Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kajot04

sprzedam ALPHA Orange PO

Rekomendowane odpowiedzi

No to się rozumiemy :D. Ja po prostu nie uważam, że Alpha w jakikolwiek sposób szkodzi Omedze, tak jak Orient nie szkodzi Rolexowi i nie przeszkadza mi kopiowany design Alphy (przynajmniej w tym aspekcie). Do usłyszenia :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się rozumiemy :D. Ja po prostu nie uważam, że Alpha w jakikolwiek sposób szkodzi Omedze, tak jak Orient nie szkodzi Rolexowi i nie przeszkadza mi kopiowany design Alphy (przynajmniej w tym aspekcie). Do usłyszenia :)

 

Z punktu widzenia Alphy/Omegi/Rolexa masz rację.

Z punktu widzenia Stowarzyszenia nie masz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się - i tak nie zamierzam tu nowego nabytku prezentować :D . Skoro takie są przyjete zasady, to się będę stosował. Ale podyskutować było warto - zawsze trochę treningu mózgownicy zastanej sie przyda :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się - i tak nie zamierzam tu nowego nabytku prezentować :D . Skoro takie są przyjete zasady, to się będę stosował. Ale podyskutować było warto - zawsze trochę treningu mózgownicy zastanej sie przyda :)

 

Osobiście uważam, że takie dyskusje są bardzo potrzebne, ponieważ laik czytający wątek ew. osoba pierwszy raz - może nie wiedzieć co to jest Planet Ocean, co to Alpha i dlaczego jedno i drugie dzieli cienka czerowona linia będąca nitką z p-tu widzenia prawa a rowem Marianskim z p-tu widzenia technologii / historii


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia Alphy/Omegi/Rolexa masz rację.

Z punktu widzenia Stowarzyszenia nie masz.

 

Bartek, w takim razie te oferty powinny być wyrzucane a nie przenoszone w mniej widoczne miejsce :)

 

no chyba żeby zrobić "kącik obrotu Parnisami i innymi wynalazkami"


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, w takim razie te oferty powinny być wyrzucane a nie przenoszone w mniej widoczne miejsce :)

 

no chyba żeby zrobić "kącik obrotu Parnisami i innymi wynalazkami"

 

IMO tak. Ale Stowarzyszanie chce budować świadomość zegarkową a nie wylewać dziecko z kąpielą.

Zegarek z punktu widzenia prawa jest legalny ale z p-tu widzenia zegarkomaniaka jest 99% podróbą.

I nie chodzi o to aby ktoś nie kupił Alphy bo jest 99% podróbą - jak chce niech kupuje - to wolny kraj.

Ale Stowarzyszenie jest zobowiązane krzewiąc świadomość zegarkową w PL powiedzieć jaka jest prawda.

 

1. Jest to w 99% zerżnięta Omega PO [bez koronki zaworu helowego i nazwy]

2. Dorobek firmy jest żaden i bazuje tylko na 99% zerżniotach :D z innych firm


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tak. Ale Stowarzyszanie chce budować świadomość zegarkową a nie wylewać dziecko z kąpielą.

Zegarek z punktu widzenia prawa jest legalny ale z p-tu widzenia zegarkomaniaka jest 99% podróbą.

I nie chodzi o to aby ktoś nie kupił Alphy bo jest 99% podróbą - jak chce niech kupuje - to wolny kraj.

Ale Stowarzyszenie jest zobowiązane krzewiąc świadomość zegarkową w PL powiedzieć jaka jest prawda.

 

1. Jest to w 99% zerżnięta Omega PO [bez koronki zaworu helowego i nazwy]

2. Dorobek firmy jest żaden i bazuje tylko na 99% zerżniotach :) z innych firm

 

to może jakiś podbazarek z opinią uprawnionej osoby na temat wątpliwej renomy sprzedawanego zegarka - kupujący będzie wiedział że kupuje to co kupuje (choć pewnie i tak wie)

tak w sumie to nie wiem to nie wiem jakie to krzewienie świadomości zegarkowej jeśli pozwala się pod patronatem Stowarzyszenia handlować takimi tam alfami i im podobnymi.

dla tych którzy nie wiedzą to może lepiej stworzyć uporządkowany dział z opisami wątpliwej renomy firm i czasomierzy - to będzie IMO miało większe walory edukacyjne.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Wam wszystkim bardzo podziękować za to ,że wreszcie toczy się fajna i rzeczowa dyskusja z użyciem argumentów , merytoryki ale i odczuć oraz za to ,że ta polemika jest pozbawiona klasyfikacji typu "kto jest przeciw Parnisowi to jest przeciw chińskiej produkcji wogóle " albo "kto jest za Omegą to snob i hagiograf szwajcarskiego przemysłu " itd itd

 

Nie mamy całkowicie JEDNOZNACZNEJ definicji na produkty spod znaku np wspomnianej Alfy czy Mariny , mamy swoje opinie i odczucia opierając się na naszej wiedzy , znajomości rynku i historii itd itd

 

W moim rozumieniu po pierwsze należy się tym dzielić z forumowiczami , po drugie spokojnie dążyć do wypracowania zarówno jakiejś formy postepowania z prezentacją tych zegarków jak i ofertami sprzedaży.

Jak zauważyliście oferta nie została skoszowana i sprzedaż doszła do skutku , naprawdę nie zależy nam na tym aby utrudnić życie w tym przypadku sprzedającemu gdyż faktycznie w świetle prawa i regulaminu bazaru sensu stricte nie jest to podróbka .

Ale dyskusja powinna być i jest i mam nadzieję ,że Kolega który sprzedaje też to rozumie.

 

jeszcze raz dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, jak już jest po sprzedaży, wydzielić wątek z dyskusją, bo faktycznie w jakichś 80% jest dość rzeczowa. Może w końcu nauczymy się w drażliwych tematach rozmawiać z szacunkiem do siebie. Wcześniej taki stan był praktycznie nieosiągalny. Cała sprawa (chińskich i nie tylko, klonów) jest dość złożona. Nic nie jest tylko czarne i białe. Powiedzmy sobie szczerze. Klony nawet u zagorzałych zwolenników są traktowane z przymrużeniem oka. Są często wykorzystywane do modowania i innych eksperymentów, których na pierwowzorach raczej nikt by się nie dopuścił. Nikt przy zdrowych zmysłach nie traktuje klonów jako 100% odpowiedników oryginałów. Tak samo powinno być z drugiej strony barykady. Przynajmniej ja tak to widzę.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, jak już jest po sprzedaży, wydzielić wątek z dyskusją, bo faktycznie w jakichś 80% jest dość rzeczowa. Może w końcu nauczymy się w drażliwych tematach rozmawiać z szacunkiem do siebie. Wcześniej taki stan był praktycznie nieosiągalny. Cała sprawa (chińskich i nie tylko, klonów) jest dość złożona. Nic nie jest tylko czarne i białe. Powiedzmy sobie szczerze. Klony nawet u zagorzałych zwolenników są traktowane z przymrużeniem oka. Są często wykorzystywane do modowania i innych eksperymentów, których na pierwowzorach raczej nikt by się nie dopuścił. Nikt przy zdrowych zmysłach nie traktuje klonów jako 100% odpowiedników oryginałów. Tak samo powinno być z drugiej strony barykady. Przynajmniej ja tak to widzę.

Wydzielenie tego tematu to świetny pomysł. Może uda się wypracować jakieś satysfakcjonujące rozwiązanie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, w takim razie te oferty powinny być wyrzucane a nie przenoszone w mniej widoczne miejsce :lol:

 

no chyba żeby zrobić "kącik obrotu Parnisami i innymi wynalazkami"

 

100% poparcia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.