Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_L

Jest okej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napiszę. Ale komuchów nie lubię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
W dniu 21.11.2020 o 23:09, Enkil napisał(-a):

Po tym jak rozwinęła się dalsza dyskusja, żałuję że ją zacząłem. Ja napisałem tylko, aby osoby łamiące regulamin były banowane a nie zamykać tematy w których regulamin złamano.. 

Nigdy nie żałuj! Tym bardziej, że coś zacząłeś.

Banować jak najbardziej! Masz zadatki na konkretnego Inkwizytora. Szkoda, że nie ma jak w hokeju dogrywek na gołe pięści i pozostaje jedynie moderacyjna ławka kar. Zupełnie serio jestem jak najbardziej za tym by wprowadzić wielce zasłużone wyróżnienie i sposobność pod postacią Cichego Braciszka Mniejszego, który za łamanie dobrego smaku oraz przyzwoitości bez opamiętania i umiaru rozdawałby rózgi na lewo i prawo odciążając tym moderatorów.

Na dole oprócz "Kto jest zalogowany" powinna być jak w hokeju "Ławka kar" z licznikiem, komu kiedy się kończy? Skoro ten system działa na lodowisku gdzie żaden z grających nie ma klaty jak lej po bombie za to "same chłopaki po wojsku" to i tutaj powinien się sprawdzić. Co do długości, znów jak w hokeju, krótko a intensywnie do ochłonięcia 1...3 dni od Braciszka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Ritter napisał(-a):

Zupełnie serio jestem jak najbardziej za tym by wprowadzić wielce zasłużone wyróżnienie i sposobność pod postacią Cichego Braciszka Mniejszego, który za łamanie dobrego smaku oraz przyzwoitości bez opamiętania i umiaru rozdawałby rózgi na lewo i prawo odciążając tym moderatorów.

 

 

Zawsze możesz zgłosić swoją kandydaturę, jako pomysłodawca na w.w. stanowisko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
6 minut temu, Enkil napisał(-a):

Zawsze możesz zgłosić swoją kandydaturę, jako pomysłodawca na w.w. stanowisko.

Demokracja tak nie działa :) . Na Cichego Braciszka Mniejszego zdecydowanie nie pasuję. Wystarczy, że moderuję to co zamieszczam :) . Tu trzeba kogoś z większym wyczuciem.

Hokejowa ławka kar jest jako pomysł nadal aktualna, poddana pod forumowy osąd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nadszedł ten czas.... 

 

Jak na początek sezonu to pogoda dopisała i warunki świetne były 😊

20211215_124435.jpg

20211215_110707.jpg

20211215_103146.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

No nie wiem czy jest O.K. skoro na ostatnim młody odmawia pacierz przed zjazdem.... ;) Gdzieś ich zabrał?! Na jakąś Czarcią Przełęcz?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😁

 

Młody jeździ po takich trasach na które ja się boję popatrzeć, a źle na nartach nie jeżdżę 😊

 

W Whistler byliśmy, ale to był nasz pierwszy dzień, więc dzisiaj ledwo umiałem wstać 🤬

Jednak starość i grubość dają się mocno we znaki 😁, przynajmniej na początku sezonu 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie dawało mi to spokoju i zerknąłem na mapę satelitarną a potem rzut perspektywiczny ośrodka. Biorąc Twoją lokację zacząłem się zastanawiać jak daleko musisz jechać by pojeździć skoro wilgoć znad Pacyfiku dociera do Oregonu. A tu proszę bardzo, piękna ściana skał.

 

W rzucie perspektywicznym z naniesionymi trasami zjazdowymi było jeszcze ciekawiej. Nie wiem tylko czy czerwone są dla mięczaków, niebieskie dla średniaków a czarne dla tych co przed zjazdem szczerze pacierz odmawiają :) ? Na prawej górze jest taki długi zjazd, prawie od wierzchołka do spodu, zaznaczony na czarno i tak się zastanawiam jak są hamowani śmiałkowie? Przyszły mi dwa rozwiązania: sieć jak na lotniskowcu albo zbiornik z wodą i wtedy są w epilogu zjazdu narty wodne :) . Potem się kolesia wyławia, suszy i w zależności od stanu albo w gips po całości albo na górę by powtórzył  a na dole to już prawie pewne, że w gips po całości  :) .

 

Gratuluję, może nawet nieco zazdroszczę choć od lat na nartach nie jeżdżę. To niesamowita zmiana otoczenia i sposób na odreagowanie, ze scenerii nadoceanicznego miasta rzut beretem do bajkowej śniegiem i stokami rodem z Alp.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy dotychczas tu nie zaglądałem. Byłem mądry.

I cóż się zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ritter napisał(-a):

Nie dawało mi to spokoju i zerknąłem na mapę satelitarną a potem rzut perspektywiczny ośrodka. Biorąc Twoją lokację zacząłem się zastanawiać jak daleko musisz jechać by pojeździć skoro wilgoć znad Pacyfiku dociera do Oregonu. A tu proszę bardzo, piękna ściana skał.

 

W rzucie perspektywicznym z naniesionymi trasami zjazdowymi było jeszcze ciekawiej. Nie wiem tylko czy czerwone są dla mięczaków, niebieskie dla średniaków a czarne dla tych co przed zjazdem szczerze pacierz odmawiają :) ? Na prawej górze jest taki długi zjazd, prawie od wierzchołka do spodu, zaznaczony na czarno i tak się zastanawiam jak są hamowani śmiałkowie? Przyszły mi dwa rozwiązania: sieć jak na lotniskowcu albo zbiornik z wodą i wtedy są w epilogu zjazdu narty wodne :) . Potem się kolesia wyławia, suszy i w zależności od stanu albo w gips po całości albo na górę by powtórzył  a na dole to już prawie pewne, że w gips po całości  :) .

 

Gratuluję, może nawet nieco zazdroszczę choć od lat na nartach nie jeżdżę. To niesamowita zmiana otoczenia i sposób na odreagowanie, ze scenerii nadoceanicznego miasta rzut beretem do bajkowej śniegiem i stokami rodem z Alp.

Unas I w Stanach, oznaczenie tras jest... 

Zielona - dla wszystkich 

 

Niebieska - tak dla średniaków 

 

Czarna ( właściwie black diamond) naprawdę trudne. 

 

Podwójnie czarna 😁 ( double black diamond) dla wariatów. 

 

Na czerwono zaznaczone są wyciągi 

 

W Whistler jest fajnie bo jest duży wybór tras każdego zakresu trudności, każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Tak ogólnie to mam kilka stoków w odległości 30-60min od domu, w odległości do 2h jeszcze kilka innych w tym Whistler. Jest gdzie jeździć. 

 

Ale najładniej w sumie jest na górkach koło domu

 

 

Screenshot_20211218-135830_Photos.jpg

Screenshot_20211218-135957_Photos.jpg

Screenshot_20211218-140020_Photos.jpg

Screenshot_20211218-140123_Photos.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Widoki są niesamowite. Usiąść odpalić fondue, grzane wino i po prostu posiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 grudzień 2021r

Okolice Karpacza 

IMG_20211231_123444.jpg

IMG_20211231_125535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie jest Ok zablokowany, to tu napiszę. 

Od soboty napie*dala mnie mięsień gruszkowy. :(

Wiecie może jakie pastylki trzeba łykać żeby w miarę szybko przeszło? 

 

Edit. Żona smaruje mi część zadka maścią Bengay i jedyne co czują to smród i pieczenie. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypiciu około 1 litra alkoholu metylowego 45-50 % powinno na jakiś czas minąć :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Od soboty napie*dala mnie mięsień gruszkowy. :(

 ....to co podał @Enkil, lub okład z młodych piersi :), dawka turbo, czyli jedno + drugie...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mkl1 napisał(-a):

 ....to co podał @Enkil, lub okład z młodych piersi :), dawka turbo, czyli jedno + drugie...

Daj mi jakieś namiary (adres) do "młodych piersi".:)

Wódę piję rzadko i w małych ilościach, więc jak wypiję litra to wyjadę nogami do przodu i nic już nie będzie mnie bolało. :)

Jakichś pastylek szukam.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Daj mi jakieś namiary (adres) do "młodych piersi".:)

Streczycielstwo jest w PL karane :) musisz sam szukać

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziadek napisał(-a):

Daj mi jakieś namiary (adres) do "młodych piersi".:)

Wódę piję rzadko i w małych ilościach, więc jak wypiję litra to wyjadę nogami do przodu i nic już nie będzie mnie bolało. :)

Jakichś pastylek szukam.  

Sirdalud i Olfen 75 SR

Ale to lekarz musi przepisać 

Przejdzie po jednym dniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym zestawem jest Tiocolis i Olfen 100 SR. Działają szybko. Uwaga na skutki uboczne - niestrawność, bóle brzucha i biegunka. Wydawane z przepisu lekarza.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak muszę pójść do lekarza po receptę.

Bardzo i jeszcze raz bardzo dziękuję za informację.

A tak na marginesie, myślałem że ta przypadłość łapie tylko staruszków i dziadków, a tu proszę i młodziaków też łapie.:) 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dziadek napisał(-a):

Czyli jednak muszę pójść do lekarza po receptę.

Bardzo i jeszcze raz bardzo dziękuję za informację.

A tak na marginesie, myślałem że ta przypadłość łapie tylko staruszków i dziadków, a tu proszę i młodziaków też łapie.:) 

Dokładnie nie pamiętam bym musiał w papiery zajrzeć ale pierwsze ataki to ja miałem w wieku 30 lat - najpierw raz czy dwa w roku - potem coraz częściej aż w końcu operacja bo wytrysnęło wszystko 

Teraz mam w miarę spokój z kręgosłupem a mam prawie 48 lat 

Znaczy się .... jak się narobię to rano czasem ciężko wstać :lol: ale leków już nie biorę 

Z leków w czasach gdy mi dokuczał to przerobiłem wiele - najlepszy zestaw dla mnie to ten co podałem wyżej

Sirdalud rozluźnia mięsnie szkieletowe i już po nim samym jest spora ulga - olfen sr jest szkodliwy dosyć mocno ale uwalnia się powoli i działa długo - to lek przeciwzapalny itd.... 

Oba naraz działają naprawdę fajnie 

 

Zdrowia i spokoju życzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziadek napisał(-a):

Czyli jednak muszę pójść do lekarza po receptę.

Bardzo i jeszcze raz bardzo dziękuję za informację.

A tak na marginesie, myślałem że ta przypadłość łapie tylko staruszków i dziadków, a tu proszę i młodziaków też łapie.:) 

U mnie zaczęło się po czterdziestce. Na początku łapało co dwa lata, później raz w roku, na ogół po ciężkim, długotrwałym wysiłku fizycznym (np. malowanie podbitki, czyszczenie elewacji domu i płotu karcherem), lub mocnym przemęczeniu połączonym ze stresem. W ostatnim czasie zaczyna łapać dwa razy w roku. Teraz łapło zaraz po Covidzie, poczułem, że sztywnieję i będzie bolało. Na szczęście mam swój zestaw. ;) Obiecałem sobie zrobić ponownie przegląd rezonansem magnetycznym... i znaleźć czas na poradę u specjalisty.

 

Może, gdybym chociaż co jakiś czas wsiadał profilaktycznie na rower i jeździł cyklicznie na masaże, nie miałbym tych dolegliwości...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Moim ulubionym zestawem jest Tiocolis i Olfen 100 SR. Działają szybko. Uwaga na skutki uboczne - niestrawność, bóle brzucha i biegunka. Wydawane z przepisu lekarza.  

A jak działa z alkoholem, można łączyć ?🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.