Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Echh najpierw myślałem o Sinnie, ale tak potwornie mi się podoba 300T że zaczynam o niej myśleć :(

 

Czytam na WUS że z jakością wykonania w Doxach tak sobie. Powiedzcie mi jak jest z bezelem ? Tzn to że się rysuje i ma luzy wynikające z technologii jest dla mnie OK.

 

Czy to to się zużywa po używaniu, czy może się zapchać np piachem (głupie pytanie zakładam że tak) i od normalnej eksploatacji czy trzeba go jakoś często serwisować etc ?

 

Wybaczcie za głupie pytanie, nie miałem jeszcze Divera wcześniej.


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja mam wprawdzie 300, nie 300T, ale jeśli chodzi o wykonanie to tak jak wcześniej pisałem dla mnie poza zapięciem z puszki po sardynkach jest 10/10 a jestem pedantyczny jeśli chodzi o wykonanie.

Bezel u mnie nie ma ani pół mm luzu, ale jakby miał nie przeszkadzało by mi to. Rysować się rysuje ten polerowany ring bezela ale tego nie unikniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zajarałem się zegarkami kilka lat temu to od tamtej pory za mną chodziła Doxa Sub, i w końcu znalazła drogę na mój nadgarstek i nie zawiodła.

Jest sztos.

250510503_630996984726415_151941651583800080_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazję porównać obok siebie modele 300 i 300T ?

 

Na WUT króluje ten wątek: https://www.watchuseek.com/threads/doxa-300-vs-doxa-300t-2020-model-review-comparison.5242264/

 

Gdzie generalny wydźwięk jest taki, że 300T ma lepsze wszystko: bransoleta, zapięcie, nawet ponoć koronka lepiej chodzi. W co jednak nie chce mi się wierzyć biorąc pod uwagę różnice w cenach (tak, wiem cocs).

Z kolei mi się coraz bardziej podoba niższy profil 300T. Brak zaworu helowego to plus, zapięcie bransolety wolę mniejsze mniej przekombinowane, tylko ta koronka mnie martwi bo to jednak miejsce gdzie coś może się popsuć.

 

Ech miałem nawej jutro przejechać się do Wawki zobaczyć je na żywo, ale się przeziębiłem i tak siedzę na gripexie od rana i filozofuję w stanie podgorączkowym ...;)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Porównywałem wielokrotnie i dla mnie poza zapięciem 300T nie ma kompletnie startu do 300 i to pod każdym względem. Jakość wykonania jak dla mnie tak samo dobra. Koronki pracują tak samo. Natomiast jak dla mnie 300 jest ładniejsza, wygodniejsza i lepiej układa się na nadgarstku.

PS

Co do zapięcie to w 300T jest ono jak dla mnie tylko technicznie lepsze, ale poza tym nie ma żadnych zalet. To kloc.

300 rządzi ;)

3234b32a2d9041036c84d567ccb89088.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągnie do Divingstar - w drugiej kolejności chyba pro.

 

No i jeszcze wybór bransoleta czy guma, póki co wygrywa 300 divingstar na bransolecie :)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie z gumy skutecznie wyleczyli jej użytkownicy, chciałem dokupić ale wiem już ze szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jash napisał(-a):

Mnie z gumy skutecznie wyleczyli jej użytkownicy, chciałem dokupić ale wiem już ze szkoda kasy.

A daj jakiś konkret i skalę problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie co do bezela, on ma od frontu dwa pierścienie - czy to jest jeden kawałek stali z frezami czy może ten mniejszy wewn. pierścień to naklejona blaszka ? Niestety nie widać tego wyraźnie na zdjęciach ...


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
A daj jakiś konkret i skalę problemu?

Guma jest najzwyczajniej w świecie bardzo niewygodna. Takie informacje dostałem od kilku użytkowników, a że guma z zapięciem jest droższa od bransy to sobie zakup odpuściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma bardzo dużego, najlepiej okrągłego nadgarstka, to nie ma co sobie zawracać głowy gumą. Mam 1200t i guma jest bardzo niewygodna, mocno ściska po bokach i sprawia, że zegarek odstaje od nadgarstka. Pomijam już mocno upierdliwy montaż (musiałem ją przymrozić, żeby dała się zamontować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po długich rozważaniach podjąłem decyzję i zamówiłem zegareczek.

 

Sub 300 Caribbean na bransolecie.

 

Żółty, pomarańczowy są super, ale to ma być mój podstawowy zegarek czasami pod koszulę (bez krawata) i jednak zdecydowałem się pójść bardziej w stronę uniwersalnego koloru. Wiem, że najlepszy byłby czarny... ale to już trochę za nudny kolor jak na taki zegarek (imo) :)

 

Kupiłem w Kruku, niestety online przez chorobę. Oczywiście nie chcieli mi napisać, czy zegarek jest fabrycznie nieodpakowany, czy wystawowy, poobijany wypalcowany ;) I data realizacji wysyłki to ok 5 dni - no więc siedzę sobie, googlam zdjęcia i cierpliwie czekam, biorąc poprawkę już teraz na dwie zmienne: nie tylko QC Doxa, ale i AD :)

Nie powiem, żebym był zachwycony customer service i poczuł się jak lord, ale ta cena to chyba jeszcze nie półka premium ;)

 

cdn...

 

p.s. jeśli panowie macie jakieś 'horror stories' pod tytułem "Zamówiłem rolexa, przyszedł w kawałkach - na razie proszę pomińcie ;)

 

Edytowane przez Mav

Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak nie chciałeś wypalcowanego i koniecznie dziewicę w foliach, trzeba było zamówić bezpośrednio w Doxie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem jak to typowy polak: i to i to tj. "dziewicę" z 15% rabatem ;))

Edytowane przez Mav

Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Ja się zastanawiam nad żółtkiem, tym bardziej że mam trochę punktów do zamiany. Jak się jednak potwierdzi, że za punkty można wymienić tylko do 20% wartości, a nie 30%, to w sumie już lepiej czekać na jakąś promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty też super, jedyne co mi się w nim nie podobało to niebieska luminova i czarne indeksy.

 

Sharkhunter i Caribbean to jedyne odmiany, gdzie indeksy są białe jakoś fajniej mi to współgrało z pomarańczową wskazówką minut.

 

p.s. Jash czy musiałeś robić resizing bransolety ? Jeśli tak, czy miałęś z tym jakieś problemy / musiałeś jakoś rozpuszczać loctite ? Czytam na WA, że te śruby czasami mega mocno trzymają, część ludzio wkładaje do gorącej wody, co wydaje mi się sporą przesadą:)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak, zdejmowałem ogniwa. Śrubki poszły bardzo łatwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł. Pierwsze wrażenie: firmowe opakowanie doxy jak na zegarek w tej cenie nie powala. Ale może za dużo oczekiwałem ... Co do samego zegarka, pierwsza myśl po odpakowaniu: jakie to małe :) Mimo że bez folii na kopercie, ale rysek nie uświadczyłem więc mój gust estetyczny został zaspokojony.

 

Musiałem wymontować 3 ogniwa, ale na szczęście udało mi się to zrobić bez zarysowania bransolety. Skoro już przy bransolecie - super nie wyobrażam sobie teraz zamówić tego zegarka na czymkolwiek innym.

 

Kolor tarczy ... jeszcze się przyzwyczajam i trochę boli, że nie żółty, ale białe indeksy i pomarańczowa minuta super. Coraz bardziej zaczyna mi się podobać, choć pierwsza myśl była, że jednak nie do końca ....

 

 

258424308_1020873661979498_848690608685168150_n.jpg

Edytowane przez Mav

Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mav napisał(-a):

No i przyszedł. Pierwsze wrażenie: firmowe opakowanie doxy jak na zegarek w tej cenie nie powala. Ale może za dużo oczekiwałem ... Co do samego zegarka, pierwsza myśl po odpakowaniu: jakie to małe :) Mimo że bez folii na kopercie, ale rysek nie uświadczyłem więc mój gust estetyczny został zaspokojony.

 

Musiałem wymontować 3 ogniwa, ale na szczęście udało mi się to zrobić bez zarysowania bransolety. Skoro już przy bransolecie - super nie wyobrażam sobie teraz zamówić tego zegarka na czymkolwiek innym.

 

Kolor tarczy ... jeszcze się przyzwyczajam i trochę boli, że nie żółty, ale białe indeksy i pomarańczowa minuta super. Coraz bardziej zaczyna mi się podobać, choć pierwsza myśl była, że jednak nie do końca ....

 

 

258424308_1020873661979498_848690608685168150_n.jpg

Gratulacje. Po zdjęciach z recenzji CH24.pl stwierdzam, że ta wersja jest wybitnie letnia, więc w słoneczku na pewno Cię przekona. Ale muszę zapytać, bo sam to napisałeś... dlaczego nie żółty, skoro go rozważałeś? :)

P.S. Jak widzę, jak pięknie układa się na nadgarstku bransoleta na 300 cosc to aż mi się smutno robi jak spierniczyli ją w 300T. Może kiedyś jak wrócą do prostej bransolety z 1200T to ja znowu zacznę rozważać Doxę.

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie żółta ? Pracuję w biurze i moim standardowym ubiorem są jeansy, skórzane półbuty i koszula bez krawata, np jasnoniebieska. Mając zegarek z żółtą tarczą musiałbym sobie specjalnie kolory dobierać, a wręcz niektórych unikać. A to ma być mój podstawowy tool watch.

 

Niebieski to niebieski, teraz nawet w modzie a uniwersalnie pasujący do 99% ubiorów które noszę (jeansy). Dodatkowo w żółtym i pomaranczowym nie podobają mi się czarne wskazówki i indeksy. W tym niebieskim pomarańczowa wskazówka robi robotę i zegarek nie wydaje mi się taki nudny (imo)

 

Co do paska - sporo ludzi narzeka, ale ja na te usztywnione endlinki bym się nie obraził, za to klamra jest dla mnie jak najbardziej OK. Spełnia swoją rolę, jest płaska, mniejsza niż w modelu 300T i nie jest tak kanciasta - zdecydowanie na plus.

Edytowane przez Mav

Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dobieraniem kolorów to lekko przesadzasz. To już nie są czasy, gdy kolor paska uzgadniało się z kolorem butów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o pasku, tylko o bijącym gały cytrynowym cyferblacie :D

 

Nadal mi się podoba, ale nikt mnie nie przekona, że jest tak samo uniwersalny jak niebieski czy czarny ;)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mav napisał(-a):

Nie piszę o pasku, tylko o bijącym gały cytrynowym cyferblacie :D

 

Nadal mi się podoba, ale nikt mnie nie przekona, że jest tak samo uniwersalny jak niebieski czy czarny ;)

Nie jest ale jako wesoły akcent pasuje do niebieskich koszul i jeansów ( do czarnych, białych, czerwonych czy  zielonych  zresztą też ) . Jakby były tańsze to by się miało wszystkie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mav napisał(-a):

Nie piszę o pasku, tylko o bijącym gały cytrynowym cyferblacie :D

 

No właśnie. Skoro nikt już pasków nie dobiera, to tym bardziej tarcz :) Z resztą kolory czego miałbyś dobierać? Koszuli?

Przy garniturze miałbym opory, żeby założyć żółtka (niebieskiego w sumie też), ale przy dżinsach to w ogóle nie widzę problemu. Chyba że masz narzucony jakiś chory dress code, no to tego już faktycznie nie przeskoczysz.

 

Ale mleko się już rozlało. Męcz się z karibanem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można do majtków dobrać 🤷‍♀️


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.