Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_L

Jest okej

Rekomendowane odpowiedzi

Może zbyt ostro wypowiedziane słowa przez użytkownika dziadek, ale coś w tym prawdy jest.

Jak się w takim razie odniesiesz do takich statystyk mayor ???

 

"Liczba więźniów w USA wynosi 2 071 686 (Chiny – 1,4 mln, Rosja – ponad milion). Ponad 46% populacji więziennej stanowią Murzyni (12,5% ludności USA), 36% – Biali (61% w USA), 16% – Latynosi (22,5% w USA)"

 

Podsumowując-prawie co dziesiąty mieszkaniec USA to murzyn oraz prawie co drugi mieszkaniec więzienia to też murzyn. Wtf?

Statystyki odzwierciedlają prace Policji i wymiaru sprawiedliwości.,Takie jak: "Racial Profiling" "Broken Windows Policing" "Stop and Frisk".,Czarny czy Latino ma większe szanse na zatrzymanie i aresztowanie.,Statystyki pokazują ogólną liczbę  osadzonych ,większość siedzi za drobne przestępstwa.,Jeżeli chodzi o poważne przestępstwa to odsetek skazanych morderców jest na podobnym poziomie,a w statystykach wielomilionowych wyłudzeń i przestępstw finansowych biali sprawcy są skazywani dziesięć razy częściej., Czarni są także częściej niesłusznie skazywani,gdyż nie jest ich stać na adwokata i przeważnie dostają obrońców z urzędu.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby poznać źródła twierdzeń. Bo tak, to można sobie wszystko napisać i wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pokazywano ulice w stanach podczas ostatnich silniejszych podmuchów, oraz informowano o kradzieżach w sklepach zamkniętych na tę okoliczność, to za plecami dziennikarza widziałem murzynów biegających z telewizorami, specjalnie zwracałem uwagę, białych nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Statystyki odzwierciedlają prace Policji i wymiaru sprawiedliwości.,Takie jak: "Racial Profiling" "Broken Windows Policing" "Stop and Frisk".,Czarny czy Latino ma większe szanse na zatrzymanie i aresztowanie.,Statystyki pokazują ogólną liczbę  osadzonych ,większość siedzi za drobne przestępstwa.,Jeżeli chodzi o poważne przestępstwa to odsetek skazanych morderców jest na podobnym poziomie,a w statystykach wielomilionowych wyłudzeń i przestępstw finansowych biali sprawcy są skazywani dziesięć razy częściej., Czarni są także częściej niesłusznie skazywani,gdyż nie jest ich stać na adwokata i przeważnie dostają obrońców z urzędu.,  

 

Głupoty gadasz.

 

Szacuje się, że stale od 52 do 56% morderców w USA to czarni mężczyźni(stanowiący około 12% ludności USA).

Teraz jednak najlepsza rzecz. Klasyfikacja „Biały” jest bardzo myląca, gdyż Meksykanie i ludzie pochodzenia latynoskiego są zaliczani przez FBI do tej grupy. 

Teraz szybkie podsumowanie- 60% faktycznych białych oraz około 16% "mexico-latino" ujętych razem dokonuje mniej więcej tyle samo morderstw w USA co 6% Czarnej populacji tego kraju.

 

Ad.2 Tu się zgadzam i tak faktycznie pokazują statystyki. Teraz zastanówmy się czemu? Z pukawką na wodę do sklepu to może wpaść każdy i zarządać kilku stówek, ale żeby wyłudzić melony to trzeba coś oleju w mózgu już mieć...

Gdy pokazywano ulice w stanach podczas ostatnich silniejszych podmuchów, oraz informowano o kradzieżach w sklepach zamkniętych na tę okoliczność, to za plecami dziennikarza widziałem murzynów biegających z telewizorami, specjalnie zwracałem uwagę, białych nie widziałem.

 

Eeee Ty też głupoty gadasz :D . Czarni wtedy ryzykując własnym zdrowiem i życiem, pomagali lokalnym właścicielom sklepów w ewakuacji i zabezpieczeniu towaru. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-6-xokjS4PE

 

:D

 

comment_ZrQGLlLpNJgpCxmfQU3tnsKG7trMpLQr

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Swego czasu za siermiężnej komuny popularne było powiedzenie: "a u was murzynów biją". Teraz okazuje się, że nie dość że biją to jeszcze niesłusznie zamykają do więzienia :wacko:

Co niniejszym dedykuję towarzyszowi majorowi :wub:

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białasie do białego jest ok.

Czarnuchu do czarnego nie jest ok .

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z Thomasem Jeffersonem to jest ciekawsza sprawa. Warto przyjrzeć się pomnikowi, zdjęciu pomnika stojącego w Thomas Jefferson Memeorial. 

http://bikeandrolldc.com/wp-content/uploads/2017/04/15455v.jpg

Ów jegomość na pomniku jest ubrany w futro! Tak futro! Dokładniej furto, które podarował Jeffersonowi Kościuszko. Zaś Kościuszko dostał owo futro jako podarunek od cara Pawła. Wszystko wydaje się proste gdy nie zaczniemy gmerać dokładniej w historii.

 

Wcale się nie dziwię, że Jefferson położył laskę na znajomości z Kościuszką, choć dobrze się znali i ponoć "przyjaźnili" od czasów Wojny o Niepodległość. Gdy do majątku Jeffersona przyjeżdżali goście to nie mogli się nadziwić gdy obsługiwani byli przez śniadego niewolnika-kelnera o rysach gospodarza domu. Podobnie jak połowa służby ;) . Wykup niewolników... Wolne żarty.

 

"Uważamy następujące prawdy za oczywiste: że wszyscy ludzie stworzeni są równymi, że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, że w skład tych praw wchodzi życie, wolność i swoboda ubiegania się o szczęście, ..." [Deklaracja Niepodległości]

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieje się że w ogóle robię te zdjęcia z zegarkami - patrzy jak na czuba ale lata mi to 

Konta tutaj nie ma i bardzo dobrze.

Ta micha to nie koniec - potem zmieniliśmy miejsce i nazbieraliśmy taką drugą, trochę tylko mniej 

Obieraliśmy razem potem ja siedzę do 1-2 w nocy i pilnuję suszarek oraz piekarnika a ona śpi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

a ona śpi

 

Niektóre grzybki tak mają :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem że grzybów już dosyć - mam tyle suszonych że w zimie to śniadanie, obiad i kolacja będzie z grzybami 

Spacer z piesełem po lesie za skutkował koszykiem opieniek  -_-

post-68206-0-14854600-1506868566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam suszone z 2013 roku. Zamknięte hermetycznie, nadają się jeszcze?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Mam suszone z 2013 roku. Zamknięte hermetycznie, nadają się jeszcze?

Jak nic się w środku nie wylęgło, powinny być OK. Trzeba po prostu sprawdzić organoleptycznie :) Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem że grzybów już dosyć - mam tyle suszonych że w zimie to śniadanie, obiad i kolacja będzie z grzybami 

Spacer z piesełem po lesie za skutkował koszykiem opieniek  -_-

U nas się mówi, że opieńki to ostatnie leśne grzyby, koniec sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam suszone z 2013 roku. Zamknięte hermetycznie, nadają się jeszcze?

Ja tak właśnie robię - suszę je w suszarce i na koniec w piekarniku z termoobiegiem na 70-80stopni - jak wyschną na pieprz to jeszcze ciepłe pakuje do słoików z uszczelką i sprężyną - nawet po kilku latach spokojnie sa dobre - babcie czasem dawały do woreczka z firanki i wisiały w kuchni ale często lęgły się w tym muszki i szło wszystko do kosza 

 

U nas się mówi, że opieńki to ostatnie leśne grzyby, koniec sezonu.

 

Bo tak prawidłowo to idzie - jak jest wysyp opieniek to juz koniec sezonu czasem zagubiony podgrzybek się trafi - jak skończą się opieńki to już tylko śnieg potem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Bo tak prawidłowo to idzie - jak jest wysyp opieniek to juz koniec sezonu czasem zagubiony podgrzybek się trafi - jak skończą się opieńki to już tylko śnieg potem

 

Jeszcze są ZIELONKI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram tylko te znane powszechnie 

 

Ostatni grzyb w tym roku   :D

post-68206-0-04284900-1507040138_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś damski zegarek?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku po raz pierwszy znalazłem rydze i smakowały niesamowicie, ale znalazłem też bardzo ładny dla teściowej, ale nie przyjechała.

post-57210-0-03582000-1507059028_thumb.jpg

post-57210-0-95844000-1507059034_thumb.jpg

post-57210-0-72479400-1507059046_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZATNIA :D

JEST DOBRZE

 

Edytowane przez Repsak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W tym roku po raz pierwszy znalazłem rydze i smakowały niesamowicie, ale znalazłem też bardzo ładny dla teściowej, ale nie przyjechała.

Oj musisz Ty kochać "mamusię" :D . Po tym będzie miała jedynie sraczkę i halucynacje. Trudno tylko określić w jakich proporcjach :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładna :)

 

Ciesze się ze kolegom się podoba, szkoda ze tylko dwóm na calym forum ...... :);)

 

Takie czasy.. Hihi.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.