Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Drgnęło w temacie zegarka Chitlera.

Sprzedawca otrzymał mail: :lol:

 

Dodano 2013-07-17 07:03
Proszę Pana ja już zdajesie kiedyś coś u Pana kupiłem bo latami przeglądam aukcje z zegarkami kieszonkowymi ale czegoś takiego jeszcze nie spotkałem. Znam historię i tematy wojenne ale ten Pana opis w moim przekonaniu to stek bzdur - bez urazy proszę. Ten zegarek nie może być własnością Adolfa Hitlera ani nosić jego autografu gdyż na tarczy zwyczajnie jest błąd ortograficzny a śp Adolf widząc co Pan wyczynia zapewne przewraca się teraz w grobie.
Zegarki marki Thiel były produkowane w miejscowości noszącej tą samą nazwę czyli Thiel - gdzie była baza i port wojenny w ktorym stacjonowały U-Booty czyli łodzie powodne. Zegarki te w latach wojny były dostępne nawet dla zwykłego żołnierza niemieckiego i było ich wówczas stosunkowo dużo na terenie NIemiec. Sam przywódca z tego co czytałem w literaturze wojennej nosił krótki czas zegarek kieszonkowy złoty a potem już naręczny i oba te zegarki były wyszukanych bardzo drogich marek a już na pewno nie był to Thiel. Radze się poważnie zastanowić na swoją aukcją, mnie nic do tego i na pewno nie kupiłbym tego zegarka bo każdy kto ma choć trochę rozumu widzi że nazwisko Chitler jest napisane przez zupełnie inną osobę w dodatku z błędęm ortograficznym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie podoba ze "Świętej Pamięci" i że "W grobie sie przewraca" :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i odwolanie w bardzo potrzebnym miejscu:)

Radze się poważnie zastanowić na swoją aukcją, mnie nic do tego i na pewno nie kupiłbym tego zegarka bo każdy kto ma choć trochę rozumu widzi że nazwisko Chitler jest napisane przez zupełnie inną osobę w dodatku z błędęm ortograficznym:
http://pl.wikipedia....ki/Adolf_Hitler

 

buhhahaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że przegapiłem aukcję i nie stałem się posiadaczem zegarka Chitlera :(

Cóż, jakieś Thiele się poniewierają i przyjdzie chyba zrobić podróbkę :lol:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to majstersztyk, ale cena IWC vs. Błonie Zodiak zastanawia przynajmniej mnie :unsure:

 

IWC http://www.ebay.com/itm/130954456643

 

Zodiak http://www.ebay.com/itm/141008097863


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IWC się nie znam ,to się nie wypowiadam .Zodiak po renowacji ,widac niedokładności ,zdecydowanie za drogo /o jakieś 400 zł /.

Ale za mojego ,w stanie prawie fabrycznym /w pudełku/ ,zapłaciłem prawie tyle samo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że to IWC? Tylko sprzedawca taka fantazję w tytule aukcji rozwinął. Zwykła pasówka na starym Moserze, a werk to Buser. Z IWC nie ma nic wspólnego


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IWC się nie znam ,to się nie wypowiadam .Zodiak po renowacji ,widac niedokładności ,zdecydowanie za drogo /o jakieś 400 zł /.

Ale za mojego ,w stanie prawie fabrycznym /w pudełku/ ,zapłaciłem prawie tyle samo kasy.

hmm wiem że z historią zodiaka i takim stanie jak Twój pewnie jest trochę wart, ale nie sądziłem że tak są w cenie. No cóż towar tyle wart ile za niego ktoś gotów zapłacić. Gratuluję egzemplarza.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zegarek-kieszonkowy-illinois-1917-19-kamieni-14k-i3437716324.html

 

Zegarek, jak zegarek - gdyby nie kosmiczna cena, to można by się zastanawiać.

Za to opis bezcenny:

 

ZEGAREK NOSZONY PRZEZ OFICERA ARMII USA ,ŁAŃCUSZEK ZERWANY ( NIESTETY BRAK ) W WALCE WRĘCZ Z JAPOŃSKIM MARYNARZEM ;PRZEKAZANY POŚMIERTNIE PRZEZ WDOWĘ POLCE -ŚW.PAM. PAULI RUTKOWSKIEJ W DOWÓD PRZYJAŹNI;

6 KROTNIE NAPRAWIANY DO TEJ PORY ( SYGNATURY ZEGARMISTRZÓW BITE NA KOPERCIE WEWNĄTRZ ZEGARKA- WIDOCZNE TEŻ NA FOTO ) ,JAK NA TYLE LAT - BARDZO MAŁA LICZBA NAPRAW ;

 

ZEGAREK SPRAWNY ,JEDYNY MANKAMENT NIE MOŻNA USTAWIC MECHANICZNIE GODZINY ,CO NIE STANOWI ŻADNEJ PRZESZKODY -MOŻNA ZACZEKAC NA OKREŚLONĄ GODZINĘ I WTEDY RUSZYC ZEGAREK


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki na "wiatr"i od barona z Wiednia plus ten po walce wręcz to są marzenia każdego kolekcjonera.... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wygląda na to że to zegarek marki Oriext, bezpośredniego, jak sądzę, konkurenta rynkowego znanej firmy Oreintex. Zbieżność nazw i logo z pewną firmą japońską pewnie przypadkowa. :P

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się mylę, albo ktoś niezłe jaja sobie z kupujących robi. Oglądam i oglądam, ale za nic nie mogę znaleźć automatu, a już nie w takiej kosmicznej cenie :o.

http://allegro.pl/zegarek-invicta-reserve-bolt-sport-i3449549412.html

Dla porównania

http://www.ebay.com/itm/Invicta-reserve-bolt-puppy-edition-/300942694662

 

 

To się nazywa życzenie  :blink:. No, ale jak na pierwszy sprzedawany towar....  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze, ze oryginał :)

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.