Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtekimarco

CYMA metamorfoza

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, wydawało mi się, że sopockie_antyki, dołączając się do tej dyskusji, wniosą do niej coś nowego. Ale niestety niczego takiego nie znalazłem.

Oprócz fachowych wypowiedzi Piotra i kaido2, w Waszych nie znalazłem merytorycznych uwag odnośnie zegarka z niniejszego tematu.

Dla mnie podpieranie się zegarkami z sieci w taki sposób:

Przykład tutaj:

 

http://www.chrono24....yma/1149608.htm

 

wskazówki i tarcza również wyglądają znajomo, prawda?

kompletnie nie odnosi się do meritum sprawy.

 

A przytaczanie informacji na temat mechanizmu:

Więcej nt. tego kalibru:

 

http://www.cousinsuk...36,836A,182.pdf

też niewiele wnosi do tematu, bo oryginalności werku nikt tutaj nie podważał.

 

A co do:

W wolnej chwili postaram się znaleźć w necie zdjęcia Cym w złotych kopertach takiego kształtu jak te sprzedawane przez nas.

będę bardzo wdzięczny, bo poświęciłem tej czynności więcej niż 3 minuty i niestety efektów brak.

 

Wydaje mi się, że to po Waszej stronie jest dowiedzenie oryginalności sprzedawanych przez Was zegarków, bo w końcu opis przy sprzedawanych Cymach brzmi następująco:

 

Przedmiotem aukcji jest piękny damski oryginalny zegarek CYMA wykonany z litego żółtego złota 14K (próba 585). Oferowany egzemplarz zachowany jest w stanie N.O.S. ("New Old Stock" - przedmiot nieużywany, ze starych zapasów magazynowych). Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm CYMA łożyskowany na 15 rubinach z naciągiem manualnym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka dwukolorowa, czarno miedziana we wspaniałym, widocznym na zdjęciach stanie sygnowana ?CYMA?, oczywiscie nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne. Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa wykonana w całości z litego, 14 ? karatowego żołtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym z pięknymi zdobieniami, sygnowana i puncowana właściwymi próbami. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 23mm, bez koronki 21,5mm, wysokość z uszami 29,5mm a grubość ze szkłem 7mm !!! Dekiel oryginalny, wciskany, na zawiasie, sygnowany i numerowany, wykonany ze złota 14K. Koronka i szkło oczywiście oryginalne. Do zegarka założony oryginalny pasek z płynną regulacją. Gwarantuję zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności. Zapraszamy do zakupu - taka okazja szybko się nie powtórzy !!!

a jedynym potwierdzeniem faktu oryginalności jest "certyfikat własny".

 

3. N.t. pochodzenia akurat tych zegarków: posiadamy, wystawiony przez jeden z najbardziej renomowanych europejskich domów aukcyjnych, certyfikat ich autentyczności. Tylko z tego powodu, że certyfikat ten dotyczy zbiorczo większej ilości zegarków, do każdej sztuki dołączamy certyfikat własny.

 

4. N.t malkontenów (zwłaszcza mając na uwadze powyższe): Niektórzy "po wsze czasy" wierzyć będą n.p., że wiadome skrzydło było podpiłowane i nic nie jest w stanie tej "wiary" zachwiać. W tym temacie niestety nie możemy pomóc, gdyż zajmujemy się zegarkami a nie psychoterapią.

Może wypadałoby pokazać światu ww. certyfikat i może zakończy to całą dyskusję i zamknie usta malkontentom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ręce opadają. od polowy lat 40-tych ,gdzie Grana zaczęła pokazywać się na rynku to jej produkty były głównie w takiej stylistyce:

 

400152_090430012449_a01068.jpg

 

Wcześniej (początek lat 40-tych) Grana produkowała praktycznie tylko i wyłącznie zegarki dla wojska( służbowe wszelakiej maści).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kaido

Dodaję jeszcze fotkę mechanizmu i kwiecisty opis sopockich

10fot.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

"Przedmiotem aukcji jest piękny damski oryginalny zegarek GRANA wykonany z litego żółtego złota 14K (próba 585) wyprodukowany w latach 30. XX wieku. Warto podkreslić, że zegarki marki "GRANA", produkowane przez firmę Kurth Freres były w okresie międzywojennym pozycjonowane znacznie wyżej (Grana była najstarszą i "topową" marką KF) niż produkowana przez tą samą firmę Certina. Oferowany egzemplarz zachowany jest w stanie N.O.S. ("New Old Stock" - przedmiot nieużywany, ze starych zapasów magazynowych). Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm GRANA kaliber K.F. 271 łożyskowany na 15 rubinach z naciągiem manualnym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka dwutonowa, czarno - łososiowa, we wspaniałym, widocznym na zdjęciach stanie sygnowana ?GRANA?, oczywiscie nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, proste. Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa wykonana w całości z litego, 14 ? karatowego żołtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym z pięknymi zdobieniami, sygnowana GRANA, numerowana i puncowana szwajcarskimi próbami. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 23mm, bez koronki 21,5mm, wysokość z uszami 29,5mm a grubość ze szkłem 7mm !!! Dekiel oryginalny, wciskany, na zawiasie, sygnowany i numerowany, wykonany ze złota 14K. Koronka i szkło oczywiście oryginalne. Do zegarka założony oryginalny pasek z płynną regulacją. Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności.

 

Zapraszam do licytacji - AUKCJA BEZ CENY MINIMALNEJ - taka okazja szybko się nie powtórzy !!!"

 

edyta: zapomniałbym - cena 1499 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

No proszę nawet są sygnowane koperty. Gran róznej maści miałem w rękach wiele i żadna nie miała sygnowanej koperty.

 

Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami.

 

Oryginalności przedmiotu raczej nie mozna zagwarantować bo:

 

Tarcza zegarka dwutonowa, czarno - łososiowa, we wspaniałym, widocznym na zdjęciach stanie sygnowana ?GRANA?, oczywiscie nigdy nie poddawana renowacji.

Nie było potrzeby ,wiekowe serwisówki tak jak w przypadku Cym załatwiły sprawę zniszczonej oryginalnej tarczy.

 

Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa wykonana w całości z litego, 14 ? karatowego żołtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym z pięknymi zdobieniami, sygnowana GRANA, numerowana i puncowana szwajcarskimi próbami.

 

Podobna sprawa jak w przypadku wskazówek ,ciekawi mnie kto to natłukł lub tłucze obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

 

Na przyszły rok można domniemać "cudowne" pojawienie się NOS-ów Omegi bądż Bulowy.

 

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przedmiotem aukcji jest piękny damski oryginalny zegarek GRANA wykonany z litego żółtego złota 14K (próba 585) wyprodukowany w latach 30. XX wieku. Warto podkreslić, że zegarki marki "GRANA", produkowane przez firmę Kurth Freres były w okresie międzywojennym pozycjonowane znacznie wyżej (Grana była najstarszą i "topową" marką KF) niż produkowana przez tą samą firmę Certina. Oferowany egzemplarz zachowany jest w stanie N.O.S. ("New Old Stock" - przedmiot nieużywany, ze starych zapasów magazynowych). Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm GRANA kaliber K.F. 271 łożyskowany na 15 rubinach z naciągiem manualnym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka dwutonowa, czarno - łososiowa, we wspaniałym, widocznym na zdjęciach stanie sygnowana ?GRANA?, oczywiscie nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, proste. Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa wykonana w całości z litego, 14 ? karatowego żołtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym z pięknymi zdobieniami, sygnowana GRANA, numerowana i puncowana szwajcarskimi próbami. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 23mm, bez koronki 21,5mm, wysokość z uszami 29,5mm a grubość ze szkłem 7mm !!! Dekiel oryginalny, wciskany, na zawiasie, sygnowany i numerowany, wykonany ze złota 14K. Koronka i szkło oczywiście oryginalne. Do zegarka założony oryginalny pasek z płynną regulacją. Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności.

 

Zapraszam do licytacji - AUKCJA BEZ CENY MINIMALNEJ - taka okazja szybko się nie powtórzy !!!"

Teraz to już nie mam żadnych wątpliwości, że te wszystkie NOS-y S.A. to "pic na wodę", a opis to zwyczajny bełkot dla przysłowiowego jelenia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Z tym Phenixem to już przegieli. Muszę przyznać że łądnie nabijają ludzi w butelkę. Podejrzewam że mają dostęp do jakiś werków damek , robią do nich odpowiednią tarczę lub zgodną z mechanizmem lub też odnawiają i pakują to w jakieś tam gdzieś nabyte albo zamawiane koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wypadałoby coś zrobić z tym tematem.

Sopockie sprzedają te zegarki za 1600-1700 zł i nabywcy się znajdują.

 

W jaki sposób można zakwestionować ich aukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Szkoda że znany serwis aukcyjny ukrył dane licytujących ponieważ najprostszym sposobem było by poinformowanie osób licytujących podając też odpowiednie linki. Kiedyś zgłaszałem to do Administracji serwisu ale nie uzyskałem nawet odpowiedzi, a SA dalej handlowali.Można podać tu szczegółowe informacje łącznie z ukazaniem zegarków jakie te firmy które oni oferują naprawdę produkowały tylko jeżeli ktoś trafi tu to będzie musztarda po obiedzie, pozatym jak już, to będzie to mały odsetek ludzi chcacych zidentyfikować zakup co jak do tej pory oprócz Ciebie Wojtku się nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo ten proceder to chyba pod paragraf podpada.

W takim razie pozostaje mi rola kronikarza w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać, czy Państwo Emilia i Tomasz "zniżą się" do komentowania kolejnych złośliwości Malkontentów 'strojących się w piórka' ;)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie już robią, ale jelenie zawsze się znajdą.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.

Przedmiotem aukcji jest piękny damski oryginalny zegarek GRANA wykonany z litego żółtego złota 14K (próba 585) wyprodukowany w latach 30. XX wieku. Warto podkreslić, że zegarki marki "GRANA", produkowane przez firmę Kurth Freres były w okresie międzywojennym pozycjonowane znacznie wyżej (Grana była najstarszą i "topową" marką KF) niż produkowana przez tą samą firmę Certina. Oferowany egzemplarz zachowany jest w stanie N.O.S. ("New Old Stock" - przedmiot nieużywany, ze starych zapasów magazynowych). Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm GRANA kaliber K.F. 271 łożyskowany na 15 rubinach z naciągiem manualnym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka dwutonowa, czarno - łososiowa, we wspaniałym, widocznym na zdjęciach stanie sygnowana GRANA, oczywiście nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, proste. Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa wykonana w całości z litego, 14 - karatowego żołtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym z pięknymi zdobieniami, sygnowana GRANA, numerowana i puncowana szwajcarskimi próbami. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 23mm, bez koronki 21,5mm, wysokość z uszami 29,5mm a grubość ze szkłem 7mm !!! Dekiel oryginalny, wciskany, na zawiasie, sygnowany i numerowany, wykonany ze złota 14K. Koronka i mineralne szkło oczywiście oryginalne. Do zegarka założony oryginalny pasek z płynną regulacją. Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności.

83241744.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://allegro.pl/grana-art-deco-l-30-lite-zloto-14k-nos-bez-minimum-i2743843836.html

 

żeby nie było, że odpuściłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż gwarantują tylko zgodność zegarka ze zdjęciami. Czyli "widziały gały co kupowały"... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.