Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacyjna :rolleyes:

Zachowana w całkiem dobrym stanie ale można by ją jeszcze dopieścić np: nałożyć nową farbę na indeksy bezela ;)

Fajnie że ją pokazałeś B) .Ciekawe ile w kraju takich rodzynków mieszka :) .

 

Nosiłeś ją często?

Była/jest codziennym zegarkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy. Cieszę się, że wam się podoba. Rzeczywiscie na ringu można by połozyć farbę, by ją odświeżyc z "frontu". Martwi mnie "szyba" w nim , bo wg zegarmistrza, który ja czyścił ona ma prawdopodobnie pęknięcia od wewnatrz, był czas, kiedy miałem w zamiarze wymienic "szkiełko", ale jak miałem iść na łatwiznę, to sobie odpusciłem, bo propozycja przejścia na coś dorabianego, to wolałem zostać przy orginale. Co do korzystania z tego sub-a , to właściwie nie używam jej przez ostatnie 3-4 lat, potym jak zaczepiłem bransoletą o coś i mi się rozsypała. Póżniej poszukałem bransolety takiej, która mogła być zastosowana zamiennie z zachowaniem maskownic orginalnych, ale to już nie było to samo. Kupiłem sobie byle jakiego kwarca za parę pln-ów, chyba nawet w Lidlu i powiem szczerze, żeby nie to,że wytarła mi się koprta, to bym go dalej używał. Ale nie o tym miałem Wam napisać. Generalnie tę dosię nosiłem nieprzerwanie ok. 30 lat, pływałem z nią, nurkowałem /ale nieprofesjonalnie/ jeżdziłem na ryby itd. praktycznie towarzyszyła mi wiernie przez te lata i co ciekawe - nie miałem z nią, żadnego problemu. Nie wiem, czy trafiłem na jakiś wyjątkowy egzemplarz, czy w ogóle ta seria wyszła w takim wydaniu. Próbowałem dotrzeć do żródeł, ale takowych chyba nie ma , albo komuś z właścicieli Doxy zależało na tym, by wyłączyć tę serię z całej historii Doxy. Z tego co zauważyłem historia sub w wielu informacjach zaczyna się od sub 300 T. To na razie tyle, jak będziecie przy kompach jeszcze przez jakiś czas to mogę Wam opowiedzieć tę historię z J,Wys.Cesarzem. Pozdrawia Was SErdecznie. Dzięki ca bardzo ciepłe słowa jeśli chodzi o Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi - sorry. Przeoczyłem jeden szczegół, jeśli trafnie główkuję to numer , który mi podajesz jest na maskownicy od wewn. strony. Chyba dałem plamę jednak - sprawdziłem i jest inny. Musze powiedzieć, że nie bardzo wiem co to ref. Poslugujecie się językiem technicznym, a ja jestem w tym zielony. Człowieku skąd Ty masz taka wiedzę, chyba siedzisz w tym temacie chyba od urodzenia. Gratuluję tej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ref czyli numer referencjyjny zegarka ;)

Nie wiem czy pamietasz ile za nią płaciłeś, ale jako ciekawostke napiszę, że sprzedawali ją za około 318 $ :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za nią śmieszne pieniądze - 1500 kcs, tj. troszkę ponad 50 bonów pekao, które wtym czasie miały przelicznik 28,85 kcs, z tym, że juz wtedy "szyba" czy spód tego sub był nieżle spanachany, dlatego może i cena była taka niska , bo muszę się przyznać, mam charakter handlowca , a w tym przypadku nie próbowałem się targować i nie żałuję. Podszedłem do tej transakcji na "zimno", spód i tak będzie niewidoczny, a "szyba" ewentualnie do wymiany. Przypominam sobie też, że w Warszawie na ul. Rutkowskiego był chyba jedyny zegarmistrz posiadający licencję Doxy, ale niestety nie mógł mi nic pomóc, chyba w tym czasie wśród właścicieli firmy Doxa były zawirowania, bo wg jego informacji, jeśli tylko dobrze kojarzę, to mieli mu ją cofnąć, w związku z popczątkami nowej ery firmy. I w ten sposób wymiana szkiełka umarła śmiercią naturalną. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Absolutnie nie wymieniaj szybki.

Ona stanowi o wyjątkowości tego modelu :rolleyes:

W 300T już jest płaska.

 

W Twoim zegarku szybka jest plastikowa /hestalit/ więc po tylu latach miała prawo popękać.

 

A tak w ogóle ja bym tej dosi dał odpocząć ;) .

Może wstawić na półkę niech cieszy oko i dokupić jakiś model z obecnej generacji ;)

 

Tutaj masz jeszcze ciekawą stronę jakbyś nie znał

 

http://www.doxa300t.com/

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę czasu więc postanowiłem opowiedzieć Wam zabawną historię, jaka wydarzyła mi się będąc na kontrakcie w Czechosłowacji. Było to chyba w roku 80. Dojechał do naszej ekipy Rysiek ze Szczecina, który przywiózł kilka Orientów cesarskich. Był nawet taki moment, kiedy wziąłem dla siebie "cesarza" podpalanego/brązowego/. Szybko jednak przekonałem się, że to nie to - zegarek dawał ok. 13-15 sek na + /dobę. I tu chyba zaczyna się cała opowieść. Po tym jak odsprzedałem cesarza i dotarło to do Ryśka, zauważyłem, że jakoś dziwnie się na mnie patrzy. Ponieważ ja już w tym okresie miałem Rodzinę swoją w komplecie, więc siłą rzeczy musiałem wynająć mieszkanie u Czechów. Ale trafiła się jakaś wieksza biba no i pojechałem do kolegów. Po części oficjalnej zrobiło się lużniej i zaczęły się też lużniejsze tematy. Rysiek siedział prawie vis a vis mnie i w pewnym momencie pyta: czego sprzedałeś tego mojego Orienta? Ja na to, że za dużo mi przyspieszał i to był cały powód. Musiałem mu chyba nieżle rozchuśtać "gula", bo zaczął wypytywać o mój zegarek i jego osiągi. Po jakimś czasie spytał, czy on jest wodoszczelny - oczywiście odpowiedziałem. Jeszcze muszę dodać, że mój kolega Rysio nie omieszkał mi zadać pytania o osiągi mojej Doxy i jak usłyszał, to oczywiście skwitował to w ten sposób - a mój "cesarz" daje -2sek. w skali m-ca, na co ja parsknąłem śmiechem mówiąc, że to nierealne. I wtedy zaczęła się jazda pod adresem mojego suba: że g...o jest wodoszczelny, a w ogóle to jest bez wygladu i takie tam. Ponieważ ja nie chciałem ciągnąć dalej tego tematu w pierwszej chwili nie reagowałem udając, że nie słyszę, ale już jak zaczął już przeginać to musiałem się odezwać. I dalej to już poleciało. Przyszło mu do głowy , żeby dwa zegarki zagotować w garnku z wodą. Pokazałem mu, że ma coś z sufitem, ale to tylko go bardziej rozjuszyło. Zaczął się tak nakręcać, że za sobą miał już kilku "kibiców". Próbowałem go powstrzymać, ale skutek był jednak odwrotny. Stworzyła się już pokażna grupa kibiców, którzy jeszcze bardziej go namawiali do tego eksperymentu. Skończyło się tym, że wylądowaliśmy w kuchni. Wpuściliśmy widelcami nasze zegarki do naczynia z wodą i czekamy. Woda zaczęła się gotować - wyjęliśmy je , oba chodziły. Już myślałem.że to koniec tych zapasów, kiedy jeden z kolegów rzucił hasło, żeby zagotować w piwie. Aż przysiadłem. Jeszcze sądziłem, że on sam oceni, że to poroniony pomysł, ale on już miał błyski w oczach. I z nowu próbowałem go powstrzymać, ale był już nie do zatrzymania. Próbowałem się z tego wycofać, ale nawet nie udałoby mi się wyjść z kuchni, tylu kibiców już się zeszło. W końcu zgodziłem się. Wpuściliśmy znów zegarki do naczynia. Po jakimś czasie wyjęliśmy je, mój dalej chodził, a cesarz niestety już nie. Rysiek był załamany. Oglądał go kilka razy sądząc, że moze jeszcze się "obudzi", ale niestety to był zgon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle.

Tylko szkoda takiego zegarka...

 

Podobne testy teraz ludzie robią z chińskimi zegarkami - gotowanie,zamrażanie itp.

 

Była nawet latająca Omega PO zbita w kulkę śnieżną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział w tamtym czasie co ja mam za zegarek to myślę, że żadna siła , nie bylaby w stanie mnie do teg zmusić. Jeszcze wtedy sądziłem, że to jest szkło naturalne i w związku z tym, zastanawiałem się jaka różnica jest między współczynnikiem rozszerzalności stali , a szkła, bo tylko tu widziałem zagrożenie. Dobrze , że na tym się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się jaka różnica jest między współczynnikiem rozszerzalności stali , a szkła, bo tylko tu widziałem zagrożenie.

Różnicę rozszerzalności powinna kompensować uszczelka. Przynajmniej w diverach, jest chyba wystarczająco gruba i elastyczna. Ponadto przy 100 stopniach Celsjusza metal się jeszcze tak bardzo nie rozszerza. Każdy diver powinien wytrzymać.. no chyba że ma plastikowe podklejone szkiełko..

 

Jeśli chodzi o zamrożenie w kostce lodu, to tylko tak efektownie wygląda. Wewnątrz panuje zawsze mniej więcej stała temperatura 0 stopni, a to nie jest groźne. Każdy dobrze wykonany zegarek powinien wytrzymać, w tym przypadku nawet nie-diver.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

II małe ogólnopolskie subspotkanie B):) .

 

Dzięki Karol za odwiedziny ;).

 

 

dsc0242uc.jpg

 

dsc0253sv.jpg

 

dsc0276opa.jpg

 

dsc0246rc.jpg

 

dsc0250g.jpg

 

dsc0262qi.jpg

 

dsc0273dj.jpg

 

dsc0251g.jpg

 

dsc0294py.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe z Was świry :)

 

Super kolekcja, gratuluję.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę sobie śliniaczek sprawić, bo całą koszulkę sobie zaśliniłem :lol:

Same piękności :wub: :wub: :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe z Was świry :)

 

Super kolekcja, gratuluję.

hehe, to jedynie część :lol: i tak sobie myślę Waldi, że trzeba kiedyś zebrać je wszystkie do kupy ;)

Powtórzę raz jeszcze, jak cholera żałuję tej 750 pro bo to najładniejszy zegar w Twojej kolekcji, ale cóż trzeba teraz szukać takiej samej dla siebie.

Raz jeszcze dzięki za spotkanie :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujące zbiory - tylko pogratulować :)

 

Dla równowagi coś starszego

 

post-23302-0-23971400-1342650008_thumb.jpg

 

post-23302-0-78496100-1342650024_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fenomenalna :blink:

a pasek dobrany idealnie!


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fenomenalna :blink:

a pasek dobrany idealnie!

 

Dzięki :)

A pasek dobrany idealnie, bo to oryginał:

 

post-23302-0-51100100-1342689264_thumb.jpg

 

Ten model to moje marzenie, szukam w stanie NOS już od dawna.

 

Dzięki za miłe słowo i powodzenia w poszukiwaniach :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Zaczynam przygodę z zegarkami DOXA.

Moj pierwszy nabytek/prezent.

Jakies opinie i rady odnosnie tego modelu mile widziane.

model to; DOXA 203.10.023.01

post-52366-0-79197400-1345366419_thumb.jpg

Edytowane przez dario-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry :)

 

Może ktoś mi na szybko pomoże..

Przymierzam się do rozstania z moją złotą Dosią, i jakoś nie mogę doszukać się info na temat jej serca :(

 

Najbliższe co znalazłem temu co tyka w środku, to rodzina FEF 350-380

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&a&2uswk&FEF_350

Jednak widzę w mechanizmach dużo różnic.. Baza to pewnie FEF, ale jak DOXA nazywała swoją modyfikację?

Może któryś z kolegów jest bogatszy w wiedzę?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Przemek

 

fcb88d40891618d8gen.jpg


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, choć to nie sub, chciałbym ze swoją Dosią dołączyć do fanklubu

IMG_3555.JPG

IMG_3559.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XLesio

To nie FEF, tylko popularny AS-1188

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XLesio

To nie FEF, tylko popularny AS-1188

 

A widzisz Robaczku..

Chronofil - jak zwykle chylę czoła :)

Dzięki!

 

edit:

No tak.. Dopiero teraz widzę, że FEF byłby za mały na tę kopertę - nawet z dodatkowym pierścieniem mocującym <_<

Edytowane przez XLesio

" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.