Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotru

Szwajcaria: Japonia

w cenie ok .1000 zł  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A może tak precyzyjniej określiłbyś kryteria tej ankiety. Bo chyba nie bardzo rozumiem ,na co głosować.Chodzi o to co kto posiada,chciałby posiadać, czy który lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Najgłupsza ankieta na forum jaka była do tej pory. Taka chyba z nudów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosuje na Casio , w końcu Japonia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka 'ankieta' i jaki 'pojedynek'? czemu ma to słuzyć i co autor miał na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam uzupełnioną ankietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citek za eco-drive. Z wyglądu ładny ten zodiac, ale ten krzyż celtycki w logo mnie jakoś odstrasza od marki. Niby głupota ale jakoś nie mogę się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Citek miał jeszcze perpetual calendar, to bym go brał, a tak, to chyba żaden jakoś się nie wyróżnia od strony użytkowej, każdy na koniec co drugiego miesiąca wymaga ręcznej korekty, a to średni komfort użytkowy. A to, że akurat Citkowi nie trzeba wymieniać baterii raz na kilka lat, to ciut za mało żeby został faworytem.

Od strony "wyglądowej" Seiko albo Zodiac.

 

Dorzuciłbym do zestawienia innego Citizena, model VO10-5995F na kalibrze H570, który jest porównywalny cenowo, ma perpetuala i dodatkowo jest z tytanu (+ Eco-Drive) i wtedy bym się nie zastanawiał, który wybrać :lol:

 

T1.AFzXcFXXXaKrSo4_054118.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bardziej badziewnych modeli nie dało się już wybrać?

 

mathu - jego ankieta jego zegarki. Proste.

Jeśli chodzi o wybór to Citek albo Candino. Tego drugie znam dosyć dobrze :lol: więc zagłosuję na niego. Zwyczajnie bardziej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotru, następny osobisty taki zwrot skutkuje ostrzeżeniem , o ile możemy krytykować zegarki o tyle osobiste wycieczki są zdecydowanie nie na miejscu.

Co do zegraków , ponad 20 lat temu Seiko z takim mechanizmem (nie wiem co to jest za werk) z alarmem na tarczy na godz. 6 był hitem i nowoscią , wtedy marzyłem o takim Seiko. Szwajcary które wkleileś - mozna sobie darować .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że niektórzy pasjonują się tylko porównaniami Patków, Vacheronów, IWC itd., czyli zegarków na które stać może 5 % społeczeństwa. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że przedstawione przeze mnie modele nie stanowią high endu w sztuce zegarmistrzostwa. Są to przeciętne, poprawnie wykonane czasomierze o ciekawej estetyce i przystępnej cenie, które na pewno nie przyniosą ujmy ich właścicielowi. Celowo wybrałem modele mniej znane, mniej popularnych producentów. Po co komu dwudzieste piąte porównanie dajmy na to Tissota i Certiny? Rozumiem, że firmy te mogą cieszyć się atencją handlowców ponieważ są w ofercie niemal wszystkich salonów zegarmistrzowskich i im większa reklama tym lepiej dla ich portfel, ale jestem zdania, że klienci powinni mieć zaprezentowane spektrum możliwości i forum takie jak to, czyli absolutnie bezstronne, cieszące się szacunkiem i uznaniem wśród użytkowników, powinno im w tym pomóc. Nie jestem zegarkowym specjalistą ale widziałem już setki zegarków i na tej podstawie jestem skłonny powiedzieć, choć oczywiście mogę się mylić, że zegarki takich marek jak Zodiac czy Candino nie ustępują pod względem jakości wykonania takim gigantom jak Certina czy Tissot (oczywiście biorąc pod uwagę zegarki z tej samej półki cenowej).

Co do ostrzeżenia jakie otrzymałem. Faktycznie przyznaję, że się zagalopowałem, za co przepraszam. Ale spodziewałem się czegoś więcej po osobie mającej "w dorobku ponad" 900 komentarzy. Jeśli wskazane przeze mnie zegarki "są badziewne", to może warto byłoby wyjaśnić co za tym przemawia, wskazać alternatywę i wyjaśnić różnicę ze wskazaniem argumentów przemawiających na korzyść własnej propozycji. Krytyka jest jak najbardziej mile widziana ale pod warunkiem, że jest konstruktywna. I jeszcze jedno. Jeśli pan mathu stosuje inwektywy, to niech przynajmniej nie popełnia w nich rażących błędów ortograficznych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu Candino - to naprawdę niezłe zegarki , moze nie teraz bo firma zostala sprzedana, ale wczesniej stosowala takie werki jak Lemania . Zrobiła rewelacyjnego divera 1000m w latach 80/90 ubiegłego wieku , world timer Candino w wielokątnej kopercie powala. Wspomniałem ze te szwajcary które wkleiłeś można sobie darować. Candino - teraz to nie wiem ale wczesniej na początku wieku robiło naprawdę ciekawe zegarki ( niektóre oczywiscie) nie wyłączając kwarców.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wracajac do tematu Candino - to naprawdę niezłe zegarki , moze nie teraz bo firma zostala sprzedana, ale wczesniej stosowala takie werki jak Lemania . Zrobiła rewelacyjnego divera 1000m w latach 80/90 ubiegłego wieku , world timer Candino w wielokątnej kopercie powala. Wspomniałem ze te szwajcary które wkleiłeś można sobie darować. Candino - teraz to nie wiem ale wczesniej na początku wieku robiło naprawdę ciekawe zegarki ( niektóre oczywiscie) nie wyłączając kwarców.

 

Teraz też Candino ma niezłe zegarki. Nie wszystkie, ale jest pare perełek. Teraz jest parę nowości. Jest np. diver na Soprodzie z rezerwą chodu. Całkiem fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłbyś wkleić albo linkę podrzucić


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czy mogłbyś wkleić albo linkę podrzucić

 

W sieci tego jeszcze nie ma. Jak nie zapomnę jutro w pracy z katalogu wezmę fotki i wrzucę. Mam też jednego faworyta. W sumie nie diver, ale bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mi to mówisz a ja się naszukałem - myślę no nic trzeba iść na emeryturę :) , jakbyś mogł byłoby miło :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, wrzuć te fotki tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

fajny ten ostatni candino na gumce :D

 

Na żywo będzie jeszcze fajniejszy. Poniżej fotki Candino, który mi przypadł do gustu. Nie najlepsze, bo światło okropne, ale lepsze to niż obrazek. W realu dużo zyskuje. Koperta 40mm, ale optycznie 42mm, szkło - szafir góra, mineralne w deklu, ETA 2824-2, pasek cielak.

post-22858-0-31847500-1331591296.jpg

post-22858-0-09801300-1331591298.jpg

post-22858-0-03439000-1331591300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ze wskażnikiem rezerwy - świetny ! Jaka srednica ? Jaka cena detaliczna ? To chyba Soprod 9055, 30 kamieni rezerwa chodu 40godz. wymiary 25,6mm x 5,10mm incabloc,glucydur,anachron ustawiany w 4 pozycjach . Nie, niestety troszkę uboższa wersja Soprod 9035 (gmt i rezerwa na 6)ale też fajny :D

edit: a co ten powyzej ma za śruby z boku ?

edit :tak się zapatrzylem na fotki ze nie doczytałem ze wspomniales o Soprodzie :D

 

Jakie WR ?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ten ze wskażnikiem rezerwy - świetny ! Jaka srednica ? Jaka cena detaliczna ? To chyba Soprod 9055, 30 kamieni rezerwa chodu 40godz. wymiary 25,6mm x 5,10mm incabloc,glucydur,anachron ustawiany w 4 pozycjach . Nie, niestety troszkę uboższa wersja Soprod 9035 (gmt i rezerwa na 6)ale też fajny :D

edit: a co ten powyzej ma za śruby z boku ?

 

Co do Soproda hm to chyba nie 9055, bo ten ma poza rezerwą i 24H jeszcze dni tygodnia na "9". Moim zdaniem to jednak to co pisałem czyli 9035. Tak przynajmniej wychodzi ze specyfikacji ze strony Soproda:

http://www.soprod.ch...ment/9-162.html

Wymiary mi nieznane, jutro zapytam w firmie. Co do ceny nie wiem, ale raczej koło 3500zł.

Co do śrubek - nie pełnią żadnej roli i do niczego nie służą - element dizajnu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne masz całkowita racje, juz wczesniej poprawiłem siebie i nawet nie zobaczylem ze napisaleś jaki werk , tak czy inaczej świetny - niewiele jest diverkow ze wskażnikiem rezerwy , cena też dobra w sumie .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.