Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pewnie atrapą oryginalnego zegarka 

 

W sumie logiczne. Nadal nie wiem czy atrapa to bardziej "replika" czy np. oryginalny produkt OMEGA. Jeżeli to drugie to czym cechuje się taka atrapa? Pasek, Bransoleta koperta są oryginalne ale zamiast mechanizmu jest jakiś kwarc? Nie ma nic? Naprawe nie do końca rozumiem różnice miedzy pełnowartościowym zegarkiem a "atrapą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie logiczne. Nadal nie wiem czy atrapa to bardziej "replika" czy np. oryginalny produkt OMEGA. Jeżeli to drugie to czym cechuje się taka atrapa? Pasek, Bransoleta koperta są oryginalne ale zamiast mechanizmu jest jakiś kwarc? Nie ma nic? Naprawe nie do końca rozumiem różnice miedzy pełnowartościowym zegarkiem a "atrapą".

 

 

Atrapa (fr. attrape) – makieta, lub przedmiot służący do oszukania obserwatora, imitacja. 

I ta definicja w pełni określa intencje prowadzącego aukcję.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrapa byłaby, gdyby na przykład był to model zegarka wykonany z gipsu. Czyli niedziałający przedmiot wyklepany na podobieństwo zegarka. Kiedyś tak nazywałem swoją praktykantkę, która była wykonana na podobieństwo istoty ludzkiej, również nie działała i nadawała się tylko do postawienia w kącie w charakterze stojaka na płaszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrapa (fr. attrape) – makieta, lub przedmiot służący do oszukania obserwatora, imitacja. 

I ta definicja w pełni określa intencje prowadzącego aukcję.

Czyli inaczej Replika ;)

Atrapa byłaby, gdyby na przykład był to model zegarka wykonany z gipsu. Czyli niedziałający przedmiot wyklepany na podobieństwo zegarka. Kiedyś tak nazywałem swoją praktykantkę, która była wykonana na podobieństwo istoty ludzkiej, również nie działała i nadawała się tylko do postawienia w kącie w charakterze stojaka na płaszcze.

 

"przedmiot wyklepany na podobieństwo zegarka" - dobre określenie wielu ofert z OLX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

@up

 

OMEGA Seamaster

 

Ów zegarek, to wg mojego zegarmistrza tzw. OMEGA warszawska. Powstała w latach 70-tych, na fali wszechobecnego hasła "Aby Polska w siłę rosła, a ludziom żyło się dostatniej". Zegarek stworzono dla tych, którzy chcieli poczuć się i pokazać innym, że faktycznie w tym dostatku żyją, niewielkim kosztem, gasząc wśród ludu pragnienie posiadania czegoś luksusowego. Istnieje też teoria, że to robota służb specjalnych ZSRR lub NRD (KGB lub Stasi), które "produkując" zegarki znanych marek na bazie własnych produktów, pozyskiwały dodatkowe fundusze, być może miały to być elementy stroju agentów lub łapówki. Czy to prawda, czy bajka - diabli wiedzą... Ostatecznie zegarek trafił do Polski, jest więc częścią naszej pogmatwanej historii. Poza tym to bezsprzecznie unikat.

Hmm.

 

 

 

 

 

 

To jest....oryginalna teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to szajs tylko 2 fota oryginału chyba zobacz datownik na 2 fotce i porównaj z pozostałymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał nie ma też tak grubego malowania tych żółtych kresek na bezelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlatemu: "Firma Atlantic zostala zalozona w roku 1988 in Bettlach /Schweiz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle zegareczków w zegareczku... A nad wszystkim powoli kręci się krzyż.

 

Plus dla Ciebie za czujność :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile? Dużo, dużo więcej. Oczywiście, można trafić oryginał w podobnej cenie, może nawet w przyzwoitym stanie, ale jest to trafienie. Niestety, ceny "rusków" są jak ceny bitcoina ;) Nie wiem, czy to tylko chwilowa tendencja, moda, trend, czy już tak będzie szybować w górę do końca świata. Niemniej porządny PDL z oryginalną tarczą, ładnym stanem pozłoty, niezniszczoną koronką i szkiełkiem, w cenie około 600-1000 staje się normą i jak w tym przedziale trafisz na taki, który Ci się podoba, to taniej już raczej nie będzie.

 

Nie dziw się, jak wszystkie sknerusy z naszego forum chomikują w szufladach po kilka (-naście, -dziesiąt, -set) sztuk i nie chcą się dzielić, to potem na rynku jest deficyt i ceny idą w górę. :D

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.