Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtekimarco

Obsesja dokładności wskazań zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

...że IDEALNIE pokrywa się z KAŻDYM indeksem minut, gdy sekundnik przekracza godzinę 12. To jest NIEWYKONALNE.

Przyznam, że teraz jeszcze bardziej nie rozumiem. To w ogóle da się tak ustawić zegarek, żeby z jednym indeksem minutowym się pokrywało, a jednocześnie z innym indeksem się nie pokrywało (w chwili przechodzenia sek przez 12)??


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przyznam, że teraz jeszcze bardziej nie rozumiem. To w ogóle da się tak ustawić zegarek, żeby z jednym indeksem minutowym się pokrywało, a jednocześnie z innym indeksem się nie pokrywało (w chwili przechodzenia sek przez 12)??

 

Pewnie, że się da :). Ale to wynik niedoskonałości wykonania zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da :). Ale to wynik niedoskonałości wykonania zegarka.

Jedynym zegarkiem, w którym u siebie mogę zaobserwować to zjawisko, jest jeden z modeli seiko 7s26

Ale po pierwsze jest to mechanizm wartości ~100zł, a po drugie jest to tak minimalna odchyłka, że właściwie trzeba to obserwować przez szkło powiększające. Tak więc generalnie, wykracza to bardzo daleko poza granice mojej obsesji :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy na to nie zwracam uwagi, ustawiam jak leci i tyle. Może jakbym się gapił godzinami na zegarek, to by mnie to denerwowało :) Jedynie co, to drażni mnie czasami jak datownik przeskakuje 5-10 minut po północy, ale rzadko kiedy na to patrzę, zazwyczaj mam ważniejsze sprawy na głowie.

 

Szczerze mówiąc trochę mnie rozbawił rytuał wciskania koronki i jeszcze używanie do tego czegoś innego niż ręka :)


Maciejazz

Szukam wskazówek do Sławy "lodówki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Z każdą zmianą czasu spędzałem z 10 minut nad idealną dopasowaniem wskazówek.

Czasami z lupą...

 

no to dalej pociągnę ten temat

dodatkowo, żeby wyeliminować przesunięcie wskazówki w momencie wciskania koronki, robię to czymś twardym i płaskim - tym samym eliminuję kwestię miękkości palucha i jego wpływu na ewentualny, niezamierzonu ruch koronki :)

 

 

Skąd ja to znam :)

 

 

ale boję się, że dojdzie do tego (konkluzja, która przyszła mi do głowy w czasie pisania tego postu), że będę sprawdzał pion wskazówki o 12 a poziom o 3.

 

To mnie rozbawiło, dlatego, że nietrudno mi sobie wyobrazić siebie w takiej sytuacji :)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, chyba pomyliłem forumy - miał być o zegarkach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez mam taka obsesje.

Wszystkie wskazowki musza trafiac w indeksy. Ostatni zegarek ze wskazowkami jaki uzywalem nie mial sekundnika, a minutowa pracowala krokowo co 20 sekund (kwarc) jesli byla zle ustawiona np. spozniala sie o 20 sec to zegarek sam synchronizowal ja po jakims czasie ale mnie to i tak przeszkadzalo wiec ustawialem sam od razu.

Z tej mojej obsesji wynika to, ze nie nawidzilem zmiany czasu na letni/zimowy bo musialem przestawiac zegarek i znowu synchronizowac wskazowki. Problem wystepowal tez przy zmianie strefy czasowej.

W koncu zmienilem zegarek na cyfrowy i mam spokoj.

 

Inna obsesja zegarkowa to dokladnosc wskazania czasu. Sprawdzam ja raz na tydzien, a dopuszczalna odchylka to 2-3 sekundy.

Jeszcze inna to gdy wchodze do jakiegos pomieszczenia gdzie jest np. zegar na scianie i go zauwazam to zaraz porownuje jego wskazanie z moim.

 

Mam jeszcze inne obesje zegarkowe ale nie napisze jakie bo wysledzicie moj IP i wyslecie ekipe z bialym kaftanem :)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to przechodzilem ale tylko na poczatku zakupu - potem juz tak sie nie wgapialem w zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... oprócz jednego kwarcowego budzika.. ale ten to ma takie luzy na wskazówkach, że jak minutowa wskazówka idzie pod górkę (czyli jest z lewej strony tarczy), to on się późni pół minuty, a jak wskazówka idzie w dół, to on sie spieszy pół minuty

.

 

a więc u Ciebie taka "obsesja" też występuję,

żeby ustawić budzik tak, żeby po górkę miał -30 sek a z górki +30 sek, to chwilę trzeba się w niego pogapić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze inna to gdy wchodze do jakiegos pomieszczenia gdzie jest np. zegar na scianie i go zauwazam to zaraz porownuje jego wskazanie z moim.

To mi przypomina mojego kumpla, który notorycznie się spóźnia i gdy idzie do jakiejś panny, to w chwili gdy jej nie ma w pokoju przestawia jej zegarek o 5 minut do tyłu (względem swojego zegarka), żeby idąc następnym razem nie dostało mu się za spóźnialstwo :)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby ustawić budzik tak, żeby po górkę miał -30 sek a z górki +30 sek, to chwilę trzeba się w niego pogapić :)

E tam, ja tego złoma nie ustawiam. Ktoś inny go sobie ustawia..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Ja obsesji nie mam na tym punkcie, za to moj zegarek ja ma, ktory trafia w indeksy a czas synchronizuje radiowo.

 

Jeszczw wieksza obsesje maja zegarki Casio z ToughMVT - to dopiero obsesja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja obsesji nie mam na tym punkcie, za to moj zegarek ja ma, ktory trafia w indeksy a czas synchronizuje radiowo.

 

Jeszczw wieksza obsesje maja zegarki Casio z ToughMVT - to dopiero obsesja :)

 

No, a ich wnętrze ma tyle wspólnego z zegarmistrzostwem co chomik z wielorybem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

No, a ich wnętrze ma tyle wspólnego z zegarmistrzostwem co chomik z wielorybem.

 

1253930-this_thread_again_super.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a ich wnętrze ma tyle wspólnego z zegarmistrzostwem co chomik z wielorybem.

 

Dla jednych wazne wnetrze, a dla innych wynik koncowy.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciekawie,

a może ktoś jeszcze się odważy powiedzieć coś na temat swoich obsesji około zegarkowych.

U siebie oprócz "wskazówki trafiającej dokładnie w indeks", której to przypadłości nie uważam za nienormalną, raczej jest to kwestia chęci dbania i posiadania zegarka, który w ramach swoich mechanicznych niedoskonałości jest jak najbardziej doskonały, nie zauważyłem nic więcej szczególnego.

A może tylko ja tego nie zauważam? :D

 

aha, dzięki wszystkim, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że nie jestem sam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach najbardziej fascynuje mnie tarcza, lubię zerkać na zegarek, przy okazji sprawdzania czasu ale i bez. Moje pozytywne odczucia zaburzają wtedy wszelkie "niedoskonałości", zarówno kiepsko zgrane indeksy, jak również świadomość braku perfekcji w pokazywaniu czasu. W zegarku jako przedmiocie czasami jest pewna "magia", dla mnie ta magia związana jest bezpośrednio z czasem, a raczej z jego upływem i istnieniem zegarka jako miernika tego upływu. Podobnie jak kolegę Teshimę, niespecjalnie kręci mnie to, co jest w środku o ile nie ma wpływu na doskonałość w tej funkcji pomiaru czasu.

Tak więc w oparciu o te swoje upodobania mam wyrobiony pogląd na rodzaj zegarków, które mnie pozytywnie kręcą i które noszę na co dzień.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię jak w zegarku (i nie tylko) wszytsko jest na tip top. Złoszczę się jak coś nie gra, a im bardziej zegarek mi się podoba i się nim fascyjnuje tym bardziej mnie złości brak perfekcji. Doszło kiedyś to tego - choć dotyczy to innej mojej pasji - że jak uszkodziłem akrylowy front wzmacniacza to się obraziłem na muzykę na cały tydzień i jej po prostu nie słuchałem. To się wydaje irracjonalne ale tak na mnie do działa.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze cos dorzuce.

Nie moge przejsc obojetnie obok zadnego sklepu gdzie na wystawie sa zegarki. Musze sie zatrzymac i rzucic okiem, nawet na stragan na bazarze gdzie sa zegarki Perfect.

Jak jest zmiana czasu to czekam na godzine zmiany i wtedy przestawiam. Nie moge tego zrobic wczesniej bo zegarki zle by pokazywaly czas, nie moge tez tego zrobic rano bo jak sie obudze to zegarki tez by zle wskazywaly.

Najchetniej to bym zlikwidowal wszystkie zegary w domu, a te, ktore sa w urzadzeniach rtv/agd zekleil tasma zeby nie bylo widac, ktora godzina. Wtedy moglbym sprawdzac czas tylko na moim ukochanym zegarku na reku. Niestety zona nie pozwala na taka radykalna akcje.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lubię jak w zegarku (i nie tylko) wszytsko jest na tip top. Złoszczę się jak coś nie gra, a im bardziej zegarek mi się podoba i się nim fascyjnuje tym bardziej mnie złości brak perfekcji. Doszło kiedyś to tego - choć dotyczy to innej mojej pasji - że jak uszkodziłem akrylowy front wzmacniacza to się obraziłem na muzykę na cały tydzień i jej po prostu nie słuchałem. To się wydaje irracjonalne ale tak na mnie do działa.
Jak jest zmiana czasu to czekam na godzine zmiany i wtedy przestawiam. Nie moge tego zrobic wczesniej bo zegarki zle by pokazywaly czas, nie moge tez tego zrobic rano bo jak sie obudze to zegarki tez by zle wskazywaly.

Najchetniej to bym zlikwidowal wszystkie zegary w domu, a te, ktore sa w urzadzeniach rtv/agd zekleil tasma zeby nie bylo widac, ktora godzina. Wtedy moglbym sprawdzac czas tylko na moim ukochanym zegarku na reku. Niestety zona nie pozwala na taka radykalna akcje.

tutaj grubo poszliście

ja na całe szczęście wyleczyłem się już z obserwacji wskazań czasu zegarków w domu, pracy itd.

brak prądu i beret - zsynchronizowanie piekarnika z mikrofalówką nie do zrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze cos dorzuce.

Nie moge przejsc obojetnie obok zadnego sklepu gdzie na wystawie sa zegarki. Musze sie zatrzymac i rzucic okiem, nawet na stragan na bazarze gdzie sa zegarki Perfect.

Jak jest zmiana czasu to czekam na godzine zmiany i wtedy przestawiam. Nie moge tego zrobic wczesniej bo zegarki zle by pokazywaly czas, nie moge tez tego zrobic rano bo jak sie obudze to zegarki tez by zle wskazywaly.

Najchetniej to bym zlikwidowal wszystkie zegary w domu, a te, ktore sa w urzadzeniach rtv/agd zekleil tasma zeby nie bylo widac, ktora godzina. Wtedy moglbym sprawdzac czas tylko na moim ukochanym zegarku na reku. Niestety zona nie pozwala na taka radykalna akcje.

Tym postem mnie rozwaliłeś :) A zwłaszcza czekaniem na godzinę zmiany czasu. Szacun z mojej strony za takie radykalne postępowanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja, ze swoim pytaniem/wątpliwośćią. Otóż posiadam zegarek Tag Heuer z dodatkową małą tarczką sekundnika na którym to indeksy (kreseczki) rozmieszczone są co 5 sekund. Niestety wskazówka sekundnika zazwyczaj nie trafia w indeksy (jest albo minimalnie przed albo trochę za) chociaż na 50 prawie trafia a na 55 jest niemal idelanie na miejscu. Czy takie zachowanie jest normalne, dopuszczalne? Czy można jakoś to skorygować w momencie nastawiania zegarka (mimo że sekundnik wtedy stoi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.