Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pasjonat

Portugalczyki. Który ładniejszy?

Który model bardziej Wam się podoba?  

158 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ze złotymi wskazówkami, najbardziej elegancki. Rzec by można, wersja galowa.

 

Biały z niebieskimi oraz czarny, bardziej uniwersalne, do gajerka i sweterka. Oba mają swój urok.

 

Granatowa tarcza z białymi tarczkami, wręcz wersja sportowa. Rzekłbym, że do dresu, ale w Polsce pewnie się źle skojarzy :)

 

Nie wiem na króry głosować. Zależy na jaką okazję. Jak to mówią trzeba kupić po jednym z każdej wersji :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowne wszystkie ale najbardziej podoba mi sie ze złotymi wskazówkami. Jednak ja kupiłbym z czarną tarczą ze względu na uniwersalność. Ile kosztują te piękności???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jednak ja kupiłbym z czarną tarczą ze względu na uniwersalność. Ile kosztują te piękności???

 

Cenowej masakry nie ma. W SwissDirect po aktualnym kursie Euro, można kupić już za około 26000 zł. I nawet model z czarną tarczą jest dostępny... link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi jedno bo każdy jest wspaniały.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ten ktory pokazałes to jak dobrze pamietam jest "limitowany" prawie 2000 sztuk :-)

 

Zegarek, który wstawił Łukasz, jest limitowany. Chciałem tylko zwrócić Twoją uwagę na fakt, że model dedykowany Laureus (tak jak wszystkie zresztą) nie ma przeszklonego dekla więc mechanizmu sobie nie pooglądasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22357-0-82887300-1331591113.jpg

"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny jest najlepsza wersja klasyki - takie cos wlasnie rozwazam.

Zielony... Hmmm... Troche szkoda tyle pieniedzy na taki malo klasyczny :)


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Portuguese 7 Days to tylko w białym złocie i antracytową tarczą :)

 

post-7884-0-81334400-1331591194.jpg

 

A z tych co pokazałeś to biała tarcza i złote wskazówki - wieczna klasyka i elegancja :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejność kolorystyczna jest taka:

IWCPortuguese_front6.jpg

iwc_portuguese_3714_004_side.JPG

IWC-IV.jpg

 

Ale co tu dużo mówić,jakby ktoś mi podarował Portugalczyka w dowolnej konfiguracji kolorystycznej to też bym chętnie przyjął.

 

A tak na marginesie, miał ktoś z Was tak samo jak ja czyli lekkie rozczarowanie jak zobaczył Portugalczyka pierwszy raz na żywo?Mnie zdjęcia powaliły na kolana a jak w końcu obejrzałem go i przymierzyłem to był lekki niedosyt bo spodziewałem się że będzie lepiej niż na zdjęciach.A nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale rozmawiajmy o wersji, którą zaproponował Artur - czyli 7 Days.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Panowie, ale rozmawiajmy o wersji, którą zaproponował Artur - czyli 7 Days.

 

Dokładnie to samo miałem napisać. Zaczyna się robić groch z kapustą. Podstawowy werk z siedmiodniową rezerwą chodu, mieszany jest z chronografem bazującym na Valjoux 7750 i własnym chronografem IWC. Trochę to bez sensu, bo to są zupełnie różne zegarki.

 

brak przeszklonego dekla = dyskwalifikacja

 

Z ciekawości zapytam czy to dotyczy każdego zegarka czy tylko Portugiesera ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PAMA243 bez przeszklonego dekla ale jego pancerny wyglad rekompensuje mi to :-)

Uwielbiam zegarki w ktorych widac serce. Np REVERSO: znacznie bardziej podobaja mi sie wersje z mechanizmem z drugiej strony niz te z funkcjami.

Portugalczyk 7 dni to elegancki zegarek do marynarki z "kawałem" historii, którą można podziwiać przez przeszklony dekiel - fajny zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny wyglada najladniej ale tylko na zdjeciach z katalogu :D Tarcza z polyskiem + niklowane indeksy i w normalnie sloneczny dzien trzeba ustawic tarcze pod katem zeby sprawdzic godzine :D

 

Najladniejszy jest ten z szara tarcza ale on jest tylko w zlocie.

 

Moj wybor - Ivory + niebieskie indeksy

 

Przymierzalem wszystkie wersje bo to jeden z moich celow zakupowych :)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mam PAMA243 bez przeszklonego dekla ale jego pancerny wyglad rekompensuje mi to :-)

Uwielbiam zegarki w ktorych widac serce. Np REVERSO: znacznie bardziej podobaja mi sie wersje z mechanizmem z drugiej strony niz te z funkcjami.

Portugalczyk 7 dni to elegancki zegarek do marynarki z "kawałem" historii, którą można podziwiać przez przeszklony dekiel - fajny zegar

 

U mnie to zależy od typu zegarka. W modelach typu "diver", "pilot", przeszklonego dekla "nie zniesę" :D, bo mi zaburza całą ideę tego typu czasomierza. W garniturowcach lubię mieć przeszklony dekiel choć np. Master Memovox nawet ze stałym deklem kupiłbym z wielką przyjemnością, bo odkąd pamiętam, zawsze marzyłem, aby mieć ten konkretny model JLC. No i rzecz jasna, przeszklony dekiel daje frajdę wtedy, gdy kaliber jest dobrze wykończony. W przeciwnym razie większy sens widzę w zastosowaniu stałego dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Portugalczyka przeszklony dekiel ma sens bo to garniturowiec.

Nie wiem czego się wstydzą, bo niektóre wersje mają lity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z tych przedstawionych to zdecydowanie z czarną tarczą. IMO najładniejszy jest z szarą tarczą w kopercie z białego złota na brązowym pasku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy temu powiedziałbym, że zdecydowanie ten z czarną tarczą. Dzisiaj bardziej podoba mi się Portuguese z jasną tarczą i złotymi indeksami i wskazówkami.

 

 

Starzejesz się :lol:

Ale to nic, bo ja myślę podobnie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Starzejesz się :)

Ale to nic, bo ja myślę podobnie.

 

E tam, ja zawsze miałem zegarkowy gust jak stary pierdziel :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja zawsze miałem zegarkowy gust jak stary pierdziel :).

 

Eeee, "co Ty, k..., wiesz o zabijaniu?..."

Ja to dopiero mam problem - nic, co noszę nie ma mniej jak 30 lat :):)

Musze sobie wreszcie sprawić coś współczesnego, bo mnie do muzeum skierują........


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.