaki diabeł jest - każdy widzi. Technologicznie w tej cenie to zegarek kompletny.

Co do pytania, który lepszy ? Nie wyobrażam sobie życia bez Sumo :) Limitowanego na dzień dzisiejszy potraktowałem kolekcjonersko, zwykłego używam na co dzień i nie zamierzam sprzedawać jednego na rzecz drugiego. Jestem w stanie zgodzić się, że napisy na tarczy i wskazówki w wersji zwykłej są lepiej skomponowane. A może to już przyzwyczajenie skoro klepią go od chyba 8 lat... 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły ładniejszy, lecz to rzecz gustu. Burns gratki za posiadanie "obu" - czterech ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już pomarańczowego i do niego nie wrócę - nie najlepiej czuję się z tym kolorem mimo, że też miał swój urok.

Pomarańczowego zastąpił niebieski.

Kto chce pomarańczowe Sumo musi się spieszyć bo został wycofany z produkcji - zostały niedobitki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Burns jakbyś miał wybrać jeden (czarny "zwykły" i limitkę) to który byś wybrał?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.