Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Seria 200 ma też stonowane kolory - czarny, szary, niebieski ale z tych ciemniejszych no i biały…także chwała Doxie że każdy znajdzie coś dla siebie. A jak jeszcze „karbony” dojadą…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desk diver ;)

259569560_183582540653731_8236167007587779026_n.jpg


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 22:26, desmo napisał(-a):

Panowie. Seria 200 ma też stonowane kolory - czarny, szary, niebieski ale z tych ciemniejszych no i biały…także chwała Doxie że każdy znajdzie coś dla siebie. A jak jeszcze „karbony” dojadą…

 

Oczywiście. Ale mnie się podoba odcień typowej doksowskiej akwamaryny i nie wiem z jakiego powodu w serii 200 został "reformulowany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Oczywiście. Ale mnie się podoba odcień typowej doksowskiej akwamaryny i nie wiem z jakiego powodu w serii 200 został "reformulowany".

Z powodu, że młodszy klient musi mieć mocniejsze bodźce bo mu się mózg od YouTube zreformułował…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jest to powód, dla którego ostatecznie kupiłem Squale, a nie Doksę.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 15:12, Sierżant Julian napisał(-a):

Muszę przyznać, ze mam problem z tymi kolorami u Doksy. Zawsze bardzo podobała mi się ich blada akwamaryna i możliwe, że kupiłbym 200 z taką tarczą, ale nie ulega dla mnie wątpliwości, że w tej linii kolory zostały zmienione. Wprawdzie fotografie strasznie przekłamują i każde zdjęcie starej czy nowej Doksy pokazuje inne odcienie, jednak oceniam, że dawny kolor tarczy został w tańszej linii 200 "podrasowany" i jest bardziej intensywny i ciemniejszy. Najbardziej zaszkodziło to akwamarynie, która stała się jebitnym olejnym odcieniem turkusu, oraz pomarańczy, która wpadła w czerwień. Jeśli to miał być sposób pokazania, ze "200" to nie jest taka prawdziwa, dorosła Doxa Sub, to się udało. Czy podobny zabieg dotknął również współcześnie robione "trzysetki"?

od zawsze w różnych modelach doxy te same kolory (mam tu na myśli nazewnictwo jak pro, shark, rambler, ...) były w zdecydowanie różnych odcieniach, posiadały różną intensywność itp, także porównywanie do "starych" modeli zwyczajnie nie ma sensu 🤷‍♀️

Ps.

A co do samego turkusu, to u mnie wygląda to tak 

IMG_20190326_082456.jpg

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20211124_153900-01.jpeg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: nieaktualne, chwilowa niepoczytalność ;)

260548738_288307379724745_2623356696290977497_n.jpg

 

 

Edytowane przez Mav

Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na portalach aukcyjnych pojawiły się Doxy Model DOXA 211.30.021.11

Są to zegarki z dedykacją na deklach od pewnej firmy, sprzedawane są za połowę ceny sklepowej nowego zegarka. Co sądzicie o tych zegarkach ? Cena atrakcyjna ale kupujących brak po kilka miesięcy wiszą na aukcjach i brak chętnych do kupowania. Czy macie jakieś opinie i czy warto do kolekcji dokupić ?

Doxa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie wszystko rozumiem, ale jeśli zegarek jest tańszy i nie przeszkadza Ci, że na deklu jest dodatkowa treść, to chyba musisz sam zdecydować 🤷‍♀️ z całym szacunkiem, ale rozmawiamy o kwarcowej doxie za kilkaset złotych, gdzie w kwestii ewentualnej odsprzedaży dodatkowy grawer na deklu nie będzie tak istotny jak np w przypadku rolexa ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa.png    +    szlifierka-katowa-gws-7-125-0601388108.j   = brand-new-2.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, karol1302 napisał(-a):

może nie wszystko rozumiem, ale jeśli zegarek jest tańszy i nie przeszkadza Ci, że na deklu jest dodatkowa treść, to chyba musisz sam zdecydować 🤷‍♀️ z całym szacunkiem, ale rozmawiamy o kwarcowej doxie za kilkaset złotych, gdzie w kwestii ewentualnej odsprzedaży dodatkowy grawer na deklu nie będzie tak istotny jak np w przypadku rolexa ;)

Pytałem o opinie bo zegarki wiszą na aukcji po kilka miesięcy i nie wiem co jest powodem. Przecenione o połowę a klientów brak i "rozmawiamy o doxie za kilkaset złotych" a nikt nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypuścili limitke w tytanie, a teraz wersję nielimitowane w stali,nie powiem w stali kusi 😁

Screenshot_20211130_104552.jpg

Screenshot_20211130_104539.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że do wyboru są różne lunety, bo ceramiczna to mi tylko w Caribbean pasuje. Ciekawe jak to się będzie układać na nadgarstku w bransie, bo na pasku z tego co widziałem to średnio. Pomarańczka jak zwykle super :)

EDIT: Monochrome już wrzucili prezentację. Na bransolecie wygląda to na prawdę nieźle, mimo grubego tyłka. No i Caribbean prezentuje się równie dobrze, jak nie lepiej niż pomarańcz. Ale z ekscytacją poczekam na porządne recenzje i zdjęcia.

 

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, tylko nie rozumiem tej polityki cenowej. Jakim cudem ten zegarek jest o 50% tańszy od Sub 300.

 

Póki co mz przegrywa brakiem certyfikacji, reszta to subiektywne odczucia wizualne (np. bransoleta przypomina mi tanie lata 90-te i elektroniczne Delbany z 20 melodyjkami ;)).


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Brak certyfikacji to jedno, w środku nie ma już Ety, tylko Sellita (26 jewels). Poza tym nie jest tak ładna jak 300 i chyba mniej kultowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellite z tego co się orientuję bodajże Sinn stosuje wymiennie z Eta.

 

Ale fakt brak certyfikacji - no i wygląd zdecydowanie imo na plus SUB 300 ;)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No tu nie jest zamiennie, po prostu 600T ma Sellitę, a pozostałe Suby to Eta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mav napisał(-a):

Sellite z tego co się orientuję bodajże Sinn stosuje wymiennie z Eta.

 

Ale fakt brak certyfikacji - no i wygląd zdecydowanie imo na plus SUB 300 ;)

Sinn kiedyś stosował Etę, do czasu wyczerpania zapasów - aktualnie stosują Sellitę i a w chronografach testują inne kopie valjoux 7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, chodziło mi o to, że skoro inne firmy stosują Eta i Sellitę zamiennie bez istotnych zmian cen to te mechanizmy powinny być teoretycznie w tej samej półce :)

 

Tak więc tu na cenę pewnie największy wpływ ma brak cosc.

 

 


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wpływ ma, ale nie aż taki. Porównaj cenę 300 vs 300T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy SUB 600T wersji Sharkhunter z ceramicznym bezelem jest rewelacyjny. Dawno nie widziałem tak pięknego zegarka. Trzymam środki teraz na większy zakup ale może po tym wezmę go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mav napisał(-a):

Jasne, chodziło mi o to, że skoro inne firmy stosują Eta i Sellitę zamiennie bez istotnych zmian cen to te mechanizmy powinny być teoretycznie w tej samej półce :)

 

Bo to jest ta sama półka. To są werki traktowane przez producentów jako zamienniki 1:1, bo pewnie i koszty są na bardzo zbliżonym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.