Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pewnie zły dział ale proszę o poradę.

Aktualnie poszukuję jakiegoś fajnego automatycznego garniturowca i chodząc dzisiaj po galerii rzuciła mi się promocja na DOXĘ u jednego z jubilerów.

Konkretniej mówiąc chodzi o model DOXA D-LIGHT AUTOMATIC 171.30.021.02 w cenie 1293,00 zł.

 

Pytanie czy to dobry wybór? Cena według mnie bardzo atrakcyjna w internetach wołają za taki model około 1800,00 zł.

post-94323-0-90108300-1514025940_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne macie te Doxy. Ja tez dorzucę swoją mniej urokliwa ale przyrzeknie bardzo lubiana

 

458ffddc21f8b9bf7f28f1d1c70e04fa.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@machlo super!! Gratuluje.

Searambler jest bardzo uniwersalny.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rip, dzięki. Miałem 1200T i ten jest fajniejszy, i dokładniejszy (-/+ 1 s/d). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jakiś czas temu natrafiłem na informację o tym, że przed wojną lub w latach 60 (niestety nie pamiętam dokładnie) we Wrocławiu funkcjonował salon firmowy Doxy. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie przybliżyć mi więcej informacji na ten temat? Czy w tym okresie funkcjonowały takie salony w innych miastach, a może to jedynie miejska legenda? :) Nie mam pewności czy to odpowiednie miejsce na ten temat ale liczę na Waszą wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28.01.2018 Lubelska Giełda Staroci - nabytek nr 1.

Jako, że na DOXACH jestem " nie obcykany" bardzo proszę powiedzieć mi o co ja dzisiaj się potknąłem a tym samym podniosłem, uiszczając niewielką opłatę "znaleźną" w kwocie 180,00 PLN. Wtopa czy ujdzie w tłoku?1f914.png????Kiszka czy prawdziwy vintage?1f601.png????

Z tego co widzę toto stoi na mechaniźmie sygnowanym "DOXA 17 Jewels Cal. 1147". Jest na pięknym chodzie. Średnica tego znaleziska b/k to 38 mm i dlatego strasznie mi się ono spodobało bo jest to duży zegarek.

Zdjęcia robię przy świetle sztucznym i są kolorystycznie przekłamane. Tarcza jest o wiele jaśniejsza i z lekką kremową patynką równą na całej tarczy.

Proszę o historię tej DOXY, jakie to lata, co to za mechanizm i co ori a co nie ori.

Z góry dziękuję.

post-99061-0-77354400-1517160820_thumb.jpg


post-99061-0-09689900-1517160856_thumb.jpg


post-99061-0-43928300-1517160884_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na forum i stałem się posiadaczem takiej oto Doxy. Nie wyglada obecnie zbyt atrakcyjnie ale tez nie chciałbym jej zbyt odnawiać (malowanie tarczy) bo chyba by straciła na wartości i swój urok. Co polecacie wykonać?? Mechanizm sprawny, zapewne do przeglądu. Chetnie dowiem się coś więcej o tym modelu.

post-103418-0-78536000-1519634600_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze w jakiej ilosci wyszla doxa sub 4000T ? Na stronie http://www.doxawatches.com/ w opisie jest info o 1500 sztuk a kolega zakupil ostanio na chrono24 (cult watch) niby edycje limitowana 200 sztuk. Wie ktos kto podaje bledne informacje ? Dodam ze w instrukcji obslugi ktora mozna pobrac ze strony doxy mowa jest wlasnie o 1500 sztuk a nie o 200. Pozdrawiam !

Edytowane przez tyrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 to łączna ilość wyprodukowanych (założonych do produkcji) egzemplarzy  4000t. Każdy z modeli w palecie 4000t miał różną liczbę egzemplarzy

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak by było xxxx/1500 nie ;)

 

4000 wystepuje ze stalowym i ceramicznym bezelem limitowane do 1500 szt.

 

Wstaw foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Dosie ale niszczoną . chciałbym tarcze wyczyścić ale nie wiem jak i czym .? kto pomoże i szkło porysowane .. chcę dać jej nowe życie jest w środku czyściutka i ładna a na zewnątrz brudna tarcza i szkło porysowane . pomoże mi ktoś doradzi co zrobić ? dzięki


 

28.01.2018 Lubelska Giełda Staroci - nabytek nr 1.

Jako, że na DOXACH jestem " nie obcykany" bardzo proszę powiedzieć mi o co ja dzisiaj się potknąłem a tym samym podniosłem, uiszczając niewielką opłatę "znaleźną" w kwocie 180,00 PLN. Wtopa czy ujdzie w tłoku?1f914.png????Kiszka czy prawdziwy vintage?1f601.png????

Z tego co widzę toto stoi na mechaniźmie sygnowanym "DOXA 17 Jewels Cal. 1147". Jest na pięknym chodzie. Średnica tego znaleziska b/k to 38 mm i dlatego strasznie mi się ono spodobało bo jest to duży zegarek.

Zdjęcia robię przy świetle sztucznym i są kolorystycznie przekłamane. Tarcza jest o wiele jaśniejsza i z lekką kremową patynką równą na całej tarczy.

Proszę o historię tej DOXY, jakie to lata, co to za mechanizm i co ori a co nie ori.

Z góry dziękuję.

attachicon.gifDOXA 1 30.jpg


attachicon.gifDOXA 2 30.jpg


attachicon.gifDOXA 3 30.jpg

 


mam podobną  numer 170745 doxa złota waga 7,7 grama jubiler tak wycenił antimagneticue cos takiego . ma brudną tarcze warto ją czyścić ? szkło porysowane . wymienić ? kto doradzi ? chce jej dać nowe życie. ale nie wiem jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładne zdjęcia.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzenie spełnione 2eab0e57addc8820b87a196178c69828.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzenie spełnione

 

Możesz coś więcej napisać? SUB to jedna z moich gwiazdek z nieba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać? SUB to jedna z moich gwiazdek z nieba...

Co tu pisać... SUB 1000t w wersji prof - klasyka gatunku. Gratulacje Karol


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać... SUB 1000t w wersji prof - klasyka gatunku. Gratulacje Karol

 

Dzięki Piotr

 

DSC_2607.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Co tu pisać... SUB 1000t w wersji prof - klasyka gatunku. Gratulacje Karol

 

Karol sprzedał Doxę... świat się kończy ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulotny, kiedy sprzedajesz? ;)

 

Nic nie deklaruje, potem będę musiał odszczekiwać, jedno jest pewne, dożywocia nie będzie :lol:

 

DSC_2638.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to budżet?


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.