Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulk1

W dużej mierze zgadzam się z Damiano, dzięki za kulturalną odpowieź.

Złodziei i oszustów należy karać, a nie ośmieszać, nikogo nie wolno ośmieszać - to też karalne.

 

Wracając do replik, to nigdy nie wiadomo, czy firma je produkująca nie wykupiła praw do znaku towarowego, no niby skąd możemy o tym wiedzieć?

 

Generalnie chodzi mi o fakt, iż w Polsce zdecydowana większość towarów to repliki i podróbki. Problem dotyczy nie tylko zegarków. Nasze państwo przyzwala na to i samo dokonuje handlu takimi towarami, no bo jak wytłumaczyć sprzedaż np. koniaku Napoleon 0,7 l za 39,99 zł? Czy szkocką Whiskey lub Brandy za podobną cenę?

Takich przykładów można przedstawić setki.

 

Ja także jestem wielkim miłośnikiem zegarków i marzy mi się, aby każdy nosił porządną i oryginalną maszynę. Tylko to w Polsce na razie jest nie możliwe.

Chciałem pokazać jak szeroki jest problem oryginalności towarów i trudno oczekiwać, że w branży zegarkowej będzie OK, a w wielu innych do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem wielkim przeciwnikiem sprzedawania podróbek za oryginały - to oszustwo i złodziejstwo, ale co się tak przyczepiliście do replik sprzedawanych po 200 zł,
Ja także jestem wielkim miłośnikiem zegarków i marzy mi się, aby każdy nosił porządną i oryginalną maszynę
Coś się tu kupy nie trzyma.
replik, to nigdy nie wiadomo, czy firma je produkująca nie wykupiła praw do znaku towarowego, no niby skąd możemy o tym wiedzieć?

To absurd, co piszesz. Już widzę jak Patek, czy nawet Tissot wyraża zgode na produkcje chińskiego szmelcu z ich znakiem towarowym.

 

Generalnie chodzi mi o fakt, iż w Polsce zdecydowana większość towarów to repliki i podróbki.

Jak się chodzi na zakupy na stadion to tak.

 

jak wytłumaczyć sprzedaż np. koniaku Napoleon 0,7 l za 39,99 zł?
Nie spotkałem się z koniakiem za 39,99 zł. Widziałem brandy.

 

Czy szkocką Whiskey lub Brandy za podobną cenę?
tańsze szkockie marki tyle kosztują.
Ja także jestem wielkim miłośnikiem zegarków i marzy mi się, aby każdy nosił porządną i oryginalną maszynę. Tylko to w Polsce na razie jest nie możliwe.
Możliwe. Nikt nie musi kupować VC, czy PP. lepiej za 300 zł kupić vostocka albo casio. Na pewno dłużej posłuzą,. Za 300 zł kupisz tez uzywanego tissota, nie z lat 40.

Nie bardzo wyobrażam sobie, ze ktos z zamiłowania do marki kupuje jej podróbę. Niby w jakim celu. Przecież nie ma dalej zegarka tej marki.

 

Proponuję zamknąć temat. O tym pisalismy już tyle razy i bez sensu jest to samo klepać, gdy tylko ktoś wystapi w obronie tego przestępstwa.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłego napoleona można z czech przywlec trochę drożej niż 39,99 ale dalej za mniej więcej pół ceny :P

 

Powiem jak było ze mną... ktoś gdzieś kiedyś w towarzystwie pochwalił się zegarkiem... zacząłem oglądać czytac, po dłuższym czasie trafiłem tutaj... w między czasie okazało się że zegarek to replika i to taka nie za 300... ostatnio nawet poruszzyłem temat i okazało się że chłop może przywieźć dosłownie wszystko z Japonii czy Chin nie wiem dokładnie... na ręku miał Pateka... oczywiście "replike" ... i wiedząc że to replika nie czułem tego czegoś, tego impulsu : ten!!! i tylko ten!!! Ale za to: fajnie by było mieć takiego kiedyś... ale prawdziwego. Także mnie nikt nie przekona do repliki a nawet jeszcze bardziej tutaj się w tym utwierdzam. Jak już pisałem wole dwa starsze do renowacji albo jeden mniej znany mniej "nobliwy" niż replikę co się pewnie zepsuje po pierwszym kontakcie z czymkolwiek...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paulk1

To święta racja, że oglądając replikę, absolutnie nie czuje się żadnego impulsu, ale jest faktem niepodważalnym, że replika może kiedyś skłonić do zakupu oryginału. Ja np. oglądając replikę marzę o oryginale.

 

Co do Casio za 300 zł to racja, tylko, że w tej cenie to będzie zwykły kwarc, no może Solar. A tak na marginesie - Casio przeniosło prawie całą produkcję do Chin. Więc jak to właściwie jest?

 

Co do znaków towarowych to Tissot dał się wykupić Swatch Co., który nie słynie z najlepszych zegarków. Mam informacje z salonu Apart z Łodzi, od profesjonalnych sprzedawców, że ostatnio Tissot bardzo się popsuł - jest mnóstwo reklamacji.

Więc jak to właściwie jest?

 

Mam jedno pytanie do miłośników zegarków radzieckich - jesteście Panowie pewni, że to nie są repliki?

W żadnym wypadku nie jestem przeciwnikiem radzieckich i rosyjskich maszyn, sam miałem ostatnio nowego Vostka Amphibię, a kiedyś parę zegarków radzieckich i są naprawdę nie do zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temat "Majstersztyki wystawiennicze w Allegro". Niech więc będzie o nich. Jesli masz ochotę dyskutować o podróbach jako takich, lub prowokować do dyskusji na ten temat - załóż osobny wątek w dziale off-topicowym.

Ale czy jest sens w ogóle dyskusję na ten temat kontynuować?

 

Ewentualnie napisz do mnie PM, może znajdę argumenty, które Cię przekonają :(:)


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się, zwłaszcza jesli chodzi o off topa.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poróbka rolexa z zastawu lombardowego. Ciekawe., który lombard przyjmuje podróbki pod zastaw. Do tego gość dał cenę minimalną. :(


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

Witam

WYSTAWIAM NA LICYTACJE MARKOWY ZEGAREK "PATEK PHILIPPE"

 

ZEGAREK JEST RACZEJ MESKI, ZNALAZLEM GO W SPROWADZONYM BMW Z NIEMIEC POD TYLNA KANAPĄ!!!!!:D)))

JEST ON UZYWANY CO WIDAC NA ZDJECIACH. JEST SPRAWNY, DEKIEL KOPERTY MA GRAWEROWANY.I 2 RYSKI NA SZKIELKU.

BYLEM Z NIM U LOKALNEGO ZEGARMISTRZA ZEBY POWIEDZIAL ILE JEST WART I CZY JEST TO ORYGINAL. NIE UMIAL SIE WYPOWIEDZIEC NA TEN TEMAT.

CHCIALEM GO SOBIE ZOSTAWIC BO W KONCU "MERCEDES" :)))))

ALE NIE PODOBAJA MI SIE ZEGARKI OKRAGLE.

 

ZYCZE WESOLEJ LICYTACJI!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://allegro.pl/item166326447_patek_philippe.html

 

Ale przebrzydle okragły :) O fuj fuj fuj :D :D

To jego BWM też pewnie pierwszej jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doklejam się tutaj, bo aż głupio nowy wątek zakładać. Ja się nieźle uśmiałem:

http://www.allegro.pl/item167836567_wykopek.html

 

Ja jako miłośnik "treasure hunting" nie widzę w tym nic śmiesznego.

Ktoś znalazł wykrywaczem fragment koperty i wrzucił na Alle... za 3zł.

Dekielek mosiężny w dobrym stanie -wymaga tylko fachowego oczyszczenia i konserwacji.

 

Za pomocą wykrywacza metali często znajduje się kompletne zegarki lub ich fragmenty, niestety po 100 i więcej latach leżenia w ziemi ich stan pozostawia wiele do życzenia:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/v...pic.php?t=38595

lub

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/v...ghlight=zegarki

 

P.S. Przepraszam za O.T.


Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hmmm... nie wiem co mam o tym myśleć...czy to totalny brak szarych komórek, czy automatyzacja działań...

http://www.allegro.pl/item168571943_super_...iwc_okazja.html

...trzeba przyznać, że gość wykazał się sprytem i bystrością tytułując tą aukcję :D ...ale na tym się jego bystrość umysłu kończy...bo czytamy dalej i widzimy: "Wysokiej jakości optyka i precyzja" ...hmmm i gdybym nie widział na zdjęciu zegarka to pomyślałbym ,że chodzi o obiektyw :D

"Zegarek z napisem ferrari..." ...wpatrywałem się i wpatrywałem i nie udało mi się znaleźć takiego napisu... no chyba, że widnieje na "...niezwykle precyzyjny i solidny mechanizm..." ..."Nienagannej optyce tego zegarka ..." , facet uparł się na tą optykę...może to zegarek szpiegowski... "Bransoleta z gumy i bezpieczne zapięcie ..." ...no jak jest bransoleta z gumy to napewno musi być bezpiecznie w kontakcie z nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aukcja mnie rozbawiła do łez:

http://www.allegro.pl/item171974362_rolex_...rek_warto_.html

 

WITAM

Polecam Państwu zegarek firmy ROLEX na brązowym skórzanym pasku

na tarczy zegarka napis ROLEX (MNIEJSZYMI LITERAMI NAPIS OYSTER PERPEPETUAL DATE)

NIŻEJ NAPIS 3ATM WATER RESIST QUARTZ

NA SAMYM DOLE TARCZY NAPIS maleńkimi literkami Japan mont)

uzywany, wizualnie prezentuje sie bardzo dobrze tylko trzeba byłoby go przywrócic do dawnej świetności

mechanizm nie jest sprawny

jakies kilka miesiecy temu probowalalm w moim malym miesice naprawic ten zegarek ale albo zegarmistrz nie posiadal dostatecznej wiedzy albo byl leniwy i nie podjal sie..wiec dalalm sobie spokoj

Może ktoś z Panstwa bedzie zainteresowany zakupem i naprawieniem zegarka(nie znam sie na tym wiec nie wiem co nalezy z nim zrobic byc moze to powazna sprawa a byc moze jakas drobnostka)

mozliwość negocjacji ceny i zakończenia aukcji


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się, że analfabetyzm w środku zjedoczonej Europy w XXI w. to abstrakcja :roll:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item171159076_zegare..._und_sohne.html

 

dobra imitacja zegarka niemieckiego firmy lange und sohne zegarek z tak zwanym turbulionem

 

Szkoda, że nie z turbobulionem :twisted:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati
Szkoda, że nie z turbobulionem :twisted:

 

Albo bulionem Knorra :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.