Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_L

Jest okej

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem, ze w swiecie zegarow czas plynie inaczej i da sie uciec od jedynie slusznych ideologii... 

 

O wiele większe zagrożenie i to realne a nie tylko moralne niesie ze sobą nowoczesna lewica. Poprawność polityczna, zakłamanie w mediach np. Niemieckich, brak reakcji na fale terroryzmu w Europie. To są realne zagrożenia.
Jest ok ... bo w całej Europie widać dobra zmianę !

Moralnosc nie jest zwiazana z postawa swiatopogladowa. Zasady moralne bez wzgledu na swiatopoglad polityczny czy religijny sa jednolite dla wiekszosci ludzi. Problemem jest zaklocenie hierarchi wartosci i zastepowanie nakazow moralnych przez zasady obyczajowe relatywnie odnoszace sie do praw podstawowych. Nie widze sensu tlumaczenia czy jest psychologia ewolucyjna ale uwierz prosze ze kazdy totalitaryzm jest zly i oparty o moralnosc przedkonwencjonalna - egocentryzm i relatywizm moralny oparty o zagrozenie kara.

 

 

Co innego gdy giniesz z bronią w ręku w obronie bliskich, co innego w wybuchu podczas zakupów w markecie....

( to tylko moje zdanie)

 

 

... i myslisz ze jeszcze inna wartosc ma smierc od kul pod sciana albo komorze gazowej bo nie jestem blondynem albo katolikiem albo wyznawca Allaha. Co jest OK w ludzkiej smierci ? Zdecydowana wiekszosc systemow religijnych opiera sie o kardynalna zasade nie zabijaj !

Oczywiscie, poszedlbym na barykade ale w imie wlasnego homoru ale nie by realizowac normy moralne.

 

 

Wszelkie skrajności i ekstremizmy są niebezpieczne. Na szczęście wciąż jest całkiem sporo ludzi, którzy, mimo sporej nierzadko, rozbieżności opinii, potrafią w cywilizowany sposób rozmawiać o konkretnych kwestiach. I to jest ok. :)

 

 

Dziekuje.  :)  Tylko ile osob bedzie w stanie cos z takiej dyskusji zaadoptowac...

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i myslisz ze jeszcze inna wartosc ma smierc od kul pod sciana albo komorze gazowej bo nie jestem blondynem albo katolikiem albo wyznawca Allaha. Co jest OK w ludzkiej smierci ? Zdecydowana wiekszosc systemow religijnych opiera sie o kardynalna zasade nie zabijaj !

Oczywiscie, poszedlbym na barykade ale w imie wlasnego homoru ale nie by realizowac normy moralne.

 

..

Kompletnie do czego innego się odniosłem.

 

Co innego zginąć swiadomie z bronią w ręku, co innego idąć ulicą z żoną i dziećmi roześmiany bo jakiś muzulmański popapraniec bombę w koszu na śmieci odpali...

Widzisz róznicę?

Ja widzę.

 

 

I proszę nie pisać 'co myślę", gdy będę czuł taką potrzebę-sam napiszę.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Panie Marku, czytaj co inni piszą. Znaki interpukcyjne też. Jak jest pytajnik po myślisz, to jest pytanie, nie "pisanie co inni myślą".

A dla mnie każda nagła śmierć jest taka sama, czy od kuli czy w wybuchu czy zawału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacku, czytam.

Pytajnika na koncu zdanie nie było.

Jest na końcu następnego.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie skrajności i ekstremizmy są niebezpieczne. Na szczęście wciąż jest całkiem sporo ludzi, którzy, mimo sporej nierzadko, rozbieżności opinii, potrafią w cywilizowany sposób rozmawiać o konkretnych kwestiach. I to jest ok. :)

 

A to jest akurat olbrzymia zaleta tego forum. Wiele już było tematów trudnych i wywołujących silne emocje (że choćby wątki dotyczące religii z zeszłego roku wspomnę), ale jednak zawsze poziom dyskusji był co najmniej poprawny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie do czego innego się odniosłem.

 

Co innego zginąć swiadomie z bronią w ręku, co innego idąć ulicą z żoną i dziećmi roześmiany bo jakiś muzulmański popapraniec bombę w koszu na śmieci odpali...

Widzisz róznicę?

Ja widzę.

 

 

I proszę nie pisać 'co myślę", gdy będę czuł taką potrzebę-sam napiszę.

 

Nie pisze co myslisz. Pytam.

Wybacz jesli Cie urazilem i naprawde rozumiem co chciales powiedziec. Boje sie tylko by nie budowac relatywizmu w sprawie norm podstawowych.

Coz ... Bog dal nam wolnosc wyboru bysmy sami mogli decydowac jakimi ludzmi bedziemy. 

http://demotywatory.pl/1853728/Wlasny-wybor

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze co myslisz. Pytam.

Wybacz jesli Cie urazilem i naprawde rozumiem co chciales powiedziec. Boje sie tylko by nie budowac relatywizmu w sprawie norm podstawowych.

Coz ... Bog dal nam wolnosc wyboru bysmy sami mogli decydowac jakimi ludzmi bedziemy.

 

Tak to przeczytałem, nie urazileś mnie, rozmawiamy tylko. ( to było do innych, bo spora częśc opacznie interpretuje, wiem bo sporo czasu spędzam na forum )

Też zycze wszystkim ludziom by dane im bylo zyć w pokoju....zawsze.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

A to jest akurat olbrzymia zaleta tego forum. Wiele już było tematów trudnych i wywołujących silne emocje (że choćby wątki dotyczące religii z zeszłego roku wspomnę), ale jednak zawsze poziom dyskusji był co najmniej poprawny. 

 

Hmm. Bo zapewne nie zdążyłeś zobaczyć tego, czego już nie można zobaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Bo zapewne nie zdążyłeś zobaczyć tego, czego już nie można zobaczyć ;)

Istotnie, Drogi Tarancie - forum nie zawsze idzie w parze z ideałem, do którego dążymy.  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Bo zapewne nie zdążyłeś zobaczyć tego, czego już nie można zobaczyć ;)

 

To też prawda, że czasami trzeba być czujnym jak rewolucjonista, żeby dostrzec co się pojawiło zanim przyjdzie leśniczy i wyrzuci wszystkich z lasu  :) (ot, np pewna wymiana zdań w wątku rolexa o żyrandolach i takich tam  :P ), ale jednak generalnie jest dobrze  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wracajac do tematu :) JEST O.K. 

... bo chyba sie dogadalem na Opera Meccana  :wub:  :wub:  :wub:

 

_57.jpg


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też prawda, że czasami trzeba być czujnym jak rewolucjonista, żeby dostrzec co się pojawiło zanim przyjdzie leśniczy i wyrzuci wszystkich z lasu :) (ot, np pewna wymiana zdań w wątku rolexa o żyrandolach i takich tam :P ), ale jednak generalnie jest dobrze :D:lol:

Mylisz się :)

Forma była zdecydowanie niewłaściwa ( naganna), natomiast 'merytorycznie' wszystko bylo zgodne z prawdą.....

 

P.S Część kolegow pewnie zapomina o urodzinach bliskich, ale co napisał Yoda, to pamiętają jak modlitwę i zawsze gotowi zacytować....;)

 

( przypomne tylko ze piszacy o zyrandolach był w owym czasie czlonkiem nadleśnictwa ;) , a jeden z piszących w temacie probowal sprzedać podrobkę na portalu aukcyjnym co wiekszośc raczyla wyprzeć z pamięci)

 

 

Od wczoraj mam urlop więc jest OK :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele większe zagrożenie i to realne a nie tylko moralne niesie ze sobą nowoczesna lewica. Poprawność polityczna, zakłamanie w mediach np. Niemieckich, brak reakcji na fale terroryzmu w Europie. To są realne zagrożenia.

Jest ok ... bo w całej Europie widać dobra zmianę !

 

...ciekawe poglądy

Ja szczerze mówiąc widzę mocno prawicowe, narodowościowe tendencje w europie i to one mnie martwią bo za bardzo przypominają mi historię z początku poprzedniego wieku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Marek, litości.

Za podróbę należy się potępienie. Ale jak to się ma do jego wypowiedzi w innym temacie?

Tak poza tym w Ameryce strzelają do murzynów.

I Kartaginę należy zburzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej,

jako "cook" i to niczym "Sztukmistrz z Lublina" 

byłeś bardziej przyswajalny bigok.gif

jak reklamowany "Voltaren".hahaha.gifhahaha.gif

 

Jako "Master Yoda",

czyli "słoik" mądralka ze stolycy satan.gif

bywasz czasem, ciężko strawny haker.gif

i bez "Raphacholinu" ani rusz. terefere.gif

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weżcie dajcie mi już spokój!:)

 

Ile mozna?

Częsc forum zamiast zegarkami się zająć bedzie mi profil psychologiczny opracowywać, następna skargi do administracji pisać.

Jak stare baby ;)

 

 

( Jacek zle zrozumialeś, nie ten temat, nie ta podróbka)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja szczerze mówiąc widzę mocno prawicowe, narodowościowe tendencje w europie i to one mnie martwią bo za bardzo przypominają mi historię z początku poprzedniego wieku.

Warto jednak zastanowić się skąd biorą się takie tendencje. Czy nie są zwykłą reakcją obronną przeciwko przesileniu lewicowemu i przeciwko stopniowemu niszczeniu własnych narodów w państwach europejskich.

Oczywiście skrajna prawica i skrajny nacjonalizm nie są dobrym zjawiskiem, jednak nie demonizowałbym tak bardzo. W dzisiejszych czasach te pojęcia zostały wypaczone. Wystarczy, że bardziej cenisz swoich rodaków niż np. muzułmanów i już w niektórych kręgach zostaniesz uznany za faszystę.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak zastanowić się skąd biorą się takie tendencje. Czy nie są zwykłą reakcją obronną przeciwko przesileniu lewicowemu i przeciwko stopniowemu niszczeniu własnych narodów w państwach europejskich.

 

Historia pokazuje, że tak zazwyczaj bywa. Co parę lat następuje rotacja z jednej strony na drugą, albo ze męczenia albo znudzenia... albo potrzeby czegoś 'nowego'. 

Przez chwilę chcieliśmy być częścią 'globalnej wioski' a teraz nam się znudziło  :)

Szkoda tylko, że te zjawiska przynajmniej w Polsce często przypominają młodzieńczy bunt na zasadzie 'na pohybel' poprzednikom.

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak zastanowić się skąd biorą się takie tendencje. Czy nie są zwykłą reakcją obronną przeciwko przesileniu lewicowemu i przeciwko stopniowemu niszczeniu własnych narodów w państwach europejskich.

Oczywiście skrajna prawica i skrajny nacjonalizm nie są dobrym zjawiskiem, jednak nie demonizowałbym tak bardzo. W dzisiejszych czasach te pojęcia zostały wypaczone. Wystarczy, że bardziej cenisz swoich rodaków niż np. muzułmanów i już w niektórych kręgach zostaniesz uznany za faszystę.

Dokladnie tak samo to widzę.

Problemem jest by zarówno jedni jak i drudzy nie przekraczali zdroworozsądkowej granicy.

Bez 'przegięć' i będzie ok ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak samo to widzę.

Problemem jest by zarówno jedni jak i drudzy nie przekraczali zdroworozsądkowej granicy.

Bez 'przegięć' i będzie ok ;)

 

Zgadzam się.

Tylko własnie, ciągle to są przegięcia raz w jedną, raz w druga stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze problemu się nie rozwiąże na 'pokojowej drodze"...niestety to cecha naszej ludzkiej rasy ze ciągle dązymy do samodestrukcji....

Niszczymy wszystko dookola siebie i samych siebie....mamy to 'w genach'.

Niestety....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

... Zdecydowana wiekszosc systemow religijnych opiera sie o kardynalna zasade nie zabijaj.

Ta sama większość systemów religijnych ma za główny cel zbawienie czy życie wieczne itd. I obiecuje lub chce aby wszyscy na to zasłużyli za życia a dostaną po śmierci.

Czyli teoretycznie zgodnie z tą większością system. Religijnych śmierć jest bardzo pozytywnym zjawiskiem bowiem otwiera drogę do innego życia, po co w takim razie bać się czy też unikać śmierci? Osobiście chciałbym wierzyć, gdyż wtedy od razu rozpocząłbym życie wieczne a nie bez sensu męczył się nactym łez padole...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara, zara. Nie tak od razu. Najpierw musiałbyś zasłużyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że bardziej cenisz swoich rodaków niż np. muzułmanów i już w niektórych kręgach zostaniesz uznany za faszystę.

Moim skromnym zdaniem największym problemem współczesnego tzw. "cywilizowanego" świata nie jest prawica czy lewica. Poprawność polityczna to rak, który toczy współczesny świat. Ludzie boją się powiedzieć co widzą. Murzyn jest czarny, Cygan jest Cyganem a p...ł pomyłką Matki Natury. Rzeczy należy nazywać po imieniu, bo za chwilę się nie dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara, zara. Nie tak od razu. Najpierw musiałbyś zasłużyć. :)

Załatwił bym jedno i drugie za jednym zamachem, przeca w jednym co najmniej systemie samobójstwo nie przejdzie.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.