Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

Blonex Antymagnetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Najtrudniejszy chyba do zdobycia model - kupiony wielkim fartem na forum, naczekał się sporo na naprawę i skompletowanie, ale wreszcie jest gotów by go pokazać :blink:

 

Blonex Antymagnetyczny:

 

post-26957-0-59697800-1331590177.jpg

post-26957-0-08531300-1331590180.jpg

post-26957-0-18586400-1331590183.jpg

post-26957-0-35367100-1331590185.jpg

post-26957-0-10953700-1331590192.jpg

post-26957-0-23372000-1331590194.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny antymagnetyczny, fajnie że już zrobiony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękności, cudo jakich mało, gratuluje świetnej roboty :blink:


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co znaczy CHOC? :blink:


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co znaczy CHOC? :blink:

 

szok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie....

Piekny zegarek...tylko czy aby ta koperta jest oryginalna?

...Wg katalogu który jest na ukonczenie z tego co wiem- taki blonex powinien byc w kopercie "blonexowej".

 

...Jeszcze jedno, jest teraz na allegro wystawiony taki blonex- wlasnie w kopercie "blonexowej". Osobiscie uwazam ze w takiej powinien byc, co Wy na to?

Edytowane przez Piotr Ratyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też byliśmy przekonani, że to powinna być ta koperta (co na allegro), ale po przeanalizowaniu informacji wnioski są takie, że prawidłowa jest powyższa (poljotowska).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też byliśmy przekonani, że to powinna być ta koperta (co na allegro), ale po przeanalizowaniu informacji wnioski są takie, że prawidłowa jest powyższa (poljotowska).

...znow mam inne zdanie- ale pewnosci nie mam:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - nasze przekonanie o poprawności koperty poljotowej wynikało z "przeanalizowania" zbiorów forumowiczów - wszyscy praktycznie mieli ta kopertę a nie "błoniową"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - nasze przekonanie o poprawności koperty poljotowej wynikało z "przeanalizowania" zbiorów forumowiczów - wszyscy praktycznie mieli ta kopertę a nie "błoniową"

...mhmm... czyli na tej podstawie stwierdzacie że Blonexy antymagnetyczne były w kopercie poljotowej a nie w "blonexowej". Te, które sa w "blonexowej" to składaki, tak? Nie jest to niczym innym podparte?...

... Mój Blonex Antymagnetyczny jest np. w kopercie "Blonexowej", i uważam go za oryginalny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mhmm... czyli na tej podstawie stwierdzacie że Blonexy antymagnetyczne były w kopercie poljotowej a nie w "blonexowej". Te, które sa w "blonexowej" to składaki, tak? Nie jest to niczym innym podparte?...

... Mój Blonex Antymagnetyczny jest np. w kopercie "Blonexowej", i uważam go za oryginalny:)

Nie nie na tej podstawie (przynajmniej ja) - informacja pochodzi od osoby zaangażowanej w produkcję.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak jak w przypadku numerowania płyt???

Tak, zgadza się, choć akurat numerowanie nie budzi kontrowersji (informacja o ilości wyprodukowanych mechanizmów i cały krótki epizod błoński jest opisany w książce prof. Mruglaskiego, "Przemysł Zegarowy w Polsce"), natomiast informacje dotyczcące antymagnetycznego były niekompletne.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak jak w przypadku numerowania płyt???

... Prosze, nie zrozumcie mnie zle. Naprawde ludzie na tym forum robia kawal dobrej roboty, dociekajac prawdy, organizujac wystawy itd. Uwazam jednak ze nie mozna tworzyc wzorcow, wg ktorych inni ludzie beda sie opierac nie potwierdzonych w 100%, tak jak to sie dzieje w przypadku tworzonego katalogu. Zegarki ktore beda oryginale zostana uznane nieslusznie za "skladaki" (zgodnie ze standartami nawet wymiana nowego wałka w zegarku czy ba... koronki jest tozsama z uznaniem zegarka za nieoryginalny- mniejsza z tym). Jezeli nie jest to podparte dokumentacja, to jak mozna tworzyc normy na podstawie opini kilku pracownikow ówczesnej fabryki?

 

z checia zajrze do tej ksiazki...

Edytowane przez Piotr Ratyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie ma żadnej dokumentacji poza oryginalnym katalogiem wyrobów z Błonia - w którym zresztą nie było wielu modeli, a były też sfotografowane takie, które nie były produkowane. Nie ma innej możliwości dowiedzenia się jakie modele były produkowane, jak męczyć pracowników, którzy jeszcze mają siły i chęci (to już wiekowi panowie) opowiadać i pokazywać te zegarki które mają u siebie (NOSy, albo nowe koperty, mostki), i na tej podstawie wnioskować i układać elementy puzli.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie ma żadnej dokumentacji poza oryginalnym katalogiem wyrobów z Błonia - w którym zresztą nie było wielu modeli, a były też sfotografowane takie, które nie były produkowane. Nie ma innej możliwości dowiedzenia się jakie modele były produkowane, jak męczyć pracowników, którzy jeszcze mają siły i chęci (to już wiekowi panowie) opowiadać i pokazywać te zegarki które mają u siebie (NOSy, albo nowe koperty, mostki), i na tej podstawie wnioskować i układać elementy puzli.

...zgadzam się...nie ma innej mozliwosci. Tylko wydaje mi się, że mimo wszystko moga sie mylic w swoich opowiadaniach... Myślę że stwierdzenie czy ten Blonex był wkładany do "polskiej" czy do poliotowej koperty na dzien dzisiejszy jest raczej niemożliwe do stwierdzenia w 100%. Chodzi mi tylko o to, ze raczej powinno sie mowic "prawdopodobnie" badz "z opowiadań" a nie zakładac ze tak na pewno bylo a innaczej byc nie moglo (co do numeracji plyt to jestem tego pewny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zgadzam się...nie ma innej mozliwosci. Tylko wydaje mi się, że mimo wszystko moga sie mylic w swoich opowiadaniach... Myślę że stwierdzenie czy ten Blonex był wkładany do "polskiej" czy do poliotowej koperty na dzien dzisiejszy jest raczej niemożliwe do stwierdzenia w 100%. Chodzi mi tylko o to, ze raczej powinno sie mowic "prawdopodobnie" badz "z opowiadań" a nie zakładac ze tak na pewno bylo a innaczej byc nie moglo (co do numeracji plyt to jestem tego pewny).

 

I właśnie w ten sposób z miłej pasji i odkrywania historii czyni się iście uniwersyteckie dyskusje co działa raczej mało budująco i zachęcająco. Zamiast starać się poszerzać wiedzę - sabotujesz dokonania innych, mówiąc ,że "prawdopodobnie" Panowie z Fabryki zeg. Błonie mają demencję starczą i najlepiej to wszystkich nas nakarmili bajkami..

Fakty są takie jakie są = istnieje mało dowodów i pamiątek po tamtej produkcji i jest cała masa niewiadomych - dlatego lepsze "słowne" źródło informacji niż ignorancka postawa roszczeniowo-podważająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram Armian'a - aby coś zakwestionować należy mieć kontrargumenty obalające nasze dotychczasowe ustalenia. Bez urazy Arczer, ale odnoszę wrażenie jakbym słyszał kolegę który jest w wysoko w związkach zawodowych w dużej fabryce, "jestem z Wami, zgadzam się z Waszymi słowami, ale i tak podważę każde Wasze decyzje, bo to ja mam rację".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat tak jakby umarł postanawiam go ożywić korzystając z okazji ,że właśnie tytułowy koleżka zawitał do mnie.

Poniżej prezentuję nowego Błoniowego rodaka. Standardowo na 2409, kompletny i co bardzo cieszy z ładnym cyferem.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu i u mnie przebywa pewien Błoniowy antymagnetyk. Czeka na powrót do PL, wymianę szkiełka i koronki.

DSCN0237.jpg

 

DSCN0244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zegarek malina.Takiego modelu brakuje mi do kolekcji.

Edytowane przez matma66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.