Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jabol

Atlantic - opinie

Recommended Posts

Przede wszystkim pokaz jego mechanizm.

Zegarek jest po gruntownej renowacji. Tarcza odnawiana. Koperta chromowana na nowo.Koronka nowa. Wskazówki chyba tez odnawiane

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Ładny zegareczek z lat 1955, mechanizm pewnie ETA 1113 po gruntownej renowacji ale tak jak pisał chronofil pokaż con ma pod maską:D Co do oznaczeń na tarczy to chyba nie trzeba pisać co oznaczają.

a jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o tej marce (i tym modelu) to polecam poczytać sobie:

http://atlantic.helwecja.com/AtlanticHistoriaLogo2008LR.pdf

Zgadzam się z kolegami bardzo ładny egzemplarz z ciekawa tarczą, moim zdaniem renowacja przeprowadzona dość dobrze, krzyż na tarczy przecina napisy jak w oryginałach, wskazówki oryginalne choć mama wrażenie ze sekundnik może być dołożony. To wypełnienie wskazówek jest OK.Napis EXTRA troszeczkę zbyt czerwony ale jako całość bardzo przyjemny dla oka, dobra renowacja na przyzwoitym poziomie.Co do mechanizmu mam wrażenie, że może tam siedzieć Eta jak i któryś z Asów. Bardziej postawiłbym na Asa 1188, Eta przeważała w Worldmasterach,choć w tym modelu wg. danych jakie posiadam też występowała, w Weltmeisterach spotykałem raczej Asy. Ale tych modeli było tak wiele, że bez pół litra nie rozbierzesz :D. Ale dla zabicia naszej ciekawości mógłbyś strzelić fotkę mechanizmu.

Ogólnie fajny prezent, w pięknym stanie!!!

Gratuluje i niech się nosi :D

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Pieknie dziekuje za informacje. Fotke mechanizmu zaprezentuje w niedziele gdyz w tej chwili nie mam dostepu do aparatu.

Ogólne wrażenie renowacji - nieźle.

Gdybyż jeszcze nie zepsuto górnych napisów - Mistrz Świata się chwieje.. ;)

Nie mam pojęcia, czy tarcza nie powinna być bardziej kremowa (pomijam efekt starzenia egzemplarzy vintage).

W środku ETA 1100? 1180?

Pozdrawiam

Iko

Trafiony zatopiony heheh stawiałem na Asa i jest AS, bardzo dobry werk, przyjemnie cyka mam takich kilka w swoich egzemplarzach, na pewno będzie Ci służył przez wiele lat, tylko dbaj o niego B)

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

witam

mam taki sam model, z takim samym sekundnikiem - czyli prawdopodobnie sekundnik jest ok

pozdr

darco

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.