Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

;] 

1629127260335.jpg

IMG_20210816_161645.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką Dosie, choć kompletnie nie rozumiem tej marki i nie widzę ani jednej przeslanki ku temu by miała być droższa choćby o zlotówkę od Certiny...

20210821_231405.jpg

20210821_231515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A jest Doxa (nie Doxa Sub) droższa od Certiny? Bo jak dobrze pamiętam, albo to ten sam pułap cenowy, albo niższy.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jash napisał(-a):

A jest Doxa (nie Doxa Sub) droższa od Certiny? Bo jak dobrze pamiętam, albo to ten sam pułap cenowy, albo niższy.

Intho The Ocean widzę w sklepach automaty prawie 4k. Mój ktory pokazałem na foto w sklepie był 5k. Porównuje oczywiscie ceny w polskim sklepie bez rabatow i Doxy i Certiny. Dodatkowo moja Doxa dekiel szkło miberalne, maskownice z blaszki jak z zegarka za 50zł, chinckie zapiecie za 2 dolce i srednia bransoleta.. Do Certiny jakosciowo duuuzo brakuje.  Natomiast Doxy Sub , ktore tu widzę mega mi się podobają. Tylko boję sie o jakosć, musialbym pomacać by sie utwierdzić, ze to inna Doxa. No i martwi mnie, ze tak drogie Doxy Sub mają zwykle werki Ety nawet nie chronometry chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To zalależy od modelu, bo Sub 300 którego posiadam ma 2824-2 z COSC ale na mnie to akurat nie robi wrażenie bo o ile odchyłki dobowe są równe to po miesiącu moja Sellita w Orisie ma 5 sekund do przodu a Doxa z COSC prawie 3 minuty. Co do wykonania to już kiedyś pisałem….cała koperta super, bezel szkło tarcza. Bransoleta tez super poza zapięciem które jest żenujacej jakości z blaszki jak w zegarku za 150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ponieważ sprzedaję swojego divera TAG, rozglądam się za dobrej klasy nieco tańszym (i najlepiej lepszym) ekwiwalentem. Na celowniku mam Doxę Sub200, Seiko SPB143/147 i Squale Onda. Co sądzicie o takim porównaniu? Wiem, ze Seiko ma dobrą lumę, ale czy Doxa ma tragiczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z tego zestawienia:
- Seiko ryzyko ze dużo będzie w nim zwalone
- Doxa Sub 200, jest fajna ale nie powala
- Squale Onda tu jedynie kolory mi nie pasują ale z całej 3 najfajniejsza opcja, tzn inaczej najfajniejsze jest Seiko ale z uwagi na ilość fakapów i QC na poziomie zerowym odrzucam na dzień dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio i dobrze z mocną lumą to popatrzyłbym jeszcze na NTH i Zelosa jeśli mogą być mikro.

Sub 200 jest świetna wizualnie, ma krótki L2L wiec dobrze się nosi ale bransoleta się nie zwęża chyba.

Dla mnie to dyskwalifikujące, chociaż 2 mm zwężenia sprawiają, że całość wyglada dużo lżej.


PS. Z trójki, którą rozważasz Seiko wizualnie najfajniejsze.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suby pierwotnie chyba wszystkie miały prostą bransoletę, to taka cecha rodzinna. Gąsienica czołgu też się nie zwęża, a nikt się nie czepia 🙂 W każdym razie wygląda to na stylizację na klasyka.

 

doxa-sub-300t-searambler-ref-11899-4-vintage-swiss-automatic-watch-cal-eta-2783-oversize-collectors-.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy kolor "akwamaryna" na Sub200 jest NAPRAWDĘ tak agresywny, jak sugeruje większość fotografii? Większość zdjęć starszych Subów pokazuje odcień akwamaryny stosunkowo jasno-niebieskawy. Natomiast zdjecia nowych zegarków, zwłaszcza rendery 200, to wściekły turkus. Jak jest naprawdę? Ten kolor mi się podoba, ale przecież nie taki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Suby pierwotnie chyba wszystkie miały prostą bransoletę, to taka cecha rodzinna. Gąsienica czołgu też się nie zwęża, a nikt się nie czepia 🙂 W każdym razie wygląda to na stylizację na klasyka.

 

Klasyka Jacques Cousteau nosil na kombinezonie nurkowym a ja raczej do pracy tak sie nie ubieram :)

 

Fabien-Cousteau-DOXA-Mission-31.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Suby pierwotnie chyba wszystkie miały prostą bransoletę, to taka cecha rodzinna. Gąsienica czołgu też się nie zwęża, a nikt się nie czepia 🙂 W każdym razie wygląda to na stylizację na klasyka.

 

doxa-sub-300t-searambler-ref-11899-4-vintage-swiss-automatic-watch-cal-eta-2783-oversize-collectors-.jpg

To nie jest oryg. bransoleta. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A co to jest "prawdziwe" BoR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wstępnie wyglądało mi, że są dwa rzędy zespolonych ziarenek po 3 i po 2, ale jak ruszam bransoletą na boki to w tych 3 i 2 każde ziarenko rusza się w inną stronę, więc teoretycznie wygląda że są osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zapięcie z 300T kompletnie nie pasowałoby do stylu 300, co też nie zmienia faktu, że mogli je lepsze zrobić, bo wieje tandetą na kilometr. Jak cały zegarek ma u mnie 10/10 to zapięcie ma -100/10 :D

Wewnętrzny motylek jest ok, z grubej stali, ale samo zapięcie jak z blaszki po puszce na sardynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oryginał był ładniejszy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Te są z lat 80 i w artykule było napisane że ten nowy model do nich nawiązuje.

 

DSC03481.jpg

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba nowy model 👌

A tu jeszcze dokładny opis 

https://timeandtidewatches.com/doxa-sub-600t-pacific-limited-edition-with-timetide/

 

 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Recenzja Doxy SUB + możliwe kombinacje paskowe od Watch Gecko. Na pasku tropic wygląda super 😍.

 

Ehhh znowu doxa weszła do głowy 🤣

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Kruku, obejrzeć Doksę Sub 200. Faktycznie, dzięki zmniejszonemu bezelowi wygląd ana zegarek nieco mniejszy, niż te 42 mm. W sumie ładny i wygodny, z bransoletą dosyć ciężki (cięższy od TAG Heuera 844). Sprzedawca nie dał się oszukać, mimo że wkroczyłem do salonu w dosyć dyskretnych spodniach i bluzie "zero prestiżu". Spojrzał okiem fachowca i powiedział: o, ale pan ma tutaj ciekawy zegarek. Owszem, miałem na sobie Grand Seiko... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.