Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

 

No patrzcie Panowie, do czego te dzisiejsze zegarki są zdolne :D

 

"ZASTOSOWANIE:

 

* obniża zawiesistość krwi

* redukuje poziom tłuszczu

* zapobiega zakrzepicy krwi

* obniża ciśnienie krwi

* poprawia kliniczne objawy zmęczenia organizmu

* polepsza pracę mózgu oraz pamięć"

 

Tylko niech mi ktoś powie, co to ta "zawiesistość krwi" jest, bo nawet google tego nie wie ;)

Edytowane przez postman

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowiutki-markowy-zegarek-quartzokazja-i1282114906.html

 

"Witam, przedmiotem mojej aukcji jest markowy zegarek firmy "QUARTZ" .Zegarek jest nowy nie używany , ochrona folia na wyświetlaczu , baterie w zestawie .Sprzedaje tak tanio poniewaz potrzebna mi jest szybko gotówka , Taniej Nigdzie nie znajdziesz!!!! Ekspresowa wysyłka 24h!!!"

 

W sumie nie było by w tym opisie nic dziwnego (no może poza stwierdzeniem "markowy"), gdyby nie fakt, że cena "kup teraz" wynosi 5,99 zł :D:(


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowiutki-markowy-zegarek-quartzokazja-i1282114906.html

 

"Witam, przedmiotem mojej aukcji jest markowy zegarek firmy "QUARTZ" .Zegarek jest nowy nie używany , ochrona folia na wyświetlaczu , baterie w zestawie .Sprzedaje tak tanio poniewaz potrzebna mi jest szybko gotówka , Taniej Nigdzie nie znajdziesz!!!! Ekspresowa wysyłka 24h!!!"

 

W sumie nie było by w tym opisie nic dziwnego (no może poza stwierdzeniem "markowy"), gdyby nie fakt, że cena "kup teraz" wynosi 5,99 zł :) :)

 

Przesyłak droższa od zegarka :D:):)

Mógł zaryzykowac i wystawic od 1zł BCM :(:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja opiszę taki majstersztyk.

 

Obecnie trwa aukcja takiego Fortisa

 

Oczywiście opisany i dokładne zdjęcia.

 

Jednakże sprzedający zapomniał w opisie dodać że szkiełko ma zajechaną centralnie wielką rysę. Ok - niech będzie dla niektórych, że wszystko przedstawiają dokładnie zdjęcia - jednakże może to komuś ujść uwadze, a sprzedający będzie się wykręcać oczywiście że trzeba było się przyjrzeć i wszystkiego się wyprze.

 

Jest to moim zdaniem zagranie nieuczciwe. Jak ktoś się chce bawić w sprzedaż niech zachowa choć trochę przyzwoitości i uczciwości - uważam, że dokładne zdjęcia są niewystarczające bez omówienia wad przedmiotu (nawiasem mówiąc - wystarczyło by określić, że wszystkie wady zostały dokładnie przedstawione na zdjęciach i niech się zainteresowani przyglądają - niestety zabrakło i tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek sprzedaje kolega z forum a, więc nie sądzę by to umknęło jego uwadze.

Edytowane przez skapande

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek sprzedaje kolega z forum a, więc nie sądzę by to umknęło jego uwadze.

 

"nie sądzę by to umknęło" - odsyłam do aukcji.

 

"Kolega z forum" co to za argument, jest to okropne - co z tego że z forum. Jak jest z forum to tym bardziej powinien zostać napiętnowany za takie zachowanie a nie jeszcze "broniony".

 

Mało tego przedstawił kilkanaście zdjęć, ale na czterech pierwszych najważniejszych zdjęciach w ogóle rysy nie widać. Dopiero ostatnie zdjęcia przedstawiają rysę.

 

Takie zachowania - powtarzam i będę przy tym obstawał wyjątkowo nieuczciwe - powinny być w szczególności napiętnowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronię. Czasem jest tak że czegoś nie widać, nazwijmy to na żywo, dopiero aparat to uchwyci pod jakimś tam kontem. A odwrotnie, są rysy a ciężko je uchwycić aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przyszło Ci na myśl, że to może być po prostu zabrudzenie szkiełka ?

Pewnie Rafał nie przetarł dokładnie szkła i dlatego taki efekt.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i tam jest napisane że zdjęcia przedstawiają sprzedawany przedmiot, to skoro jest widoczna rysa to każdy to widzi. W razie wątpliwości kontaktuje się ze sprzedającym i wyjaśnia to sobie. Takie moje zdanie i pozdrawiam AAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże sprzedający zapomniał w opisie dodać że szkiełko ma zajechaną centralnie wielką rysę. Ok - niech będzie dla niektórych, że wszystko przedstawiają dokładnie zdjęcia - jednakże może to komuś ujść uwadze, a sprzedający będzie się wykręcać oczywiście że trzeba było się przyjrzeć i wszystkiego się wyprze.

 

Szkiełko nie ma centralnie zajechanej rysy. To jest porysowana zewnętrza powłoka anty refleksyjna-co dokładnie widać na zdjęciach. Nie ukrywam tego i to widać doskonale. Wydaje mi się, że gdybym zrobił tak zdjęcia żeby nie było widać tej skazy a potencjalny kupujący nie widział jej to wtedy byłoby nie w porządku.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego przedstawił kilkanaście zdjęć, ale na czterech pierwszych najważniejszych zdjęciach w ogóle rysy nie widać. Dopiero ostatnie zdjęcia przedstawiają rysę.

 

Takie zachowania - powtarzam i będę przy tym obstawał wyjątkowo nieuczciwe - powinny być w szczególności napiętnowane.

Jak ma być widać jak nie pada światło na powłokę anty refleksyjną. Sam się zastanów co piszesz. Następną część Twojego zdania pozostawię bez komentarza.

A cha. WSZYSTKIE zdjęcia są najważniejsze-przynajmniej dla mnie bo jaj je robiłem.

Edytowane przez RUSKI

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przyszło Ci na myśl, że to może być po prostu zabrudzenie szkiełka ?

Pewnie Rafał nie przetarł dokładnie szkła i dlatego taki efekt.

 

Jeżeli tak uważasz a masz taki świetny kontakt (mówicie sobie po imieniu) to zaproś go tutaj do dyskusji.

 

Chętnie przeczytam wytłumaczenie. Niech zamieści tutaj zdjęcia, przedstawi dowody etc.

 

Jeśli okaże się, że to nie żadne zabrudzenia (i kto wie co jeszcze się wymyśli w obronie "kolegi z forum") tylko wprowadzenie potencjalnego klienta w błąd i ukrycie wad przedmiotu to takiego użytkownika powinien spotkać forumowy ostracyzm, a nie otoczenie kółkiem wzajemnej adoracji.

 

Szkiełko nie ma centralnie zajechanej rysy. To jest porysowana zewnętrza powłoka anty refleksyjna-co dokładnie widać na zdjęciach. Nie ukrywam tego i to widać doskonale. Wydaje mi się, że gdybym zrobił tak zdjęcia żeby nie było widać tej skazy a potencjalny kupujący nie widział jej to wtedy byłoby nie w porządku.

 

To proszę wstaw taki dokładny opis w swojej aukcji.

Dla mnie to bardzo dziwne, że tu możesz opisać dokładnie wadę sprzedawanego przedmiotu, a na swojej aukcji nie - bardzo się skompromitowałeś.

 

Plus za to że miałeś odwagę się przyznać że to Twoja aukcja.

Edytowane przez Adam Adamandy Kochański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wprowadzenie potencjalnego klienta w błąd i ukrycie wad przedmiotu to takiego użytkownika powinien spotkać forumowy ostracyzm, a nie otoczenie kółkiem wzajemnej adoracji.

 

To proszę wstaw taki dokładny opis w swojej aukcji.

Jakby były ukryte wady to byś nie zauważył tego na zdjęciach!!! Dlatego są tak zrobione żeby było widać te rysy! W opisie aukcji będę podawał to co ja chcę a nie Ty. Proponuję też żebyś używał bardziej zrozumiałych słów a jeżeli już takich używasz to zapoznaj się z ich prawdziwym znaczeniem. Na tym zakończam z Tobą dyskusję.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie sądzę by to umknęło" - odsyłam do aukcji.

 

"Kolega z forum" co to za argument, jest to okropne - co z tego że z forum. Jak jest z forum to tym bardziej powinien zostać napiętnowany za takie zachowanie a nie jeszcze "broniony".

 

Mało tego przedstawił kilkanaście zdjęć, ale na czterech pierwszych najważniejszych zdjęciach w ogóle rysy nie widać. Dopiero ostatnie zdjęcia przedstawiają rysę.

 

Takie zachowania - powtarzam i będę przy tym obstawał wyjątkowo nieuczciwe - powinny być w szczególności napiętnowane.

 

Kolega napisał, że jest to osoba z naszego forum i raczej zna się na zegarkach, więc niesłusznie atakowany forumowicz napisał bardzo wyraźnie, że nie sądzi by tego faktu wystawiający zegarek nie zauważył. Oburza Cię jakaś aukcja a sam używasz języka, który powinien być napiętnowany. Ja nie zauważyłem, by ktokolwiek, kogokolwiek bronił i nie uważam, że fakt bycia jednym z 14 tysięcy użytkowników forum miał go obligować do zachowań subiektywnie godnych i dyskredytował, go jako jednego z nas. Zdjęcia zgodnie z prawem, i regulaminem all są integralną częścią opisu i śmiem twierdzić, że nie jesteś jedynym "bystrookim" człowiekiem na świecie,który rysę zauważył. Faktem jest, że sprzedający powinien (a nie musiał, wszak zrobił zdjęcia) zaznaczyć to, w aukcji i faktem jest, że pokazał to na zdjęciach. Argument o pierwszych najważniejszych zdjęciach porównam do Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Ja wiem, że werdykt to sromota, a słuchałeś? No nie obrażaj mnie, oczywiście, że słuchałem pierwsze pięć minut pierwszego etapu!!! Słuchałeś? no nie bardzo ale po tych kilku minutach wszystko wiem. Ja wyraźnie widzę krechę, powinna zostać opisana ale ją widać, widać!!!!!!, więc jak chcę kupić to pytam dlaczego tam jest!!!!!!!!!!!!!! Nie róbmy zegarkowego dewotyzmu, tutaj nie sami zindoktrynowani idioci przebywają.

Edytowane przez retrowatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby były ukryte wady to byś nie zauważył tego na zdjęciach!!! Dlatego są tak zrobione żeby było widać te rysy! W opisie aukcji będę podawał to co ja chcę a nie Ty. Proponuję też żebyś używał bardziej zrozumiałych słów a jeżeli już takich używasz to zapoznaj się z ich prawdziwym znaczeniem. Na tym zakończam z Tobą dyskusję.

 

Będę bardzo uważnie od dziś przyglądał się Twoim aukcjom. Będę ostrzegać potencjalnych klientów o tej wadzie przedmiotu, której Ty nie chcesz ujawnić na stronie przedmiotu, choć na tym forum tak pięknie i kwieciście wyraziłeś na czym wada polega.

 

Mało tego z chęcią zaoferuję usługi mojej Kancelarii w przypadku gdyby klient chciał odstąpić od umowy.

 

Zastanowię się z kolegami czy Twoje zachowanie nie wypełnia znamion oszustwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak uważasz a masz taki świetny kontakt (mówicie sobie po imieniu) to zaproś go tutaj do dyskusji.Chętnie przeczytam wytłumaczenie. Niech zamieści tutaj zdjęcia, przedstawi dowody etc.Jeśli okaże się, że to nie żadne zabrudzenia (i kto wie co jeszcze się wymyśli w obronie "kolegi z forum") tylko wprowadzenie potencjalnego klienta w błąd i ukrycie wad przedmiotu to takiego użytkownika powinien spotkać forumowy ostracyzm, a nie otoczenie kółkiem wzajemnej adoracji.

Drogi kolego AAK tu nie chodzi o obronę kolegi z forum, czy jakiekolwiek kółko wzajemnej adoracji, poprostu zastanów się nad tym, czy sprzedający zegarki po 5k pln, gdyby chciał ukryć fakt istnienia rys, nie porobiłby wszystkich zdjęć w taki sposób aby na żadnym z nich nie było ich widać? Zabrałem głos w tym temacie ,gdyż chyba nie o takie majstersztyki tu chodzi. No chyba że ktoś lubi bić pianę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko nie ma centralnie zajechanej rysy. To jest porysowana zewnętrza powłoka anty refleksyjna-co dokładnie widać na zdjęciach. Nie ukrywam tego i to widać doskonale. Wydaje mi się, że gdybym zrobił tak zdjęcia żeby nie było widać tej skazy a potencjalny kupujący nie widział jej to wtedy byłoby nie w porządku.

 

Wtedy byłoby bardzo nie w porządku.

 

Obecnie jest tylko nie w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo uważnie od dziś przyglądał się Twoim aukcjom. Będę ostrzegać potencjalnych klientów o tej wadzie przedmiotu, której Ty nie chcesz ujawnić na stronie przedmiotu, choć na tym forum tak pięknie i kwieciście wyraziłeś na czym wada polega.

 

Mało tego z chęcią zaoferuję usługi mojej Kancelarii w przypadku gdyby klient chciał odstąpić od umowy.

 

Zastanowię się z kolegami czy Twoje zachowanie nie wypełnia znamion oszustwa.

Czy Ty w ogóle rozumiesz co piszesz? Za te bzdury to może się dla Ciebie przykro skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo uważnie od dziś przyglądał się Twoim aukcjom. Będę ostrzegać potencjalnych klientów o tej wadzie przedmiotu, której Ty nie chcesz ujawnić na stronie przedmiotu, choć na tym forum tak pięknie i kwieciście wyraziłeś na czym wada polega.

 

Mało tego z chęcią zaoferuję usługi mojej Kancelarii w przypadku gdyby klient chciał odstąpić od umowy.

 

Zastanowię się z kolegami czy Twoje zachowanie nie wypełnia znamion oszustwa.

 

 

 

;):) :)

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać...

Czy "Twoja Kancelaria" podejmie się wszelkich podobnych spraw na allegro? Jeżeli tak, to chętnie się zgłoszę.

Widziałem ostatnio aukcję :

 

http://moto.allegro.pl/citroen-c5-2-0hdi-136km-96tys-model-2009r-5d-idea-i1286956978.html

 

Listwa na drzwiach od pasażera ma "wgnioty", a nie ma o tym słowa w opisie. Czy to już podlega pod k.k.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz bliżej wyjaśnić to "przykro skończyć"?

Ad 1. Skoro pracujesz w kancelarii to powinieneś wiedzieć że nawet jeżeli coś nie jest opisane a jest udokumentowane w inny sposób w tym wypadku zdjęcie, przedstawiające rzeczywisty przedmiot na którym śą widoczne wady, nie upoważnia do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.

Ad 2.Informując potencjalnych kupujących o jak to nazwałeś wadzie przedmiotu, która jest udokumentowana przez sprzedającego sprawiasz wrażenie jakbyś chciał działać na jego szkodę. A z tego tytułu sprzedający już może ubiegać się o rekompensatę.

Ad 3. Nie ma legalnej możliwości otrzymania danych, osób biorących udziału w aukcjach, chyba że samemu wcześniej się z nimi robiło interesy.

Ad 4.Wszelkie działania które sam wcześniej opisałeś noszą znamiona uciążliwego przeszkadzania komuś w zarabianiu pieniędzy a co za to grozi zastanów się z kolegami. Bez urazy.

PS. Nie znam osobiście kolegi Ruskiego i nie łączą mnie z nim żadne interesy, po prostu jak czytam takie bzdury które wypisujesz to aż mnie skręca. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanowię się z kolegami czy Twoje zachowanie nie wypełnia znamion oszustwa.

 

 

To są bardzo przykre słowa i przykro mi,że nie ustosunkowałeś się do mojej wypowiedzi.Zdjęcia są integralną częścią opisu. Nie mam nic wspólnego z ofertą ale zarzuty, że klubowicz do klubowicza mówi po imieniu są absurdalne. Tutaj jedyną poprawną formą jest pisanie po nicku lub imieniu. Zasłanianie się jakimkolwiek pomocnictwem w imaginowanej walce, z ofertą w której nie jest się wygrywającym jest, no cóż puste, a i analizując te cytowane słowa można zadać prawne pytanie,czy nie wyczerpują one znamion zastraszenia i szantażu mającego na celu dysponowania mieniem niezgodnie z własną wolą. Ta oferta nie wypełnia znamion oszustwa, bo mimo braku istotnych informacji w opisie pisemnym, zdjęcia wyraźnie przedstawiają przedmiot licytacji. Absurdalnym jest także stwierdzenie sankcjonujące brak umiejętności czytania i obserwowania ze zrozumieniem. Zasada jest prosta, jesteś ślepy nie licytuj,jesteś ubezwłasnowolniony, nie licytuj, jesteś analfabetą,nie licytuj, jesteś debilem, imbecylem, idiotą (określenia medyczne), nie licytuj.

 

A poniżej pasa jest zasłanianie się prawnikami, kancelariami. Śmiem twierdzić, że prawników, kancelarie, czy sędziów, wielu z nas ma za swoich znajomych.

Edytowane przez retrowatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy byłoby bardzo nie w porządku.

 

Obecnie jest tylko nie w porządku.

 

Poprawiłem opis. A koledze AAK życzę więcej wiary w innych ludzi. Zwykła uwaga lub prywatna wiadomość w normalnym tonie(bez obrażania i straszenia) załatwiłaby wszystko.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.