Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci w sekrecie, że na forum możesz z wystawiającym ten zegarek pogadać o tej tarczy ;)

Chociaż ja bym się nie czepiał - napisał, że po renowacji, bo jest po renowacji. Uczciwie. A, że ta renowacja fatalna, to chyba widać. Trudno, żeby napisał, że po gównianym malowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci w sekrecie, że na forum możesz z wystawiającym ten zegarek pogadać o tej tarczy ;)

Chociaż ja bym się nie czepiał - napisał, że po renowacji, bo jest po renowacji. Uczciwie. A, że ta renowacja fatalna, to chyba widać. Trudno, żeby napisał, że po gównianym malowaniu ;)

Wiesz dla mnie renowacja :ph34r:  to troszke inna definicja niż ten opis i stan faktyczny :blink: .

Lepiej nic nie pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał napisać, że po malowaniu? Że była grzebana? Że ktoś próbował renowacji, ale efekt jest kiepski? Hasło "renowacja" powinno wystarczyć kupujacemu do tego, żeby ruszył głową i urochomił google, żeby zobaczyć, jak zegarek powinien wyglądać w oryginale. Ja bym takiego czegoś nie wziął nawet za grosze, chyba że na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/polski-kultowy-zegarek-atlanta-manufaktura-sprawny-i5303094389.html

Jak dla mnie, historia o żołnierzach gen. Andersa wysyłających mechanizmy a nawet koperty- ujmująca.

Rzeczywiście ujmujące, choć część tej opowieści jest prawdziwa. Przynajmniej ten kawałek o próbach wskrzeszenia rynku.

Swoją drogą: nie zdziwiłbym się gdyby w środku była Mołnia ze skróconą ośką sekundnika. To dopiero historia: koperta od Andersa, werk od Berlinga, a tarcza pieczołowicie wystrugana przez siwowłosego rzemieślnika...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatuulu...

Tarcza faktycznie ładna... była. Ale zmyta do zeta niestety.

 

Ale za to w gratisie zafasolił kanarkowe wskazówki i grrra muzyka...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny odpicowany (Indie? Chiny?) Enicar z usuniętym numerem referencyjnym na deklu i nieenicarowym - na ile potrafię rozpoznać werkiem jak NOS: http://allegro.pl/zegarek-meski-enicar-swiss-35mm-bdb-stalowy-nos-i5319919596.html. Choć właściwie to do działu podróbek...

Edytowane przez 45jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odpicowany (Indie? Chiny?) Enicar z usuniętym numerem referencyjnym na deklu i nieenicarowym - na ile potrafię rozpoznać werkiem jak NOS: http://allegro.pl/zegarek-meski-enicar-swiss-35mm-bdb-stalowy-nos-i5319919596.html. Choć właściwie to do działu podróbek...

Sądzę że zegarek rzeczywiście pochodzi z Indii. To jest zagłębie Enicarów i Favre-Leuba składanych z przypadkowych części. Styl renowacji tarczy rzeczywiście wskazuje na Indie, wskazówki są zdaje się od któregoś HMT. Werk to któraś z wersji popularnego FHF 72.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasi niektórzy rodacy muszą się jeszcze dużo uczyć w interesach. Makaroniarz przebił wszystkich  :D

http://www.ebay.pl/itm/Orologio-tedesco-originale-da-polso-delle-SS-marca-DELBANA-Rarissimo-/251939326528?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item3aa8c10a40

( tarcza warszawska )


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enicar indyjski, też tak myślę. Oni tak paprzą.

Delbana zaś chyba od dawna do kupienia, bo chyba ją już kiedyś widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana zaś chyba od dawna do kupienia, bo chyba ją już kiedyś widziałem.

Takich esesmańskich Delban jest coraz więcej. Nie tylko zresztą Delban. I niestety cały czas łapią na to frajerów. Ale ten, z tą ceną to pojechał po bandzie.

takaemotka.gif


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich esesmańskich Delban jest coraz więcej. Nie tylko zresztą Delban. I niestety cały czas łapią na to frajerów. Ale ten, z tą ceną to pojechał po bandzie.

takaemotka.gif

Wiem, że dużo. Ale ja taką z Włoch właśnie kojarzę, z serwisową tarczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili odlew ze sprasowanego mechnizmu ? :) Taka klamra sprawdzi sie tylko do zegarkow z pelnym deklem, bo inaczej moglaby przycmic urodu mechanizmu ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakladasz spodnie to zdejmujesz zegarek ?  :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.