Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

No i teraz coraz bardziej zaczynam myśleć o pomarańczowym... 

Skąd jesteś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Picy napisał:


Skąd jesteś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Śląsk


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa w żywiole

6086c4500a23808e382c6c94218c3b96.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nowości" od doxy 

sk%C3%A4rmklipp-jpg.15393282

doxa4-jpg.15393283

doxa1-jpg.15393284

doxa2-jpg.15393285

doxa3-jpg.15393286

doxa5-jpg.15393290

 

2490 orjo

 

Dosyć interesująca polityka. Na początku limitka, potem limitka Aqualung, a teraz bez limitowania.
Ale może to i lepiej, bo można będzie rozważyć niebieskiego albo pomarańczkę. :)
Oby tylko stare zapięcie bransolety było, a nie to nowe, grubaśne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladam 300T i tego nowego 300 i tak się zastanawiam jaka jest zasadnicza różnica między nimi? Poza tym ze 300 jest 600Euro droższa.

Ok, mechanizm w 300T to ETA a tutaj "Swiss mechanical automatic, self-winding, COSC certified Chronometer" czy to nie będzie podrasowana ETA? Pozostałe parametry wskazują na taką samą rezerwę, częstotliwość itd... Cos na zasadzie ETA'y w Tudorze BB36.

 

300T jest wyższa bo szkiełko trochę inne i ma 120ATM.....

 

Przepraszam za niewiedzę (może coś istotnego pominąłem) ale nadal szukam tych 600 euro ekstra (no chyba że w komplecie jest bransoleta i guma) no i niby in-house (jeśli tak mam odczytywać informację odnośnie mechanizmu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, disaster3 napisał:

ogladam 300T i tego nowego 300 i tak się zastanawiam jaka jest zasadnicza różnica między nimi? Poza tym ze 300 jest 600Euro droższa.

Ok, mechanizm w 300T to ETA a tutaj "Swiss mechanical automatic, self-winding, COSC certified Chronometer" czy to nie będzie podrasowana ETA? Pozostałe parametry wskazują na taką samą rezerwę, częstotliwość itd... Cos na zasadzie ETA'y w Tudorze BB36.

 

300T jest wyższa bo szkiełko trochę inne i ma 120ATM.....

 

Przepraszam za niewiedzę (może coś istotnego pominąłem) ale nadal szukam tych 600 euro ekstra (no chyba że w komplecie jest bransoleta i guma) no i niby in-house (jeśli tak mam odczytywać informację odnośnie mechanizmu)


Zdaje się ten sam typ mechanizmu, ale w Sub 300 to jest wariant COSC - lepiej ponoć wykonany, regulowany i certyfikowany COSC.

Poza tym zupełnie inna koperta, szkiełko, tarcza, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie....  :)

szukam i zastanawiam się nad EDC a jak to zwykle bywa skończy się na kolejnym nurku :P 🤣

 

aha dla potomności. Jeśli ktoś chce mieć i branse i gume, to lepiej w default'cie zamówić na gumie + dokupić branse niż na odwrót (wychodzi taniej ;) ) przynajmniej w 300'ce

 

edit:

 

Poszły konie po betonie...... :P;) 

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
W dniu 12.08.2020 o 11:00, machlo napisał:

"Nowości" od doxy 

sk%C3%A4rmklipp-jpg.15393282

doxa4-jpg.15393283

doxa1-jpg.15393284

doxa2-jpg.15393285

doxa3-jpg.15393286

doxa5-jpg.15393290

 

2490 orjo

 

Dosyć interesująca polityka. Na początku limitka, potem limitka Aqualung, a teraz bez limitowania.
Ale może to i lepiej, bo można będzie rozważyć niebieskiego albo pomarańczkę. :)
Oby tylko stare zapięcie bransolety było, a nie to nowe, grubaśne.

 

Na filmiku widac zapięcia. Stare czy nowe? Bo są pokazane 2. Ogladałem bez głosu i nie wiem czy to jest wyjaśnione.

 

 

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, HaveFun napisał:

 

Na filmiku widac zapięcia. Stare czy nowe? Bo są pokazane 2. Ogladałem bez głosu i nie wiem czy to jest wyjaśnione.

 

 

Do gumy jest nowe z mikroregulacją, a do bransolety takie samo jak w Sub 300 50th Anniversary i większości poprzednich dox - takie blaszane.

 

Z resztą tu widać:

 

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 49 IMG_20200903_120004.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jestem w posiadaniu takiego o to zegarka po dziadku, mniej więcej z lat 50-60. Raczej nie podróbka bo dziadek był zegarmistrzem. Na tarczy jest napis DOXA a pod nim mniejszy napis ANTI-MAGNETIQUE. Ma czerwoną wskazówkę sekundnika oraz fluorescencyjne wstawki na wskazówkach. Ma 38mm tarcza ma kolor szampański, cyfry, wskazówki i koronka jest złota. Na deklu jest numer 60711 szukałam coś o tym w internecie niestety nic nie znalazłam. Może to numer seryjny. Aha jeszcze rozstaw między uszami to 20mm. Także jeżeli ktoś wie co to za zegarek to może napisać ile może być wart z jakiego roku jest. Dzięki

123440851_1098467553943143_7265540798496841434_n.jpg

123345349_1030441350756870_5206387438414855940_n.jpg

123391739_382794782865266_2242900975659898983_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak. Tarcza od jednego, wskazówki od drugiego z pomalowanym ręcznie sekundnikiem i luma na wskazówkach zupełnie od czapy. Koronka albo wytarta do żywego i dlatego złota, albo założona od innego zegarka. Zupełnie niespójny wizualnie efekt. Zachowaj jako pamiątkę i tyle, nawet robić nie bardzo jest sens, bo szukanie wskazówek i całej reszty mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo mi się taka podoba i w sumie dałabym ją do renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już zepsujesz do reszty to, co z tego zegarka zostało. Malowanka zrobiona z frankena? Zmiłuj. Jeśli już chcesz coś robić, to szukaj pasujących wskazówek i postaraj się wrócić do pierwowzoru, lub czegoś go przypominającego. Nie ma czegoś takiego jak renowacja w takich zegarkach. Nikt już nie będzie w stanie odtworzyć tarczy zgodnie z fabryczną technologią, będzie to tylko malowanka. Indeksy zjedzie polerką i będą wyoblone. Napisy zrobi grubsze. Efekt będzie bardzo słaby. To samo z kopertą. Jest to chromowana koperta i jej "renowacja" tylko zniszczy oryginalny kształt. Będzie bez kantów, błyszcząca jak psi nos i paskudna. Koronka, jeśli oryginalna, będzie musiała być wymieniona na aftermarket, czyli będzie nieoryginalna, pewnie stalowa i w zupełnie innym kolorze, niż pokrycie koperty. Bleee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co mogę zrobić w takiej sytuacji jeżeli nie wiem nawet co to za model a tym bardziej jak znaleźć oryginalne części?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza dążyć do czegoś podobnego:

 

1656476297_Zrzutekranu2020-11-02o16_35_08.png.b606ee8d942c9d9caefd989f55fe77d0.png1296393732_Zrzutekranu2020-11-02o16_32_08.png.2e0598485bbf1b0a39d97d1474148b29.png

 

choć to zupełnie inna tarcza. W każdym razie wskazówki w miarę prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej poszukać wskazówek i je podmienić? Na pewno szkiełko też trzeba wymienić bo bardzo porysowane. A w jaki sposób odnawia się tak zniszczoną kopertę? A co z tarczą możliwe że kiedyś była biała choć ciężko określić.

Edytowane przez Juliv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko, jesli nie popękane, majster wypoleruje, że nie poznasz. Ono zapewne ma taki dość płaski kształt i wygląda na oryginał. Jak nie, to wymienić. 10zł i po zabawie. Wskazówki, szukaj wśród uszkodzonych zegarków i jest szansa, że znajdziesz w przyzwoitym stanie, a może i koperta będzie w lepszym. Czasem tak się trafia. Nie ma sensu odnawiać koperty. Straci kształt i będzie pasować jak kwiatek do kożucha z tą tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko akurat jest mocno wypukłe. A na jakich stronach szukać starych zegarków? Olx, allegro czy są jakieś inne strony do tych celów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej eBay, u nas to z najgorszego paździerza robią "lalunię" i do ludzi. Jak z samochodami ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, tak to wygląda po nieudolnej "renowacji" :D 

 

Najgorsze, że to jest 38mm, oversize, a większość na rynku jest normalnych 35mm. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to porównaj, jak wyglądają indeksy niepolerowane, a Twoje. Są kanciaste, bo wybijane na sztancy, a Ty masz wyoblone, bo polerowane. Lakier perła w kaszkę, a oryginalnie gładki. Druk o nierównych liniach, bo to stempel, czyli tampo(n)druk. Mam wymieniać dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.