Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TeJot

Eterna Soleure Moonphase Chronograph Monopusher

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednia (moja) wersja też ma rozmiar 42mm. Koperta się nie zmieniła. Dodali za to bransoletę.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, to ja chyba gdzieś źle wyczytałem albo mi się coś pomieszało. No to nowa nie ma plusów :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że miałem okazje widzieć ją wczoraj w salonie, jakoś nie przypadła mi do gustu. Natomiast bardzo sie zdziwiłem kiedy zobaczyłem na wystawie Eterne której nigdy wcześniej nie widziałem (albo nie przykula mojej uwagi) Musze przyznać bez bicia, że zrobiła na mnie kolosalne wrażenie ! No coś pięknego :)

 

Może na zdjęciu nie prezentuje się jakoś wybitnie dobrze, ale na żywo jest piękna :

 

post-27475-0-32998900-1331824052.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że miałem okazje widzieć ją wczoraj w salonie, jakoś nie przypadła mi do gustu.

 

Widziałeś nową jak mniemam?

 

Ta pokazana przez Ciebie to Soleure Automatic jest w kilku wersjach: koperta stalowa oraz złota, tarcza z indeksami oraz cyframi rzymskimi i arabskimi - generalnie jest w czym wybierać. Przymierzałem ją, klasyczny garnitur - najbardziej podoba mi się jednak z indeksami :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot - co jak co ale Twoja jest duuuuuużo ładniejsza :) ta nowa jest jakaś taka nijaka :) starsza wersja jest bardzo spójna stylistycznie, jest elegancka, ma ładne wskazanie faz księżyca - za to nowa wygląda jak jakiś Timex albo tanie Casio kwarcowe za 200zł... :) :) :) ogólnie porażka zważywszy na to jak ładnego ma poprzednika... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś nową jak mniemam?

 

Ta pokazana przez Ciebie to Soleure Automatic jest w kilku wersjach: koperta stalowa oraz złota, tarcza z indeksami oraz cyframi rzymskimi i arabskimi - generalnie jest w czym wybierać. Przymierzałem ją, klasyczny garnitur - najbardziej podoba mi się jednak z indeksami :)

Tak widziałem nową, ale również jestem zdania, że Twoja jest o stokroć ładniejsza. Co do wspomnianej przec Ciebie Soleure, to wiedziałem że taka jest, ale nie wiedziałem, że wystepuje w takiej formie jak na wklejonym przeze mnie zdjęciu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz888, carlito1,

 

w 100% podzielam Wasze zdanie, choć nowej na żywo nie widziałem. Koniecznie muszę zobaczyć jak się pojawi, choćby z ciekawości :)

 

Soleure Automatic z rzymskimi cyrfami widziałem tylko na zdjęciach i w katalogu, lecz wierzę że jest piękna.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, dekiel, to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dekiel rzadko się ogląda. Niemniej szkoda, gdy może być ładniejszy.

Zostanę jednak przy swoim deklu z uwagi na inne nr seryjne.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, niskie WR to typowa cecha zagarka "z przyciskami", w tym wypadku tylko z jednym, ale to wystarczy. To najslabszy punkt zegarka, jesli chodzi o wodoszczelnosc. Oczywiscie wszystko mozna zrobic, ale to oznacza dodatkowe koszty, komplikacje itp. stad chronografy mechaniczne z dolnej i sredniej polki (jak ten) a nawet i wyzszej maja na ogol niska wodoszczelnosc.

 

 

 

 

Ogólnie tak, ale nie dokońca. Przykładem może być Certina, zegarek z niższej półki niż Eterna, co za tym idzie tańszy, a w chronografie DS-1 zastosował taki system uszczelnień, który daje mu 10 ATM (100m WR).


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny wieczniak ;) , gdybym częściej używał garnituru to pewnie bym Cię spytał o sprzedaż .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat, ale jakby kogoś interesowało, to tydzień temu temu taka Eterna w wersji czarnej widziana była w Aparcie Kraków Bonarka City Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat, żeby nie rozpoczynać nowego wątku. Ten zegarek podoba mi się niezmiennie, ale za mało okazji na jego noszenie, i ta cena ..........

Aktualnie wersja z ciemnym cyferblatem dla mnie jeszcze ładniejsza, ale chwilowo poza zasięgiem.

post-94831-0-99711200-1483271279_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W dniu wczorajszym opisywana Eterna dołączyła wreszcie do mojej skromnej kolekcji. Zegarek długo wyczekiwany, rzeczywiście ma w sobie to "coś". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu masz realne zdjecie z sieci:

 

attachicon.gifcdiuogb2kkgrhqqokige0ns.jpg

 

Ta wersja niestety zmieniona na niekorzyść. Wygląda bardzo technicznie, brakuje mi tego czegoś co zawarte w starszej  wersji ( oryginalnego wzornictwa ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W dniu wczorajszym opisywana Eterna dołączyła wreszcie do mojej skromnej kolekcji. Zegarek długo wyczekiwany, rzeczywiście ma w sobie to "coś". 

 

 

Gratuluje pięknej Eterny. Choć swój dawno sprzedałem to również podzielam zdanie kolegi niżej wyrażającego opinię, iż stara klasyczna Soleure Moonphase Monopusher to jest piękny zegarek. 

 

 

Ta wersja niestety zmieniona na niekorzyść. Wygląda bardzo technicznie, brakuje mi tego czegoś co zawarte w starszej  wersji ( oryginalnego wzornictwa ).


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szef ma ten model i trzeba przyznać że prezentuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna też świetna :) Ten model definitywnie im wyszedł - był taki pt: "nie za dużo i nie za mało" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemna tarcza jest świetna, indeksy ciekawie się mienią, widać to dopiero na żywo, albo na filmie np.

 

Zdjęcia tego nie oddają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ogólnie wymiata, nie da się ukryć. Jedyne co niektórym może przeszkadzać, to jego wysokość, ale chrono tak mają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.