Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Tematy polityczne na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jestem już zmęczony, bo nie jarzę, o co chodzi z tymi blokadami, banami etc. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem już zmęczony, bo nie jarzę, o co chodzi z tymi blokadami, banami etc. :blink:

 

Chodzi o to, że polityka to bagno (obojętnie jaka opcja) i bardzo trudno o niej spokojnie podyskutować, dlatego te blokady, bany etc., forumowy zakaz dyskusji na tematy polityczne, jest moim zdaniem jak najbardziej uzasadniony.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście myśmy już sobie z Mariuszem swoje sprawy "po męsku " wyjasnili , gdyż zapewne każdy z nas za ostro pojechał na drugiego.

Ale ponieważ jesteśmy przede wszystkim kolegami , to nie chowamy do siebie urazy i jak dorośli chłopcy potrafimy sobie wyjaśnić .

 

 

to tak na zakończenie tematu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na szczęście myśmy już sobie z Mariuszem swoje sprawy "po męsku " wyjasnili , gdyż zapewne każdy z nas za ostro pojechał na drugiego.

Ale ponieważ jesteśmy przede wszystkim kolegami , to nie chowamy do siebie urazy i jak dorośli chłopcy potrafimy sobie wyjaśnić .

 

 

to tak na zakończenie tematu :blink:

 

Zgadza się, trochę przesadziliśmy. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się podobnych sytuacji uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wobec tego, Mariusz - teraz rozumiesz dlaczego napisałem to wcześniej :blink: .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby na koniec dosypać trochę soli do tych pieszczot to prosiłbym aby każdy jeżeli musi komentował rzeczywstość społeczno-polityczną przede wszystkim adekwatnie do poziomu,trybu i kierunku swojego wykształcenia :blink:

 

Czyli: wykształceni technicznie niech wypowiadają się na tematy z tym związane.

 

unikniemy np wielu zgubnych i żenujących imperatywów (patrz słownik)

 

 

buziaki!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komentował rzeczywstość społeczno-polityczną przede wszystkim adekwatnie do poziomu,trybu i kierunku swojego wykształcenia :blink:

 

Taa... Niestety każdy ma swój komentarz do rzeczywistości społeczno-politycznej i każdy ma do tego prawo, bo ona dotyczy każdego bez względu na wykształcenie, normalne też jest, że go wygłasza zgodnie ze swoimi przekonaniami, byle robił to tam gdzie to jest na miejscu. Po co mieszać swary polityczne do zegarkomanii, czy innego hobby?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby na koniec dosypać trochę soli do tych pieszczot to prosiłbym aby każdy jeżeli musi komentował rzeczywstość społeczno-polityczną przede wszystkim adekwatnie do poziomu,trybu i kierunku swojego wykształcenia :blink:

 

Czyli: wykształceni technicznie niech wypowiadają się na tematy z tym związane.

unikniemy np wielu zgubnych i żenujących imperatywów (patrz słownik)

 

Hmm.... Albo to zart, albo czegoś nie chwytam.

Słusznie, ze wykształceni technicznie powinni się wypowiadać w swojej działce, ale co to ma wspólnego z polityką i sytuacją społeczną?

Jeśli biolog bedzie mówił o biologii, fizyk o fizyce, a instalator o instalacjach, to z całą pewnością będzie mówił dobrze i na temat, ale kazdego z nich poza swoją działką interesuje całosć sytuacji społeczno-politycznej, bo w niej właśnie żyją.

A adekwatność komentarza do poziomu wykształcenia jest dosyć oczywista, bo to właśnie poziom wykształcenia, wiedza, doswiadczenie itd powodują takie, a nie inne przekonania i zwiazane z nimi komentarze


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A adekwatność komentarza do poziomu wykształcenia jest dosyć oczywista, bo to właśnie poziom wykształcenia, wiedza, doswiadczenie itd powodują takie, a nie inne przekonania i zwiazane z nimi komentarze

 

No tak i gdyby te komentarze były pozbawione negatywnych i silnych emocji, to może dyskusje na tematy polityczne byłyby dozwolone. Ale jak tu człowieka ma krew nie zalać, gdy dowiaduje się, że pewna grupa ludzi wpadła na "genialny" pomysł usunięcia pomnika księcia Poniatowskiego, a w jego miejsce postawienia pomnika symbolizującego katastrofę smoleńską. Wiem, mieliśmy już o polityce nie rozmawiać, ale czasami po prostu się nie da :). Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewna grupa ludzi wpadła na "genialny" pomysł usunięcia pomnika księcia Poniatowskiego, a w jego miejsce postawienia pomnika symbolizującego katastrofę smoleńską. Wiem, mieliśmy już o polityce nie rozmawiać, ale czasami po prostu się nie da :D. Ręce opadają.

 

Mariusz, czym Ty się podniecasz? Martw się lepiej tym czy jak dożyjesz wieku emerytalnego, to będzie z czego Tobie tą emeryturę wypłacać... :) Podobno coraz większa dziura w ZUS-ie, a żadna opcja nie ma na to dobrej recepty.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie kumam czemu ludzi tak boli symbolika katastrofy smoleńskiej. W tym kraju jest pełno niepotrzebnych pomników, bzdurnych nazw ulic (np ul. Kubusia Puchatka w moim mieście) itp. W Smoleńsku zginęło tragicznie prawie 100 osób, więc czy to takie dziwne, że część narodu chce to godnie upamiętnić??


internet mym kościołem, zegarek moim niebem, Doxa mą religią.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, czym Ty się podniecasz? Martw się lepiej tym czy jak dożyjesz wieku emerytalnego, to będzie z czego Tobie tą emeryturę wypłacać... :) Podobno coraz większa dziura w ZUS-ie, a żadna opcja nie ma na to dobrej recepty.

 

Święte słowa, Piotrze, ale jak się słyszy takie kwiatki, to trudno się Mariuszowi dziwić.

Kiedyś myslałem sobie, że lata swoje mam i niewiele jest mnie w stanie zaskoczyć, a jednak "pewne grupy ludzi" dostarczają mi coraz to nowych zaskoczeń.

Może dzięki temu czuję się młodszy..... :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie kumam czemu ludzi tak boli symbolika katastrofy smoleńskiej. W tym kraju jest pełno niepotrzebnych pomników, bzdurnych nazw ulic (np ul. Kubusia Puchatka w moim mieście) itp. W Smoleńsku zginęło tragicznie prawie 100 osób, więc czy to takie dziwne, że część narodu chce to godnie upamiętnić??

 

Jasne godnie trzeba, tylko dlaczego to godnie ma być tak jak to chce Kaczyński? Bo on wie lepiej?

 

Ale koniec już na tym bo się znowu zaczyna :) może czas już zamknąć ten temat...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie kumam czemu ludzi tak boli symbolika katastrofy smoleńskiej. W tym kraju jest pełno niepotrzebnych pomników, bzdurnych nazw ulic (np ul. Kubusia Puchatka w moim mieście) itp. W Smoleńsku zginęło tragicznie prawie 100 osób, więc czy to takie dziwne, że część narodu chce to godnie upamiętnić??

 

Ludzi nie boli symbolika katastrofy, tylko towarzyszaca jej "głupota, która aż naprawdę boli". Nie znam NIKOGO, kto by twierdził, że katastrofa smoleńska to mało ważne wydarzenie. NIKOGO, kto by uważał, że należy o niej zapomnieć. NiKOGO, kto protestuje przeciwko upamiętnieniu ofiar, oddaniu im szacunku itd itd. Natomiast pomysły na to, jak to zrobić, są czasami tak kuriozalne, że szkoda czasu na dyskusję o nich

PS. A ulica Kubusia Puchatka to świetna nazwa. Kubuś nigdy i nikomu nie będzie przeszkadzał, bo był apolityczny. A takie ulice Lenina, Stalina, Nadieżdy, Marchlewskiego i in. na gwałt trzeba było przemianowywać na słuszniejszych patronów. A ja mam farta, bo mieszkam przy Relaksowej :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.