Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jabol

Atlantic - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim pokaz jego mechanizm.

Zegarek jest po gruntownej renowacji. Tarcza odnawiana. Koperta chromowana na nowo.Koronka nowa. Wskazówki chyba tez odnawiane


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegareczek z lat 1955, mechanizm pewnie ETA 1113 po gruntownej renowacji ale tak jak pisał chronofil pokaż con ma pod maską:D Co do oznaczeń na tarczy to chyba nie trzeba pisać co oznaczają.

 

a jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o tej marce (i tym modelu) to polecam poczytać sobie:

http://atlantic.helwecja.com/AtlanticHistoriaLogo2008LR.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami bardzo ładny egzemplarz z ciekawa tarczą, moim zdaniem renowacja przeprowadzona dość dobrze, krzyż na tarczy przecina napisy jak w oryginałach, wskazówki oryginalne choć mama wrażenie ze sekundnik może być dołożony. To wypełnienie wskazówek jest OK.Napis EXTRA troszeczkę zbyt czerwony ale jako całość bardzo przyjemny dla oka, dobra renowacja na przyzwoitym poziomie.Co do mechanizmu mam wrażenie, że może tam siedzieć Eta jak i któryś z Asów. Bardziej postawiłbym na Asa 1188, Eta przeważała w Worldmasterach,choć w tym modelu wg. danych jakie posiadam też występowała, w Weltmeisterach spotykałem raczej Asy. Ale tych modeli było tak wiele, że bez pół litra nie rozbierzesz :D. Ale dla zabicia naszej ciekawości mógłbyś strzelić fotkę mechanizmu.

Ogólnie fajny prezent, w pięknym stanie!!!

Gratuluje i niech się nosi :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie dziekuje za informacje. Fotke mechanizmu zaprezentuje w niedziele gdyz w tej chwili nie mam dostepu do aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenie renowacji - nieźle.

Gdybyż jeszcze nie zepsuto górnych napisów - Mistrz Świata się chwieje.. ;)

Nie mam pojęcia, czy tarcza nie powinna być bardziej kremowa (pomijam efekt starzenia egzemplarzy vintage).

W środku ETA 1100? 1180?

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mechanizm to AS 1188, solidny werk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiony zatopiony heheh stawiałem na Asa i jest AS, bardzo dobry werk, przyjemnie cyka mam takich kilka w swoich egzemplarzach, na pewno będzie Ci służył przez wiele lat, tylko dbaj o niego B)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki za informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki sam model, z takim samym sekundnikiem - czyli prawdopodobnie sekundnik jest ok

pozdr

darco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.