Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zajrzałam. Jest kilka ofert po kilkaset złotych z Chin, ale i kilka z Polski za niecałe 3 tys., więc już w cenie bliskiej oryginałom. I, co najlepsze, opisy w jednych i drugich zaczynają się tak samo, a część zdjęć pochodzi ze strony producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robson83 napisał:

"zamiast firmowego paska miernej jakości..." 

Chyba uznał, że cały zegarek był miernej jakości, więc postanowił go ulepszyć 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Allegro tylko OLX, ale co to za różnica.

 

Pan Kamil z Białołęki ma do sprzedania 6 zegarków.

 

Trzy takie:

obraz.thumb.png.3a14ff44fb41cd82a6612cf686e7f09d.png

 

oraz trzy takie:

 

obraz.thumb.png.3027754ea2c2e1f8bf6a6df8574705ef.png

 

Dziwnym trafem są to dwa zestawy takich samych zegarków, w takiej samej cenie. Nie wiem, nie znam się, ale może kupował w zgrzewkach po dwie sztuki - tak jak Pepsi w spożywczaku, albo jak proszek do prania w Kauflandzie.

 

Pierwsze trzy zegarki pan Kamil ładnie opisał. Podał też powody, dla których chce się z tymi zegarkami rozstać:

 

obraz.png.391985802b641d3e716970fd09f6c2fa.pngobraz.png.b6492e3220252cb1e3dbbf316f64eafb.pngobraz.png.46b3544717440c9aef94d5867062ca0f.png

 

 

Przy opisywaniu kolejnych trzech sztuk był już mniej wylewny, ale nawet w tych skromniejszych notkach podzielił się z nami wiedzą na temat przyczyn sprzedaży:

 

obraz.png.0ea4952e29a4243da45a5e85a3464294.pngobraz.png.96df23bf12f0a9b8db88d83bc933382b.pngobraz.png.b21ca3f204297226c7e2ea05c6aca4ff.png

 

Jak myślicie, czy pan Kamil może być takim cholernym pechowcem i w kółko dostawać na święta nietrafione prezenty w postaci zegarków Longines Conquest V.H.P.? Zresztą, na które święta? Jest listopad więc może na Święto Niepodległości? Może pan Kamil jest generałem? Chociaż nie, gwarancja każdego zegarka kończy się 23 grudnia. Tak więc każdy był kupiony w wigilię. To była po prostu taka pechowa Gwiazdka w zeszłym roku. I po 10 miesiącach oglądania zegarków w pudełkach pan Kamil jednak się namyślił, że jednak mu nie odpowiada i jednak mu się nie podoba.

A może pan Kamil powinien poważnie porozmawiać ze swoim seryjnym darczyńcą i powiedzieć mu wprost, że w tym roku to wolałby dostać smartwatcha? Bo inaczej znowu dostanie 3 Longinesy, które mu nie będą odpowiadać. Gwiazdka już tuż tuż.

 

A już zupełnie poważnie, czy zaufalibyście panu Kamilowi z Białołęki i kupilibyście od niego któryś z tych zegarków (któryś z sześciu, czy jednak z trzech) wysyłkowo?

 

P.S. Asortyment pana Kamila nie kończy się na niechcianych Longinesach. Pan Kamil ma w zanadrzu jeszcze jedną ofertę:

 

obraz.thumb.png.655ec37f2073078c0562561da30dd5c1.png

 

Może pan Kamil po prostu sprzedał komuś 1000 much a potem dostał zapłatę w Longinesach?

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie kupiłbym podróbki, ani zegarka, ani czegokolwiek innego. Potępiam, ale jeszcze jakoś mogę zrozumieć logikę myślenia ludzi, którzy próbują podbudować niską samoocenę kupując np. za jedną czwartą ceny oryginału dobrze wykonaną, trudną do rozpoznania podróbkę, choć ja wolałbym nosić oryginalnego kwarcowego Swatcha albo tanie Casio.

Ale absolutnie, w żaden sposób nie mogę pojąć, że ktoś mógłby chcieć nosić na ręku takie gówna, jak są wystawiane na popularnej platformie sprzedażowej,  np. "rolex", który okazał się nietrafionym prezentem, więc obdarowany postanowił go sprzedać za 80 PLN https://www.olx.pl/oferta/rolex-daytona-nowy-CID87-IDHnfYg.html#30484b229d albo "girrard-perregaux", który jest nowy, ale z zapięciem od zegarka Armani https://www.olx.pl/oferta/gp-ap-girrard-perregaux-zegarek-meski-nowy-quartz-aluminium-CID87-IDHneeY.html#6dc5dd33c4 albo "patek philippe", który ma na tarczy napis "Japan movt" https://www.olx.pl/oferta/zegarek-meski-patek-philippe-nowy-srebrno-czarny-nowy-CID87-IDFoT9V.html#df30ff2bf5 albo "audemars piguet", w którym nawet jest napisane w opisie, że małe tarcze to imitacja https://www.olx.pl/oferta/audemars-piguet-royal-oak-zloty-meski-zegarek-pasek-silikon-CID87-IDGohlc.html#db1a03c714. Przecież to nawet nie przypomina oryginałów, a tandetność tego widać na kilometr. Czy naprawdę są ludzie, którzy kupują coś tak paskudnego, że aż oczy bolą od patrzenia na to?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same perełki. A Royal Oak wygląda, jakby koperta była robiona na obrabiarkach w ramach ćwiczeń na warsztatach szkolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 19:42, TimeWaitsForNoOne napisał:

Nigdy w życiu nie kupiłbym podróbki, ani zegarka, ani czegokolwiek innego. Potępiam, ale jeszcze jakoś mogę zrozumieć logikę myślenia ludzi, którzy próbują podbudować niską samoocenę kupując np. za jedną czwartą ceny oryginału dobrze wykonaną, trudną do rozpoznania podróbkę, choć ja wolałbym nosić oryginalnego kwarcowego Swatcha albo tanie Casio.

Ale absolutnie, w żaden sposób nie mogę pojąć, że ktoś mógłby chcieć nosić na ręku takie gówna, jak są wystawiane na popularnej platformie sprzedażowej,  np. "rolex", który okazał się nietrafionym prezentem, więc obdarowany postanowił go sprzedać za 80 PLN https://www.olx.pl/oferta/rolex-daytona-nowy-CID87-IDHnfYg.html#30484b229d albo "girrard-perregaux", który jest nowy, ale z zapięciem od zegarka Armani https://www.olx.pl/oferta/gp-ap-girrard-perregaux-zegarek-meski-nowy-quartz-aluminium-CID87-IDHneeY.html#6dc5dd33c4 albo "patek philippe", który ma na tarczy napis "Japan movt" https://www.olx.pl/oferta/zegarek-meski-patek-philippe-nowy-srebrno-czarny-nowy-CID87-IDFoT9V.html#df30ff2bf5 albo "audemars piguet", w którym nawet jest napisane w opisie, że małe tarcze to imitacja https://www.olx.pl/oferta/audemars-piguet-royal-oak-zloty-meski-zegarek-pasek-silikon-CID87-IDGohlc.html#db1a03c714. Przecież to nawet nie przypomina oryginałów, a tandetność tego widać na kilometr. Czy naprawdę są ludzie, którzy kupują coś tak paskudnego, że aż oczy bolą od patrzenia na to?!

 

 

Ten Audemars Piguet mi się spodobał, fajne śrubki i co... i kupiłem, mam nadzieję, że to oryginał, czekam na dostawkę..... tego zegarka chyba nie podrabiają a jak patrzyłem w necie to ceny wahają się od 200 złotych do 120 000 złotych, no zobaczymy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 19:42, TimeWaitsForNoOne napisał:

Nigdy w życiu nie kupiłbym podróbki, ani zegarka, ani czegokolwiek innego. Potępiam, ale jeszcze jakoś mogę zrozumieć logikę myślenia ludzi, którzy próbują podbudować niską samoocenę kupując np. za jedną czwartą ceny oryginału dobrze wykonaną, trudną do rozpoznania podróbkę, choć ja wolałbym nosić oryginalnego kwarcowego Swatcha albo tanie Casio.

Ale absolutnie, w żaden sposób nie mogę pojąć, że ktoś mógłby chcieć nosić na ręku takie gówna, jak są wystawiane na popularnej platformie sprzedażowej,  np. "rolex", który okazał się nietrafionym prezentem, więc obdarowany postanowił go sprzedać za 80 PLN https://www.olx.pl/oferta/rolex-daytona-nowy-CID87-IDHnfYg.html#30484b229d albo "girrard-perregaux", który jest nowy, ale z zapięciem od zegarka Armani https://www.olx.pl/oferta/gp-ap-girrard-perregaux-zegarek-meski-nowy-quartz-aluminium-CID87-IDHneeY.html#6dc5dd33c4 albo "patek philippe", który ma na tarczy napis "Japan movt" https://www.olx.pl/oferta/zegarek-meski-patek-philippe-nowy-srebrno-czarny-nowy-CID87-IDFoT9V.html#df30ff2bf5 albo "audemars piguet", w którym nawet jest napisane w opisie, że małe tarcze to imitacja https://www.olx.pl/oferta/audemars-piguet-royal-oak-zloty-meski-zegarek-pasek-silikon-CID87-IDGohlc.html#db1a03c714. Przecież to nawet nie przypomina oryginałów, a tandetność tego widać na kilometr. Czy naprawdę są ludzie, którzy kupują coś tak paskudnego, że aż oczy bolą od patrzenia na to?!

Zadziwił mnie sprzedawca OLX, który miał fajny zegarek, który mnie zainteresował, w normalnej rynkowej cenie, konkretnie opisany, wszedłem w "Wszystkie przedmioty sprzedającego" a tam drugi w podobnym tonie a reszta to Rolex za 700, TH za 550, GP za 600 i kilka innych perełek. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo takie coś... Sprzedawca wprost pisze, że w odróżnieniu od "rolexów" za 500-1000 PLN, jego "rolexy" za 2999 PLN są produktami wysokiej jakości, bo pochodzą z najlepszych fabryk podróbek, a w jego firmie mają rygorystyczne kontrole jakości i dopóki nie będzie miał pewności, że wszystko jest w porządku nie wyśle zegarka... No szkoda, że jeszcze nie napisał, że jego "rolexy" są lepsze od oryginału, ale i tak bezczelność wyjątkowa.

Screenshot_2020-11-19 Zegarek Rolex Submariner Zielony Hulk Noob V11 Najwyższa jakość  (3).png

Screenshot_2020-11-19 Zegarek Rolex Submariner Zielony Hulk Noob V11 Najwyższa jakość  (5).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, TimeWaitsForNoOne napisał:

Albo takie coś... Sprzedawca wprost pisze, że w odróżnieniu od "rolexów" za 500-1000 PLN, jego "rolexy" za 2999 PLN są produktami wysokiej jakości, bo pochodzą z najlepszych fabryk podróbek, a w jego firmie mają rygorystyczne kontrole jakości i dopóki nie będzie miał pewności, że wszystko jest w porządku nie wyśle zegarka... No szkoda, że jeszcze nie napisał, że jego "rolexy" są lepsze od oryginału, ale i tak bezczelność wyjątkowa.

Screenshot_2020-11-19 Zegarek Rolex Submariner Zielony Hulk Noob V11 Najwyższa jakość  (3).png

Screenshot_2020-11-19 Zegarek Rolex Submariner Zielony Hulk Noob V11 Najwyższa jakość  (5).png

I jeszcze status sprzedawcy - firma. Jak to możliwe? 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 06:36, Krzysiek82 napisał:

 

I jeszcze status sprzedawcy - firma. Jak to możliwe? 🤣

Niestety tak działa allegro ( a z tego co kojarzę olx do nich należy). Kiedyś "udało" mi się kupić podrabiane słuchawki nokia wh208 i zgłosiłem sprawę na allegro. To odpisali że sprzedawca nie napisał nigdzie że to oryginał. Więc troszkę zirytowany sytuacją napisałem że sprzedawca wykorzystał wszystkie nazwy producenta oraz produktu i zapytałem czy mam zgłosić sprawę na policję. Allegro usunęło aukcje ale po kilku dniach ten sam sprzedawca wystawił dokładnie taki sam opis i te same zdjęcia w innej aukcji. Dla nich liczy się już zysk tylko i wyłącznie. Ostatnio miałem pecha na aliexpress i  niecałe 24h po założeniu sporu dostałem zwrot na konto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2020 o 05:21, Emil/efa116 napisał:

Niestety tak działa allegro ( a z tego co kojarzę olx do nich należy). Kiedyś "udało" mi się kupić podrabiane słuchawki nokia wh208 i zgłosiłem sprawę na allegro. To odpisali że sprzedawca nie napisał nigdzie że to oryginał. Więc troszkę zirytowany sytuacją napisałem że sprzedawca wykorzystał wszystkie nazwy producenta oraz produktu i zapytałem czy mam zgłosić sprawę na policję. Allegro usunęło aukcje ale po kilku dniach ten sam sprzedawca wystawił dokładnie taki sam opis i te same zdjęcia w innej aukcji. Dla nich liczy się już zysk tylko i wyłącznie. Ostatnio miałem pecha na aliexpress i  niecałe 24h po założeniu sporu dostałem zwrot na konto. 

Olx należy do Naspers z RPA -Allegro zostało sprzedane  przez grupę Naspers w 2016 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, High-Castle napisał:

Olx należy do Naspers z RPA -Allegro zostało sprzedane  przez grupę Naspers w 2016 roku...

Masz rację. Człowiek uczy się całe życie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprzedałem" właśnie Brathwaita na OLX, z wysyłką. Cena atrakcyjna to i krótka piłka, bez negocjacji, za chwilę dostałem sms z Olx z linkiem... Na szczęście już raz sprzedałem w ten sposób i skumałem, że link jest lewy, poza tym kwota była za niska. Korespondencja z kupującym mnie zdumiała...f0c75dcf7f433c2928651effac27d81f.jpg6b32ef2b56834cab0bd01f06c78de749.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam poniosło... :rolleyes:

Taką "okazję" to tylko brać, nie marudzić ...🙃

"Po dziadku i z sejfu" - nie ma co sie zastanawiać...:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest bardziej niepojęte - czy to, że ktoś kupuje za kilkadziesiąt złotych kompletny szajs, który w niczym nie przypomina oryginału, ale na tarczy ma napis "Rolex", czy też to, że ktoś miałby kupić kwarcowy zegarek "w stylu Rolexa" jakiejś wirtualnej marki za 23999 PLN.

Choć w tym wypadku ogłoszeniodawca poniekąd ma rację pisząc, że zegarek jest wyjątkowy - trzeba by wyjątkowo mocno upaść na głowę, by za takie coś zapłacić więcej niż za niektóre oryginalne nowe Rolexy 🤣

Screenshot_2020-12-09 Złóty męski zegarek 106g Rolex style WYJĄTKOWY mw014ydbr W.png

Edytowane przez TimeWaitsForNoOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TimeWaitsForNoOne napisał:

Nie wiem, co jest bardziej niepojęte - czy to, że ktoś kupuje za kilkadziesiąt złotych kompletny szajs, który w niczym nie przypomina oryginału, ale na tarczy ma napis "Rolex", czy też to, że ktoś miałby kupić kwarcowy zegarek "w stylu Rolexa" jakieś wirtualnej marki za 23999 PLN.

Choć w tym wypadku ogłoszeniodawca poniekąd ma rację pisząc, że zegarek jest wyjątkowy - trzeba by wyjątkowo mocno upaść na głowę, by za takie coś zapłacić więcej niż za niektóre oryginalne nowe Rolexy 🤣

 

 

Nie narzekaj. Etui jest gratis. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, TimeWaitsForNoOne napisał:

Nie wiem, co jest bardziej niepojęte - czy to, że ktoś kupuje za kilkadziesiąt złotych kompletny szajs, który w niczym nie przypomina oryginału, ale na tarczy ma napis "Rolex", czy też to, że ktoś miałby kupić kwarcowy zegarek "w stylu Rolexa" jakieś wirtualnej marki za 23999 PLN.

Choć w tym wypadku ogłoszeniodawca poniekąd ma rację pisząc, że zegarek jest wyjątkowy - trzeba by wyjątkowo mocno upaść na głowę, by za takie coś zapłacić więcej niż za niektóre oryginalne nowe Rolexy 🤣

 

Gustowne cacko 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena faktycznie trochę wysoka ale tu może być pełne złoto 18k

dodatkowo geneve robi zegarki na szwajcarskich mechanizmach więc może tam być eta 2892 dd

więc negocjacja ceny, wymiana tarczy i mamy super homara złotej daytony

 

ile kosztowałby oryginał?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 08:16, CIESLUT napisał:

cena faktycznie trochę wysoka ale tu może być pełne złoto 18k

dodatkowo geneve robi zegarki na szwajcarskich mechanizmach więc może tam być eta 2892 dd

więc negocjacja ceny, wymiana tarczy i mamy super homara złotej daytony

 

ile kosztowałby oryginał?

kwarcyk.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.