Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ricardo216

Policzmy SUMO

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na prawdę nie jest to skomplikowana operacja, chyba najgorsze, to wyjęcie starego szkła. A te 200 metrów, to tak naprawdę w realu nie do osiągnięcia   :P   Jeżeli dość nowy zegarek, to tylko przesmarować uszczelki i zrobić ten test

nie chodzi o zejście na 200 metrów bo przy tej głębokości potrzebowałbyś zegarka który ma szczelność 20bar a takie parametry mają profesjonalne  zegarki nurkowe , te 200m jest już potrzebne przy zanurzeniu na głębokości 20 metrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podsumuję, z tego co wiem od zegarmistrzów i forów min. dotyczy to sumo.

Diver najszybciej traci szczelność przez koronkę, np z powodu dokręcania mechanizmu, lub zabaw koronką np 3x w tygodniu - wyciera się uszczelka, która jest na niej zlokalizowana.

 

Mi raz jeden diver kinetic nie przechodził testu bo wywalał się przy 7 atmosferach,

ta wartość i tak wystarczy, żeby iść z nim na basen, do jeziora, morza czy pod prysznic,

trochę słabo, jeżeli taki test przejdzie inne Seiko z wr100 bez zakręcanej koronki,

 

większość z zegarmistrzów nie ma nawet maszynek do testów szczelności, podobnie jak większość ludzi nie zabiera zegarka do wody a jeśli już to ew. prysznic basen...

i koło się kręci.

 

wszystko zależy z jakim przeznaczeniem, kto kupił sobie zegarek.

a kto wierzy w te same uszczelki, proponuję zakręcić sobie po 5 latach nigdy nie używany do tego celu w domu zawór od wodomierza czy pralki (z pominięciem kulowych, bo to właśnie jest odpowiedź na problem uszczelnienia)i sprawdzić, czy nie przepuści ani kropli - życzę powodzenia...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o zejście na 200 metrów bo przy tej głębokości potrzebowałbyś zegarka który ma szczelność 20bar a takie parametry mają profesjonalne  zegarki nurkowe , te 200m jest już potrzebne przy zanurzeniu na głębokości 20 metrów .

poza tym wszystko pomieszałeś

200m = 20bar

czyli jeden pies - widzi mi się producenta, jaki przelicznik chciało mu się napisać,

wszystko liczone w ciśnieniu statycznym...

czyli w przypadku Seiko znaczenie ma podział na air diver i gas diver

to juz trzeba szukać na forach i szkołach nurkowych na jakiej mieszance jaka głębokość jest osiągalna,

ale raczej 100m to już na nitroxie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

poza tym wszystko pomieszałeś

200m = 20bar

czyli jeden pies - widzi mi się producenta, jaki przelicznik chciało mu się napisać,

wszystko liczone w ciśnieniu statycznym...

czyli w przypadku Seiko znaczenie ma podział na air diver i gas diver

to juz trzeba szukać na forach i szkołach nurkowych na jakiej mieszance jaka głębokość jest osiągalna,

ale raczej 100m to już na nitroxie ...

chodzi mi oto że wciąż spotykam ludzi którzy błędnie pojmują oznaczenia wodoszczelności zegarków, 100m nie oznacza że można nurkować na głębokość 100 metrów. 100m oznacza że można z zegarkiem pływać i nurkować bez aqualungu. 200m oznacza że można nurkować z aqualungiem (nurkowanie rekreacyjne) ale do głębokości nie wymagającej stosowania mieszanek helowych .W rzeczywistości oznacza to że można nurkować do głębokości 60-max 100m,    Tylko zegarki z 300m i więcej są przeznaczone do naprawdę głębokoch nurkowań

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek

Edytowane przez rob3rt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sprawa wodoszczelności wygląda tak, jak to opisał kolega powyżej:) Z zachowaniem wodoszczelności miałem bardziej na myśli, czy zegarek będzie się nadal nadawać do pływania i lekkiego zanurkowania, powyżej 50 m ja przynajmniej nie nurkuję (jak i prawdopodobnie zdecydowana większość użytkowników tego zegarka). Przez zakręcaną na gwint koronkę mimo wytarcia uszczelki przy pływaniu woda raczej nie napłynie do zegarka, a przy źle wymienionym, spasowanym i uszczelnionym szkiełku i owszem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Burns tego nie wie?  ;):D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szafiru byłaby mniej prestiżowa. :lol: Uwież mi. ;)

Uwierzymy :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzymy :)

Tobie Marcin nie ufam. ;):lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dołączam do Sumiaków

 

 

Gratuluję, dobry wybór

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosi ktos to Sumo na 16,5 cm nadgarstku?

Ja mam chyba około 17 cm w nadgarstku i jest ok. Nie jest to wielki zegarek, koperta świetnie wyprofilowana i  dobrze się układa. Samo szkieło nie jest dużej średnicy i optycznie zegarek nie wydaje się duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba około 17 cm w nadgarstku i jest ok. Nie jest to wielki zegarek, koperta świetnie wyprofilowana i dobrze się układa. Samo szkieło nie jest dużej średnicy i optycznie zegarek nie wydaje się duży.

Możesz wrzucić jakieś foto tak z odległości metra? Mam podobna łapę i obawy ze będzie za duży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17-17,5

48af847553d63583d6899dae1d72236f.jpg

2f531563edfcc40a30e87509113c7d1c.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopisuję się do klubu. Sztuk dwie - blumo i pomarańcz (liczy ktoś jeszcze te wszystkie sztuki?). Czarny na celowniku.. a raczej na etapie wrzucania złociszy do świnki. Myślałem o SARB033 ale... nie gada do mnie. A nurasy, zwłaszcza sumo (a mam i monstery, i skxy i 6309) gadają i to jak! Niemniej - zagorzałym fanem sumo jestem. Obecnie pomarańcz na kajdanie (nawet do gajeru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopisuję się do klubu. Sztuk dwie - blumo i pomarańcz (liczy ktoś jeszcze te wszystkie sztuki?). Czarny na celowniku.. a raczej na etapie wrzucania złociszy do świnki. Myślałem o SARB033 ale... nie gada do mnie. A nurasy, zwłaszcza sumo (a mam i monstery, i skxy i 6309) gadają i to jak! Niemniej - zagorzałym fanem sumo jestem. Obecnie pomarańcz na kajdanie (nawet do gajeru).

Fotki, fotki koniecznie w gajerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki oprzemyslaw, zdjęcia dają jakieś wyobrażenie. Jest spory ale układa sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jest spory ale układa sie dobrze.

W końcu to Sumo. :lol: Nazwa do czegoś zobowiązuje. ;)

Choć nie taki wielki jak go malują. :D I leży doskonale na ręce.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańcz nad Morzem...

 

18743187042_cb99305783_b.jpg

Edytowane przez corten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem dziś...to czwarty raz  :rolleyes:

Miałem czarny, niebieski, czarny i znowu...

C360_2015_06_25_15_13_25_299.jpg
We wszystkich wcześniejszych drażniła mnie dokładność chodu - ok 30 sek/24h.
Poza tym chyba sam chcę się na siłę przekonać, że to jednak fajny zegarek jest B)  
Edytowane przez Cezar.

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odpocznij sobie w ogóle od zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co....czwarty raz już chyba się nie zdecyduję ( jestem tego pewien - na obecną chwilę ) :)

 

C360_2015_06_25_18_01_29_935.jpg
 
 

Może odpocznij sobie w ogóle od zegarków?

 

 

To to na pewno - możesz spać spokojnie ;)

Edytowane przez Cezar.

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trafiłem wyjątkowo, chodzi super dokładnie :) od kilku tygodni nie potrzebował korekty

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.