Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_L

Jest okej

Rekomendowane odpowiedzi

Rover 200, to był odpowiednik raczej Hondy Civic.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza generacja Honda ballade, druga concerto, które oczywiście były bardzo bliskimi krewniaczkami Civic. I nie dzieliły części tylko miały inny znaczek (Rover) i więcej chromów. Wiem, dlatego zdziwił mnie wpis Rittera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to spryciarze... dla niepoznaki usunęliście z nazwy wątku "Nie"...HA!  :ph34r:

Ja go skrzętnie omijałem, żeby mnie lukier nie zalewał...naiwności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter

 

Co do wątku samochodowego.

Rozłożyem w swoim życiu i złożyłem kilka silników samochodowych, i o dziwo działały, dlatego jak ktoś coś pisze a ja tego nie rozumiem to drąże temat, zresztą tak jest w każdej dziedzinie o której mam jakieś tam pojęcie.

Dlatego skoro podałeś jako pewnik że 1h lotu do 100roboczo godzin prac naziemnych to mnie to bardzo zaciekawiło. Nie mam pojęcia jaki jest resurs płatowca Mi26 ale silniki pewnie z 2000h lub coś około tego, platowiec wiele więcej.dałbym sobie głowę uciąć że jeden platonic przeleci przez kilka silników zanim pójdzie na żyletki Więc jak to sobie pomnozylem to wyszedł mi wynik na tyle duży że mnie to bardzo zaciekawiło.

Wyciągasz ciekawe wnioski, największy śmigłowiec ma taka zależność 1:100 to mały ma 1:1. Gdybyś nie rzucał na papier cyfr to bym się nigdy do tego nie przyczepil.

 

W każdym bądź razie, jest ok bo deszcz przestał padsc

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Znam osobę z tego forum, która lata śmigłowcami w wojsku i on nie pisze tutaj nic na ten temat. Pewnie nie wie o tym tyle co wy.

Pewnie obowiązuje go tajemnica służbowa i państwowa. I pewnie wyznaje zasadę "tiszie jediesz, dalszie budiesz" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Irekm

Także cieszę się, że deszcz przestał padać...

Dzielenie resursów poszczególnych części jest kiepskim przelicznikiem. Nie oddaje to całej masy elementów zużywających się choćby elementów hydrauliki, głowicy, łopat, przekładni głównej i wielu innych elementów, które są wymieniane "według stanu". Te największe konstrukcje są ekstremalne pod każdym względem. To są doświadczenia z eksploatacji ile co zajmie czasu a nie matematyczny przelicznik? W takiej konstrukcji jak MI-26 nikt specjalnie ekonomią się nie przejmuje od strony zużycia paliwa. Pali tyle ile musi. Rosjan nie dotknął kryzys paliwowy z 1973r.

@Blunio

A co ma pisać Kolega, który latał wojskowymi śmigłowcami? Jak latał do niedawna to najprawdopodobniej narażał życie latając czymś co dawno powinno stać w muzeum, normalny resurs już minął i latał na "virtualnym".

Każdy nowy śmigłowiec będzie lepszy od czegoś takiego.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż o tym mówię, załóżmy że resurs płatowca ma 10000h to znaczyłoby że potrzeba 1mlm roboczo godzin żeby utrzymać go stanie lotnym

Czy nie widzisz absurdu jaki wychodzi z tej prostej matematyki.

 

Coś mi zaczyna wydawać że nie zabardzo orientujesz się w tej dziedzinie.

 

 

Dobra kończę te przepychanki bo nigdzie nie znajdziemy, dopuki nie zobaczę jakiejś instrukcji z tymi danymi to uważam to za BS. Podpierasz się cyframi żeby dodać swojemu postowi powagi i przekazać go jako profesjonalna semi-analize, ale tak średnio to chyba wyszlo


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

A pewnie, że średnio to wyszło. Nie wiem gdzie tu widzisz podpieranie się cyframi dla podniesienia wiarygodności? To cyfry wyglądają profesjonalniej od liter  :) ? Od początku nie toczę o to sporu bo to dla mnie nieważne, nie ma o co, informacja poboczna.

Dla mnie resurs 10000h nawet dla kadłuba tej wielkości śmigłowca, o tak wysilonej konstrukcji i wibracjach to zupełna abstrakcja. 10000h to chyba stojąc "pod chmurką", na płycie lotniska a nie w powietrzu?

Tym bardziej uważam, że nie ma o co "kruszyć kopii".

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest O.K.

Udało mi się naprawić igłę gramofonową, a dokładniej jej mocowanie. Gramofon to stara UNITRA i brak części. Dźwięk jest znacznie lepszy niż przed naprawą. Bardzo mnie to cieszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest O.K.

Udało mi się naprawić igłę gramofonową, a dokładniej jej mocowanie. Gramofon to stara UNITRA i brak części. Dźwięk jest znacznie lepszy niż przed naprawą. Bardzo mnie to cieszy. :)

No i super!

A ja "wynalazłem" sobie nowe, dodatkowe hobby, fotografię mianowicie ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Co masz za puche? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest argument kolego Enkil. Skoro nadal jest w armii to znaczy, że chce/ musi lojalnie wspierać oficjalne stanowisko ministerstwa...inaczej by go już nie było.

 

Śmigłowiec wojskowy "Puszczyk" po wg informacji MON "zdarzeniu lotniczym" :D

post-6402-0-59853900-1513680779_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter ma dużo racji, najbardziej skomplikowane konstrukcje typu B2 wymagały takich właśnie nakładów, przy czym chodzi tu o osobogodziny. Mi-26 waży max 56 ton, więc to jest na tyle osobliwy wiropłat, że wartości mogą być zbliżone.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać też należy, że śmigłowiec w ciągu godziny wykonać może dwa, trzy lądowania, więc stosunku godzin nalotu do serwisu nie da się porównać do Embraera.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to oczywiście uśrednione wartości roboczogodzin niezbędnych na obsługę oraz remonty danej jednostki, w proporcji do jej resusu.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że już koniec świąt  -_-  dzień w dzień goście .......... już mnie kiszki palą od tych dobrodziejstw  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ja tam jem bo zimno :)

post-76898-0-62157100-1514327574_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jedź ale i pij odpowiednie płyny :) Zimno.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jest okay, bo po nietuzinkowej i bohaterskiej akcji udało się Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko uratować francuską himalaistkę - Elisabeth Revol. Pojawiły się gratulacje i podziw, co jest zrozumiałe. Niestety wydarzenie to pokazało również, że wśród nas Polaków jest wielu idiotów, których stać wyłącznie na hejt oraz lekkomyślne rzucanie oskarżeń pod adresem tych, którzy z narażeniem życia wykonali akcję ratunkową. To nie jest okay. Trzymam kciuki za udany atak na K2 i powrót naszej narodowej ekipy w pełnym składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest okay, bo po nietuzinkowej i bohaterskiej akcji udało się Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko uratować francuską himalaistkę - Elisabeth Revol. Pojawiły się gratulacje i podziw, co jest zrozumiałe. Niestety wydarzenie to pokazało również, że wśród nas Polaków jest wielu idiotów, których stać wyłącznie na hejt oraz lekkomyślne rzucanie oskarżeń pod adresem tych, którzy z narażeniem życia wykonali akcję ratunkową. To nie jest okay. Trzymam kciuki za udany atak na K2 i powrót naszej narodowej ekipy w pełnym składzie.

zgadzam się w pełni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo łatwo jest hejtować w ciepłym salonie na wygodnym fotelu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.