Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kajot04

sprzedam ALPHA Orange PO

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem ilu ze zwolenników np tej Alphy byłoby tak szczęśliwych, gdyby sami coś wymyslili (Omega), wydali na to pieniądze (Omega), a "sąsiad" wziął to jak swoje-podpisał by Kowalski(Alpha) i ciągnął z tego cash. Moralnośc i dobre obyczaje schodzą na psy... Dla mnie koniec tematu i żenua.

 

Gludek, ale clu sprawy nie jest to, że ktoś kupi Alphe zamiast Omege bo każda z tych firm ma inny target, tylko o to, że forum bezpośrednio a Stowarzyszenie pośrednio promuje w ten sposób pewien rodzaj świadomości zegarkowej w Polsce.

Prawnie nie mozna nic zarzucić Alphie ale jak napisał Darek firma która li tylko wyłącznie rżnie design w 100% (oprócz koronki i nazwy) to nie jest ok.

Nikt nie zarzuca Alphie, że jest podróbą sensu stricto, tylko, że bazując na czyiś dokonaniach udaje to coś.

Z 10m nie odróznisz PO od Aplhy.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega chciał tylko sprzedać zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ilu ze zwolenników np tej Alphy byłoby tak szczęśliwych, gdyby sami coś wymyslili (Omega), wydali na to pieniądze (Omega), a "sąsiad" wziął to jak swoje-podpisał by Kowalski(Alpha) i ciągnął z tego cash. Moralnośc i dobre obyczaje schodzą na psy... Dla mnie koniec tematu i żenua.

 

Pół biedy, gdyby podpisywał swoim nazwiskiem, a nie moim.

 

@Lawnowerman - Orienta też z 10 m nie odróżnisz od rolexa i wracamy do punktu wyjścia :D Trzeba więc chyba zakończyć ten temat, bo oczywiste jest, ze pełnej zgody nigdy nie będzie. Może i dobrze :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega chciał tylko sprzedać zegarek :)

 

i sprzedał :).

 

Koledzy zapominają, że to nie jest zegarek dla właściciela AMG 55,

że czasem ktoś kupuje od tak dla frajdy i z ciekawości bo zobaczyć, poznać i zbadać za 300 zł, to nie to samo co za 30 tys,

że czasami ktoś po prostu chce tylko wiedzieć która godzina, i ten design mu się podoba i pojęcia nie ma o PO,

że są tacy, którzy jak przypadkiem wejdą do Apartu to cenę Breitlinga w szoku komentują " kurw.. zegarek za 4 tys !! , droższy jak mój Kadet...' nawet nie przypuszczając, że przecinek jest o jedno miejsce dalej, bo jego świadomość nie jest w stanie zarejestrować że za zegarek można dać i 40 i 80 a nawet 300tys :D


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

@Lawnowerman - Orienta też z 10 m nie odróżnisz od rolexa i wracamy do punktu wyjścia :D Trzeba więc chyba zakończyć ten temat, bo oczywiste jest, ze pełnej zgody nigdy nie będzie. Może i dobrze :)

Ale nikt nie każe kupować akurat TEGO Orienta. Orient ma też takie zabawki:

 

orient-star-air-diver-200m-wz0351fd.jpg

 

OrientMako_s.jpg

 

Czy Alpha ma coś podobnego?

 

Dlatego Orienta lubimy i przymykamy oko na "suba" (którego i tak NIKT nie kupuje), a Alphy nie lubimy, bo poza nieudolnymi próbami wymyślenia czegoś swojego (w 100% są to koszmary rodem z chińskiego kołchozu) całe jej źródło finansowania to imitacje Omegi.

 

Poza tym fliegerów z Parnisa nikt się nie czepia, bo nie jest to żaden zastrzeżony wzór, tylko specyfikacja sprzed 70 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym fliegerów z Parnisa nikt się nie czepia, bo nie jest to żaden zastrzeżony wzór, tylko specyfikacja sprzed 70 lat.

 

NIe czepia się? Zerknij do świeżego wątku o pilotach - 3-ci post;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Ciekaw jestem, co ci, broniący chińskich zegarków zakupiliby, gdyby wygrali milion zł. w totka - szwajcara, czy chińszczyznę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Ciekaw jestem, co ci, broniący chińskich zegarków zakupiliby, gdyby wygrali milion zł. w totka - szwajcara, czy chińszczyznę? :)

 

a jaka jest korelacja miedzy tymi zegarkami a stanem majatkowym?


zegarkiclub.pl Driver Error

There appears to be an error with the database.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest korelacja miedzy tymi zegarkami a stanem majatkowym?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy na co sie patrzy, nie u wszystkich wyglada to tak samo


zegarkiclub.pl Driver Error

There appears to be an error with the database.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gludek, ale clu sprawy nie jest to, że ktoś kupi Alphe zamiast Omege bo każda z tych firm ma inny target, tylko o to, że forum bezpośrednio a Stowarzyszenie pośrednio promuje w ten sposób pewien rodzaj świadomości zegarkowej w Polsce.

 

Dokładnie o to mi chodzi. Moim zdaniem takie oferty na tym forum powinny byc wywalane w kosmos, a jak ktoś chce promowac/sprzedawac takie wynalazki to jest wiele miejsc w sieci, gdzie to można zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Ciekaw jestem, co ci, broniący chińskich zegarków zakupiliby, gdyby wygrali milion zł. w totka - szwajcara, czy chińszczyznę? :D

 

to zależy od ich świadomości zegarkowej tudzież realizacji potrzeb związanych z chęcią podkreślenia zmiany statusu materialnego

 

są osoby, które do biednych nie należą, dla których odpowiedni zegarek to ten z logo producenta piwa :)

są również zapewne osoby które biorą pożyczkę aby kupić omegę czy innego breitlinga :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Bo wtedy Gludek będziesz musiał na nowo napisać regulamin tego forum.Regulamin został stworzony po to by ani userzy ani administrujący nie mogli sobie pozwolić na ekscesy wszelkiej maści.Jeśli jednak dojdzie do tego ze będzie dowolna interpretacja na zasadzie "bo tak" to wtedy po chol.. cały ten regulamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tego Orienta NIKT nie kupował, szybko wyszedłby z produkcji. A jednak na pewno KTOŚ go kupuje. Nie obrażcie sie, ale wasze podejscie to nonsens. To tak, jakby mówić, ze kraść nie wolno, ale pan Zenek może, bo robi to rzadko, a generalnie jest spoko gościu...

 

Chińczycy parę samochodów takze już skopiowali i tu procesy sądowe zakończyły się różnie - w jednym przypadku zakazem sprzedaży w Niemczech. O ile walka z podróbami jest trudna, bo nie wiadomo, kto je robi, o tyle tu jest znany producent i gdyby Omedze zależało i miała możliwości, to pewnie coś by podziałali. Alpha PO jest produkowana równie legalnie jak Orient Submariner i można je kupować i sprzedawać. A ze ktoś się brzydzi, to, no właśnie - nikt ci nie każe kupować :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Ciekaw jestem, co ci, broniący chińskich zegarków zakupiliby, gdyby wygrali milion zł. w totka - szwajcara, czy chińszczyznę? :)

...japońca :D


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, a skoro już padło takie pytanie - gdybym wygrał w totka, to na pewno kupiłbym drogiego Szwajcara, oczywiście. Ale do kolekcji szło by wciaż mniej więcej to samo. No, może w lepszych stanach i częściej :D .Po prostu lubie komunistyczne (i postkomunistyczne) zegarki :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
`Ciekaw jestem, co ci, broniący chińskich zegarków zakupiliby, gdyby wygrali milion zł. w totka - szwajcara, czy chińszczyznę?

Jakbym mial do wyboru jedno chrono/tourby szwajcarskie albo 10 chinskich wykonanych tak samo dobrze,to zgadnij co bym wybral (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Gdyby tego Orienta NIKT nie kupował, szybko wyszedłby z produkcji. A jednak na pewno KTOŚ go kupuje. Nie obrażcie sie, ale wasze podejscie to nonsens. To tak, jakby mówić, ze kraść nie wolno, ale pan Zenek może, bo robi to rzadko, a generalnie jest spoko gościu...

"Co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie".

 

Orientowi wolno, Alphie - nie wolno, bo Orienta mamy za co szanować, a Alphę - nie. Jak Alpha będzie mieć taką kolekcję jak Orient, to będzie sobie mogła bezkarnie kopiować PO.

 

Alpha PO jest produkowana równie legalnie jak Orient Submariner i można je kupować i sprzedawać. A ze ktoś się brzydzi, to, no właśnie - nikt ci nie każe kupować :)

Przyjście żula do restauracji też nie jest prawnie zabronione. Tylko niech żul się nie zdziwi, że go stamtąd pogonią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientowi wolno, Alphie - nie wolno, bo Orienta mamy za co szanować, a Alphę - nie.

Czyli osoba zasluzona dla spoleczenstwa moze bezkarnie krasc a zwykly,szary Kowalski nie?To takie nawiazanie do zula w restauracji.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Osoba zasłużona może w restauracji nawet zakrzyknąć "Inteligencja wy***rdalać!" i nikt się nie oburzy. A żula poznają nawet jeśli ukradnie garnitur.

 

Taki lajf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osoba zasłużona może w restauracji nawet zakrzyknąć "Inteligencja wy***rdalać!" i nikt się nie oburzy.

W dziwnych restauracjach bywasz w takim razie.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Alpha właśnie bezkarnie kopiuje PO. Przecież to, że parę osób sobie na nią popluje to żadna kara :) . Powtarzam raz jeszcze i więcej się tu nie odezwę, bo swoje już powiedziałem - każdej działającej firmie wolno (lub nie) w takim samym stopniu. Nie zadnych obiektywnych kryteriów pozwalającej stwierdzić, ze któraś firma jest na tyle godna, ze moze, a inna na tyle niegodna, ze nie. Bo teraz czy Edoxowi wolno bardziej niż Grovanie, czy mniej? Przecież skoro Timex jest mniej zasłużony od Orienta, wiec chyba jak zrobił Submarinera (mój boże - taniego KWARCA!!!), to pewnie bardziej zgrzeszył niz Orient swoim? Toz to bzdura...

A przytoczone staropolskie przysłowie obrazuje niestety myslenie wielu ludzi - jak komuś sławnemu grozi kara, np więzienia, to zaraz ludzie stają w jego obronie, podczas gdy "zwykłego człoweika" najchętniej za to samo by skazali na śmierć, bo sobie zasłużył. Takie relatywizowanie nie jest dobre.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

W dziwnych restauracjach bywasz w takim razie.

Może i w dziwnych, ale wiesz jakie tam ciekawe osoby przychodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. przychodził śp. Janek Himilsbach,ciekawy człowiek choć żul to zasłużony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Alpha właśnie bezkarnie kopiuje PO. Przecież to, że parę osób sobie na nią popluje to żadna kara :) . Powtarzam raz jeszcze i więcej się tu nie odezwę, bo swoje już powiedziałem - każdej działającej firmie wolno (lub nie) w takim samym stopniu.

 

O to właśnie chodzi Drogi Kolego, że moralnośc nie powinna pozwalac na kradzież cudzych patentów. O to mi chodziło od początku. Skoro mnie nie rozumiałeś i polemizowałeś ze mną to znaczy, że mamy inne poczucie przyzwoitości. Oczywiście każdemu wolno. Ja potępiam każdą kradzież nawet jakby Rolex kradł pomysły Alphy... The end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.