Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pasjonat

Gdybym miał kupić to wybrałbym?

To  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś wzięło mnie na ankiety :-)

Na co wydalibyście własne pieniądze gdybyście mieli kupić sobie w miarę elegancki zegarek mając do wyboru te dwa cuda (portugalczyk w jednej z dwóch wersji kolorystycznych)?

Dla utrudnienia powiem ze wybór moim skromnym zdaniem sprowadza się jedynie do ceny (ok 5000 PLN różnicy), designu i marki ponieważ różnica automat/manual, przy tej rezerwie chodu nie ma dla mnie znaczenia.

- oba maja kilkudziesięcioletnią tradycję (chodzi mi o linie, nie o konkretne modele)

- oba mają spora rezerwę chodu

- oba mają wskazanie daty

- oba mają "małą sekundę"

- oba mają przeszklone dekle

- oba mają mechanizmy "in-house"

- oba są siłami napędowymi swoich marek Można powiedzieć że JLC "żyje" z Reverso, IWC "żyje" z Portugalczyków. To ich najlepiej sprzedające się, sztandarowe modele.

- oba są bardzo charakterystyczne

 

A tutaj kilka zdjęć "na żywo" i zdjęć "podrasowanych".

Wybrałem ten model REVERSO i ten model Portugalczyka bo najbardziej mi się podobają.

 

jlcreversogd07.jpg

jlcreversogd05.jpg

jlcreversogd06.jpg

jlcreversogdtyl.jpg

beztytuuzc.jpg

iwcportugueseautomaticw.jpg

iwcportuguesetyl.jpg

portugesserniebieski.jpg

portugeserniebieski1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie JLC - wolę manual

bardziej dyskretny i elegancki a ponadto znacznie bardziej cenię JLC niż IWC modyfikujące ETY jako "in-house" :)


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zegarki są warte grzechu, ale ja wybrałbym bez chwili wahania niebieskiego Portugalczyka...Fantastyczny zegarek ,ocierający się niemal o designerską doskonałość. W kwestii stylistyki ten zegarek nie posiada IMHO żadnego słabego punktu. Po prostu znakomity jest i już... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za klasę, za styl, za ponadczasowość, za historię, za mechanizm, za użyteczność, za design, za uniwersalność, za rozmiar....IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC-poprostu jest piekny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wolę manualne naciągi, ale Portugalczyk jest po prostu fantastyczny w każdym calu. Jeszcze gdyby miał lity dekiel...ideał byłby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jlcreversogdtyl.jpg

 

Przecież to jakaś podróba! :)

 

A w temacie-niebieski Portugalczyk ofkorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

znacznie bardziej cenię JLC niż IWC modyfikujące ETY jako "in-house" :)

 

Nie bardzo rozumiem ???. IWC nie wciska klientom kitu, że konstrukcje ETY to ich "in-house". Było co prawda trochę zamieszania z 80110, ale to jednostkowy przypadek. Tak więc Twoja ocena jest trochę krzywdząca, co nie zmienia postaci rzeczy, że Jaeger-LeCoultre to wymiatacz nie z tej ziemi. Innowacyjność, historia, ustawianie coraz to wyżej granic własnych możliwości, charakteryzują Jaegera. Firma to nietuzinkowa, a ich dokonania sprawiają, że człowiek z wrażenia zbiera szczękę z podłogi. A co do ankiety, to z dwóch modeli podanych wyżej, wybrałbym Reverso. Reverso ma więcej komplikacji od Portuguese, więcej zdobień zarówno w kontekście mechanizmu jak i tarczy, ciekawszą konstrukcję koperty. Poza tym, miałem Portuguese Automatic i trochę przeszkadzała mi grubość jego koperty. Czasomierz w moim odczuciu był zbyt wysoki przez co komfort podczas noszenia trochę cierpiał. No i do PA wbrew pozorom, trzeba mieć konkretny nadgarstek, bo przy tarczy zajmującej prawie całą średnicę koperty, sprawia wrażenie dość kobylastego zegarka. A Jaeger jest dyskretny za co ma u mnie kolejny punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem. Hmm...niedawno już coś takiego było. Portugalczyk ale czarna tarcza. Miód!!!!


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że przewaga IWC jest miażdżąca :-)

To ciekawe kto kupuje te REVERSO? Pytam poważnie!

Czy to jest kwestia wieku klubowiczów? szerokości geograficznej? Czy zestawienia tych dwóch zegarków?

Ja zagłosowałem na Reverso i jakoś wewnętrznie czułem że będę w mniejszości :-)

Te zegarki to bezpośrednia konkurencja. Topowe manufaktury, w stali, do strojów typu casual. Gdyby rynek oceniał je podobnie Reverso nie miałoby szans i zniknęłoby z rynku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po solidnym zastanowieniu Reverso. Ten zegarek nigdy nie wyjdzie z mody - jest bardzo ponadczasowy i elegancki.

Portugalczyka miałem i jak Mariusz pisze - jest za duży jak na ten typ zegarka, no i zbyt wysoka koperta, co nie zmienia faktu iż wygląda wspaniale - zwłaszcza niebieski.

 

Zresztą po wycieczce do JLC będziesz go nosił z większym sentymentem niż IWC, który jest dosyć popularnym zegarkiem.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ coraz bardziej dojrzewa we mnie potrzeba zakupu współczesnego zegarka, więc coraz częsciej patrzę za klasycznymi obecnie produkowanymi - czytam, analizuję...

Z tych dwóch zdecydowanie IWC. W moim przypadku sprawa prosta - chodzi o stylistykę. Jakoś tak uważam, że każdy kształt zegarka jest dobry, pod warunkiem, ze jest okrągły :)

Ten Portugalczyk jest dla mnie pewnym ideałem zwegarka, do którego chciałbym się przywiązać i nosić go na co dzień. Powstrzymuje mnie od niego (poza ceną) dosć duży rozmiar. Mierzyłem, miałem okazję pochodzić. Dobrze leży, ale jak dla mnie (wspomnieli juz Koledzy wyżej) jest to jednak spory kawał żelaza. Niemniej bardzo mi sie podoba, zwłaszcza z czarna tarczą, choć wczesniej byłem raczej fanem wskazówek blue.

Rewerso jest bez wątpienia godny uwagi itd itp, ale - jest prostokątny, a za prostokąt nie dałbym takiej kasy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wydaje się Wam, że Reverso w takiej wersji nie jest dobrym zegarkiem dla młodego cżłowieka ??? Że jest lekko "dziadkowe" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie Reverso, za wykonanie, design i kopertę. Osobiście uważam,że i młody człowiek, bez ujmy, może nosić "kostkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za prostokątnymi kopertami. Osobiście odbieram taki kształt jako ostentacyjnie elegancki i jakby zbyt delikatny jak na męski zegarek. Nie czułbym się dobrze w JLC Reverso.

A IWC jest z wyglądu doskonały. Zdecydowanie wybieram IWC.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za klasę, za styl, za ponadczasowość, za historię, za mechanizm, za użyteczność, za design, za uniwersalność, za rozmiar....

...za to wszystko właśnie JLC! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Portugalczyk, oczywiście niebieski:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym Portugalczyka, ale.... to Twój wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze w naszym pięknym kraju porównanie tych dwóch zegarków w jednym sklepie graniczy z cudem.......

 

Druga sprawa. Słyszałem że w przyszłym roku w związku z kolejną rocznicą powstania Reverso mają być nowe modele.... Na 65 -o lecie pokazała się Squadra. Ciekawe co teraz zaproponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC - dla mnie to jednak jedna polka wyzej od IWC (no niech bedzie - pol polki, ale i tak roznica jest).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.