Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie konkretne ogłoszenie, na które czekałem od dawna. Okazja jakich mało :)

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-iwc-za-10-zl-orygnal-100-okazja-ktorej-nie-ma-i-nie-bedzie-CID87-IDs8q7l.html

 

Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka

 

Chłop sprzedaje również korale "nie robaczywe" i laske z kości. Komplet surwiwalowy. Szkiełkiem z iwc rozpalasz ogień i gotujesz zupe z laski i korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widzę w treści aukcji "średnio udano polszczyzne" lub "pan kupić ja polecać" to nawet się nie zagłębiam w treść. Słyszałem, że do naszych portali aukcyjnych dobierają się oszuści zza granicy i kusząc okazyjną ceną... wiecie o co  chodzi. Wydaje się, że idiota co pisać nie potrafi sprzedaje nawet nie wie dobrze co a później się okazuje, że to doskonale uknuta intryga - wiem co mówię! Uważajcie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

picowana malowanka- nie warto


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że opis do wyrzygu cukierkowy - jasne. Że picowana jest - jasne. Ale to jest malowana tarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie perełka

 

No co chcesz ... 10k za złoty zegarek na złotej bransolecie to niezły dil. :ph34r:

Niektórzy więcej dają za stalowe :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimo

"polecam piękną replike zegarka patek philippe jeden z droższych zegarków na świecie srednica 40mm z koronką w pełni sprawny wszystkie funkcje działaja i sa aktywne zegarek z fazami księzyca pasek skóra prawdziwa zegarek używany zakupiony za granicą pieknie się prezentuje na ręku  zegarek ma automatyczny mechanizm  nakręca się pod wpływem ruchu ręki zapraszam do zakupu "

 

Uff !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowieść z ogłoszenia ujęła moje serce ;-)

W ogłoszeniu nic o zegarku (czy choćby jest na chodzie), za to dużo o historii bankowości :ph34r:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

"polecam piękną replike zegarka patek philippe jeden z droższych zegarków na świecie srednica 40mm z koronką w pełni sprawny wszystkie funkcje działaja i sa aktywne zegarek z fazami księzyca pasek skóra prawdziwa zegarek używany zakupiony za granicą pieknie się prezentuje na ręku  zegarek ma automatyczny mechanizm  nakręca się pod wpływem ruchu ręki zapraszam do zakupu "

To jest chyba jakiś wymóg formalny u niektórych sprzedajacych - żeby nie używać interpunkcji oraz dużych liter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie do kierowców nie używających kierunkowskazów podczas zmiany kierunku lub pasa ruchu.


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/koperty-2-x-poljot-budzik-niezle-stany-okazja-i7310606331.html

 

Ot taka ,,przemiła" korespondencja ze sprzedawcą Allegro mnie dzisiaj spotkała .... buractwo sprzedawcy ,,stanli1" i jego kultura osobista powala. Zatem uważajcie na tego Pana .
---Koperty 2 x Poljot budzik - niezłe stany-OKAZJA (numer oferty: 7310606331)---
Maile czytamy od dołu żeby zachować chronologie 

 

https://tufotki.pl/khwBB

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Nie wiem, czy obowiązkiem sprzedawcy, a nie jego dobrą wolą, jest umożliwianie czegokolwiek przed zakupem. Jeżeli tak nie jest - proszę o wyprowadzenie z błędu. Natomiast ja unikam takich wymian korespondencji albo odpisując po prostu Dziękuję za info lub Dziękuję za zdjecia albo nie odpisując nic. Ludzie są różni, niektórzy tylko czekają na pretekst :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 %. Takie wymiany zdań nie prowadzą do niczego. Szkoda na to czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz podziękowałem bo wydawało mi się raczej w dobrym takcie również powiadomienie że jednak nie będę zainteresowany.

Fakt że dałem się potem sprowokować odpowiedzią tego Pana. 

Zresztą w jego ofercie kilka kwiatków ...np Mir unikat. Może się mylę ale ja w takiej widziałem tylko późniejsze Wostoki.

 

co do regulaminu 

zał 2

 

Artykuł 2. ZDJĘCIA (MINIATURKI)

Sprzedający zobowiązany jest przedstawić Towar na co najmniej jednym zdjęciu (miniaturce) umieszczonym na serwerze należącym do Allegro.pl. Zdjęcie to musi spełniać poniższe wymagania:

  1. Prezentacja Towaru na zdjęciu musi mieć taką formę i postać, aby nie budziła wątpliwości, co do faktycznego i rzeczywistego przedmiotu sprzedaży, w ramach danej Oferty.

Boków kopert nie było widać na zdjęciach aukcji więc o nie poprosiłem.

Zresztą sam dużo sprzedaję nie koniecznie na allegro i zawsze jak ktoś prosi o dodatkowe foty to je otrzymuje i nawet jeśli nie kupi towaru nie jest to dla mnie zawracaniem czterech liter. Po pierwsze zawsze może wrócić po inny towar i mu się spodoba, a jeśli kupi nie może zarzucić mi że nie umożliwiłem mu dokładnego obejrzenia towaru nawet jeśli po jego otrzymaniu będzie rozczarowany. Porównajmy to do reala prosisz o zegarek sprzedawce w celu obejrzenia nie decydujesz się oddajesz i słyszysz od sprzedawcy ,,to co pan mi cztery litery zawracasz".

Edytowane przez Dante Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dzień dobry,

sprzedam zegarek automatyczny sygnowany jako Patek Philippe. Zegarek nosiłem kilka razy. Nie nosi żadnych śladów użytkowania i oczywiście jest w stu procentach sprawny (jeśli już cokolwiek sprzedaję, to muszę mieć pewność, że rzecz działa bez zarzutów i jest jakości jakiej sam oczekuję). Nie potrafię przekonać się do dość sporego zegarka, przez co wolę, żeby służył on komuś innemu, niż leżał w szufladzie.
Zegarek nakręca się automatycznie (podczas wahadłowego ruchu ręki w trakcie chodzenia, etc.). Posiada skórzany pasek w rozmiarze 20, a samo zapięcie pozwala dobrowolnie go zwiększać lub zmniejszać.
Chętnych zapraszam do oglądania i zakupu"


i to jest genialne :

 

"Zegarek automatyczny, niepowtarzalny, szkło hartowane z obu stron, wodoszczelny, masywny, pasek skórzany, posiada trzy mechanizmy, dwa z frontu, niesamowity efekt pracujących wahadeł, trzeci pod spodem, również widoczny z uwagi na pokrywę wykonaną ze szkła hartowanego. Koperta w kolorze papirusu, jasny ecru, wskazówki oraz logo atramentowy metalik. Założyłem go tylko na dwa wesela, siostry i własne, niestety na weselu siostry delikatnie otarłem (zdjęcie 3) praktycznie nie widoczne. Cały czas leży w szkatułce. Stan perfekcyjny, kolekcjonerski.
Wysyłka na paczkomaty gratis po przedpłacie.
Proszę telefonować po 14"

 

 

boldowanie oczywiście moje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ROLEX DATE TWO TONE 18k OYSTER PERPETUAL cal. 3135

 

Połączenie stali i 18k złota.

 

STAN MENNICZY, KILKA RAZY NA RĘCE.

 

Model dostępny w salonach W.Kruk w cenie 7900EUR obecnie.

 

kontaktlub via e-mail.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Rolex OK ale ciekawi mnie z której mennicy pochodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

 

Rolex OK ale ciekawi mnie z której mennicy pochodzi :)

 

 

 

Kumple byli w Chinach na konferencji. Schodzili czasem z wytyczonych szlaków miejskich w zaułki. Niektórzy w tych zaułkach nabyli po kilka "Rolexów" w atrakcyjnych cenach.

Mieli świadomość, że to ryż. Szkoda, że już wrócili, można było zapytać, czy któryś zaułek może nazywa się mennica  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką o to ofertę ohydnej pasówki z bardzo starym mechanizmem Elgina -->> https://allegro.pl/elgin-usaaf-1944-lotniczy-i7226025368.html

 

Rozbroiły mnie rozważania i opis sprzedającego:

"ELGIN- USAAF 1943

cytat:"Ze wszystkich teatrów działań w drugiej wojnie światowej to właśnie na Pacyfiku lotnictwo, zwłaszcza lotnictwo pokładowe, miało najwięcej do powiedzenia".

Próbowałem ustalić co następuje:

1.Kto i gdzie wymyślił tą grafikę na tym zegarku i przyznam szczerze że zabrakło mi czasu i trochę chęci bo im bardziej szperałem po internecie tym bardziej przybywało tych informacji i każda następna mogła być prawdziwa.

 

2.Może przyszłemu właścicielowi tego zegarka jak kupi uda się coś więcej dowiedzieć.

 

3.Ale póki co, poszedłem tym tropem i wybaczcie jeśli się pomyliłem.Więc,skoro to mechanizm ELgin to pomyślałem że może istnieje baza USA i o to:Jest baza Sił Powietrznych Eglin która została założona 14 czerwca 1935 r.,ale nie będę wszystkiego cytował,więc podam link do strony dla zainteresowanych:

https://www.flyvps.com/history-eglin-air-force-base/

 

4.Zadałem sobie pytanie dlaczego są takie a nie inne na tarczy sygnatury (oczywiście tarcza jest wiernie odnowiona.Tak jak było poprzednio).Dlaczego jest rok 1943 a nie inna data.Przyszło mi do głowy, co nie można wykluczyć, że to może jest data wstąpienia do wojska właściciela tego zegarka.Mechanizm kupiłem kilka lat temu,gdzieś około 2005 r. bez koperty i przeleżał aż do dzisiejszych czasów.Możliwe że nikomu wcześniej nie chciało się,albo nie miał pomysłu na odnowienie.

 

5.Znak> grafika lotnicza jakie były na samolotach USA jest też na tarczy zegarka.Udało mi się odnaleźć:Chronologia USAAF,

i podaję link do strony:http://paul.rutgers.edu/~mcgrew/wwii/usaf/html/Jan.43.html

 

6.Pierwsze zdjęcie samolotu to:Consolidated B-24 Liberator (z ang. wyzwoliciel) – amerykański ciężki samolot bombowy i patrolowy dalekiego zasięgu. Zaprojektowany i budowany przez amerykański koncern Consolidated Aircraft Corporation. Wyprodukowany w liczbie około osiemnastu tysięcy sztuk, stał się głównym bombowcem strategicznym aliantów w czasie II wojny światowej.

 

7.Drugie zdjęcie 4 samolotów to:Formacja F4U-1A z eskadry VF-17 „Jolly Rogers”. Zdjęcie z 1944 roku.

(fot. U.S. Navy National Museum of Naval Aviation)

 

8.Jest tego znacznie więcej na stronie:https://pl.wikipedia.org/…/Kategoria:Ameryka%C5%84skie_samo…

I jak wcześniej wspomniałem zabrakło mi czasu itd. bo im dalej szukałem tym coraz więcej było informacji ale żadna z nich nie dawała mi ostatecznej prawdy o właścicielu.

Nadal zadaję sobie pytanie jaki pilot go miał?  i na jakim samolocie latał? i gdzie latał?

Teraz zegarek jest w doskonałej kondycji po gruntownej renowacji u zegarmistrza i został włożony do koperty na ręcznej ze stali nierdzewnej L316.

Ma zamontowany przycisk i służy do nastawiania wskazówek.Koronka jest zamocowana na stałe i tylko obracamy nią.

Jest w bardzo dobrym stanie technicznym co widać na zdjęciach.

Koperta ma średnicę 51 mm i pasek skórzany 24 mm.

Wskazówki i cyfry godzinowe są fosforyzowane.

Masz pytania napisz,odpowiem.

A może inna propozycję cenową masz?zapytaj.

Życzę powodzenia w zakupie."

 
Tak się chłopina namęczył, a wszystko to i tak jeden wielki... wkręt ;)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP, mi to przypomina jakas tarcze od Parnisa, z naklejonym logo amerykanskim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.