Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HaveFun
3 godziny temu, disaster3 napisał:

 


Tutaj kiedyś pytałem się o różnice emoji6.png

 

 

Tak suche fakty znam ale lubię poznać opinię. A jeśli dobrze mnie pamięć nie myli to @disaster3 u ciebie w kolekcji też chyba doxa tylko na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zrezygnowałem z 2 powodów:

1. Trafił się niespodziewanie Tudor BB58 blue
2. Jak przyszło do terminu realizacji to mi napisali, ze mieli jakiś problem produkcyjny i niestety trzeba będzie jeszcze poczekać ok miesiąca

tym samym zrezygnowałem bo ja niecierpliwy z natury jestem

Także patrząc na punkt 2 nie nadaje się na bycie klientem Rolexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
[mention=22858]Jash[/mention] a dlaczego 300 a nie 300t? 


Koperta, koronka, tarcza, szkło i zapięcie. Wszystko to w klimacie vintage jak lubię plus ETA COSC. Fakt ze dużo drożej, ale dla mnie 300 ma klimat, którego 300T nie ma.

EHEgouJ.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odziedziczyłem taki o to okaz , chcialbym sie dowiedziec czegoś wiecej o nim (koronka wymieniana  ok 10 lat temu)

IMG20210102143557.jpg

IMG202101021436301.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o SUB 200? Zastanawiam się nad jakimś następcą Divers 65 i nie wiem czy chcę przeskakiwać aż na BB58. Ktoś miał styczność? Widział na żywo? 

IMG_20210103_222414.jpg

IMG_20210103_222356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0800.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
15 godzin temu, wojtek91 napisał:

A co myślicie o SUB 200? Zastanawiam się nad jakimś następcą Divers 65 i nie wiem czy chcę przeskakiwać aż na BB58. Ktoś miał styczność? Widział na żywo? 

 

 

 

Jako posiadacz Orisa 65 Movember jako kolejny zegarek rozpatrywałem Doxę Sub 300 oraz Tudora BB58 (Tudor po rabacie kosztował praktycznie tyle samo ile zapłaciłem za Doxę bez rabatu). Ostatecznie jednak stwierdziłem, że Tudor ma wiele cech wspólnych z Orisem, a Doxa ze swoimi smaczkami jest jednak fajniejsza. Tak też wybrałem. Co do Suba 200 - ja się podoba to bierz. Też ma fajny wintydżowy charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Jash za opinię! Ja miałem 65 w wersji granatowej w 40mm, nie siadły mi niestety żółte indeksy (faux patina) do granatowej tarczy. 

Doxa jest nieco tańsza i podoba mi się stylistycznie, wiem że też ma postarzaną lumę, ale do czarnej lub białej tarczy będzie wyglądać lepiej niż do granatowej (tak myślę). 

A to na Tudora BB58 można dostać rabat w Kruku? Jeśli tak to pewnie skierował bym się w jego stronę, zapisał się w kolejkę i poczekał na odbiór. 

 

P. S. Pozytywnie zazdroszczę movembera, i rzeczywiście jest dosyć bliski BB58. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to tylko Sharkhunter, Searambler i Pro mają postarzaną lumę, a pozostałe trzy mają lumę białą - no chyba że foty na stronie przekłamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fotek na stronie wynika, że tylko Divingstar i Aquamarine mają białą lumę:

https://eu.doxawatches.com/collections/sub-200

Ja zastanawiam się między Sharkhunter i Searambler 😉

Ciekawe czy w Kruku jest możliwość dostania na nie rabatu 🤨

 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Gdzieś kiedyś kupiona, nie noszę bo maluch ale mam sentyment. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2021 o 13:52, Jash napisał:

Co do Suba 200 - ja się podoba to bierz. Też ma fajny wintydżowy charakter.

Witam, a jak byś ocenił wersje Sharkhunter w porównaniu do Seiko SPB147J1

Zdjęcia poglądowe 

0CB16A71-BE8A-4253-AC69-C5381B43CFEF.jpeg

2176A595-1828-4AE7-825A-32EE4FCF2C49.jpeg

Edytowane przez drkadrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Seiko miałem, Suba 200 na żywo nie. Wizualnie SEIKO, jakość raczej po stronie Doxy.

 

mtjjVyy.jpg

 

xKESbou.jpg

 

xMolppn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Obniżki na Suba :D

 

 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera..... powiedziałem przed chwila żonie aby mi schowała portfel z kartami i wyłączyła modem od internetu....

Pewnie gdybym kilka dni temu nie zamówił Pilota to już bym klikał... No chyba ze wystawiony na bazarku Aquis pójdzie to jestem w gotowości

O ile jeszcze jakiś czas temu nie miałbym wątpliwości odnośnie koloru (of course Orange) to teraz mając Tudor BB58 blue, chyba szurnalbym Sharkhuntera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Ja bym miał dylemat co wybrać Orange czy Sharkhunter. 🤔 ale bliżej tego 2 bo bardziej uniwersalny a nadal z charakterem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę power reserve tez by powstrzymywał.... do tej pory jakoś nie zwracałem na to uwagi ale odkąd mam kilka zegarkow i często jeden jest więcej niż 2 dni na łapie to już 3 dnia jak chce użyć inny to trzeba ustawić.

Tudor BB58 trochę mnie rozpieścił swoimi 70hr i nawet po 2 dniach jak do niego wrócę to chodzi. W przeciwieństwie do Aquis’a odstawię na dobę i te „38hr” jest trochę słabe a z DoXA byłoby identycznie.
Już nie wymagam tych 70hr ale żeby chociaż było te ok 50hr jak np. Mam w tanim Seiko SARB033 byłoby super.

Druga sprawa o ile w zwykłym zegarku bez odkręcanej koronki jeszcze jest w miarę ok to w diverze takie ciagle odkręcanie/zakrecanie tez czasem może się źle skończyć...(w kontekście gwintu itp.) były już takie przypadki na forum.

Dlatego w tej chwili dla mnie diver i ( nie tylko ale przede wszystkim diver) to jak nie ma tych co najmniej 48-50hr to nie zwracam nawet na niego uwagi bo wiem ze w użytkowaniu będzie mnie to cholernie irytowało jaki by cudowny wizualnie nie był.

Dlatego nawet jakbym sprzedał Aquis’a to chyba chęć posiadania Doxy mogłaby spowodować jego zakup ale jeśli nie ulegnę natychmiastowej pokusie to pewnie rozsądek spowoduje ze jednak odpuszczę głównie z uwagi na PowerReserve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Godzinę temu, HaveFun napisał:

Obniżki na Suba :D

 

 

 

 

Zaraz się okaże, że stracą dystrybucje szybciej niż ją dostali :D

Godzinę temu, HaveFun napisał:

Ja bym miał dylemat co wybrać Orange czy Sharkhunter. 🤔 ale bliżej tego 2 bo bardziej uniwersalny a nadal z charakterem

 

Niestety z Doxą 300 jest ten problem, że każda jest tarcza genialna. Ja poza pomarańczą widziałbym w pudełku u siebie jeszcze żółtą, niebieską i czarną ;)

21 minut temu, disaster3 napisał:

Mnie trochę power reserve tez by powstrzymywał.... do tej pory jakoś nie zwracałem na to uwagi ale odkąd mam kilka zegarkow i często jeden jest więcej niż 2 dni na łapie to już 3 dnia jak chce użyć inny to trzeba ustawić.

Tudor BB58 trochę mnie rozpieścił swoimi 70hr i nawet po 2 dniach jak do niego wrócę to chodzi. W przeciwieństwie do Aquis’a odstawię na dobę i te „38hr” jest trochę słabe a z DoXA byłoby identycznie.
Już nie wymagam tych 70hr ale żeby chociaż było te ok 50hr jak np. Mam w tanim Seiko SARB033 byłoby super.

Druga sprawa o ile w zwykłym zegarku bez odkręcanej koronki jeszcze jest w miarę ok to w diverze takie ciagle odkręcanie/zakrecanie tez czasem może się źle skończyć...(w kontekście gwintu itp.) były już takie przypadki na forum.

Dlatego w tej chwili dla mnie diver i ( nie tylko ale przede wszystkim diver) to jak nie ma tych co najmniej 48-50hr to nie zwracam nawet na niego uwagi bo wiem ze w użytkowaniu będzie mnie to cholernie irytowało jaki by cudowny wizualnie nie był.

Dlatego nawet jakbym sprzedał Aquis’a to chyba chęć posiadania Doxy mogłaby spowodować jego zakup ale jeśli nie ulegnę natychmiastowej pokusie to pewnie rozsądek spowoduje ze jednak odpuszczę głównie z uwagi na PowerReserve.

 

38-42h to fakt mało, ale pomaga ostatecznie rotomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Jash napisał:

 

Zaraz się okaże, że stracą dystrybucje szybciej niż ją dostali :D

 

Niestety z Doxą 300 jest ten problem, że każda jest tarcza genialna. Ja poza pomarańczą widziałbym w pudełku u siebie jeszcze żółtą, niebieską i czarną ;)

 

38-42h to fakt mało, ale pomaga ostatecznie rotomat.

Jacek mógłbyś zmierzyć ?

Średnica Suba to 42.5 mm. Czy to jest podana średnica bezela, czy koperty w najszerszym miejscu ? 

Jeżeli koperty, to jaka jest średnica samego bezela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz jeszcze zmierzyć  średnicę samego szkła - (tarczy), byłbym wdzięczny.

 

Sub 1200T ma takie same parametry (rozmiar) jak 300T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja mogę, ale w poniedziałek przy czym 300 i 300T mają zdecydowanie inną średnicę tarczy i szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.